Глобальні оголошення!



Страхи майбутніх мам

Страхи майбутніх мам

Повідомлення mari » 12 лютого 2010, 11:26

Страхи майбутніх мам: у чому вони і як їх долати? | +
Часто говорять, що народити дитину не так страшно, як виховати, але більшість жінок не навіть не наважуються на вагітність, з огляду на певні упередження.

1. Я потовстішаю

Насправді: у найближчі дев`ять місяців ти дійсно неухильно додаватимеш у вазі і набереш в середньому від 8 до 12 кг. З них власних жирових відкладень - не більше 4.

Решта - це дитина, плацента, матка, навколоплідні води, додатковий об`єм крові, тканинні рідини, залозиста тканина грудей. Більшість мам повертаються до своєї колишньої ваги через 1,5-2 місяці після пологів. А деяких післяродова суєта і зовсім примушує стати стрункіше, ніж до вагітності.

Що робити? Їж не за двох, а для двох - тобто харчуйся часто (5-6 разів на день) і збалансовано (білки, жири, клітковина, вітаміни), але невеликими порціями. Приймай спеціальні вітаміни для вагітних.

2. У мене з`являться розтягнення

Насправді: Розтягнення виникають не в усіх. Їх поява обумовлена індивідуальними особливостями шкіри. У когось вона від природи еластичніша, а у когось менш.

Найчастіше розтяжки утворюються з боків живота, на стегнах і на грудях - тобто там, де шкіра під час вагітності більше всього розтягується, підстроюючись під нові об`єми.

Що робити? Стеж за своєю вагою і не допускай різкої зміни. Купи засіб від розтяжок або будь-який крем для підвищення пружності шкіри - і масажуй проблемні ділянки.

3. У мене обвиснуть груди і живіт

Насправді: груди під час вагітності і грудного вигодовування помітно збільшуються в об`ємі.

А ось після того, як годування закінчено, груди можуть у когось «здутися», стати меншими, ніж до пологів. У когось вони розвинуться і, навпаки, будуть більшого розміру. Живіт дійсно втратить свою пружність, але при правильному догляді - лише на 2-3 місяці після пологів.

Що робити? До початку другого триместра вагітності потрібно поклопотатися про спеціальний підтримуючий бюстгальтер для обважнілих грудей. До кінця другого триместра буде потрібно бандаж для підтримки живота.

Можеш користуватися спеціальними кремами для підвищення пружності. Але найдієвіший метод боротьби з «обвисанням» живота і грудей - фізичні вправи (тренування для преса, віджимання, нахили убік). Можеш приступати до занять через 2-3 тижні після пологового будинку.

4. У мене випаде волосся і зуби

Насправді: все навпаки! Жіночі гормони, що розігралися на тлі вагітності, - естроген і прогестерон - не дають випадати навіть майже відмерлим волоскам і додають всій шевелюрі здоровий блиск. Ти здивуєшся, наскільки пишними і здоровими виглядатиме твоє волосся! Стан зубів під час вагітності і після неї, звичайно, не поліпшується. Але при правильному догляді і не погіршується!

Що робити? Збагачуй свій раціон кальцієм, не забувай про вітаміни. Відвідай стоматолога і пролікуй все, що потрібне, ще до планованої вагітності.

5. Мене весь час нудитиме

Насправді: Токсикоз - зовсім не найобов`язковіше явище! Якщо ти свідомо готувалася до вагітності (тобто хоч би протягом 3-5 місяців правильно харчувалася, не зловживала алкоголем, не палила і вживала вітаміни), то, швидше за все, майбутнє материнство не викличе у тебе блювотного рефлексу.

Що робити? Не схоплюйся з ліжка, ледве прокинувшись. На випадок уранішнього нездужання тримай поряд з ліжком бісквіти, сухарі, яблуко, мигдаль і чай з лимоном: все це необхідно з`їсти “через не хочу” - і настане полегшення. Більше гуляй і їж свіжі фрукти. Якщо блювота трапляється не менше 5 разів на день і приводить до втрати ваги, обов`язково скажи про це лікареві.

6. У мене зіпсується характер

Насправді: Перепади настрої, викликані гормональною перебудовою, теж відносять до проявів раннього токсикозу. Відомі випадки, коли дружини, що люблять і ніжні, під час вагітності починали випробовувати огиду до власного чоловіка і подавали на розлучення.

Пік душевної неврівноваженості потрапляє на другий-третій місяць вагітності.

Його проявами бувають безпричинні сльози, підвищена дратівливість, образливість, страх, різкі переходи від радості до туги.

Що робити? Наберися терпіння і попроси того ж від тих, що оточують. Нагадуй собі, що всі негативні емоції - результат гормональних вибухів, а не адекватна реакція на навколишній світ. Прагни уникати необачних вчинків, про які після пошкодуєш. Принаймні, не розлучайся і не подавай документи на еміграцію!

7. Я не зможу займатися сексом

Насправді: Статеве ваблення під час вагітності помітно слабшає лише у однієї дівчини з трьох. А у деяких, навпаки, повторюється медовий місяць. «Найсексуальнішим» для більшості стає все той же перший триместр. Це викликано гормональною перебудовою, незвичними відчуттями, токсикозом, стресом.

Що робити? Займайся любов`ю! При нормальній вагітності секс для тебе і малюка

безпечний. Проте потрібно перервати статеве життя і проконсультуватися з лікарем, якщо з`явилися кров`яні виділення, матка періодично напружується або існує загроза передчасних пологів.

8. Мені доведеться поставити хрест на кар`єрі

Насправді: У наш час мама-кар`єристка вже не викликає ні здивування, ні тим більше засудження. Звільнити «за вагітність» (і навіть під час вагітності!) тебе не можуть: закон забороняє.

Крім того, якщо в твоїй кар`єрі відбувся застій, то декретна відпустка - відмінний привід переглянути свої плани і підшукати нову, перспективнішу роботу. За півтора роки, погодься, це цілком реально.

Що робити? Нічого. Принаймні, за місяць до пологів і два місяці після них. Все одно ти не зможеш як слід зосередитися на роботі (і, відповідно, зарекомендувати себе з кращого боку). А потім, запросивши няню або розподіливши домашні обов`язки по родичах, можеш сміливо продовжувати сходження до кар`єрних вершин.

9. Дитина мені поки не по кишені

Насправді: Підготовка до народження малюка і його перші роки можуть коштувати астрономічних сум, а можуть опинитися по кишені і студентській парі. Звичайно, дитина - ще не народившись! - вимагає додаткових витрат. Але тим вище стимул (і для тебе, і для його тата) активніше працювати і більше заробляти.

Що робити? Дотримуйся принципу розумної економії. Перш ніж кидатися в елітні клініки, спробуй оглянути районну жіночу консультацію і найближчий пологовий будинок - цілком можливо, що і там ти знайдеш добрих фахівців і нормальні умови.

Не женися за спеціальними вбраннями для вагітних - чи потрібні тобі речі, які коштують дорого, а прослужать всього три-чотири місяці? Потрібні? Тоді купи і не турбуйся: зате ти економиш на дискотеках, мартіні і фарбі для волосся (все це тобі протипоказано зовсім не з фінансових міркувань).

Те ж саме стосується і приданого малюка: можна щомісяця оновлювати гардероб в бутіках (діти до року виростають з одягу, навіть не встигнувши її поносити), а можна одержувати речі «по спадку» від друзів.

10. Я не створена бути матір`ю

Насправді: У кожну з нас вже закладений материнський інстинкт, який повинен підказувати правильні дії. А велика кількість посібників з вагітності і пологів забезпечить тобі таку теоретичну базу, яка і не снилася акушерці, що приймала 20-30 років тому пологи у твоєї мами (що, як бачиш, не перешкодило тобі народитися, вирости і задуматися про власну дитину).

Що робити? Записатися в школу материнства. Не обов`язково шукати якісь «елітні» або «альтернативні» клуби: безкоштовні курси при жіночій консультації (тепер - майже при кожній) деколи виявляються корисними, оскільки там видають не тільки обов`язкові медико-психологічні знання, але і діляться «закритою» інформацією: наприклад, який пологовий будинок у вашому районі вважається кращим і з ким з лікарів можна домовитися в приватному порядку.

11. Пологи почнуться несподівано, і я не встигну в пологовий будинок

Насправді: Повною несподіванкою пологи опинитися не можуть. Адже існують так звані передвісники – опускається живіт і легшає дихати, відходить слизова пробка і навколоплідні води. І взагалі перші пологи зазвичай тривають 12-14 годин, так що шанси на те, що дитина народиться у таксі, прямо скажемо, невеликі.

Що робити? Регулярно відвідуй гінеколога і орієнтуйся на дату, яку він вкаже як "дня передбачуваних пологів". Проте врахуй, що точно в строк з`являються на світ лише 5% немовлят. І абсолютно нормально, якщо пологи починаються за два тижні до або за два тижні після цієї дати.

Тому, куди б ти не йшла, бери з собою обмінну карту, яку тобі видадуть в жіночій консультації після 30-го тижня вагітності, — там викладена вся інформація, яка знадобиться акушерам, якщо пологи почнуться раптово.

12. Пологи – це дуже боляче

Насправді: Больові відчуття, звичайно, невід`ємна частина пологів. Але їх не потрібно боятися як чогось немислимого і нестерпного. Страх - це 70% твого болю. Подумай, якби пологи дійсно були тортурами, як би жінки вирішувалися на народження другої, третьої дитини?

Що робити? Попроси свого акушера-гінеколога розповісти, як завжди проходять пологи, як правильно поводитися на кожному етапі. Вивчи методи самознеболення (масаж, правильне дихання, горловий спів), подумай, чи потрібна тобі присутність на пологах когось з близьких.

Про всяк випадок дізнайся, яка анестезія і в яких випадках практикується в твоєму пологовому будинку. Думай про дитину - щастя, яке ти випробуєш, побачивши його, примусить забути все, що цьому передувало!

13. Раптом із дитиною буде щось не так

Насправді: При нормальній вагітності не немає ніяких причин постійно хвилюватися про здоров`я майбутнього малюка. Адже він, по-перше, непогано влаштувався там, у животі - з регулярним харчуванням, центральним опалюванням, амортизатором у вигляді навколоплідних вод.

А по-друге, він не такий вже безпорадний, як здається. Вже в шість тижнів він має мозок, центральну нервову і травну системи. До кінця третього місяця він уміє стискати кулачок. На двадцятому тижні у нього з`являється волосся. А в двадцять вісім тижнів він вже розрізняє якнайтонші відтінки смаку, добре чує, відчуває біль і - думає! Цікаво тільки про що?

Що робити? Регулярно проходь всі медичні обстеження і не панікуй!

http://www.med2.ru
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: СТРАХИ МАЙБУТНІХ МАМ

Повідомлення Гість » 08 квітня 2010, 20:02

Мене лякає думка, що після пологів я перестану вабити свого чоловіка! Він вже зараз відмовляється від близькості, мотивуючи це страхом нашкодити дитині, переконати в протилежному- не реально. А ще висловлює думку, що в мене "там все розтягнеться" і його це лякає, мені від цих розмов стає неспокійно... ((
Гість Офлайн


 

Re: СТРАХИ МАЙБУТНІХ МАМ

Повідомлення Naya » 09 квітня 2010, 10:42

Гість, хай вас лякає більше те, що ви самі не захоче ніякої близькості.
Мене вже лякає.... :D , бо чоловік пристає, а мені кудись втекти хочеться.
А під час вагітності я приставала, а він морозився - теж боявся за дитину, і навіть в останні дні, коли в мене була ідея-фікс природньої стимуляції.
А тепер все навпаки.
І ніц там не розтягнеться :P . А ще як, не дай Боже, шви будуть, то взагалі буде затісно :crazy:
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: СТРАХИ МАЙБУТНІХ МАМ

Повідомлення мешканка » 09 квітня 2010, 12:33

Не переймайтеся цим... це ж природньо: вагітність, пологи.... Відразу після пологів, звісно, зміняться відчуття, але, з часом, все налагодиться. Більшість жінок, які відчували дискомфорт до пологів, після нього значно краще почуваються. От брак бажання в жінок після пологів-це досить поширене явище. Кажуть ще, що присутність чоловіка на пологах позначується на чоловічому потягу до дружини, але, з власного досвіду скажу, що, принаймі, в нашому випадку, це аж ніяк не вплинуло... так..щодо швів-тут згідна. :crazy:
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: СТРАХИ МАЙБУТНІХ МАМ

Повідомлення гра з вогнем » 09 квітня 2010, 17:07

погоджуюся з Наєю. після пологів доведеться більше турбуватися про те. що чоловік виражає бажання, а вам би полежати спокійненько і щоб ніхто не рухав :)
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: СТРАХИ МАЙБУТНІХ МАМ

Повідомлення mari » 10 квітня 2010, 20:26

Пологи- стан природній, природа пердбачила про те, щоб жінка могла користуватись своїм тілом вправно. А якщо ще є масаж промежини, вправи Кегеля і любов до власного тіла, тоді переживання зменшуються значно. Займіться цим. Друга річ, що це треба робити регулярно.
Страх вашого чоловіка зрозумілий теж, попри ваш збільшений вміст гормонів, з якими розквітають ваші почуття сексуальні, чоловік боїться не нашкодити, не викликати передчасні пологи. Інколи чоловікам також здається, що діти в матці можуть ще бачити контакт і чути,вилазити вночі з животів (як у фільмах жахів), а жінкам що вони можуть завагітніти під час вагітності ще раз. І такі дивні роздуми теж є у розумних людей. Ми боїмось того, що приховане від нас! І для того, щоб взяти над страхом верх-
З ним треба або домовитись, або його відпустити, або намалювати чи проговорити, а для вас найкращеналаштуватись на позитив,- родити і побачити, що все буде добре. Чи ви знаєте про те, що після пологів в подальшому життті багато жінок починають вперше відчувати оргазм. Недаремно ж кажуть, що жінка стає жінкою після пологів. Щодо розтягнень промежини-це звісно можливо і теж, але і груди колись теж обвиснуть і ми весь час не будемо дівчатками. Тому, попрацювавши над собою тепер і працюючи надалі- зможете досягнути таких успіхів, які захочете!!!
Часто причиною таких роздумів є також неготовність взяти на себе відповідальність за материнство та батьківство.Невизначеність основних цінностей і ролей на даному етапі. Що важливіше- сексуальність чи батьківство, як суміщати? В таких випадках над цим треба попрацювати індивідуально і не на форумі.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: СТРАХИ МАЙБУТНІХ МАМ

Повідомлення Sweetlanka » 11 квітня 2010, 01:30

Привіт!

На мою думку, страхи є досить корисними!
Вони є невід'ємною частиною механізму самозбереження людини.
По суті вони вказують нам на наші самі вразливі місця, на те, що менш убезпечене.
Усвідомивши кожен страх і опрацювавши все, що стосується нього, ми маємо можливість мінімізувати страхи або взагалі позбутися їх!
Для цього треба зробити 3 кроки:
1. Виписати на листок паперу ВСІ свої страхи.
2. Подумати над кожним з них - це конструктивний страх чи ні? (конструктивний страх, це коли я можу щось зробити для мінімізації можливих наслідків, неконструктивний - коли від мене нічого не залежить).
Приклад конструктивного страху - я боюся, що після пологів з'являться розтяжки по тілу.
Питання: я можу щось зробити для мінімізації цих можливих наслідків?
Відповідь - так (протягом вагітності готувати шкіру на грудях, животі і стегнах: робити контрастний душ кожного вечора, намазуватись олією після душу, робити фізичні вправи тощо).
Приклад неконструктивного страху: я боюся, що раптом в пологах піде щось не так...
Питання: я можу щось зробити, щоб попередити, мінімізувати цей ризик?
Відповідь: ні (цей ризик гіпотетично присутній в кожній вагітності, але він мінімальний, так як хід пологів запрограмований на генетичному рівні і навіть при появі певних відхилень в процесі пологів організм сам повертає все в потрібне русло. Організм запрограмований на успішний результат! Одним словом, ми не маємо можливості вплинути на цю гіпотетичну ймовірність порушення ходу пологів, тому, певно, немає сенсу боятись...)
3. Треба діяти! Реалізовуй заплановані заходи стосовно конструктивних страхів і ти побачиш, що їх стане значно менше!

Практично всі страхи можна подолати за допомогою пошуку інформації та поповнення знань на хвилюючу тему, а також за допомогою ретельної підготовки до пологів та материнства!

Бажаю плідної роботи! ;)
Sweetlanka Офлайн

Аватар користувача
Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 37
З нами з: 24 березня 2010, 13:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 53 раз.
Подякували: 126 раз.
Діти: Катруся і Ігорчик

Re: Страхи майбутніх мам

Повідомлення happymami » 12 квітня 2011, 11:07

Всі страхи можна подолати у нас на форумі. Однозначно. Чи є хтось із вагітних, котрий ще не зробив цього?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Страхи майбутніх мам

Повідомлення Sawwku » 12 квітня 2011, 15:34

я нічого не боялася. і як виявилося, правильно зробила, бо під час пологів страх - найгірший порадник. тому до найголовнішого моменту треба підходити зі свіжою головою. а вже боятися дозвольте лікарям і чоловікові ;-)
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: Страхи майбутніх мам

Повідомлення flower » 12 квітня 2011, 15:50

почитала я темку і виявила шо я якась безстрашна :lol: я вже набрала 15 кг, ну і шо я знаю шо я їх скину, розтяжки на грудях є, ну і шо всерівно їх там ніхто не побачить, а чоловік і такою любить, сам процес пологів теж нелякає, я вважаю шо малятко того варте і якось переживу....
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Далі

Повернутись до Емоції майбутньої мами



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість