Глобальні оголошення!



Інтимне в українських традиціях

Модератор: taranjka

Інтимне в українських традиціях

Повідомлення taranjka » 24 жовтня 2013, 12:58

Натрапила на парочку цікавих статей. Ще раніше читала цікаві дослідження етнографів і істориків в Київській старовині... ну і та питання цікаве.
Одна з тепер гарячих тем - дослідження української сексуальності. Те, про що вголос не говорили, хіба в піснях співали :hi: а так українки то ж до срср поголовно незаймані, а єсі шо то "москалі" :hi:
от стаття - уривок з книжки Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців»
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


Наступним кроком на шляху дорослішання дівчини слід вважати підготовку до подружнього життя. Готуватися до нього українська сільська молодь починала, залежно від регіону, з 14–18 років. Зазвичай хлопці й дівчата знайомилися та спілкувалися між собою на вечорницях (досвітках) – восени й узимку чи просто на вулиці – навесні та влітку. Зимовий сезон вечорниць починався на Покрови або Святого Миколая (відповідно 14 жовтня та 19 грудня) і тривав до початку Великого посту[1].

Для проведення вечорниць винаймали, як правило, хату вдови чи бездітної пари; платили за це грішми або натуральними продуктами. Дівчата приносили з собою роботу – пряли, вишивали, плели; праця чергувалася із розвагами – танцями, піснями, іграми, жартами тощо.

Проте однією з найголовніших соціальних функцій вечорниць було створення сприятливих умов для знайомства і вибору шлюбного партнера[2]. Відомо, що на вечорницях практикували спільну ночівлю молоді. Особливо поширена була ця практика на Поліссі, Полтавщині, Харківщині, Чернігівщині, Слобожанщині – тобто у регіонах, де проведення вечорниць мало найвиразніші і найповніші форми. На Правобережній України такого звичаю не зафіксовано[3].

Є дані, що 45,6% дівчат, які ходили на вечорниці, втрачали цноту до шлюбу. Для порівняння, серед тих, які подібні заходи не відвідували, таких майже удвічі менше – 23,8%

цікава і пізнавальна стаття.
я читала французькі дослідження на ту ж тематику, то цифри не сильно відрізняються :hi:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Інтимне в українських традиціях

Повідомлення Pipochka » 24 жовтня 2013, 15:22

Схожа стаття є в "Жилі"№5 про гендерну рівність.
Добре, що в нас є інтернет, у школах на уроках біології розказують звідки беруться діти, а от наші пращури, напевне, крім тяжкої роботи не мали часу розповідати своїм дітям про "бузьків" от їхні діти і збиралися разом досліджувати це питання :crazy:
Зображення
Pipochka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 301
З нами з: 13 жовтня 2011, 20:23
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 330 раз.
Подякували: 275 раз.
Діти: моє солодке щастя - синочок Юрчик
Моя донечка- сонечко Катруся

Re: Інтимне в українських традиціях

Повідомлення taranjka » 24 жовтня 2013, 15:28

в жилі скорочений варіант тої ж авторки
я думаю, що не так "не мали часу", як завдяки церкві це вважалося темою табу. всі все знали, але говорити вголос це не можна було.
багато інтимних тем в укр народних піснях - фантазія українців ше та була :hi:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Інтимне в українських традиціях

Повідомлення pan_kotskyy » 24 жовтня 2013, 15:54

прочитала статтю з першого повідомлення
Ото залицяння...
| +
Если парень не равнодушен к какой-либо девушке, то непременно ухаживает за нею: подшучивает с нею, держит ее за косу, подставляет ей ногу; та в свою очередь или толкнет его, или дернет за чуб.

а оце у всі віки так...
| +
«Иногда парень спрашивает – для какой девки его оставляют, и если она ему не нравится, то он уходит. Большею частью, однако, парень остается, какая бы девка его ни приглашала, – любимая или нет»
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Інтимне в українських традиціях

Повідомлення Кокетка » 24 жовтня 2013, 16:41

pan_kotskyy написав:Ото залицяння...
| -
Если парень не равнодушен к какой-либо девушке, то непременно ухаживает за нею: подшучивает с нею, держит ее за косу, подставляет ей ногу; та в свою очередь или толкнет его, или дернет за чуб.

збереглося все до нашого часу, так у школі залицяються в молодших класах) :wink:
Люди охоче вірять тому, в чому б хотіли бачити правду.
Кокетка Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 906
З нами з: 20 березня 2013, 16:22
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 869 раз.
Подякували: 787 раз.
Діти: два синочка


Повернутись до Форумчанки теревенять



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron