Глобальні оголошення!



Про шульгів

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Про шульгів

Повідомлення taranjka » 08 березня 2013, 17:55

В когось є діти-шульги? Діліться досвідом. В на Даринка лівша. Наразі зрозуміла, що бажано ножниці інші, бо такими їй важко різати. Де можна купити?
Ну і вчимося писати... Мені складно зрозуміти, як їй правильно показувати, букви пишуться ак само, чи якось інакше? може є якісь книжки :confused:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Про шульгів

Повідомлення Liljondr » 08 березня 2013, 18:17

Привіт
у мене доня лівша
Ножиці чисто випадково купила у Мамі. Але там не було зазначено, що для лівші.
Постараюся на тому тижні заїхати в магазин. ПОдивлюся чи ще є такі. Бо і так планувала малій ще купити. І тобі заодно куплю.
А ти молодець, зметикувала що ножиці треба інші.
Бо якби не ця випадкова покупка, я б так і не додумала.
Все переживала чому Росанка в свої 5 рочків не хоче ножицями різати. А я як почала її користуватися, то спершу подумала що вони браковані ;)

На рахунок букв- не знаю.
Лиш знаю що треба зошит спеціально класти під ліву ручку. Як пошукаю малюночок то скину в темку.

А до речі ніхто не знає як точно-точно визначити чи дитина лівша? Бо у мене і молодший почав все в ліву перекладати.
Чи може бути з двох дітей, двоє шульгів ? :confused:
Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його.
(Пр.14:1)
Кожна праця приносить достаток, але праця уст в недостаток веде.
(Пр.14:23)
Liljondr Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 970
З нами з: 04 лютого 2011, 21:15
Нагороди: 5
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1557 раз.
Подякували: 1300 раз.
Діти: Дівчинка Росаночка і синочок Якимчик

Re: Про шульгів

Повідомлення pan_kotskyy » 08 березня 2013, 18:28

Liljondr написав:А до речі ніхто не знає як точно-точно визначити чи дитина лівша? Бо у мене і молодший почав все в ліву перекладати.
Чи може бути з двох дітей, двоє шульгів ? :confused:

та напевно і з п'яти всі п'ятеро можуть лівшами бути )))

те ж питання про точно-точно визначити... малий пише в зошиті букви правою, а малює лівою, на дошці лівою пише.
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Про шульгів

Повідомлення taranjka » 08 березня 2013, 19:40

я знаю шо лівша-правша десь після 3 років встановлюється. Даринка зразу була лівша. pan_kotskyy а ще буває що одразу двома гарно володіють - дуже рідкісний талант :wink:
Liljondr буду вдячна :rose:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Про шульгів

Повідомлення westa » 08 березня 2013, 20:12

А в мене протилежна ситуація : а лівша , а синочок все бере правою рукою . Думаю , що буде правшею .
Мене в свій час перевчали на праву руку , то в зошиті я писала правою , а на дошці лівою , малюю тільки правою.
Вчити дитину , я думаю , буде зручно сидячи навпроти неї , ручку тримати в правій ( вийде дзеркально ) дитина буде копіювати.
Зображення



Все завжди закінчується добре! Якщо все закінчилося погано, значить це ще не кінець !
westa Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 370
З нами з: 08 квітня 2012, 16:15
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 520 раз.
Подякували: 418 раз.
Діти: синочок Богданчик

Re: Про шульгів

Повідомлення mamatalka » 08 березня 2013, 20:26

В нас старша донька теж лівша. Як почали ходити в недільну школу (підготовка до школи), то вчителька перепитувала, чи є у сім*ї лівші, бо мала сумнів на рахунок її робочої руки. Зараз їй 14 років, пише, малює, їсть (ну і решту) - лівою, а от в*язати спицями та гачком я її вчила на праву руку - не знала як показати їй як це робити лівою. Але за рахунок того, що вона не вміла цього робити ніякою рукою, їй було все одно на яку руку вчитися. З ножицями теж свого часу були проблеми (зараз вже наловчилася - там зусилля по-іншому прикладається ніж у правшів). Але на той час знайти подібні ножиці - то була марна справа. Вчителі у школі всі знають - наша дитина повинна сидіти лише з лівого боку парти, інакше ні їй, ні сусіду по парті спокою не буде - буде вічна штовханина (ну і відповідно в зошиті "каляки-маляки").
Того, кого пустив одного разу в душу, просто так вже не проженеш. Там завжди залишається його порожній стілець...
mamatalka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 105
З нами з: 29 січня 2013, 23:09
Дякував (ла): 176 раз.
Подякували: 100 раз.
Діти: Дві донечки

Re: Про шульгів

Повідомлення Галина » 08 березня 2013, 20:57

В мене теж схоже що 2 лівші... Старша ходить в недільну школу, то вчителька каже під іншим кутом зошит тримати і руку інакше розвернути, описати не можу словами :confused: треба вживу показати, а написання букв таке саме. Є для шульги і ручки (я на бебіплюсі замовляла, але ще досі не забрала... :=): )
Менша дивлюся теж починає все в ліву руку брати, олівці, ложку, я даю в праву, а вона перекладає в ліву...
Я проблеми в цьому не бачу, єдине, що тяжко мені її вчити писати, бо сама лівою не вмію...
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Про шульгів

Повідомлення flower » 09 березня 2013, 09:57

шульга :hi: вперше таке слово чую. моя Вероніка поки не можу зрозуміти хто, бо малює лівою то правою, їсть переважно лівою.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Про шульгів

Повідомлення TaniaPicaSSo » 09 березня 2013, 12:01

Я сама лівша, тому на цю тему за життя навзнавала вже багато. Раніше прийнято було з одного боку жаліти лівшів та співчувати їм, бо багато інструментів, предметів різних під них не пристосовані, а також в нашій країні їх ще зі школи переучували на праву, а з іншого, завжди вважалося, що серед лівшів більше талановитих та визначних людей. Але якось не поєднували раніше ці два факти разом.
Тепер же говорять про те, що як лівшам, так і правшам, необхідно розвивати обидві руки, а також сторони тіла, адже кожна рука відповідає за іншу півкулю мозку. А розвиваючи обидві руки залучається до роботи більша частина мозку. Тому не варто зациклюватись на тому, щоб дитина робила все виключно однією рукою, а навпаки, старатися розвивати ту іншу.
Мене в дитинстві перевчали на праву. В молодшій школі просто забороняли писати лівою. Про магазини для лівшів я досі тільки чула, а в дитинстві то навіть не здогадувалась, що такі є, тому нижицями, січкаркою для капусти, швейною машинкою та багатьма іншими предметами довелося навчитися користуватися під праворуких. В результаті я все можу робити обома руками. Про півкулі говорити не буду, бо не знаю, яка б я була, якби розвивала лиш одну руку, але те, що бути дворуким дуже зручно, це факт. Наприклад, бачу, як моїй мамі незручно малювати ліве око правою рукою, вкладати волосся феном чи плойкою на ліву сторону правою, я ж можу робити те саме правою, де це зручно правою, і лівою, де це зручно лівою.
На лекціях в універі дуже зручно було міняти руки, коли одна втомлювалась, перекладала ручку в другу. До речі, почерка різними руками різні. Правда, жоден не є дуже гарним :hi:
Я ще не знаю, яка моя дитина, але враховуючи свій досвід вже знаю, що переучувати її однозначно не буду, але старатися розвивати і другу ручку обов'язково намагатимусь.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Про шульгів

Повідомлення taranjka » 09 березня 2013, 14:29

я стараюся, щоб вона обома руками писала і робила. але от ножиці в правій їй не йдуть ніяк.
а писання - я памятаю як моя подруга писала лівою, то зовсім інакше руку ставила, і трохи інакше писала. але може то її особливість :confused:
я правша, але завдяки бебікам навчилась гарно і лівою робити :hi:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Далі

Повернутись до Дошколярики-бешкетники (від 3 до 6)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей