Глобальні оголошення!



А у нашому дворі... (ситуації з прогулянок з дітьми)

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Shalimar » 19 травня 2013, 17:33

Liza написав:шкода читати, що ти вважаєш поведінку мого сина результатом неефективного виховання. тут вже краще ти сама підкажи, як його виховувати ефективно. мені дієві поради справді зараз дуже необхідні.

Я так не считаю. Я никак не считаю, потому как не знаю ни Тебя, ни Твоих детей )
Я спросила, как ТЫ сама считаешь ))) И что именно Тебя расстроило, что сын не слушался, что Ты неправильная мама, или слова бабушки.. Я так поняла, что настроение Тебе подпортило последнее? а почему, потому что это были справедливые замечания или, наоборот, необоснованные? И какая реакция бабушки внучки Тебя бы удовлетворила?
Ты не уточнила, как сильно ударялся и толкал, и как это воспринимали сами девочки, но если, как Ты сама написала, через чур травматично, то стоило бы на это повлиять, а не просто делать устные замечания, от которых толку не было, оправдываясь пешими прогулками с младшей дочкой.
Обидное поведение старшей пани - это последствие. Думай о первопричине - над поведением своим и своего сына. Потому что если бы на месте той бабушки оказалась я, например, то одними репликами в духе "не умеешь играться - не играй", Твоим раздражением и испорченным настроением не обошлось бы. Если мама не может угомонить своего ребенка, который травматично себя ведет по отношению к другим детям, то вопрос, на сколько я опытная, и не обидно ли мое возмущение для нее и ее ребенка, который дурачится, волновал бы меня в последнюю очередь.
«…и вот когда попросили принести самое прекрасное из того, что есть на всем белом свете, ворона принесла свое дитя…»
Shalimar Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3584
З нами з: 10 жовтня 2010, 16:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
акула пера (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 715 раз.
Подякували: 1892 раз.
Діти: Gent

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Nin4ik » 21 травня 2013, 05:38

Tajga написав:А щодо вибачень.. елементарна ввічливість ще нікому не зашкодила.

можливо, іноді. Але для мене то була та ситуація, коли я не встигла вибачитись, бо не розуміла за що (думки були далеко, мабуть в цьому я і є винна в даній ситуації, бо якби малий вів себе шумніше, я б зосереджувалась на ньому)

і так вже склалось що саме після цього випадку у мене наче земля тікає з-під ніг. новини накатують з такою силою, що все частіше хапаєшся за серце. І здавалося, що вже все позаду, якось налагодиться так ні, приходять нові новини, які треба обдумати і звикнутись з ними. Може це всього лиш випробування і їх просто треба пережити... але саме вибачення у моїх проблемах вважаю зайвим, бо не розумію за що вибачатись, а якщо буду - то це буде лицемірство.

і як мені треба було вибачитись? Вибачте, що я не правильно виховую свого сина? Чи як? саме на те зауваження, що прозвучало.
Зображення

Зображення
Nin4ik Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 292
З нами з: 27 квітня 2011, 10:15
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 686 раз.
Подякували: 385 раз.
Діти: Валерій та Матвій

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення taranjka » 21 травня 2013, 11:39

не думаю, що хтось комусь може вказувати, як виховувати дітей. але якби позад мене сиділа дитина, яка періодично штовхала моє крісло, а мама з задуманим виразом взагалі ніяк на це не реагувала, б зробила зауваження. не про виховання звичайно, а про поведінку в даний момент. в мене діти часом теж знуджуються в маршрутках, але я все таки слідкую за їх поведінкою і таки намагаюся якось розважити.
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Tajga » 21 травня 2013, 12:32

Nin4ik написав:як мені треба було вибачитись? Вибачте, що я не правильно виховую свого сина? Чи як? саме на те зауваження, що прозвучало.

Я в жодному разі не мала на увазі, що ти маєш бігти за тою жінкою і вибачатись після того, що вона сказала. Я мала на увазі вибачитись в в один з тих раз, коли вона оберталась (вона ж точно не просто так це робила), сказати щось типу: перепрошу, ми вже довго їдемо, малий геть втомився, чи щось таке. Гадаю, тоді ти б могла і не почути в свою адресу ніяких неприємних коментарів. Це все, що я хотіла сказати.
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Nin4ik » 21 травня 2013, 13:16

taranjka написав: а мама з задуманим виразом взагалі ніяк на це не реагувала, б зробила зауваження. не про виховання звичайно, а про поведінку в даний момент.

на зауваження я б адекватно відреагувала, відповідно б вибачилася б і відволікала б малого. Але крім абстрактного погляду я нічого не помітила, тому нічого і не робила.
Tajga написав:Я мала на увазі вибачитись в в один з тих раз, коли вона оберталась (вона ж точно не просто так це робила), сказати щось типу: перепрошу, ми вже довго їдемо, малий геть втомився, чи щось таке. Гадаю, тоді ти б могла і не почути в свою адресу ніяких неприємних коментарів. Це все, що я хотіла сказати.

Я справді не розуміла в той момент чого вона оглядається. А ще зважаючи що дитина невелика, вважала, що дорослі люди мають розуміти, що тихо така дитина сидіти не може апріорі. А смикати його щораз, то він би на зло мені робив і створював би додаткову диверсію в маршрутці.

Вважаю, що та жінка мала б сказати про те що саме їй не подобається, а не журити мене, яка я погана мама і як погано виховую дитину, і що ще буду розплачуватись за те, що неправильно його виховую. Я не виправдовуюсь, для себе хотілось розглянути ситуацію під іншим кутом . Дівчата, дякую вам! :rose:
Зображення

Зображення
Nin4ik Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 292
З нами з: 27 квітня 2011, 10:15
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 686 раз.
Подякували: 385 раз.
Діти: Валерій та Матвій

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Liza » 21 травня 2013, 15:41

Nin4ik
думаю, що якщо бачиш, що панянка оглядається на вас, то можна зрозуміти, що щось тут не то.
я дуже погоджуюся з Tajga, але разом з тим розумію, що нам тут легше робити висновки уже після ситуації, тим більше, коли вона відбулася не з кимось із нас і нікотра з нас точно не може знати, чим була зайнята твоя голова в той момент, від чого вчасно не прийшла ідея зреагувати на це правильно (як ми то вважаєм).
Nin4ik, бажаю тобі пошвидше забути про це.
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Liza » 21 травня 2013, 16:06

Shalimar написав:
Liza написав:шкода читати, що ти вважаєш поведінку мого сина результатом неефективного виховання. тут вже краще ти сама підкажи, як його виховувати ефективно. мені дієві поради справді зараз дуже необхідні.

Я так не считаю. Я никак не считаю, потому как не знаю ни Тебя, ни Твоих детей )
Я спросила, как ТЫ сама считаешь ))) И что именно Тебя расстроило, что сын не слушался, что Ты неправильная мама, или слова бабушки.. Я так поняла, что настроение Тебе подпортило последнее? а почему, потому что это были справедливые замечания или, наоборот, необоснованные? И какая реакция бабушки внучки Тебя бы удовлетворила?
Ты не уточнила, как сильно ударялся и толкал, и как это воспринимали сами девочки, но если, как Ты сама написала, через чур травматично, то стоило бы на это повлиять, а не просто делать устные замечания, от которых толку не было, оправдываясь пешими прогулками с младшей дочкой.
Обидное поведение старшей пани - это последствие. Думай о первопричине - над поведением своим и своего сына. Потому что если бы на месте той бабушки оказалась я, например, то одними репликами в духе "не умеешь играться - не играй", Твоим раздражением и испорченным настроением не обошлось бы. Если мама не может угомонить своего ребенка, который травматично себя ведет по отношению к другим детям, то вопрос, на сколько я опыинтная, и не обидно ли мое возмущение для нее и ее ребенка, который дурачится, волновал бы меня в последнюю очередь.

перепрошую, я невірно поставила акценти, коли читала твою відповідь. тому і непорозуміння.

про травматичність поведінки сина що можу сказати - малий поводився достатньо необережно, щоб я мала причини хвилюватися.
мене засмутила ціла низка обставин:
- загальна втомленість і всяке там бла-бла-бла (дітей мені ніхто і ніколи не гуляє. я сама. наш татко рідко має нагоду лише в неділю бути з нами),
- нечемний син, що поводився дуже необережно і не реагував на мої "оклики мами",
- слова іншої бабусі про мого малого, в т.ч. ніби він прокажений і треба триматися подалі від нього,
хотілося би, щоб бабуся висловилася коректніше, розуміючи, що говорить про дитину, котра ще не може контролювати себе так, як доросла людина, і котрій треба нормально пояснити, як слід поводитися. могла би звернути увагу, що його мама (я) не може розірватися між двома дітьми.

(трошки відійду від теми. сьогодні одна молода мама (дуже дякую мамі Люді!) катала мого синика на велосипеді своєї доці. велосипед з попихачкою. малий мене просив покатати його, але я тоді гойдала на качелі доцю. вона ще не вміє сама, до того ж там високо - треба контролювати).

"прогулянкою" з доцею я не виправдовуюся - вона ще сама не дуже добре ходить, тому я мушу її водити. яка тут може бути "прогулянка" з дитиною, котра спотикається/падає час від часу? і як при цьому ще якось, окрім усно, намагатися стабілізувати мого веселого хлопчика? Shalimar, напевне ти вже забула, як твій малюк вчився ходити?
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Tajga » 21 травня 2013, 21:26

Можливо, я дуже строга і принципова мама. Мені імпонує теза, що основне завдання батьків - навчити дітей жити без них, існувати в соціумі разом з іншими людьми. Я не очікую від інших умілєнія від моїх дітей і розуміння, бо "етожеребєнок". З огляду на це я намагаюсь виховувати своїх дітей так, щоб існувати серед людей було комфортно не тільки їм самим, а й іншим людям поруч з ними.
Тому ситуація Nin4ik для мене неприйнятна, швидше як taranjka буду слідкувати, щоб діти не нудились і не заважали іншим. Якщо все ж щось піде не так, я спокійно вибачусь за свою дитину (до речі, для неї це теж буде добрий приклад, як поводити себе з іншими).
Так само мене не задовольнять лише "оклики мами", якщо я бачу, що дитині вони до одного місця. Я б в такому випадку припинила будь-які гуляння з меншою дитиною, підізвала би старшу (чи підішла до неї по можливості) і серйозно б з нею поговорила. Якби розмова не подіяла, ми б просто пішли додому. Яка б не була весела дитина, вона не повинна створювати небезпеку для інших, хіба ні? Це по-перше, а по-друге, не можна допускати, щоб дитина так ігнорувала мамині звертання. Щодо водіння дітей, які тільки починають ходити, чи катання на гойдалці чи ще чогось такого - я не вважаю, що мама - це обслуговуючий персонал для дитини, не мама має слідувати за дитиною, а дитина за мамою. Мені, наприклад, не цікаво намотувати круги по площадці, я краще поведу дитину десь погуляти, і менша йде ніжками, як їй хочеться, і зі старшою можна поспілкуватись по дорозі, або вона може просто поганяти туди сюди, обганяючи нас і повертаючись назад.
В мене теж невелика різниця між дітьми, особливо важко, доки менша не доросте років до двох хоча б, щоб старшим стало з нею трохи цікавіше гратися, але, на мою думку, не варто розриватися між ними (а головне, не дозволяти розривати себе), також помилково приділяти увагу комусь одному. Треба намагатися знайти золоту середину, для кожного випадку вона буде своя. Таке моє імхо на підняту тему.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Shalimar » 22 травня 2013, 00:59

Liza написав:Shalimar, напевне ти вже забула, як твій малюк вчився ходити?

Тайга уже ответила... В Вашем случае безопасность старших детей была важнее, чем желание топать младшей )
Без обид! просто взгляд со стороны
«…и вот когда попросили принести самое прекрасное из того, что есть на всем белом свете, ворона принесла свое дитя…»
Shalimar Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3584
З нами з: 10 жовтня 2010, 16:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
акула пера (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 715 раз.
Подякували: 1892 раз.
Діти: Gent

Re: Балачки: ні про що і про все 7

Повідомлення Nin4ik » 22 травня 2013, 02:32

taranjka написав:але якби позад мене сиділа дитина, яка періодично штовхала моє крісло, а мама з задуманим виразом взагалі ніяк на це не реагувала, б зробила зауваження. не про виховання звичайно, а про поведінку в даний момент.

taranjka, він не копав стільчика перед собою, він в нього впирався ногами і мугикав-співав собі щось незв"язне під ніс, якби він почав копати стільчика, чи товктись, я б його вгамовувала, а так сидить собі дитина не буянить (чим я дуже тішилась, бо він ще й по маршрутці любить походити і на окремому стільчику посидіти, тоді я і прсмиряю і відволікаю і все інше), тому я і задумалась, може жінці було неприємне його мугикання НЕ кричання, а саме мугикання монотонне і незв"язне, але це дитина і вгамовувати його я не бачила потреби. Тому коли жінка оберталась я і не розуміла чого вона хоче, якби сказала, чим саме її так роздратувала моя дитина, я б відреагувала, а так просто розказувати мені що я не вмію виховувати і з нього казна-хто виросте! Те, що я промовчала вважаю й так достатнім і адекватним. Я не вважаю, що мама з малою дитиною має думати про всіх оточуючих, яким щось не подобається, вона думає про дитину, про безпеку інших, а не про тьотю попереду, яка незрозуміло чого оглядається і посміхається, може вона до малого заігрує... з ним до речі всі дуже привітні і зачіпають його багато симпатичних тіточок-дівчаток, бо він милий і симпатичний!

І до слова. Мого старшого любили усі вихователі і вчителі, він такий, що хоче чути в свій адрес позитивні відгуки. Але в садочку була одна вихователька якій він не сподобався (мені вона теж не сподобалась). У них виникла ситуація: малий сидів за столиком і щось собі розмальовував, а вона проходила повз і зачепила стільчика ногою - він відповідно впав, розплакався (ну ранима в мене дитина, без хлопчакового пофігізму). Так вона мені потім висказала, що ваша дитина дуже мнітєльна і обідчива, вона ж сказала йому вибач, а він бачте образився, а я б теж образилась за те, що вона так зневажливо поставилась до його почуттів обмежившись лиш мимолітним "вибач".

І ще старшого я завжди вчила давати здачу, але він не давав, бо занадто добрий, але має підвищене почуття справедливості, якої всюди шукає, таким людям важко в нашому житті. І в першому класі він майже щодня плакав, а причини могли бути зовсім незначні, лише дякуючи вчительці, що знайшла до нього підхід і вказала в якому напрямі нам усім рухатись, він зараз впевнений у собі, достатньо зосереджений, гарно вчиться. 3 клас закінчує з самими 11, а з математики один з класу має 12. Достатньо самостійний, бо до школи збирається сам, уроки здебільшого теж сам вчить, хоча приходить щось перепитати чи щоб пояснили, при тому ще відвідує басейн, та займається флорболом, багато на вулиці, щоправда на мультики та ігри часу не вистачає...
Вважаю основним навчити його думати: на інцидент, коли в дворі хлопці починають обзиватись, а він починав придумувати слова у відповідь вчила його, що набагато дієвішим і ефективнішим буде не обзивання у відповідь, а слова: "Те що ти обзиваєшся зовсім не робить тебе розумнішим чи кращим за мене..." (нікого не образивши можна вийти з такої ситуації абсолютним переможцем!)

тому меншого я й намагаюсь без зайвих на те причин не смикати і не присмиряти, якщо це нікому не завдає шкоди (на той момент мені саме так і здавалось!). Зацькована дитина для мене досить складно і сумно... Кожна людина має право на захист свого достоїнства, а мені часу на власний захист не дали. Як на мене: просто вибачатись не розуміючи за що, це не вихід... Це я вже проходила... докопатись до істини - ось мій шлях... можу навіть не озвучувати власної думки, бо не всі зрозуміють...
Зображення

Зображення
Nin4ik Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 292
З нами з: 27 квітня 2011, 10:15
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 686 раз.
Подякували: 385 раз.
Діти: Валерій та Матвій

Поперед.Далі

Повернутись до Дошколярики-бешкетники (від 3 до 6)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей