Глобальні оголошення!



Чи можливо подолати корупцію?

Модератори: TaniaPicaSSo, taranjka

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення Галина » 06 березня 2014, 11:15

Sms написав:Ну а ти завжди вимагаєш кошторис?

Так я про це і пишу, щоб був документ, коли просять ті внески. Тобто не на вимогу, а щоб йшли з тим документом, чи щоб на столі лежав.
В садочках не питала, але коли в нашій групі робили ремонт, то завідуюча з тих внестів половину суми дала.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення Natalinda » 06 березня 2014, 11:24

!OLGA! написав:Бувають випадки що "віддячити " людина хоче сама, просто так, від щирого серця.


А як думаєте, таке визначення внесуть в закон "від щирого серця"? Як довести від щирого то серця, чи не від щирого?

Sms написав:А як на рахунок благочинних внесків?


Я от теж про це думала :hi:
Думок багато - визначитися важко((((
От я приміром стояла на обліку не дам те приписана, а тем де хотіла. Перед тим дізналася що потрібно буде заплатити благодійний внесок. Сприйняла як належне, бо ж мене могли б не брати, бо недалеко мене чекали з розпростертими обіймами, а я хотіла саме туди, куди пішла проситися. - перший висновок - звісно то не хабар
але це ще не все, пізніше, вже після пологів, вичитала випадково що можна ставати на облік де хочеш, що десь таке прописано....не вчитувалася, оскільки вже було не актуально - але висновок другий - я тоді давала хабар
але якщо тих 50 грн пішли на рахунок, а не в кишеню головному - то чи це таки хабар, чи все ж благодійний внесок на розвиток лікарні, який мене спонукали зробити.....

аналізи в БАКлабораторії. "Можете на Червоний хрест здати кілька гривень?"....... можу чого ж не можу, бо ж і розписатися дають.....а хто зна як прийдеться за допомогою до того Червоного хреста колись прийти......але ж не добровільно я їх дала, правда, мене спонукали......але якщо б не спонукали, то незнаю за яких обставин я б згадала за той Червоний хрест і вже точно не понесла б 2 гривні. Подумала б що то треба більше нести і занесу другим разом, коли будуть "зайві" гроші.....коли б це настало - невідомо

ще ситуація з подарунками на випускний мене цікавить. знаю що і по півтори тисячі гри кладуть в конверти вихователям, вчителям. Хабар? Але за що, якщо то вже випускний і за той "хабар" вихователька/вчителька вже "не відробить"
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення Sms » 06 березня 2014, 11:41

От в мене ситуацiя,ми проходимм реабiлiтацiю в обласнiй,вносимо кожного разу благочинний внесок 250 грн.Я розумiю,що лиш за массаж я за курс де iнде заплачу 500 грн.А в обл. i массаж,i ЛФК, i фiзiопроцедури,i басейн.Загалом це нiби i хабар,однак менший нiж усюди...
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення Natalinda » 06 березня 2014, 11:50

Sms написав:Загалом це нiби i хабар,однак менший нiж усюди...


Меньший ніж усюди?
Усюди то там де
Sms написав:де iнде заплачу 500 грн

?
Але ж це плата за полуги, ні хіба
В касу платиш? Щось підписуєш? (Просто цікаво)
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення pan_kotskyy » 06 березня 2014, 11:58

Natalinda написав: Щоб щодня не возитися в мороз просила медсестру щоб приходила додому колоти синочка. Віддячила.

А це хіба хабар? Приспустим, ти б просила не медсестру, а сусідку, ти б їй теж якось віддячувала, пра?
Хіба в обов'язки медсестри входять послуги на дому? (я дійсно не знаю, тому і питаю, бо якщо входить, тоді хабар, якщо ні, то подяка)
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення Sms » 06 березня 2014, 12:00

Та й загалом, я вважаю, що медицина не може бути безкоштовною апріорі. Це відгуки радянського минулого. У всьому цивілізованому світі медицина страхова. Вважаю і нам варто задуматись над цим.
Щодо ВУЗів: я вчилась в теперішньому ТНЕУ. Перші 2 курси відівчилась сама, крім філософії ні за що не платила. Викладачка, не буду називати ПІБ напряму сказала, що мушу купити їй вазон хоча б. Бо ж так прийнято дякувати за екзамени. Третій курс мене не було в Україні зовсім, то за мене все "здавали". Четвертий курс вчилась сама і за жоден не заплатила. Та й ще по конкурсу на 5 курс пройшла на державний. П'ятий курс вже працювала ы вчилась на ындивыдуальному графіку. То там як пощастить. Хтось ставив просто так, знаючи , що я працюю, хтось по старій пам'яті і по вигляду заліковки. Більшість здавала сама, вчилась ночами. Було 2-3 екзамени , які "здали" за подяки. Тому, на мою думку, хто вчиться не мусить дякувати. Але , вбільшості, зараз діти не вчаться. Бо батьки за кордоном і можуть оплатити їх "здачи" сесії. Коли працювала і приймала на роботу чи стажування студентів з "Банківської справи" була в шоці. Бо на елементарні питання "Які платіжні системи Ви знаєте" чи чим відрізняється "Віза від Мастеркард" діти не могли відповісти. Що говорити про більш грунтовні знання. Моя бувша методистка з деканату вже 2 роки не працює в ТНЕУ, живе зараз в Канаді, а до неї досі пишуть з питаннями "Через кого можна "порішати" міжнародну економіку?" чи "Скільки це буде вартувати?".
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення Sms » 06 березня 2014, 12:00

Natalinda написав:В касу платиш? Щось підписуєш? (Просто цікаво)


Підписую, що внесла 250 грн на розвиток лікарні. Але ж я не перевіряю куди саме йдуть ці кошти... Хоч рівень реабілітаційного центру хороший. Однак олійку на массаж несу свою. Якщо дитині призначають уколи, то ліки й шприці мами купують самостійно. Однак зал ЛФК оборудований дуже добре. Кабінет логопеда також. Є багато розвиваючих іграшок.
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення pan_kotskyy » 06 березня 2014, 12:05

Думається, що якщо б в лікарів-викладачів були гідні зарплати, то хабарів поменшало б. Не думаю, що перестали б брати всі, але дехто таки б перестав, а там гляди і менше б носили.
Хоча знаю дядечка на керівній посаді, який і ЗП має і т.д. і все йому мало, брав, бере і брати буде і ще думає як надурити інших щоб більше йому дісталось! а за майдан виступав на словах як справжній патріот... хоча сам гнилий...
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення Virchik » 06 березня 2014, 12:31

До 609 грн. одноразово це не є хабар.

Ось ст. ЗУ про засади запобігання корупції

2. Особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, можуть приймати дарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, та пожертви, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вартість таких дарунків (пожертв) не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої на день прийняття дарунка (пожертви), одноразово, а сукупна вартість таких дарунків (пожертв), отриманих з одного джерела протягом року, - однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.

Передбачене цією частиною обмеження щодо вартості дарунків (пожертв) не поширюється на дарунки (пожертви), які:

1) даруються (здійснюються) близькими особами;

2) одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.
Зображення

Зображення
Virchik Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 446
З нами з: 30 травня 2012, 10:06
Дякував (ла): 169 раз.
Подякували: 272 раз.
Діти: доця Анастасія

Re: Чи можливо подолати корупцію?

Повідомлення Natalinda » 06 березня 2014, 12:41

pan_kotskyy написав:А це хіба хабар? Приспустим, ти б просила не медсестру, а сусідку, ти б їй теж якось віддячувала, пра?
Хіба в обов'язки медсестри входять послуги на дому? (я дійсно не знаю, тому і питаю, бо якщо входить, тоді хабар, якщо ні, то подяка)


Пан_коцький мисли глибше)))))
В Марусі ситуація. Вони питає
- Наталка, а є хтось кого можна попросити колоти на дому?
- Так є Клава Феофанівна
- А ти їй скільки платила?
- Ну в мене з нею свої рахунки
- А скільки мені платити?
- Скільки хочеш. Запитати можеш її
Маруся судорожно починає виясняти скільки і де беруть за укол, платить енну суму, але оскільки лікування тривале, встигає звикнути що за любий укол треба платити........на прививку йде мінімум з шоколадкою..... в черзі розказує що Клава Феофанівна бере по 20 грн.......трохи утріровано, але часто спосерігається....

І загалом ситуація як на мене замкнута(
Я запитую, чи могли б ви? Так могла б - відповідь. Я даю припустимо коробку цукерок.
Мені кажуть: "Дякую, нічого не треба"
Далі кілька варіантів
1 - неберуть тої коробки
а - приходять колоти далі, як ні в чому не бувало (думки медсестри: достали мене вже ті цукерки, сміші люди, невже не знають що я клатву давала, може ще якість ішні думки.......... думки мої: яка чудова медсестра! , яка чудова медсестра, але ж вона витрачає на мене свій неробочий час, може чез 2 дні їй буде ніколи і вона не прийде? - тре таки віддячитися)
б - приходять колоти, але відчувається, що з неохотою (думки медсестри: могла б переконати мене взяти ту коробку, могла б дати щось інше, скільки можна ті цукерки пхати, такий день сьогодні поганий, завтра висплюся і буду знову усміхатися до людей...... думки мої: таки треба було запхати їй ті цукерки, нікуди б не ділася, може в неї поганий настрій просто, може то мало коробки цукерок.)
2 - беруть коробку
а - приходять колоти і ще більше сюсі-пусі
б - приходять колоти з таким же відношенням........ну і пішло поїхало... логарифми можна писати і писати.......

Щодо обовязків то чесно кажучи не цікавилася. Додому ж викликають лікаря. Ну але коли тре колоти 4 рази на добу, а хочеться щоб колола саме та людина то вроді не хабар, але однозначно сприяє хабарництву, як не крути.

Якщо б просила сусідку то обійшлося б простим людським дякую, бо й сусідці до мене прийдеться завтра як не за розсадою, то за цукром.
Оце бажання дякувати мені здається часом зашкалює в багатьох. Дехто ладен дякувати за дякую.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Поперед.Далі

Повернутись до Політика, суспільство, Україна



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей