Глобальні оголошення!



Як ми відстоюємо свої права

Модератори: TaniaPicaSSo, taranjka

Re: Як ми відстоюємо свої права

Повідомлення Мата Харі » 23 лютого 2013, 22:18

угу. ми самі в шоці від такої палкої любові до нас. це причому що на міський тел. я ніколи не знімаю трубки, то дзвонять на мобільний, який записаний в моїй обмінці. і не ліньки ж було шукати?..
Мата Харі Офлайн


 

Re: Як ми відстоюємо свої права

Повідомлення taranjka » 16 листопада 2013, 19:38

taranjka написав:
| +
відмовився звільнитись – працює у коридорі

Центр зайнятості направив тернополянина на роботу в одну з фірм міста. Роботодавці, як він стверджує, поставили перед фактом – офіційна зарплата дріб'язок, решта - у конверті. На фірмі, яку в Інтернеті звинувачують у шахрайстві, відмовчуються і переводять стрілки

Михайло Галинський стверджує, що вже другий тиждень працює у коридорі, в холі, на сходовій клітці будинку, де розташоване ТОВ "Агрокомбінат Тернопіль".

Чоловік переконує, що його вигнали з робочого кабінету, аби звільнити за статтею.

Офіційно мізер – решта у конверті. Ображений працівник розповідає, що гріхи фірми – не лише зарплата в конверті.

- Я отримав направлення на роботу юристом в ТОВ "Агрокомбінат Тернопіль", що на Поліській, 14, - розповідає пан Галинський. – Сказали, що зарплата – дві тисячі гривень. Я погодився. У відділі кадрів сказали пройти співбесіду з їхнім юристом. Ми зустрілись. Дійшли до питання заробітньої плати. Зі слів юриста стало зрозуміло, що частина заробітньої плати буде нараховуватись офіційно, а частина "в конверті". Цифр не називав, тож я подумав про суму, яку вказали на біржі. Здав необхідні документи, написав заяву, влаштувався.

Чоловік має групу інвалідності, тож здав ще й копії медичних документів.

- 20 грудня почав працювати, - каже співрозмовник. - Дали першу справу, яка стосувалась підприємства "Торговий дім Тернопіль". Спитав: чому так? Співробітники пояснили, що один офіс працює у форматі кількох юридичних осіб. Однак, як пояснили у відділі кадрів, керує Іван Іванович Стеців. Там же сказали написати заяву про переведення з "Агрокомбінат Тернопіль" у "Торговий дім Тернопіль". Це все викликало у мене підозри. Почав шукати інформацію на форумах, з'ясував, що на них є багато скарг і нарікань. Щодо зарплати теж.

Тернополяни на форумах міста дійсно обговорюють ці підприємства і звинувачують їх у "киданні" працівників на гроші та фінансових "розводах". Чоловік знову порушив питання про зарплату у розмові з юристом, який його екзаменував.

- Він порадив усе з'ясувати у пана Стеціва, - пригадує Михайло Галинський. - Той пояснив, що не має часу і знов направив до юриста. Від юриста я дізнався, що мене хотіли оформити на півставки. Я - інвалід, фірма за мене платить державі не 38%, а лише 10%. Я сказав, що погоджусь хоча б на півтори тисячі офіційно, бо у разі невиплати не зможу довести, що отримував більше, ніж декількасот гривень.

На фірмі відповіли, як пригадує чоловік, що подумають, а вже 29 грудня попросили написати заяву про звільнення за згодою сторін.

- Я відмовився, бо після такого на біржі платитимуть мізер, - говорить тернополянин. - Юрист сказав: "Якщо не погоджусь – звільнять за статтею про службову невідповідність". Дали час на роздуми до 3 січня. Я все зважив і подумав: "Який з мене юрист, якщо здамся?". Мені сказали звільнити кабінет, де працюють юристи. Я усвідомив: якщо піду додому – це прогул і будуть підстави мене звільнити.

Тому чоловік вирішив працювати у коридорі, холі, на сходах. Будь-де – лише б на території будівлі, де є офіси фірми.

- З третього числа, з дев'ятої до вісімнадцятої я щодня працюю, - каже пан Галинський. - Мене бачать керівники, люди, тобто є свідки. Був очевидцем, як трьох людей звільнили... Відлучитися звідси не можу. Тому в телефонному режимі консулютуюсь із Фондом соціального захисту інвалідів, інспекцією праці. Потрібно писати заяви, то їх поштою туди надішлю. Планую про таку ситуацію і податківців повідомити.

Офіси є, фірми не видно. Аби розібратись у ситуації, ми пішли шукати працівників та керівників ТОВ "Агрокомбінат Тернопіль". Офіси фірми, як і інших юридичних осіб до неї причетних, за словами пана Михайла, розташовані на другому поверсі. Біля кабінету з табличкою "Адвокати" ми побачили працівницю, яка відмикала замок. Запитали, чи тут "Агрокомбінат Тернопіль" і де керівник.

Жінка направила до кабінету, де сидить Іван Стеців, який керує підприємством "Торговий дім "Тернопіль" (за інф. Інформаційно-довідкових ресурсів – прим. ред.). У чоловіка запитали, чи тут фірма, яку шукаємо? Після його запитання: "А що вас цікавить?" довелось зіграти роль людини, яка шукає роботу.

- Заходьте. Ви з біржі? Яка спеціальність? - запитав Іван Стеців.

Уже в кабінеті представився журналістом і назвав справжню причину візиту. Після того керівник свою причетність до потрібної нам фірми заперечив.

- То не до мене, - сказав Іван Стеців. - Я думав, що на нашому підприємстві якась вакансія є. Ви краще у кабінет з табличкою "Адвокати" зайдіть.

Дорогою наш журналіст вирішив завітати у відділ кадрів. За столом сиділа жінка, в якої й запитав, чи тут фірма "Агрокомбінат Тернопіль".

- Так, а що ви хотіли? - перепитала вона. Журналіст пояснив, що хоче з'ясувати ситуацію, описану чоловіком, який до нас звернувся. - Ой. Нічого не знаю. Ні, я не з відділу кадрів. Я тут так...

Після розмови жінка пішла в кабінет до пана Стеціва. Журналіст зайшов до адвокатів.

- Так, фірма тут зареєстрована. На цьому поверсі розташована, - повідомив юрист. - Я не її працівник, тому нічого не підкажу.

Спробували з'ясувати, на якому ж підприємстві працює чоловік і чи пригадує він тернополянина Михайла Галинського, який із ним ділив кабінет.

- А якщо я не хочу відповідати? - спитав юрист. - Я не розумію причину вашого візиту. А ту людину... Ну, бачив. Заходив час від часу. Але тут багато людей ходить, тому не знаю...

У коридорі наш кореспондент зустрів жінку з відділу кадрів, яка поверталась з кабінету Івана Стеціва.

- Фірма, про яку питаєте, – на третьому поверсі, - каже вона. - Але директор – на лікарняному.

На третьому поверсі, в єдиному кабінеті, який був відчинений, журналіст запитав, де знайти офіс "Агрокомбінату Тернопіль" та керівника фірми.

- То на другому поверсі, вам Івана Івановича треба, - відказав той.

За допомогою довідкових Інтернет-ресурсів ми з'ясували, що, окрім "Торгового дому Тернопіль" та ТОВ "Агрокомбінат Тернопіль" на Поліській, 14 зареєстровано ще декілька фірм зі схожими назвами. Керівники у всіх різні. До речі, розмови з усіма працівниками за вказаною адресою журналіст фіксував на диктофон.

У прокуратурі, куди має намір звернутися Михайло Галинський, повідомили, що спочатку чоловікові потрібно звернутись в Територіальну державну інспекцію праці, що на вул. Шпитальній, 7.

- Після змін у законодавстві насамперед потрібно звертатись туди, - пояснюють у прес-службі обласної прокуратури. - Якщо ж рішення інспекції після перевірки людину не влаштує, то вже тоді можна звертатись в органи прокуратури.

Оскільки чоловік – тернополянин і підприємство також зареєстроване у місті, то звернутись варто, якщо буде необхідність, у міську прокуратру.

Ми відстежуємо ситуацію і напишемо, чим усе закінчилось. Якщо керівники ТОВ "Агрокомбінат Тернопіль", яких ми в офісі не побачили, хочуть висловити свою позицію, ми надамо таку можливість.

Василь КОГУТ, адвокат:

- Люди повинні розуміти, що зарплата в конверті суперечить закону і передбачає покарання. Тому хто працевлаштувується, треба ще у відділі кадрів чи на співбесіді поцікавитись умовами роботи. Потім обов'язково ознайомитись з наказом про прийняття на роботу. Там мають бути вказані умови. Якщо не підходить, можна відмовитись. Якщо ж особа вже працює, її права порушують, а умови, які погодили не виконують - допомогти зможе суд. З позовом у таких питаннях треба звертатись в міськрайонний суд, який встановить обставини та прийме рішення, обов'язкові до виконаня. Якщо ж людина має намір повідомити про факти заробітних плат в конверті, то найкраще звертатися в податкову інспекцію.
20minut.ua

тут ще одна історія про відстоювання своїх прав. не повязано з вагітністю і дітьми :hi:
і що, застопорилось там усе - ходять по установах, а там відмазки придумують :sad:


хе-хе, хлопець не зупинився незважаючи на купу перешкод і планує довести свою справу до перемоги

Молодий юрист «втер носа» роботодавцю

| +
Іванка Гошій
— «Все одно нічого не доведеш», — переконували знайомі, коли я подав заяву до суду, щоб у правовій площині з’ясувати непорозуміння з керівником підприємства, де я працював юристом, — розповідає 27-річний тернополянин Михайло Галинський. — Однак це була справа честі — як це, щоб юрист не міг захистити себе?! — і мені вдалося змусити роботодавця рахуватися із трудовим законодавством.

Наприкінці жовтня Тернопільський міськрайонний суд виніс рішення на користь Михайла — зобов’язав ТзОВ «Агрокомбінат Тернопіль» виплатити чоловікові заборгованість із зарплати та гроші, що «набігли» за піврічний вимушений прогул. Щоправда, роботодавець ще може оскаржити рішення в апеляційному суді, але, судячи з ігнорування судів, йому, ймовірно, нема що сказати на свій захист.
— Непорозуміння з керівництвом товариства «Агрокомбінат Тернопіль» почалися ще торік у грудні, — розповідає Михайло Галинський. — Тернопільський центр зайнятості направив мене на цю фірму на посаду юриста. Я пройшов співбесіду, подав документи і мене прийняли, відповідний «корінець» про працевлаштування відправили до центру зайнятості. Усе було добре, допоки не постало питання уточнення розміру заробітної плати. Замість обіцяних 2000 гривень керівництво запропонувало півставки з окладом 600 гривень. Такі умови мене не влаштовували і я прямо сказав про це.
Уже за тиждень-другий дирекція вирішила позбутися проблемного працівника. Під самий Новий рік Михайлові запропонували написати заяву на звільнення, мовляв, фірму не влаштовує його кваліфікація.
— Мене це обурило, бо на співбесіді запевнили, що мій фаховий рівень достатній, а як тільки заявив про свої права — змінили думку, — продовжує юрист. — До того ж підприємству було вигідно взяти мене на роботу, оскільки маю інвалідність (в дитинстві потрапив у аварію), а працевлаштування інвалідів — це пільги з оподаткування.
Правових підстав звільняти Михайла не було, тому керівництво зайняло вичікувальну позицію, аби змусити чоловіка добровільно вступитися. Проте юрист стояв на своєму — сумлінно приходив на роботу, хоча доводилося сидіти у коридорах, достукувався до кабінетів начальства з проханням усунути порушення трудових прав.
— Наказу про звільнення не було, трудову книжку не повертали, охорона отримала вказівку не впускати мене на підприємство, а одного дня власник фірми Іван Стеців заявив: «Ви у нас ніколи не працювали!» — згадує Михайло. — Як виявилося, мої особова справа і трудова пропали з кадрового відділу, мабуть, їх просто знищили.
Про зникнення документів юрист повідомив до міліції, а ще поскаржився на перевищення службових повноважень охоронцями.
На підприємство Михайла й надалі не впускали, хоча він далі рахувався там на роботі. Щоб даремно не витрачати час, чоловік відправив на підприємство заяву на додаткову відпустку у зв’язку з написанням і захистом дипломної роботи, оскільки завершував навчання у Львівському національному університеті ім. Франка.
— Сподівався, що правоохоронні органи розберуться у неправомірних діях роботодавця, але, як згодом довідався, справу невдовзі закрили, — каже Михайло. — До слова, жонглювання вакансіями — норма для «Агрокомбінат Тернопіль». Про безпідставні звільнення та невиплату зарплат товариством пишуть в інтернеті чимало тернополян.
Справу за позовом Михайла Галинського суд розглядав п’ять місяців. Тим часом чоловік, не маючи засобів для існування, змушений був влаштуватися на інше підприємство, але за сумісництвом, бо ж головним місцем його роботи, як це не парадоксально, досі вважається «Агрокомбінат Тернопіль». Нині Михайло готує звернення до прокуратури, сподіваючись на остаточну розв’язку стосунків із роботодавцем.
— з Галинський Михайло.
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Поперед.

Повернутись до Політика, суспільство, Україна



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість