Глобальні оголошення!



Притчі

Модератори: олеся, Tajga

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 10:15

Дитячий погляд на блискавку
Маленька дівчинка щодня ходила до школи і ввечері верталася додому. І хоча погода зранку була непевною, збиралися хмари, вона як завжди пішла пішки до школи. А вже в обід здійнявся вітер, і небо пронизували блискавки.
Мама дівчинки, побачивши таку погоду, була стурбована тим, щоб дівчинка не злякалася негоди по дорозі додому. Вона також боялася, щоб грім та блискавки не вдарили її. Занепокоєна, вона сіла у машину і поїхала до школи забрати свою доньку. Наближаючись до школи, вона помітила, що дівчинка вже іде по дорозі додому.
Кожного разу, коли на небі з'являлася блискавка, дівчинка зупинялася, піднімала личко догори та посміхалася. Блискавки продовжували розтинати небо, а мала щоразу хоробро дивилася вгору з широкою посмішкою.
Коли мама наблизилася до дівчинки, вона визирнула з вікна машини і спитала доньку: "Що ти робиш???!"
Дівчинка відповіла: "Я намагаюся гарно виглядати, адже Бог продовжує мене фотографувати."

Життя занадто коротке для того, щоб, прокидаючись зранку, шкодувати про щось. Тому, любіть добрих людей, і моліться за тих, хто завдає вам прикростей. Повірте, на все є причина. Якщо отримуєте другий шанс, хапайтесь за нього обома руками. Якщо це змінює ваше життя, значить, на то є Божа воля. Ніхто не каже, що життя буде легким, але воно варто того, щоб жити!
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 10:18

Господи,
коли я голодний, пришли мені когось, кого треба нагодувати;
коли я спраглий, пришли мені когось, хто потребує води;
коли мені холодно, пришли до мене когось, хто прагне тепла;
коли я страждаю, пришли мені когось, хто прагне розради;
коли мій хрест стає важкий, дозволь мені ще взяти хрест інших;
коли я не маю часу, пришли мені когось, хто потребує негайної помочі;
коли мені бракує відваги, пришли до мене когось, кого потрібно підбадьорити;
коли я хочу, щоби мене хтось зрозумів, дай мені когось, хто потребує розуміння;
коли прагну чийогось піклування, пришли мені когось, хто потребує опіки;
коли я думаю лише про себе, зверни мої думки до інших.

(с) Бруно Ферреро
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 11:29

Один старець призвав один раз своїх учнів і показав їм аркуш чистого паперу, у середині якого стояла чорна крапка. - Що ви тут бачите? - запитав старець. - Крапку, - відповів один. - Чорну крапку, - підтвердив інший. - Жирну чорну крапку, - уточнив третій. І тоді їхній улюблений учитель сів у куток і заплакав. - Скажи нам, отче, про що ти так гірко плачеш? - зачудувалися учні. -Я плачу про те, що всі мої учні побачили тільки маленьку чорну крапку й ніхто з них не помітив чистого білого листа... Як часто ми судимо про людину тільки за її маленькими недоліками, забуваючи про достоїнства. (НАРОДНА ПРИТЧА)
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 11:30

Одного разу по дорозі в місто йшли дві дівчини-служниці - Ганна і Марія. Кожна з них несла на голові кошик з плодами. Ганна все зітхала та охкала, а Марія все жартувала і сміялася. Під кінець Ганна й каже до Марії: - Як ти можеш сміятися? Невже тобі не важко? Адже твій кошик набагато важчий від мого, та й сили в тебе небагато. - Так, Ганно, - відповіла Марія, - просто в мене в кошику знаходиться чудодійна травичка; якщо її положити в кошик, вага ноші не відчувається. - Як же називається твоя чудодійна травичка, скажи мені, будь ласка, - вигукнула Ганна, - позич мені цю травичку. Марія засміялася і сказала: - Дати тобі її я не можу, а якщо хочеш, то скажу, як вона називається. А називається вона - терпіння. (НАРОДНА ПРИТЧА)
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 11:32

Одного разу сліпа людина сиділа на сходинках однієї будівлі з капелюхом біля його ніг і табличкою з написом: «Я сліпий, будь ласка, допоможіть». Одна людина проходила мимо і зупинилася. Він побачив інваліда, у якого було всього лише декілька монет в його капелюсі. Він кинув йому пару монет і без його дозволу написав нові слова на табличці. Він залишив її сліпій людині і пішов. До кінця дня він повернувся і побачив, що капелюх повний монет. Сліпий дізнався його по кроках і запитав, чи не він був та людина, що переписав табличку. Сліпий також хотів дізнатися, що саме він написав. Той відповів: — Нічого такого, що було б неправдою. Я просто написав її трішки по-іншому. Він посміхнувся і пішов. Новий напис на табличці був така: «Зараз весна, але я не можу її побачити». (НАРОДНА ПРИТЧА)
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 21:52

Притча "Любити свою дружину"

Одного разу чоловік прийшов до мудреця за порадою
- Ми з дружиною вже давно не переживаємо колишніх почуттів один до одного! Напевно, я просто її більше не люблю, та і вона, боюся, мене теж. Що робити?
- ЛЮБИТИ ЇЇ!
- Але я ж говорю, ніяких почуттів не залишилися!
- Це хороший привід, щоб ЛЮБИТИ її!
- Але як же любити, якщо не любиться?
Cлужити їй! Cлухати її! Цінувати її! Співпереживати їй! Жертвувати заради неї собою! Для справжньої любові немає ніяких перешкод.
Бо дієслово "ЛЮБИТИ" - означає не ПОЧУТТЯ, а ДІЮ.
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 21:54

Щастя ... Коли плачеш від радості. Коли у хворобі про тебе дбають. Коли віриш. Коли вмієш зупинитися і перевести дух. Коли знаєш, що робиш правильно. Коли живеш у світі. Коли не знаєш, хто такі лікарі. Коли отримуєш довгоочікувані листи. Коли запізнюєшся, але все одно приходиш вчасно. Коли дякуєш. Коли час не має значення. Коли знаєш, що дочекаєшся. Коли твій день народження не забувають. Коли даруєш квіти. Коли приносиш хороші новини, утішиш інших.

Щастя ... Коли свічка в твоїх руках ніколи не гасне. Коли в темряві немає страху. Коли не думаєш цифрами. Коли знаходиш втрачене. Коли тобі довіряють. Коли знаєш, що не дарма прожив день. Коли не сумніваєшся. Коли у тебе є вибір. Коли можеш бути добрим і милосердним. Коли відчуваєш краплі сонця на шкірі. Коли в душі не буває зими, а тільки тепла весна або спекотне літо. А знаєш, щастя, коли хтось дякує Богові за те, що ти є.

Взагалі, життя саме по собі уже велике щастя. Воно як здоров'я, коли його не помічаєш, значить, воно є. Просто не всі вміють оцінити цей Божий дар.
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 21:56

Про РАЙ І ПЕКЛО

Одного разу добрий чоловік розмовляв з Богом і запитав його:
- Господи, я б хотів дізнатися, що таке Рай і що таке Пекло.
Господь підвів його до двох дверей, відкрив одну і провів добрго чоловіка всередину. Там був величезний круглий стіл, на середині якого стояла величезна чаша, наповнена їжею, яка пахла дуже смачно.
Добрий чоловік відчув, що у нього слинки потекли. Люди, що сиділи навколо столу, мали вигляд голодний і хворий.
Всі вони виглядали вмираючими від голоду. У всіх їх були ложки з довгими - довгими ручками, прикріпленими до їхніх рук. Вони могли дістати чашу, наповнену їжею, і набрати їжу, але так як ручки у ложок були занадто довгі, вони не могли піднести ложки до ротами. Добрий чоловіу був приголомшений виглядом їх нещастя. Господь сказав: "Тільки що ти бачив Пекло."

Господь і добра людина потім попрямували до других дверей. Господь відчинив їх. Сцена, яку побачив добрий чоловік, була ідентичною попередньої. Тут був такий же величезний круглий стіл, та ж гігантська гущавина, яка змушувала його рот наповнюватися слиною. Люди, що сидять навколо столу, тримали ті ж ложки з дуже довгими ручками. Тільки на цей раз вони виглядали ситими, щасливими і зануреними у приємні розмови один з одним.
Добрий чоловік сказав Господу: "Я не розумію."
"Це просто", - відповів йому Господь, "Ці навчилися годувати один одного. Інші ж думають тільки про себе."

Пекло і Рай влаштовані однаково. Різниця - всередині нас.
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 22:00

Друга не можна вичарувати за допомогою чарівної палички!
Дружбу треба заслужити й заробити!
Той, хто справді любить свого друга, мусить допомагати йому ставати щасливим!!!


Маленький чарівник завжди був радісний і усміхнений. Але останнім часом його раптово став охоплювати сум.
У такі моменти він сідав у кутику й поринав у думки, які клубочилися в його голові, наче чорні хмари.
"Вже достигли яблука, - думав він, - а в мене немає нікого, з ким я міг би поділитися цими чудовими червоними плодами. У лісі повно грибів, але в мене немає нікого, з ким я міг би піти назбирати їх і потім сушити на печі". І сама думка про те, як це було б чудово мати друга, змушувала його зітхати.
Одного дня коло його домівки проходив якийсь хлопець. Маленький чарівник швиденько вибіг йому назустріч і загукав:
- Хочеш бути моїм другом?
-Я вже маю друга, його звати Маріолоне, - відповів хлопець, навіть не зупинившись.
Тоді маленький чарівник вирішив піти в гості до зайчика.
І тільки-но прийшов, одразу ж запитав:
- Хочеш бути моїм другом?
Але зайчик лише похитав головою, немовби кажучи "ні", а потім ворухнув довгими вухами.
Отож маленький чарівник звернувся зі своїм запи­танням до цапка:
- Хочеш бути моїм другом? Однак цапок відповів йому:
- Ні, я вже маю двох друзів. Щодня бавлюся з ними!
Дуже сумний маленький чарівник пішов до дикого кабана й запитав його:
- Чи ти не хотів би стати моїм другом? Але кабан лише непривітно хрюкнув:
- Ні! - і продовжив порпатися в листі, що лежало на землі, не звертаючи більше на хлопчика жодної уваги.
"Тим гірше для вас! - подумав маленький чарівник. - Можу вичарувати собі чудового друга за допомогою чарівної палички".
Накинувши на себе блакитний плащ, прикрашений золотими зірками, він вистрибнув на великий камінь, підняв чарівну паличку й промовив відповідне магічне закляття. Потім заплющив очі, бо хотів, щоб несподіванка була ще більшою, а коли їх розплющив, побачив біля себе маленьку сову.
- Абракадабра... а це що за водяна курочка! - заїкаючись, із подивом промимрив маленький чарівник. -Я думав, що мій друг буде трохи більший.
- Друга не можна вичарувати за допомогою чарівної палички, - сказала сова, блимнувши своїми великими округлими очима, що скидалися на срібні монети. - Дружбу треба заслужити й заробити. І не має значення, чи друг буде малий, чи великий!
Відтоді маленький чарівник почав працювати над своєю дружбою з маленькою совою. Разом співали, загадували одне одному загадки, не кажучи вже про те, що хлопець брав сову із собою на прогулянки, під час яких вона сиділа на його руці. А ще вони разом танцювали танці піратів та індіянців. І ось одного дня вони зрозуміли, що справді стали друзями й що це чудове відчуття.
Але якось, безтурботно вештаючись лісом, вони натрапили на галявину, на якій росли буки.
- Дивися! - відразу закричала сова, показуючи на чорне дупло в стовбурі дерева. - Це місце, в якому я хотіла б жити!
- Але, - заперечив маленький чарівник, - ти ж не можеш залишити мене самого. Ти - моя подруга.
- Так, - відповіла птаха і відразу ж полетіла до дерева, - але я ж сова, а сова мусить жити в дуплі дерева. Так завжди було! Прошу тебе, дозволь мені тут залишитися. Побачиш, якою я щасливою буду. Той, хто справді любить свого друга, мусить допомагати йому стати щасливим.
- Той, хто справді любить свого друга, - маленький чарівник повільно повторив слова сови, - мусить допомагати йому стати щасливим.
І на прощання подарував сові білу польову квітку, яка чудово пахла.
- Тепер щомісяця маленький чарівник відвідує свою маленьку подругу. Про них можна сказати, що вони стали друзями назавжди.

Бруно Ферреро У світі зірок / Пер. Т. Різун. – Львів: Свічадо, 2009. – 184 с. – С. 129-131
Ysmishka Офлайн


 

Re: Притчі

Повідомлення Ysmishka » 30 січня 2014, 22:04

Лілі
Зв'язок, який існує між людьми, що люблять одне одного, не може розірватися. Він існує й після смерті. Смерть не відбирає одних людей в інших, а лише змінює їхній спосіб бути разом. Наша любов набагато сильніша за смерть. Ми живемо на березі моря, а наша батьківщина - за морем. Смерть переносить нас саме туди, де все тривке й вічне, непідвладне дії часу й знищенню ...

Я був по-справжньому щасливий, адже знайшов для себе ідеальний дім. Будинок був ані не завеликим ані не замалий, ані застарий, ані занадто новий. Він самотньо стояв на високій дюні, з якої можна було милуватися пляжем і безмежною, неспокійною поверхнею моря.

Першої ночі море колисало мої сни. Вранці, ще на світанку, я вибіг, щоби вдихнути свіжого повітря й по милуватися довкіллям. Сонце тільки-но почало схо­дити на горизонті. Раптом із певним невдоволенням я помітив, що не сам на пляжі. Віддалік стояв незна­йомець. Я трохи наблизився до нього, щоби побачи­ти, хто порушив мою чудову самотність. То був дуже старий чоловік. На голові в нього красувався чорний капелюх із широкими крисами, а вдягнутий він був у широкий, чорний плащ. У руці чоловік тримав довгу, сучкувату палицю. Він впевнено крокував пляжем, аж поки не дійшов до місця, де пісок був гладенький і чистий, щойно змочений хвилями. Там чоловік по­чав поводитися дивно. Він зняв капелюха й плаща та почав малювати на піску. Час від часу старець відходив на кілька кроків назад, щоби з відстані оцінити свою працю. Здавалося, що лінії намальовано хаотично й випадково. Через годину таємничий чоловік пішов геть, залишивши на пляжі малюнок великої, тендіт­ної квітки. Дивлячись із певної відстані, я побачив, що то була лілія, чудовий малюнок, що зображав лілію.

Впродовж дня я більше не думав про старого, але надвечір, коли ніч почала повільно гасити світло сон­ця, знову повернувся на пляж. Малюнок зникав. Мор­ські хвилі, що невпинно омивали берег, стерли тен­дітну квітку лілії.

Наступного дня на світанку старець знову прий­шов на пляж і знову малював на піску квітку лілії. Те саме було й у наступні дні...

Мені стало дуже цікаво, і я запитав працівника пошти, чи він знає таємничого старця. Службовець сказав, що то старий Себастьян. Він живе неподалік морського маяка й мандрує навколишніми селами, працюючи котлярем і шліфувальником. Себастьян чудово знає свою справу, й люди дуже цінують і люблять його.

З часом я звик до Себастьяна, який щоранку на сві­танку малював лілії на пляжі біля мого дому.

Пожовкла фотографія

Тим часом море впродовж дня невпинно змивало малюнок, фрагмент за фрагментом. Але одного ран­ку... Себастьян, щойно закінчивши малювати лілію, замість того, щоби піти геть, як це завжди робив, по­чав заходити в море. Хвилі вже доходили старому до пояса, коли він раптом захитався й упав у воду. Я збіг із дюни вниз так швидко, як лише міг. Витягнувши його з води, поклав на піску. Він ледве дихав. Розплю­щив очі й глянув на малюнок квітки. Я допоміг йому трохи, й Себастьян із зусиллям простягнув руку, щоби, підправити деякі лінії. Потім глянув на мене й сказав:

- Дозвольте мені піти, дозвольте мені піти до моєї Лілі

То були його останні слова.

Я вирішив відвезти тіло до його дому. В хаті, в якій жив, я знайшов зім'ятий документ і пожовклу фотографію прегарної дівчини. В документі значилося повне ім'я померлого: його звали Себастьян Валіенте, а народився він в Альтаторре, на великому острові, відділеному від континенту морем.

Я прилетів до Альтаторре наступного дня літаком Коли бургомістр дізнався, що я привіз тіло Себастьяна на, щоби поховати його тут, сказав:

- Будь ласка, ходіть зі мною.

Ми сіли на воза, який віз труну. Бургомістр наказав візникові їхати старою вулицею, що вела до моря, й сказав мені:

- Себастьян був одним із найхоробріших керівників повстання проти тирана. Але бунт було придушено. Після цього тиран вигнав Себастьяна з країни й наказав йому поклястися, що більше ніколи не повернеться на рідну землю. Коли Себастьян покинув батьківщину, його кохана Лілі, не витримавши розлуки померла.

Ми доїхали до моря. Неподалік від берега я побачив склеп, до якого час від часу докочувалися хвилі. Вода й час знищили могилу.

- Себастьян, напевне, хотів, щоби його поховали тут, поруч із нею. Наблизившись, я помітив, що навколо склепу росли прекрасні лілії. Бургомістр, побачивши, що я з подивом оглядаю квіти, сказав:

- Дивно, але в Альтаторре немає більше лілій, окрім цих, навіть на цілому острові. Вони ростуть лише тут і безперервно цвітуть для Лілі, немовби Море щодня приносило їх для неї.

Бруно Ферреро Фіялка на Північному полюсі / Пер. Т. Різун. - Львів: Свічадо, 2009. - 164 с. - С.148-152.
Ysmishka Офлайн


 

Поперед.Далі

Повернутись до Духовне спілкування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron