Глобальні оголошення!



Коли дитина почала говорити?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Коли дитина почала говорити?

Повідомлення Sms » 03 листопада 2014, 22:26

Не те, щоб я дуже переживала, однак, цікавить, чи є на форумі мами, в діток, якіх були проблеми з мовленням?
Малій зараз 2 роки і майже 7 місяців. Я настроїна, що до 3 років не слід переживати. Однак, нещодавна розмова з знайомою, так чи інакше, лишила свій відбиток в моїй свідомості. Однам словом, мала не балакає. Не складає речення. Не старається говорити і щось мені пояснювати. Багато балакає на своїй тарабарській. Все розуміє. Виконує складні завдання. Відповідає на питання "так" чи "ні". Малює, перемальовує за мною лінію, коло, личко людини (схематично), квадрат. Любить займатись аплікацією, знає фігури, з кольорами тяжче, плутає. Загалом активна, здорова дитина. За мною повторює склади, ми так граємось (ба-ба-ба, бу-бу-бу, бе-бе-бе, бі-бі-бі, бо-бо-бо і так на кожну літеру). Під час цих ігор помітила, що не вимовляє шиплячих, "р". Заміщає "з" і "с". Може зрідка скласти речення "Дада, йди ам" (Дідусь, йди істи) чи щось на зразок цього. Дуже емоційна. Коли йдемо з садочку завжди розпитуюсь, що було цікавого в садку. Щось на своїй тарабарській мені розказує, махає руками, корчить рожі :crazy: Я тільки піддакую, бо нічогісєнько не розумію. Активний словниковий запас не великий, чого не можу сказати про пасивний. З активних слів, що кожного дня на слуху: мама, чай, дому (до-дому), цьом, дай, на, пі (на горщик), ам (їсти), Шон (любимий барашик), Ляля (Звати собаку)...
Розумію, що до 3 років дитина не забов'язана говорити (в 2 роки проходили і логопедів, і логопедичну комісію, і псіхолога, і психіатра), зі слів лікарів. Однак знайома мене переконувала, що я чекаю марно. Не буде так, що дитині стукне 3 роки і вона почне в один день говорити. Що треба лікувати дитину. Як мінімум пройти обстеження, чи вона здорова, зробити МРТ, чи ще щось :dash: Я не прихильник пиття ліків "для профілактики". Але певні сумніви в моє серрце таки закрались :sad: , признаюсь чесно. І от тепер, я не знаю що робити і чого чекати?
Ми ходимо в садок, діти різні. Балакають переважно ті, що старші 2 років і 10 місяців. Більшість приблизно нашого рівня. За 3 місяці є певні зрушення. Вона більше вміти стала. Однак на мові, якось колосально не відобразилось.
Мамочки, в кого були схожі проблеми - діліться досвідом. :rose:
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення Галина » 03 листопада 2014, 22:37

Sms, за своїх не скажу, бо порівняно швидко почали говорити, особливо менша. Але в мене 2-рідна сестра до 3-х років крім мама, баба, тато, дай і на більше нічого не говорила взагалі. А після 3-х років її прорвало, почала говорити короткими реченнями і вже до 4-х говорила краще ніж її однолітки.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення Mama3 » 03 листопада 2014, 23:22

У мене старший теж почав говорити активно майже в три. До того часу тільки деякі слова, однак розумів все. Доця йшла в садок у два роки, то говорила краще, можливо тому, що біля брата навчилася. Менший розуміє геть усе, навіть з іншої кімнати на слух слова сприймає, а говорить мало, йому 1,10. Мені здається, що до логопеда можна сходити на консультацію, але, якщо дитина в садку, то мовлення буде активно розвиватися. Може, більше вправ на дрібну моторику, бо це зв'язано з мовленням.
Mama3 Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 615
З нами з: 08 листопада 2013, 01:09
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1389 раз.
Подякували: 522 раз.
Діти: Два хлопчики Володя та Олежик і дівчинка Марічка

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення lyudmilka » 03 листопада 2014, 23:27

В моєї молодшої теж порівняно довго не йшла мова, таке щось блеяла собі... але в 2 прорвало - почала повторювати, я її постійно стимулювала питаннями. Все одно вона не дуже охоче розмовляла, під настрій... але любить як співають, то я почала їй співати більше. Мені сподобалося - бо почала слова проспівувати, а потім віршиком вчили їх. І так якось помало та мова набуває виразності. А коли водила її на східному в монтессорі, то бачила там діток які спеціально "за мовою" ходили туди, і знаю від мамочок, що розговорювалися. Багато уваги в методиці приділяється саме дрібній моториці.
"Немає ніяких ключів до щастя. Двері завжди відчинені." Мати Тереза
lyudmilka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 109
З нами з: 15 травня 2013, 21:18
Звідки: тернопіль
Дякував (ла): 85 раз.
Подякували: 83 раз.
Діти: Anna Adel

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення Natalinda » 04 листопада 2014, 10:50

Sms розкажу про нас)
Ще до народження дитини я дуже багато знала про дрібну моторику. Практично з пологового робила масаж на пальчики рук і пальчики ніг (той же розвиток дрібної моторики) Робила багато і систематично, майже увесь час годування (хто на ГВ - той знає що можна і по годині годувати :hi: ). Співала колискові, розказувала казки) Вдома підсміювалися що дитина ще нічого не розуміє, але я ж знала що треба робити щоб дитина швидко і гарно почала говорити. Максимально швидко в нас була гречка, тісто для ліпки, море мілких іграшок (благо син не брав нічого до рота). Неможу сказати що я розчарувалася в розвитку дрібної мотрики, більше схоляюся до того що було б ще гірше. Синок почав говорити десь в три роки. І то його не прорвало, він портоху щось там говорив. Розумів все! І я розуміла все! З мого досвіду і моїх висновків - це осовна моя помилка. Я настільки за ті три роки звикла говорити, що мені вистачало складу щоб зрозуміти чого дитина хоче, та що там складу - погляду. Моя порада - нерозуміти дитину. Нерозуміти поки вона не скаже те що хоче. Ну алезвісно без фанатизму і не чекати в перший раз складносурядних речень) Потроху змушувати дитину озвучувати свої бажання. Задавати запитання на які неможливо відповісти "так/ні". Запитувати "ти хочеш воду чи чай?" показувати мімікою що ти не розумієш, перепитувати.
Мені цікаво було б знати що має показати МРТ, ну але то таке) Логопед я дуже сумніваюся що чимось на даному етапі допоможе, хіба іти в дит. поліклініку, а не до садіковських чи тим більше шкільних. Але думаю що ти почуєш те що й тут - розвиток дрібної моторики, спонукання до розмови
Мому почав не закриватися рот вже десь в 4 роки
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення Sms » 04 листопада 2014, 11:05

Галина написав:А після 3-х років її прорвало,

От так, в один день?Я слабо можу уявити, як це відбувається :nea:

Mama3 написав:У мене старший теж почав говорити активно майже в три.


А як це відбувалось? Посто з кожним днем все більше і більше?

lyudmilka написав: але любить як співають, то я почала їй співати більше.


Моя не любить , коли я співаю і книжки не дає їй читати :sad: Закриває мені рот.
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення Sms » 04 листопада 2014, 11:15

Natalinda написав:З мого досвіду і моїх висновків - це осовна моя помилка.


Ми ходили до логопеда в обласну, вона мені чесно не сподобалась. Лікар дефектолог - класна, а логопед занадто різка. Не має терпіння до малечі. Видно, що дратується, коли малеча починає плакати чи не слухає. Так от дефектолог мені казала за цю проблему. Казала, що в дитини нема стимулу говорити, бо я її і так розумію. Я стараюсь поправити цю ситуацію, однак не завжди вдається. Мала все робить під настрій. Коли хоче - повторює все. А коли не хоче - і звуку не витягнути.
Щодо мілкої моторики, то мала грається крупами з малечку, прищепками шнуровками, тими іграшками - ліпучками з Сільпо. Зараз часто ліпимо разом. Нарешті проявила інтерес. Може дійсно варто було б походити в школи розвитку на групові заняття. Може я щось не так роблю з нею :sad:
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення Ameli » 04 листопада 2014, 11:23

Кожна дитина індивідуальна, але вибачте мене коли дитині був 1 рік логопед з поліклініки поставила діагноз затримка мовного розвитку....ну бо вона тоді абсолютно нічого не говорила. а дальше почала по букві по слові і так дуже довго було, що я вже переживала конкретно бо старша скоро говорила і віршики повторювала і все що бачила озвучувала. ну для мене це було скоро після року а от з меньшою довелося почекати до 2...бо до того що я їй не робила і не пояснювала і обірвали всю калину і камінці і бусінки перекладали..все було марно вона мене розуміла а говорити просто не вміла і не могла. зате після 2 дитина просто на очах помінялася. говорить реченями знає багато віршиків, знає як її звати і називає всіх хто в хаті що вона в тернополі живе і так далі. все що бачить озвучує і робить дуже цікаві логічні спостереження. і я тепер розумію що просто прийшов її час от і все. але розвивати звичайно треба і мілка моторика не заважає і запитання ставити і говорити як до дорослої людини без сюсі -пусі. з часом виговориться просто іноді самим батькам буває тяжко дочекатися того часу.
Я мама, а мама ніколи не буває самотньою. - К. Деньов
Ameli Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 738
З нами з: 08 квітня 2013, 23:40
Нагороди: 2
багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 947 раз.
Подякували: 595 раз.

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення Natalinda » 04 листопада 2014, 11:26

чесно маю сумнів що школа розвитку щось суттєво змінить, оскільки ви вже ходите в садочок, В садочку вона поміж дітками, слухає їх, щось пробує говорити сама. Вони вже потроху пробуватимуть гратися разом, тому йпробуватимуть порозумітися. В нас ще була трохи проблема, що діток біля нас не було, тобто далеко не щодня синок спілкувався з однолітками, а мама і так все розуміє)))
Я не думаю що щось не так робиш ти - прото кожна дитина інша) і кожна мама інша) для когось перше ма-ма-ма в 4 місяці - то перше слово, для мене це нічого не означало. А подружка дзвонила і розкаувала що в неї до року дитина говрила мама, тато (тятя), дідо, баба і ще море слік які вона хотіла почути і чула. Для мене це було просто склади) і коли ми зустрілися з дітками, то вона була здивована "Ти ж казала що малий нічого не говорить???? Та він так добре говорить!!!" Я не взялася переконувати її що то не говорить ще ні мій, ні її малий)))))) Тому може ти так само як і я забагато чекаєш від дитини. Хтось починає ходити в рік, хтось до року. Хтось їсть ложкою в рік, хтось після 2-х. Так само з мовою. Але говорити і спонукати дитину до озмови однозначно варто!
А щодо того що ти пишеш під настрій, то ти повинна дитині дати зрозуміти, що настрй настроєм, але поки не скажеш що хочеш кролика а не каші, то неотримає, який би настрій не був. Варто поконтролювати себе десь з місяць і потім просто запитаня практично пропадують з лексикону))))) я часом навіть як не мала нічого не вибір поїсти чоловіку то все одно пропонувала той вибір)))) звикла))))
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Коли дитина почала говорити?

Повідомлення taranjka » 04 листопада 2014, 12:26

напишу щодо "пропрвало і почала", це не в один день, але за досить короткий проміжок часу ти за дитиною помічаєш значні зрушення. але все відбуважться природно, що за якийсь час згадуєш як було раніше і думаєш, невже то було :) це з мого досвіду :wink:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Далі

Повернутись до Карапузи (до 3 років)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron