Глобальні оголошення!



Християнська етика

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Християнська етика

Повідомлення Тиха » 25 вересня 2017, 14:15

Мене найбільше обурило те, що в садчку це відбувається без погодження. Так, ніби про 2+2 розказують. Я собі про рун-вірівців подумала. Якби дітям людей з міркування, що ХЕ - це найбільше благо (а в нашому випадку це робиться на добровільних засдах і з найкращих намірів), "промивали мозок" прихильники рун-віри. Як би вони поводились?
Тиха Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 536
З нами з: 27 липня 2013, 19:08
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 397 раз.
Подякували: 277 раз.
Діти: Хлопченя

Re: Християнська етика

Повідомлення TYulia » 25 вересня 2017, 21:18

Били б на сполох :help:
Перші сім років дитину потрібно любити, другі сім років треба її виховувати, треті сім років - бути їй найкращим другом, а потім відпустити її і молитися, щоб у неї все було добре...
Зображення
TYulia Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1584
З нами з: 09 серпня 2012, 15:27
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) поцілована Богом (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 797 раз.
Подякували: 700 раз.
Діти: маленький чудо-хлопчик

Re: Християнська етика

Повідомлення erinaceus » 25 вересня 2017, 22:01

taranjka написав: Якраз ті хто ходить і вірить не можуть прийняти, що буває якось інакше і всіма силами намагається навязати своє, уявивши себе якимись рятівниками, які мають врятувати моє "невірство" чи дитину, яку я не пускаю до бога.


Ну не треба узагальнювати. Це дуже стереотипно :wink: Тут на форумі, 90% так точно проти ХЕ, а це як-не-як частково відображення громадської думки.
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Християнська етика

Повідомлення taranjka » 26 вересня 2017, 09:44

erinaceus читай уважніше, я писала про тих, хто вірить, а не те, скільки їх. Звичайно є винятки, як наприклад Наталя, яка вірить, але схиляється до того, що
ХЕ або не місце в школі, або цей предмет має вивчатися інакше (як мінімум не навязливо, останнім і без оцінювання). Але ті прихильники ХЕ, яких я зустрічала саме так і думають - що я роблю за дитину вибір (а вони ні?), не пускаю до бога, їй нічого не станеться як навчиться пару молитов і взагалі - такі як я меншість і треба змиритися і сидіти тихенько в куточку мовчати.
Щодо форуму, то тут не 90% проти ХЕ, тут просто більший відсоток адекватних людей, які вміють поважати вибір інших
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Християнська етика

Повідомлення erinaceus » 26 вересня 2017, 13:37

taranjka Ти мені вибач, але ви трохи про себе зависокої думки :pardon: Тобі чомусь здається, що все "богобоязне тернопільське суспільство" думає лиш про те, як навернути тебе і твою дитину до церкви. Але ж логічно, що так не є. Ще якби ХЕ викладала монахиня чи священик, то мабуть так воно б і було. А якщо це звичайна вчителька, яка крім того має ще інші предмети, 30 дітей в кожному класі, купа писанини з документацією, а ще домашні проблеми, то повір мені, вона мастила, чи ходите ви до церкви :wink: У неї є своє життя, свої проблеми, їй лиш би прийти, відчитати свої години, отримати зарплату і піти додому.
А вибір - поняття дуже відносне. І поки дитина досить мала, в будь-якому випадку певний відсоток вибору батьки роблять за неї. От ти вважаєш, що важлива музика, і дитина ходить на музику. Що важлива наука, і ви ходите на наукові пікніки. Тобто це фактично твій вибір. Навіть якщо це їй самій починає подобатися, підштовхнула до цього її ти. А може би вона зробила інший вибір, якби ти їй цього не запропонувала. Наприклад, керлінг чи карвінг і ніколи б не мала відношення до музики і науки. Подібно з релігією.
Нехай кожен йде своєю дорогою. Як казав Сковорода: "Не все те неправильне, що тобі незрозумiле.”
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Християнська етика

Повідомлення !OLGA! » 26 вересня 2017, 15:27

В мене залишилися прекрасні спогади про уроки християнської етики. Урок на якому малювали, читали притчі та аналізували їх розповідаючи приклади з життя. І ніколи не було нав'язування тої чи іншої конкретної віри. І в тому що на цьому уроці з моєю дитиною будуть говорити про Бога чи християнські свята я не бачу нічого кримінального. ...якщо ви не вірите в Бога... це вже ваш вибір...
Хоча, особисто знаю людину, яка впевно говорила про те що вона атеїст і про такий предмет як ХЕ теж нічого добро не казав... Та коли захворіла дитина і ніхто не міг їй допомогти, цей чоловік молився так щиро, що сльози наветралися на очі...
Чомусь зараз багато людей думають що вони мудріші за вчителя, лікаря, працівника державної організації, продавця, вихователя і т.д. .... і краще знають за інших як їм виконувати їх роботу...
Зображення
!OLGA! Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 191
З нами з: 22 вересня 2013, 11:54
Дякував (ла): 289 раз.
Подякували: 162 раз.
Діти: Синочок

Re: Християнська етика

Повідомлення Virchik » 26 вересня 2017, 18:08

Natalinda ні не має у нас інших факультативів, але це Збараж. У школі №2 на скільки я знаю є такий предмет і в класах з 5 здається ставлять оцінки.
Зображення

Зображення
Virchik Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 446
З нами з: 30 травня 2012, 10:06
Дякував (ла): 169 раз.
Подякували: 272 раз.
Діти: доця Анастасія

Re: Християнська етика

Повідомлення taranjka » 26 вересня 2017, 19:03

та чого навернути, але ж "дитині нічого не станеться, якщо вона вивчить пару молитов"
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Християнська етика

Повідомлення taranjka » 26 вересня 2017, 19:10

я чесно кажучи взагалі не розумію, чому це має бути проблемою. Мені глибоко всеодно хто якої релігії і вважаю що решті має бути так само. Якщо батьки хочуть уроки ХЕ - вони пишуть заяву і урок ставлять останнім і всі бажаючі вчаться. Натомість виходить, що я маю писати заяви, школа хоче мого пояснення ЧОМУ дитина не буде ходити на цей урок, та ще й ставлять його так, що не ходити - велика проблема. Якби цього не робили, не думаю, що цю тему взагалі б хтось підняв. Але є як є.
І так, я знаю, що роблю вибір за дитину і відповідальність за її виховання беру на себе, а не перекладаю школі
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Християнська етика

Повідомлення Zhannochka » 27 вересня 2017, 16:24

Дівчата, та в нас за совковими традиціями школа прагне охопити все - і навчання, і виховання. На мою думку, школа повинна дати дитині наукову підготовку (тобто, підготовити дитину до вибору професії) та навчити жити в соціумі (поведінка в колективі, розподіл соціальних ролей). А виховання, в тому числі і релігійне, - справа батьків. Можливо, з прийняттям нового закону про освіту не стане таких предметів як ХЕ. А поки що це - навантаження для вчителя, його зарплата
Zhannochka Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 5
З нами з: 27 вересня 2017, 01:45
Дякував (ла): 3 раз.
Подякували: 1 раз.
Діти: 2

Поперед.Далі

Повернутись до Школярі (від 6 до 17)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron