Глобальні оголошення!



Таїнство хрещення: особливості обряду, прикмети і застороги

Модератори: олеся, Tajga

Таїнство хрещення: особливості обряду

Повідомлення happymami » 17 квітня 2010, 09:00

Народні прикмети, пов’язані з обрядом хрещення
    Щоб вашій дитині таланило у житті, постарайтеся по дорозі до церкви пригостити першого стрічного шматочком хліба чи булки.
    Якщо хлопчика і дівчинку хрестять одночасно, подбайте про те, щоб першим охрестили хлопчика.
    Якщо дитина кричить під час обряду, це дуже добре! В деяких місцевостях вважають, що якщо дитина занадто спокійно поводиться під час хрещення, то вона занадто хороша для життя на цій землі.
    Вважається дуже поганою прикметою, якщо вашу дитину першою охрестять у новій церкві.
    Воду, яка потрапила на личко дитини під час обряду хрещення, витирати не можна, слід дати їй висохнути. Маленькі діти, як правило, дуже не люблять, якщо їм на обличчя потрапляє вода і починають бурхливо реагувати, але присутнім слід набратися терпіння і не витирати воду з личка малюка.
    Поширеними були вірування, що новонароджені діти найбільш вразливі до дій злих духів. Тому для захисту від них до обряду хрещення дитину час від часу накривали предметом одягу її батька. Для захисту від злих духів у ліжечко дитини також клали часник, хліб, сіль або шматочок заліза.
    Не бажано, щоб хрещення було одразу після похорону. Якщо ж воно відбудеться зразу після весілля, то дитина виросте веселою і багатою.
    Для того, щоб малюк виріс щасливим, здоровим і багатим, мама дитини повинна принести з собою на обряд хрещення срібну монету, яйце і дрібку солі.
    Можливо, хтось уважатиме, що дотримання всіх цих ритуалів зайве, мовляв, і так обійдеться. Але, мабуть, усе ж не варто нехтувати цими, по суті, зовсім не складними правилами і робити експерименти у такій важливій справі, як обряд хрещення. Адже майбутнє дитини багато у чому залежить від обізнаності та поміркованості її батьків.

http://www.versal-online.com.ua/index.php/2009-06-21-15-29-53/2009-06-21-15-31-45/101-2009-06-26-07-17-53
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Таїнство хрещення: особливості обряду, прикмети і застороги

Повідомлення Melisa » 17 квітня 2010, 09:52

happymami написав:Для того, щоб малюк виріс щасливим, здоровим і багатим, мама дитини повинна принести з собою на обряд хрещення срібну монету, яйце і дрібку солі.

Ох вже мені ці прикмети!!! :evil: :dash:
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення happymami » 17 квітня 2010, 09:58

Тааак. Деякі вопше смішні до сліз ;) . Але прикол в тому. що в селах люди реально їх дотримуються. Це мене шокує найбільше. Цікаво, звідки вони родяться ті прикмети? Ну не пустому ж місці вони виникають :unknown:
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення мешканка » 17 квітня 2010, 10:17

Хепімаммі: то все через ББС (баба-бабі сказала... а бабка, звісно, знає краще ніж, будь-хто, навіть священники, що ж вони там знають...) :crazy:
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення happymami » 17 квітня 2010, 10:27

мешканка написав:Хепімаммі: то все через ББС (баба-бабі сказала... а бабка, звісно, знає краще ніж, будь-хто, навіть священники, що ж вони там знають...) :crazy:

оооооо. :x Бабки - то окрема гілка влади в нашій країні 8-) :lol: Стопудово
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення Naya » 17 квітня 2010, 11:06

happymami написав:Тааак. Деякі вопше смішні до сліз ;) . Але прикол в тому. що в селах люди реально їх дотримуються. Це мене шокує найбільше. Цікаво, звідки вони родяться ті прикмети? Ну не пустому ж місці вони виникають :unknown:


Ех...звідки беруться. Я зараз розкажу.

Питає дочка в мами: Мамо, а чого ти курку завжди на 4 частини ділиш?
- То так доню треба, так має бути, так моя мама, а твоя бабця робила. А старі люди мудрі, вони знають, що роблять.
Йде внучка до баби: Бабцю, а чого ти і мама курку завжди на 4 частини ділите?
- То так доню треба, так має бути, так моя мама, а твоя прабабця робила. А старі люди мудрі, вони знають, що роблять.
Приходить правнучка до прабабці: Прабабцю, а чого ти курку завжди на 4 частини ділиш?
-Та знаєш онученько, мені інакше вона в кастрюлю не влазила.

А мені вже починають подобатися ті прикмети та забобони. Є з чого посміятися.

А шокує мене більше те, що найбільш забобонні люди з мого оточення, то якраз ті, що ревно ходять до церкви. А ті, які не дуже то й ходять, ті і в забобони не вірять. Чого так?
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення happymami » 17 квітня 2010, 11:11

Naya написав:
happymami написав:А шокує мене більше те, що найбільш забобонні люди з мого оточення, то якраз ті, що ревно ходять до церкви. А ті, які не дуже то й ходять, ті і в забобони не вірять. Чого так?

от-от. Ія таке помітила. думаю це тому, що хто вірить, той вірить уже у всьо. А хто не вірить ні в шо, той вопше ні в шо і не вірить. Отак от заплутано вийшло :???:
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Хрестини у дитини!

Повідомлення мешканка » 17 квітня 2010, 13:12

Хеппімаммі-сворюй темку про забобони :flag:

Мій чоловік страшенно не любить всякого роду забобонів і всього, що з тим пов"язано. Навіть, коли мова йде про посвячені образки, чи якесь зілля, чи свічки... Каже,що сектанти нам правильно закидають, що ми ідолопоклонці, коли почути від людей :"Я в Бога не вірю, але вірю в поміч святого на оцьому образку.... :shock: " або, коли люди живуть у страшних гріхах, але носять на собі посвячений хрестик, "щоб не врекли"... посвячуюють все, що тільки можна, аби захоронити себе від різного роду нещасть...
а де тут віра в Бога? Це як раз мені на богослужінні сказали, що коли священик благословляє, то обов"язково треба руки складати так, ніби просимо милостиню, бо, інакше, Божого благословення на мені не буде... :scare: або коли в церкві кажуть, що не дай Боже, поставити свічку за здоров"я там, де свічки за померлих, щоб та людина не померла... навіть не знаю... треба від всього цього подалі триматись...
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

забобони - від незнання?

Повідомлення mala-karta » 20 липня 2010, 00:03

подумалось про різні забобони.
І згадала кілька ситуацій.

Перша.
Якось малий повзав з висунутим язиком. Впав і прокусив язика :cry: Плакав, кров йшла :( Заспокоївся, дався подивитися - сильно досить вкусив. Заїв горе цицькою. Далі знов бавився і час від часу присмоктувався. І коли проходило багатенько часу від попереднього присмоктування - то трохи важко йому було, бо от язик трохи піджив, а він його знов розрухував - але все було добре. Прийшла нічка. Поспав Роман кілька годин. Проснувся. І, як годиться, захтів груди. А язик то був вкушений! Трохи зажив і як його знов порухати - то буде дуууже боліти. В результаті Ромка не міг присмоктатися і дуже плакав :(
Прийшла бабуся і сказала, що плаче, бо його хтось врік :?:

Друга
Коли Ромка вночі спить, я сижу збоку за компом. Чи з чоловіком балакаю. То мій час, я собі роблю шо хочу. І, якщо малий проснається, то я тут як тут. Раз я пішла в душ, а малий проснувся. Почав кликати "Мама, де?". Мама не прийшла, почав голосніше і розплакався. Змиваючи шампунь з голови, почула як босі ноги пошльопали на кухню - там світло світилося.
Дєда на другий день сказав, що малий плакав, бо я сварилася вдень. :dash:



Отаке от.
А в вас було шось таке, чому є цілком логічне пояснення, а незнаючи це трактують черз всякі непонятні речі?
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: забобони - від незнання?

Повідомлення kamisia » 20 липня 2010, 09:50

ну я такого немаю, в мене на похожу тему купа забобонів:
не купуй нічого для дитини до народження, то муженьок сказав (він в мене такий забобонний :scare: ) а я питаю: а 150 років тому також були магазини де можна
було все купити.....??? в мужа великі круглі очі, а роби шо знаєш сказав... ))))
короч борюсь логічними поясненнями, получається ))))
Ну и что что ветер в голове, зато мысли всегда свежие
Поганий правопис розвиває уяву

Зображення
Зображення
kamisia Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 633
З нами з: 25 лютого 2010, 18:16
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 109 раз.
Подякували: 463 раз.
Діти: чудо Софія

Далі

Повернутись до Духовне спілкування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей