Глобальні оголошення!



Коли не варто давати дитину в школу

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення Радмила » 20 вересня 2016, 14:36

Дорогі мамусі майбутніх першокласників. Дуже чудово коли Ви навчили Вашу дитину читати, рахувати, чи писати. Але це ще не означає, що Ваша дитина готова йти в школу. В першу чергу це стосується тих діток , яким у вересні ще не має 6,5 років.
Є ще таке поняття як психологічна готовність до школи дитини. Про це нижче докладніше.
А зараз про наболіле.
За ці перші тижні навчання, до мене, як до дитячого психолога, звернулось кілька батьків з проблемною поведінкою першокласників. При чому ситуації настільки вже серйозні, що стоїть питання про виключення дітей із школи, і відправлення їх назад в дошкільний заклад. На жаль, ці діти зарано пішли до школи. Так, їм по 6 років, але вони ще є недозрівші до шкільного навчання, до того щоб сидіти на уроках, працювати по правилах з усім класом, і .т.д.
Цієї проблеми можна було б уникнути, якби, хоча б у травні, батьки звернулись до психолога, і провели відповідне тестування на психологічну готовність до школи і прислухались би до рекомендацій психолога. Не до того, що всі з садочку пішли, і моя дитина теж піде, не до того. ой, та ж він/ вона такі високі, і що люди скажуть. А до того, чи готова дитина вчитись в школі. Чи достатньо психологічно вона зріла для навчання. А зараз виходу для тих дітей не має, як забрати їх із школи, бо вони не в стані вчитись там. Всього лиш віддати дитину на рік пізніше, дозволило б уникнути психологічної травми для дитини , конфлікту з вчителями, і з подальшим уже негативним сприйняттям школи і навчання.


Психологічна готовність до школи - це певний набір знань і вмінь, що є необхідні для нормального навчання дитини у школі.
Психологічна готовність дитини до школи складається з мотивації (бажання вчитися), інтелектуального розвитку, емоційно-вольової готовності.
Мотивація зв’язана з наступними потребами:
1) потреба дитини в спілкуванні з іншими дітьми та бажанням зайняти певне місце суспільстві.
2) потреба в розумовій активності і в оволодінні новими уміннями, навичками і знаннями.
Інтелектуальна готовність це певний набір знань та розвиток розумових процесів, кругозір дитини. Дитина повинна вміти: працювати за правилами, орієнтуватись на вимоги вчителя, слухати вчителя, і виконувати завдання, які дають в усній формі, виконувати завдання за зразком. Саме на ці вміння спирається навчання у першому класі.
Готовність дитини до школи в інтелектуальному розвитку включає : запас знань про навколишній світ, певний рівень грамоти, лічби, розв'язанням математичних задач
Про психологічну готовність дитини до школи свідчать не скільки знання і навички, а рівень розвитку пізнавальних інтересів та розвитку мислення. Дитина повина вміти досліджувати предмети, явища, відокремлювати їх різноманітні властивості, вміти порівнювати їх, бачити подібне і відмінне, знаходити причини явищ, робити висновки, орієнтуватись просторі і часі. Ще одним компонентом психологічної готовності до школи є розвиток мовлення - володіння вмінням зв'язано, послідовно, зрозуміло для оточуючих описати предмет, картинку, подію, передати хід своїх думок, пояснити те чи інше явище, правило.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення Ulkanet » 21 вересня 2016, 02:00

Радмила мене вже всі задовбали отим своїм питанням "Чому я не дала дитину в школу?" :dash:
я роздрукую ото твоє повідомлення і буду їм читати :dash: бо до людей не доходить, що я знаю свою дитину краще ніж вони і я бачу, що вона психологічно не готова до школи.
Так, вона знає всі букви і читає по складах, вона додає в межах 20, вона дуже гарно і чітко говорить і може переказувати в деталях прочитану їй книжку і оповідання, має буйну фантазію, вона не конфліктна і легко йде на контакт з будь-якою дитиною (чи старше чи молодше неї), вона вміє організувати дітей на гру, вона не лідер - але вона вміє організувати невелику групу дітей і придумати гру, яка всім підійде. :В):
Але до школи вона не готова - і на то є багато причин і найпершою є її психологічна не готовність, але кожному тлумачити і пояснювати я не хочу. Тому просто кажу "Бо я не хотіла!". І най думають, що хочуть :crazy: :crazy:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення vikilandi » 21 вересня 2016, 09:21

Я також такої думки, про що й писала раніше:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


Та тенденції в сучасній освіті дають надію, що реформи будуть не тільки заточатковуватися а й впроваджуватися і вдосконалюватися.
Я абсолютно згідна з Радмила.
Але життя вносить свої корективи. Моєму синові у травні 2017 виповнюється 6 років. І 2017 рік - останній рік, коли набір проводитиметься в 11-ти річну школу.
В 7 років до першого класу це добре. Але бути випускником школи в 19! - трішки забагато.
Тому піде в 6 років.
Завдяки любові до малювання, бачу в ньому достатню посидючість. Любить садочок і із задоволенням його відвідує, вихователі дають йому гарну характеристику, прагне досліджувати невідоме, із задоволенням слухає казки. Сподіваюсь , що ті питання,які мене на сьогодні ще не влаштовують у його рівні готовності до школи за рік часу уже не будуть для нього актуальними.
vikilandi Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 02 лютого 2016, 15:45
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 918 раз.
Подякували: 666 раз.

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення taranjka » 21 вересня 2016, 09:29

vikilandi написав:Та тенденції в сучасній освіті дають надію, що реформи будуть не тільки заточатковуватися а й впроваджуватися і вдосконалюватися.

о, в мене були такі надії. але пів місяця в школі повністю їх зруйнували. може за якесь десятиріччя впровадиться те, нині пропонують, а зараз :dash:
в нас в класі багато не готових до школи. мама одного взагалі половину часу проводить в школі, йому ще й 6 нема
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення vikilandi » 21 вересня 2016, 11:43

taranjka? в чому розчарування?
vikilandi Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 02 лютого 2016, 15:45
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 918 раз.
Подякували: 666 раз.

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення Tajga » 21 вересня 2016, 14:10

Я згодна з тим, що пише Радмила.
Я свого часу сама пішла в школу майже в вісім, коли всі йшли в сім. Пам*ятаю, як всі дорослі знайомі допитувались, чого це я дома, я поважно пояснювала, що йду на рік пізніше, і ще цілий рік насолоджувалась дитинством. А в школі мені було легко і цікаво вчитися, як і тим, хто зі мною був трохи старший за більшість однокласників. Я - за те, щоб до школи не поспішати. Мій старший теж пішов пізніше, майже в сім. В нас це вийшло само собою, бо народився в другій половині жовтня. Не шкодую, бо бачу, що йому цікаво, він спокійніший за однокласників, відповідальний, не має проблем із засвоєнням матеріалу. В садочку з Давидом був хлопчик, якого мама в школу не віддала, бо йому було в вересні майже шість. Він перейшов знову в старшу групу садочка. Знаю, що зараз з навчанням в нього все гаразд, мама задоволена.
З іншого боку, старша донечка пішла в шість і місяць. Якщо говорити про підготовку, то готова вона було процентів на 80. Однак, нам пощастило, що в нашому місті у дітей є можливість ходити в перший клас в садочку на садочковому режимі. Тобто в першу половину дня - за шкільним розкладом уроки, все інше - як в садочку: сніданки, обіди, вечеря, прогулянки, денний сон, ігри. А це те, чого багатьом першачкам не вистачає, коли їх в шість з хвостиком відправляють в школу і там все дуже-дуже серйозно. В нас діти навіть форми чи щось наближеного до неї не носили, тільки зручний одяг, як зазвичай в садочку. Тому для донечки адаптація до навчання в школі пройшла досить спокійно.
vikilandi написав:Але життя вносить свої корективи. Моєму синові у травні 2017 виповнюється 6 років. І 2017 рік - останній рік, коли набір проводитиметься в 11-ти річну школу.
В 7 років до першого класу це добре. Але бути випускником школи в 19! - трішки забагато.
Тому піде в 6 років.

Я теж думала про це... І подумала от що. Якщо дитина йде пізніше до школи, то шансів, що їй там сподобається (бо буде більш стресовитривала) і буде цікаво навчатися, мені здається, що таких шансів більше. І програма шкільна не така вже й страшна, як часом оповідають батьки. А значить, якщо, звичайно, буде бажання, можна один чи декілька класів пройти екстерном і відповідно закінчити школу раніше. Інша справа, що нам здавна прищеплюється поняття шкільного колективу як якоїсь родини, і в цьому можуть бути труднощі, треба мати досить сили волі, щоб йти не проти течії і не за нею, а куди тобі треба.
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення кcuxa » 21 вересня 2016, 19:13

в мене знайома віддала дитину в 5,6 то дитина ще тепер не може наздогнати однокласників.Навіщо забирати дитинство :scare:
кcuxa Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 472
З нами з: 18 лютого 2016, 01:37
Дякував (ла): 122 раз.
Подякували: 184 раз.
Діти: 2

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення nelly » 21 вересня 2016, 19:26

Радмила а користуєшся тим тeстом, що дитина має достати рукою до вуха чeрeз голову і тим що до початку школи вжe мають почати випадати зуби?
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення taranjka » 21 вересня 2016, 20:12

nelly написав:мають почати випадати зуби?

хто зна коли б ми пішли за такими ознаками :hi: зуби навіть не хитаються
vikilandi бо всі ці чудові зміни впроваджуються досить викривлено. і гірше, що батьки теж їх не хочуть. їм треба щоб дітей муштрували, пресували і вичавлювали всі соки
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Коли не варто давати дитину в школу

Повідомлення nelly » 21 вересня 2016, 20:59

Мeні здається, що ті тeсти більшe для дітeй до 7років. В 7 то понятно, що нeма куди тягнути.
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Далі

Повернутись до Школярі (від 6 до 17)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість