Глобальні оголошення!



Адаптація до середньої школи (5 клас)

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Адаптація до середньої школи (5 клас)

Повідомлення nadusha » 08 жовтня 2016, 21:00

Радмила, як у вас проходить адаптація до 5 класу? В мого Артема дуже важко...
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Шкільні завдання. Пояснення знаючих

Повідомлення Радмила » 09 жовтня 2016, 00:34

Помаленько втягується. А взагалі, сидимо над уроками. Чесно кажучи, часто таке враження, що ті хто писав підручники взагалі не в курсі, що діти вивчала в 4-му класі. Багато складних визначень. І таких завдань, які ніхто не вчив виконувати. Як ото підібрати прислів'я, до вчинків героя. Тут треба і щоб дитина проаналізувала вчинки героя і відповідно, зробила висновки, щодо характеру і рис героя, а потім залізла в інтернет і там знайшла ті прислів'я, які будуть відповідати цьому. Мені пішло на це година часу! Це мені дорослій людині, а як мала це зробити десятирічна дитина, я не знаю. Ясно, що потім ми це переписали в зошит, детально розібрали кожне прислів'я і співставили з текстом твору. Але я вважаю, що це заскладно. І такого багато, що їх не вчили.
Уроків багато задають, і в нас ще кожний день гуртки. То втомлюється дуже. А так нібе все більш-менш.
А що у Вас? В чому найбільші труднощі?
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Шкільні завдання. Пояснення знаючих

Повідомлення nadusha » 09 жовтня 2016, 15:15

1. Важко після початкової школи йому самоорганізуватись. Тоді перша вчителька записувала домашні завдання на дошці, вони чемно (переважно) записували. Тепер - хто не встиг, не почув - ваші проблеми.
2. Дуже багато часу йде на виконання домашніх завдань. Поки що мушу йому помагати своїм стоянням за спиною, постійним контролем по телефону (якщо на роботі в другу зміну) . Тобто на математику 20 хвилин, тоді приходжу і перевіряю чи дзвоню і т.д. Він дуже легко відволікається, літає в хмарах, тому наразі мусить бути так. Багато завдань, котрі задані на наступний тиждень старається робити на вихідних (субота зранку і ввечері, неділя - те, що залишиться, буває, що не залишається)
3. Різні вчителі, різні вимоги. Вчителька з малювання, на мою особисту думку, занижує оцінки (на неї нарікають багато батьків). Я думаю, що "неполюдськи" за закінчений, самостійно намальований малюнок ставити 6. Варто оцінити старання хоча б 8 чи 9. Не всі художники, але дитина мусить старатись і мати бажання малювати. Вчитель з основ здоров'я не жаліє (за його словами, переданими дітьми) для них ніяких оцінок: ні 1, ні 2, ні 3 ( в журнал). До уроку Артем перечитав два рази параграф, мені відповів на питання, заповнив зошит з друкованою основою - приніс 2... Я, напевне, буду йти і виясняти з іншими батьками "критерії оцінювання" з тих предметів.
4. Нема підручників - величезний мінус. В мого сина є проблеми з зором, комп в нас раз в два дні по пів години, електронні версії не підходять для частого використання. Але цю проблему вже майже вирішили, шукали по сільських школах малої батьківщини залишки.
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Шкільні завдання. Пояснення знаючих

Повідомлення Радмила » 09 жовтня 2016, 20:48

З записом в щоденник, то в нас в класі теж складно.Але наша класна керівничка, яка реально класна, то створила групу в контакті, де діти обмінюються , що задано додому. Якщо ніхто не знає, то вона тоді сама передзвонює до вчителя , і пише там. Зараз якось стало легше, діти звикли записувати завдання.
В нас то кожний день гуртки, то приходить додому в шостій, на розкачку не має часу. Поїла і сідає вчитись. Якщо несправляється, не знає як зробити, то питає мене. Такуа звичка виробилась в молодшій школі. То з самостійністю поблем не маємо. Більше з тим, що матеріал складний, і потребує додаткових пояснень.
Є в нас вчителька, яка дуже любить одиниці ставити - не витяг вчасно зошит - одиниця, повільно встав вдповідати - одиниця, відповів недостатньо швидко - одиниця. правда олівцем, але все ж одиниця. Діти вже звикли.
Підручники є всі. Англійську -традиційно купували.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Адаптація до середньої школи (5 клас)

Повідомлення nadusha » 13 травня 2017, 09:10

Під кінець навчального року ситуація трохи стабілізувалась.
Малювання - ходила до вчительки на мирні "розборки", бо "задрало", що ставить оцінку і коментує - "Це тобі, а це мамі". Ми малюємо разом - я на своєму аркуші, пояснюючи, що і як, які лінії, на що схоже, Артем в альбомі, ну і ще Денис любить коло нас творити на своєму листочку. Я десь навіть викладала на форумі. Ходила до вчительки з тими малюнками. Повного озуміння не знайшла, але свою думку висловила.
Основи здоров'я - покращилась ситуація тим, що "притерлись" вчитель з учнями, без ніякого втручання.
Запис домашніх завдань - трохи краще, вже працює (але не завжди) Смарсі, телефонний режим з однокласниками.
Мотивація - тут складніше. Натрапила на цікаву статтю. Ділюсь.
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

Початок статті, для зацікавлення
Нотатки для батьків і вчителів, а також дорослих працівників і їх дорослих керівників.
“Після 10 запиту за тиждень від батьків: “хочу, щоб психолог попрацював з дитиною-школярем, яка зовсім немає мотивації вчитися”, пообіцяла собі щось практичне на цю тему написати. Буде багато.
Погана новина: Психолог, на жаль, не зможе змахнути чарівною психологічною паличкою або чарівним мотивуючим паском і зробити з дитини “навчального генія”. Психолог не зможе вселити дитині, що нецікаве – цікаво, страшне – нестрашно, те, що болить – безболісно.
Хороша новина: Він може пильно і не дуже пильно дивитися на всю сім’ю і ставити незручні і дурні запитання – і допомогти зрозуміти – чому мотивація не сформувалася або куди поділася. І запитання, і відповіді на них можуть викликати здивування, опір, злість, недовіру, усвідомлення – не у дитини – у батьків. І це усвідомлення – якщо відбувається – саме собою терапевтично.
Психолог, наприклад, може з явною провокацією запитати – а ваша дитина бачить, що ви самі вчитеся? Наскільки ви самі довго будете робити те, що вважаєте безглуздим, не отримуючи внутрішньої винагороди, не бачачи дієвого результату. Перебуваючи під прицілом оцінок, без вільного часу? Ви самі з високою мотивацією робите нецікаву і рутинну роботу? Вам самим легко весь час виправдовувати чиїсь очікування? Ви щасливі?
Батьки заперечують – “але є ж слово – Треба”.
Погана новина: з цим поколінням це слово не працює.
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Адаптація до середньої школи (5 клас)

Повідомлення Новенька » 13 травня 2017, 20:36

Оце почитала ваші дописи і стає страшно :scare: , а моя доня ще до першого класу не доросла :=): .
І як ви мами справляєтесь з тими уроками? То у всіх школах так страшно?
Новенька Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 381
З нами з: 31 травня 2012, 10:30
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 667 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: Донечка

Re: Адаптація до середньої школи (5 клас)

Повідомлення TYulia » 13 травня 2017, 21:12

5 Клас то певно для всіх важко. Пам'ятаю, я-кругла відмінниця в молодшій школі, перейшовши в п'ятий клас мала кілька четвірок за рік, потім якось втягнулась.
Перші сім років дитину потрібно любити, другі сім років треба її виховувати, треті сім років - бути їй найкращим другом, а потім відпустити її і молитися, щоб у неї все було добре...
Зображення
TYulia Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1584
З нами з: 09 серпня 2012, 15:27
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) поцілована Богом (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 797 раз.
Подякували: 700 раз.
Діти: маленький чудо-хлопчик


Повернутись до Школярі (від 6 до 17)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron