Глобальні оголошення!



Піст

Модератори: олеся, Tajga

Піст

Повідомлення мешканка » 02 березня 2012, 10:25

Чи вважаєте Ви піст чимось важливим та потрібним? Як намагеєтесь постити? І чи постите взагалі?
Я вважаю пісь дуже важливим і потрібним для кожного християнина, але сприймаю піст не як "припис Церкви", а як реальну можливість "очистити" власну душу і спробувати скріпити власну силу волі. Не дотрмуюсь посту, як формальної відмови від м"яса та молочних продуктів. Намагаюсь відмовитись від того, що люблю (від солодкого :beer: ) Намагаюсь більше часу уділяти молитві, читанню Св. Письма, перегляду відповідних фільмів:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
слуханню музики
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
задайте в пошук Канон Андрея Критського або сестри милосердя. А, головне, як на мене, це намагатись посилено працювати над собою, над своїми вадами характеру. Бути лігіднішою та терплячішою. Проте дуже часто не дотримую посту. :-/ Нажаль.
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Піст

Повідомлення happymami » 02 березня 2012, 10:56

Принципово не слухаю музики в цей час. Хоча дуже люблю працювати і прокидатися під музичку. Намагаюся не здловживати солодощами. Але це шось неймовірно важке, тому покищо витиримую лише перший і останній тиждень. намагаюся інтернет використовувати суто для роботи і чогось корисного і менше для триндьожу. Але зовсім звести до мінімуму своє зависання в компі не можу. Стосовно харчування, то так як в сім'ї діти і готувати для кожного окремо не виходить, то не дотримуюся строгого посту. Ну але намагаюся так, як пропонує церква - перший тиждень без м'яса і в окремі дні без молочного. В інші тижні - по днях. Пятниця в нас і так завжди пісний - їмо печену картоплю.
Також в такі дні відмовляюся від відвідування концертів. Хібаби по роботі треба бути.
Цього посту постановила собі щодня читати бодай сторіночку Біблії. Наразі вдається
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Піст

Повідомлення мешканка » 02 березня 2012, 11:07

Ще як хтось має якісь корисні посилання відповідного змісту, прошу ділитись в цій темі.
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Піст

Повідомлення Галина » 02 березня 2012, 11:39

В мене свекор каже, що піст то для того щоб не обжиратися. Духовності він в тому не бачить, але він і до церкви йде тільки на Великдень...
Вони так всі виховані і мені часом важко чоловіка заставити не з"їсти кусок м"яса, бо в них такого поняття не було, навіть на святий вечір свекруха курку печену ставить (бо в старшого сина гастріт хронічний і йому треба щось їсти, але при тому всьому він їсть все і не дозволене дієтою в тому числі)...
Я стараюся 1-й і останній тиждень строго дотримуватися посту, в суботу (перед Великоднем) взагалі нічого не їм, тільки воду. В середу і п"ятницю так само обмежуюся в харчах.
Але оскільки зараз гв, то відмовлятися від їжі не получається, просто виключаю тваринні продукти (в середу і п"ятницю).
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Піст

Повідомлення happymami » 02 березня 2012, 11:42

Я під час ГВ в харчуванні не постила зовсім. Тму тепер мені важко в їжі обмежуватися, бо звикла, шо можна все.
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Піст

Повідомлення олеся » 02 березня 2012, 13:29

Ой а піст то болюча для мене тема... Я намагаюся постити, тобто в середу і пятницю вода, чай... А в інші дні їм все, бо діти малі і в чоловіка важка робота, то мусить мясо, молочне постійно бути...
А в мене на тему посту виник конфлікт з мамою, бо мама як слухає що казав той чи інший священник, то намагається чути те що їй вигідно... Тобто священник сказав такими словами, може не дослівно, але суть: Головне один одного не їжте... І моя мама це розуміє як таке що церква не забороняє їсти мясного... Але я живу не з ними... А з свекрухою, в неї теж специфічний погляд на піст... Я іноді кажу до них, скільки вам всім років??? І чому я маю вас вчити і пояснювати що таке піст, а не ви старші люди маєте вчити мене, як ще молодшу за вас?
Але моя мама зрозуміла мене, і все тепер нормально, мене ніхто не мучить питаннями чому я не їм того чи того...
Щодо музики то я особливо її не люблю, тому і в піст не слухаю, хіба що малий потягне телефон і включе собі...
happymami написав:Цього посту постановила собі щодня читати бодай сторіночку Біблії.
треба теж так робити...
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Піст

Повідомлення irinka » 02 березня 2012, 15:20

мешканка написав:Чи вважаєте Ви піст чимось важливим та потрібним? Як намагеєтесь постити? І чи постите взагалі?


Для мене піст-це швидше духовне очищення а не відмова від їжі. Я б не сказала, що ми постимо- бо всеодно і під час посту стараємось повноцінно харчуватись (їсти мясо і інші продукти заборонені під час посту) так само і багато хто з нас не може відмовитися від телевізора, інтернету чи поганих звичок.
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Піст

Повідомлення ksana » 03 березня 2012, 23:06

«Постити – це насамперед стримуватися від гріха, від злих звичок і пристрастей», – Патріарх Святослав

«Потрібно пам’ятати, що дотримуватися посту не означає лише обмежити себе в їжі та розвагах. Постити – це насамперед стримуватися від гріха, від злих звичок і пристрастей. Це також відкинення байдужості, злих помислів та егоїзму. Великий піст – це запрошення, скероване до кожного з нас, зранених гріхами, обтяжених немочами та виснажених щоденними клопотами, кинутися в Господні обійми», – пояснює Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у своєму Пастирському посланні на Великий піст.

У посланні Предстоятель УГКЦ вказує на такі необхідні елементи Великого посту: покаяння і покута, молитва, милостиня.

Патріарх Святослав зазначає також, що Великий піст – це час інтенсивної молитви. «Відмовляючись у цей період від розваг, ми одночасно маємо більше уваги присвячувати спілкуванню з Богом: через участь у великопісних Богослужіннях у храмі, а також через тривалішу та більш ревну молитву в родинному колі й на самоті», – пояснює Предстоятель УГКЦ.

При цьому він пригадав про практику, яка нещодавно була запроваджена в усій УГКЦ – читання Божого Слова у сім’ї та доручив, тим, хто уже це здійснює, продовжувати й поширювати цю практику, а тим, хто ще не почав цього робити, побажав, щоб «Великий піст став нагодою почати пізнавати Боже Слово і щоразу більше ним жити».

Патріарх Святослав говорить також про діла милосердя, які називає «необхідною умовою великопісної духовної мандрівки». «До милостині покликані всі християни, незалежно від достатку чи матеріальної спроможності», – наголошує Глава УГКЦ, цитуючи слова св. Лева Великого.

На завершення Глава УГКЦ побажав, щоб Великий піст подарував усім «оновлення духовного життя, пробудження християнської ревності та любові до Бога й ближнього у парафіяльних спільнотах та монаших обителях».

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
ksana Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1566
З нами з: 25 жовтня 2010, 01:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 883 раз.
Подякували: 1043 раз.
Діти: ще немає

Re: Піст

Повідомлення Lusik » 03 березня 2012, 23:20

Я теж вважаю піст часом духовного очищення і посиленної роботи над собою, а особливо стосовно частоти молитви і читання Святого письма. На цей раз відмовилася від солодкого, мяса ну і ще окремі особисті обмеження...., намагаюсь читати щодень Святе письмо (але вже декілька пропусти та все ж працюю над собою і надалі):))) Намагаюся відганяти негативні емоції, думки і перебувати у спокої , але теж повністю покищо виходить, та все ж працюю і над цим теж:)))
Lusik Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 575
З нами з: 17 лютого 2011, 15:04
Звідки: Тернопіль-Дружба
Дякував (ла): 1183 раз.
Подякували: 609 раз.
Діти: Синусик-котусик
(29.10.2010)


Повернутись до Духовне спілкування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron