Глобальні оголошення!



Переношена вагітність ........

Переношена вагітність ........

Повідомлення pepi » 21 грудня 2010, 23:11

Переношування вагітності

Багато жінок не вбачають проблеми в тому, що їх дитина може народитися на тиждень-другий пізніше передбачуваного терміну. Переношена вагітність, зазвичай ,викликає у майбутніх мам менше побоювань і тривог, ніж недоношена. Проте, вона теж може завдати серйозних неприємностей для мами і малюка.

Відомо, що фізіологічна вагітність триває в середньому 280 днів (або 40 тижнів), якщо рахувати з першого дня останньої менструації. За цей час розвивається зрілий плід, здатний до позаутробного життя. Вагітність, яка триває на 10-14 днів довше, називають переношеною.
Характерними ознаками переношеної вагітності є народженням дитини з вираженими змінами в плаценті, а також: відсутністю первородної змазки, сухою і зморщеною шкірою. У цьому випадку зменшується також і кількість навколоплідних вод. При значному переношуванні у водах з'являється домішки меконію (первородного калу), колір їх стає зеленуватим або сіруватим.

Причини


Є багато причин, які викликають переношування вагітності . Серед них особливе значення мають ендокринні порушення - зміни в роботі щитовидної залози, цукровий діабет та інші, а також функціональні порушення діяльності центральної нервової системи.
Переношування вагітності також може бути пов'язано з високим психоемоційним напруженням, внаслідок неприємних, стресових ситуацій, емоційного перевантаження, нестачі фізичних навантажень.

Вчені звернули увагу і на те, що переношування вагітності часто трапляється у жінок, які страждають захворюваннями печінки, шлунку і кишківника. Ці хвороби можуть стати сприятливими факторами, так при ураженні печінки порушуються процеси обміну естрогенів (жіночих статевих гормонів), що призводить до зниження збудливості, інертності матки.
Крім зазначених вище, виділяють інші чинники ризику щодо переношування вагітності:
-Різні порушення функції яєчників;
-Звичне невиношування вагітності;
-Загроза переривання вагітності і лікування гормонами;
-Переношування попередньої вагітності;
-Попереднє народження дитини з масою тіла понад 4 кг;
-Попередні вагітності, що закінчилися народженням мертвої дитини;
-Вік породіллі більше 30 років (якщо це її перша вагітність);
-Наявність супутньої патології;
-Пізній гестоз;
-Тазове передлежання плоду;
-Сидячий, малорухомий спосіб життя жінки до і під час вагітності.

Чим небезпечна переношена вагітність

Переношування вагітності може завдати шкоди плоду. При народженні плід може залишатися нормальних розмірів, а може ставати великим. Кістки головки переношеного плоду стають щільнішими, шви і роднічок зменшуються, внаслідок, знижується здатність голівки плоду до конфігурації (зменшення розмірів за рахунок знаходження кісток черепа одна на одну) під час пологів. При переношуванні зростає потреба плоду в кисні, а плацента вже не може забезпечити подачу необхідної кількості кисню та інших, важливих для життєдіяльності речовин. При переношуванні у плаценті знижується синтез гормонів, обмін речовин, інтенсивність біохімічних процесів, відбуваються дистрофічні зміни в ворсинках, порушується кровопостачання, виникають інфаркти - ділянки, позбавлені кровопостачання. Пуповина при значному переношуванні стає в'ялою. Кількість навколоплідних вод зменшується, а їх склад змінюється. Все це призводить до погіршення умов внутрішньоутробного життя плоду.

У деяких випадках переношення вагітність ускладнюється раннім токсикозом і пізнім гестозом, загрозою переривання вагітності на ранніх та пізніх термінам, внутрішньоутробною гіпоксією плоду (нестачею кисню). Гіпоксія, в свою чергу, може супроводжуватися розслабленням сфінктера прямої кишки і виділенням меконію (первородного калу). Це іноді стає причиною легеневих ускладнень, ураження головного мозку, аспірації меконію, і т.д.

Пологи при переношеній вагітності: можливі проблеми

Пологи при переношеній вагітності часто ускладнюються, що позначається на здоров'ї як матері, так і плоду. Найбільш характерними ускладненнями є:
передчасне або раннє вилиття навколоплідних вод (тривалий безводний період може призвести до виникнення інфекційних ускладнень);
слабкість пологової діяльності;
асфіксія (ядуха) у дитини при народженні, крім того, в таких випадках зростає частота родових травм (це викликано тим, що збільшується тривалість другого періоду пологів, а чутливість плоду до гіпоксії і родових травм значно знижена);
кровотеча в третьому періоді пологів та у ранньому післяпологовому періоді (може бути пов'язана зі зниженою скорочувальною активністю матки, порушенням процесу відшарування плаценти, розривами м'яких тканин родових шляхів).

Діагностика


Підставами для постановки діагнозу "переношена вагітність" є:
дані анамнезу (дата останньої менструації, перше ворушіння плода, термін вагітності за даними першого ультразвукового дослідження):
дані об'єктивного обстеження (щільність кісток голівки плоду, зменшення окружності живота, погіршення серцевої діяльності плоду, зниження його рухової активності);
дані додаткових методів дослідження, до них належать:
Кардіотокографія - дослідження серцевої діяльності плоду. Це реєстрація та запис серцебиття плоду і скорочувальних рухів матки за допомогою датчиків, що закріплюються на передній черевній стінці вагітної жінки. Середня частота серцебиття при доношеній вагітності і нормальному стані плоду - від 110 (120) до 160 ударів на хвилину. Зменшення або збільшення середньої частоти серцебиття говорить про погіршення стану плоду.
Ультразвукове дослідження і допплерометрія. Велике значення у діагностиці стану плода має визначення кровотоку (допплерометрія) в судинах пуповини, плаценти, маткових артеріях і судинах головного мозку плоду.
Амніоскопія - дослідження навколоплідних вод. В кінці вагітності застосовується цервікальна амніоскопія, при цьому спеціальний прилад вводиться в шийку матки і дозволяє побачити води, що просвічують через плодовий міхур. Зелений колір вод свідчить про внутрішньоутробне виділення меконію - первородного калу, що є ознакою страждання плода. Амніоскопію можна застосувати тільки в тому випадку, коли шийка матки пропускає прилад, тобто коли вона м'яка і готова до пологів.

Особливості ведення вагітності та пологів


Необхідною умовою ведення пологів при переношеній вагітності є постійний контроль за серцевою діяльністю плоду. Лікар акушер-гінеколог, який приймає пологи, прослуховує серцебиття плоду кожні 15 хвилин у першому періоді пологів і після кожної потуги - у другому періоді. Незамінним у даному випадку є кардіомоніторинг, при якому на живіт породіллі прикріплюється спеціальний датчик, який здійснює контроль серцевих скорочень плоду. У випадках виникнення ознак гіпоксії плоду проводять необхідне лікування і, за можливості, намагаються прискорити пологи.

Пологи у жінок з переношеної вагітністю не завжди закінчуються через природні родові шляхи. При виникненні ускладнень доводиться вдаватися до оперативного розродження, тобто до операції кесарського розтину. Такими ускладненнями є виникнення гострої внутрішньоутробної гіпоксії плоду, слабкість пологової діяльності, клінічно вузький таз і т.д. Якщо в другий період пологів, коли вже відбулося повне відкриття шийки матки, виявляється невідповідність між розмірами голівки плоду (який при переношеній вагітності може бути великим) і тазу матері, тобто якщо за нормальної родової діяльності голівка не просувається по родових шляхах, говорять про клінічно вузький таз. При цьому розміри тазу можуть бути абсолютно нормальними, але за таких умов виникатимуть труднощі або перешкоди для перебігу пологів.

У деяких випадках лікарі відразу приймають рішення провести пологи шляхом операції кесарського розтину. До них належать поєднання переношування вагітності з великим плодом, тазовим передлежанням плоду, віком жінки у перших пологах більше 30 років, рубцем на матці і т.д.

У післяпологовий період мама і малюк також потребують ретельного нагляду, особливо якщо пологи були ускладненими.
Измениться не может никто, но стать лучше может каждый.
pepi Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 216
З нами з: 28 листопада 2009, 23:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 228 раз.
Подякували: 171 раз.
Діти: Павлушка (12.07.2011)
Сергійко (04.01.2013)

Re: Переношена вагітність ........

Повідомлення Shalimar » 02 червня 2011, 02:06

pepi написав:Відомо, що фізіологічна вагітність триває в середньому 280 днів (або 40 тижнів), якщо рахувати з першого дня останньої менструації. За цей час розвивається зрілий плід, здатний до позаутробного життя. Вагітність, яка триває на 10-14 днів довше, називають переношеною.

Не совсем так. Вернее, совсем не так.
в среднем - да, 40 недель. В среднем! А в общем - 38-42 недели.
А переношенную беременность надо еще диагностировать!
«…и вот когда попросили принести самое прекрасное из того, что есть на всем белом свете, ворона принесла свое дитя…»
Shalimar Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3584
З нами з: 10 жовтня 2010, 16:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
акула пера (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 715 раз.
Подякували: 1892 раз.
Діти: Gent

Re: Переношена вагітність ........

Повідомлення mala-karta » 02 червня 2011, 02:13

Shalimar написав:А переношенную беременность надо еще диагностировать!


а чим вона характеризується?
і як то можна взнати ДО пологів?
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Переношена вагітність ........

Повідомлення Shalimar » 03 червня 2011, 02:54

mala-karta написав:а чим вона характеризується?
і як то можна взнати ДО пологів?

узи! )) замерять окружность живота, определить положение дна матки
а характеризуется состоянием амниотич жидкости и ее количеством и тем, что плацента не справляется со своими функциями - это то что я сходу вспомнила
К характерным ультразвуковым признакам переношенной беременности, наряду с данными подтверждающими нарушение состояния плода относятся уменьшение толщины плаценты, наличие петрификатов в плаценте, маловодие, снижение интенсивности маточно-плацентарного и фетоплацентарного кровотока по данным допплерографии. Подтверждением нарушения состояния плода могут служить и данные КТГ.
также перезрелый плод может быть и до 40-й недели...
«…и вот когда попросили принести самое прекрасное из того, что есть на всем белом свете, ворона принесла свое дитя…»
Shalimar Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3584
З нами з: 10 жовтня 2010, 16:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
акула пера (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 715 раз.
Подякували: 1892 раз.
Діти: Gent

Re: Переношена вагітність ........

Повідомлення krapk@ » 03 червня 2011, 13:18

звичайно не хочеться переношувати, ризик великий, але і стимулювання ліками.... Це ж виходить, що дитинка не сама обрала коли їй народитися а лікар.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Переношена вагітність ........

Повідомлення Lesya » 03 червня 2011, 23:26

krapk@ написав: дитинка не сама обрала коли їй народитися а лікар.


З медичної точки зору, момент пологів залежить від організму жінки і плід не впливає на цей час. Як не жорстоко звучить, але саме жіночий організм з своїм набором гормонів і всього іншого вирішує, коли варто позбутися плода - на 3 тижні, на 20 чи 40-му.
Зображення
Lesya Офлайн

Аватар користувача
Аптекар (провізор)
 
Повідомлень: 866
З нами з: 05 липня 2010, 19:17
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 548 раз.
Подякували: 1086 раз.
Діти: Синочок і дві лапочки дочки

Re: Переношена вагітність ........

Повідомлення Sawwku » 04 червня 2011, 08:43

та не зовсім так. плід викидає в кров коктейль гормонів, на що вже материнський організм реагує початком пологів.
але то при доношеній вагітностіа коли вона переривається на 10 тижні, то це збій. як мені пояснювали, скоріш за все генетичний, у ембріона. спрацьовує природній відбір
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: Переношена вагітність ........

Повідомлення krapk@ » 05 червня 2011, 22:06

та хай буде мамин організм чи дитячий, але ж не чужий дядько це вирішує. Хоч мені здається що я певно би ще місяць носила якби не стимулювання. Але зараз все одно дуже жалію.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Переношена вагітність ........

Повідомлення гра з вогнем » 05 червня 2011, 22:13

я теж читала думку, таку як Sawwku висловила.

думаю, найкраще в разі потреби проконсультуватися з кількома лікарями, а в екстреній ситуації головне, щоб дитинка здорова була! тому варто довіритися тим, хто є професіоналом у своїй справі. якщо без стимуляції ніяк, то ніяк.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.


Повернутись до 9 місяців здоров'я



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість