Глобальні оголошення!

Вчимось читати

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Вчимось читати

Повідомлення Dolorosa » 10 липня 2017, 12:01

Нам федієнка буквар не дуже пішов, зате дуже допоміг
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Зображення
Зображення
Dolorosa Офлайн

Впевнено спілкуюся

Дякував (ла): 133 раз.
Подякували: 128 раз.

Повідомлення Dolorosa » 10 липня 2017, 12:52

В цьому пегасівському букварику дитині паралельно дається уявлення і про букву, і звук, і графічне оформлення, там є завдання обвести пальчиком, потім в повітрі повторити, і читання ненавязливо подається. Я свою читати складами не вчила, в міру нормального засвоєння букв вона їх поєднувала в слово, повільно звичайно, але мені якось так природніше чи що. І ще - ми не вчили букви по типу а, бе, ве, як в більшості озвучених плакатів і абеток, хоча через наявність їх вдома (народ переконаний, що роки в три треба дитині подарувати абетку на стіну, і вона там має висіти, поки в мами нерви не здадуть) ті всі бе і т.д. в голову дитині влізли - але власне процесу читання взагалі не сприяють.
В нас інша проблема - відсутність інтересу до читання, як до чогось, що приносить задоволення, в дитини це суто прагматично - треба інструкцію прочитати, опис, як якусь деталь конструювати - запросто, там повідомлення мамине підглянути, рекламу і т.д., а худ.літ.- ніяк
Зображення
Зображення
Dolorosa Офлайн

Впевнено спілкуюся

Повідомлення TYulia » 10 липня 2017, 19:08

Мого малого в школі розвитку вчать читати складами, але він щось всеодно буквами читає ще й до того вертається деколи на початок слова, якщо слово чуть довше. Наприклад МОЛОКО - буде читати - м-о=мо л-о= моло к-о=молоко. Одна психологша нам казала, що то дуже не правильно вертатись в читанні, але може ще до мого дойде. То ж тільки 4.5 роки. Якщо десь якись надпис з кількох слів прочитає, то бачу не завжди розуміє, що прочитав, хоча всі слова сказав добре.
Перші сім років дитину потрібно любити, другі сім років треба її виховувати, треті сім років - бути їй найкращим другом, а потім відпустити її і молитися, щоб у неї все було добре...
Зображення
TYulia Офлайн

Я тут живу

Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) поцілована Богом (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 772 раз.
Подякували: 670 раз.
Діти: маленький чудо-хлопчик

Повідомлення Dolorosa » 11 липня 2017, 13:52

Мене нервують книжки, де слова в текстах розбиті по складах, якраз таким способом получається сама техніка читання, без вловлювання смислу, моя, якщо довге чи незнайоме слово, то може тягнути по буквах, а потім разом, по складах ні. До речі, в тому букварику Моніч від в-ва Пегас практикується на зразок проспівування слів, тобто тягнути звуки в одне слово, мені подобається такий підхід.
Зображення
Зображення
Dolorosa Офлайн

Впевнено спілкуюся

Повідомлення erinaceus » 04 вересня 2017, 13:37

TaniaPicaSSo написав:
flower написав:Не можу навчити Ніку склади утворювати, букви знає, а докупи їх зліпити ніяк не виходить... Як то навчити? :confused:

Я не спеціаліст в дошкільних методиках, але з того, що я читала про навчання дитини читанню, то до 4 років їй просто не дано утворювати з букв та складів слова. Є багато дітей, що знають всі букви вже в 2 роки, але читати вони не вміють. При тому є діти, які вміють читати раніше 4 років, але вони, як правило, вчились читати за іншою методикою, коли вчиться не букви-склади-слова, а відразу слова. Дитина просто вчиться запам"ятовувати написання слів як візуальний образ, спершу прості слова на 3-4 букви, згодом довші. А тоді вже коли дитина знайомиться з азбукою, вона швидше вловлює принцип читання, бо ніби розгадує ключ до тих слів, які вже й так знає, як пишуться. Короче, мені така методика сподобалась. Ми часто граємось з картками, використовуємо в грі не предмети, а картки, на яких написано "зайчик", "киця", "мама", "каша", і катаємо "маму" чи "зайчика" на поїзді, даємо лялі "кашу" або "чай". По-перше, це гарно розвиває абстрактне мислення, уяву, ну і плавно вводить в читання, без напрягу і стресу для дитини, бо вона сама не помічає, як запам"ятовує багато слів. Ну і головне, це інтерес до читання, щоб не було ніякого примусу, щоб дитина сама хотіла читати. Тому найкраще це робити в грі.

Таня, як ваші успіхи зараз? Продовжуєте таку ж практику?
Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Я тут живу

Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2023 раз.
Подякували: 1336 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик

Повідомлення erinaceus » 04 вересня 2017, 13:52

nelly написав:взяла в бібліотеці Маргаритці таку книгу
Прихований текст
в нас поки туго з вивченням букв а тут хоч закріпили О та А ::Р:
Та й хоч каже що давай вчити букви бо до того ніяк нам це не йшло
На кожну букву завдання ось такого типу
Зображення
Зображення
Мені сподобалася книга,певно собі замовлю.

Неля, а хто автор? Бо лінк не відкривається. Ви тоді купляли собі? Займалися по ній?
Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Я тут живу

Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2023 раз.
Подякували: 1336 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик

Повідомлення nelly » 04 вересня 2017, 14:30

Так купляли на сайті Аконіту по 10грн :=): трохи займалися, можу дати позайматися, або візьми на
Новому світі в бібліот в дит відділі
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Я тут живу

Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2147 раз.
Подякували: 2522 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Повідомлення Новенька » 06 вересня 2017, 20:57

erinaceus написав:
nelly написав:взяла в бібліотеці Маргаритці таку книгу
Прихований текст
в нас поки туго з вивченням букв а тут хоч закріпили О та А ::Р:
Та й хоч каже що давай вчити букви бо до того ніяк нам це не йшло
На кожну букву завдання ось такого типу
Зображення
Зображення
Мені сподобалася книга,певно собі замовлю.

Неля, а хто автор? Бо лінк не відкривається. Ви тоді купляли собі? Займалися по ній?

О. і в нас так є. Дуже класна книжечка.Моя дитина по ній до садочку майже всі букви вивчила. правда зараз каже. що букв не знає ніяких :confused:
Новенька Офлайн

Впевнено спілкуюся

Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 637 раз.
Подякували: 480 раз.
Діти: Донечка

Повідомлення nelly » 04 січня 2018, 00:19

Сьогодні несподівано для себе виявила, що Злата знає 10 букв. Сказати що я була в шоці нічого не сказати. Каже що по абетці говорящій вивчила, вона на ній надовго залипає. А ще майже постійно розуміє на яку букву починається слово, Марго це вже розуміла ближче до 5р. Всі діти різні і комусь йде по книжці, а комусь по плакату.
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Я тут живу

Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2147 раз.
Подякували: 2522 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Поперед.

Повернутись до Дошколярики-бешкетники (від 3 до 6)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей