Глобальні оголошення!



Зміна уявлень про материство

Модератори: Natalinda, ksana

Зміна уявлень про материство

Повідомлення гра з вогнем » 23 лютого 2010, 01:05

Дивлюся дискусію на одному дружньому форумі й думку гадаю...

Дівчатка, які ще не одружені, не вагітні і відповідно не знають материнства починають щось вчити, стверджувати і переконувати відносно годування, організації побуту молодої мами і т.п.
І що їм сказати? Що все змінюється?, не повірять. Юнацький максималізм.
А з іншої сторони скільки ж непотрібностей і поганих речей говорять :(

Та й я така сама була. Я теж колись вважала, що годувати після року - це ужас-ужас. І коли дорослі навколо мене засуджували довгогодування й питали мою думку - висловлювалась так, як це було прийнятно в мому оточенні. А прийнятно було - не годувати, мастити зеленкою і перев'язувати.
І лише зараз, коли у мене з'явилася дитинка, коли я почала детально цікавитися питаннями догляд, я змінила свою думку.

Та й загалом. З появою малюка, дуже змінюється світогляд, погляд на життя.

А чи були такі зміни у вас?
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення Natalinda » 23 лютого 2010, 13:10

Темка інтересна, є про що подумати, що проаналізувати. Я б не сказала що когось раніше дуже щось там вчила, та і зараз не дуже навязуюся.
В мене погляди на життя почали змінюватися під час вагітності, а зараз, з народженням синочка, взагалі кардинально помінялися. Як на мене коли дитинка бажана і очікувана, то по іншому бути і не може. Коли відчуваєш та усвідомлюєш свою відповідальність за життя крихітної людини, то починаєш відповідально ставитися до всього що її стосується.
Я люблю вислухати чиюсь думку, та бажано щоб таких думок було декілька, тоді можна проаналізувати, порівняти, зробити висновки...
Коротше в голові море думок, :? щоь таке понаписувала, що не знаю чи хто пойме... :?
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення Naya » 23 лютого 2010, 13:10

навіть не знаю.
Щодо годування, то думала і тепер надіюся годувати якнайдовше, років хоча б до 2,5. Ну, але мій вік вже важко віднести до юнацького максималізму ;)
Скажімо так, якщо брати до уваги ще той час, коли дитинка не планувалася, то багато про шо думала інакше, звісно. Але, як тільки з"явилися думки про дитину, то і з появою дитини різким змін не відбулося. Але про те що стосується догляду і т.д за дитиною лиш читала і слухала, повчати чи навязувати щось, принаймі поки не було малюка, вважаю не маю морального права. Єдине, де я найбільше розпинаюся - то тема прививок - вона мені болісна.
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення Liza » 23 лютого 2010, 14:35

гра з вогнем
здогадуюся, про який форум ти напевне пишеш. я теж помітила, що часом в таких "бесідах" неодмінно знаходиться хоча б одна не-мама, котра висловлюється надто категорично. ой, - думаю, - зміниш ти ще свою думку, нехай-но прийде час.

перед моїм материнством я іноді думала, що материнство - то трохи нудно. чула від різних мам про те, як вони люблять своїх діток і тішаться ними, але тепер, спостерігаючи за тим, як росте моя дитина, і взагалі, дивлячись на свою дитину (якщо не спорчено настрій чимось стороннім), я й сама відчуваю вибух ніжності і турботливості - тобто материнства.

що ще змінилося в моєму світогляді - поки що важко чітко сформулювати думку. якщо прийде мисля - допишу. а взагалі - дааааа, шо-то в етом єсть :)
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення гра з вогнем » 23 лютого 2010, 17:53

а я дуже змінилася.
раніше я думала, що треба годувати грудьми трошки і перев'язувати груди.
у нас була така ситуація. співробітниці годувала дитину рік і три. а на роботі всі в обмороки падали. ну і відповідно залучали всіх до купи до обговорення.
типу, велика дитина, ти що робиш, ну скажіть, дівчата їй. ну ми мовчали, або підтакувували.
і що ви думаєте, вона перев'язала груди і поїхала на тиждень в село :(

також я думала, що це так льогко - раз і поєднала кар'єру з материством, що тут важкого?! То ж мала дитина, нічо не потребує! Ага, тепер я знаю як це легко і чого інколи з піжами цілий день вилазити не те, що не хочеться, а просто якось забувається :)

звісно можна віддати дитя нянькам, годувати сумішшю, а собі бути всією такою успішною. але саме з народженям дитини я зрозуміла, що мені такого материнства не треба :)
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення mala-karta » 23 лютого 2010, 17:59

ну, радити щось мамам, коли я сама була не мама, мені якось в голову не приходило.
Але я думала, що бути дома з дитиною дуже нудно (ну бо ж всі так казали). От в цьому думка помінялася кардинально :) Це ж так класно! Зварив шось, підлогу помив, поправ - і ціла купа часу ще є :) А ще як Ромчик підріс і став помагати!!
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення Natalinda » 23 лютого 2010, 18:03

Я теж думала що буде нудно, захочеться в люди... Ще мабудь рано щось прогнозувати, але в люди щось не дуже хочеться. Вже півроку сидю-балдю. Не думала що так буде. Боялася. А то так класно!!! :xlolx:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення mari » 19 березня 2010, 21:18

на жаль люди не хочуть порад. Вони хочуть легко оправдовувати свої дії, зрозумілі тільки для них самих!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення Vika » 19 березня 2010, 23:07

А я начиталася про всякі техніки раннього розвитку і дуже хотілося втілювати їх в реальність . А після народження якось простіше ставлюся до цього . На все свій час і все він зробить тоді коли має зробити . :)
Vika Офлайн


 

Re: Зміна уявлень про материство

Повідомлення mala-karta » 19 березня 2010, 23:57

я теж читала, але щось сумнівалася.
А потім прочиталі іншу думку, зміст якої той же - "на все свій час".
Ну навчиться читати в 5, а не в 1.5. І що? В 2 роки читання не саме важливе вміння :)
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Далі

Повернутись до Сімейне життя



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron