Глобальні оголошення!



Букчелендж 2017

Модератор: Сяна

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення TaniaPicaSSo » 20 січня 2017, 14:29

*книжку про цікаву жінку

Щойно закінчила читати книгу, яку можна віднести до таких, на мою думку.
Мария Кикоть - "Исповедь бывшей послушницы". Книга щойно вийшла в грудні 2016, поекомендував мені мій чоловік, сам не читав, але десь почув за неї.
Я спочатку трошки з острахом до неї бралась, боялась, що буде морально дуже важко читати, боялась, щоб не було якихось фізичних знущань чи принижень, бо дуже такого не люблю ні читати, ні дивитись, тим більше, знаючи, що книга не художня, а автобіографічна. Але чогось аж такого там не було. Книга читалась дуже легко і швидко, на одному диханні. Це недавня історія, про сучасну жінку в Росії, що пішла жити в жіночий монастир. Точних дат там не вказано, але то приблизно було років 10 тому.
Дуже детально описані подробиці життя в монастирі, розпорядок дня, робота, що робили, що їли, всі їхні порядки, устави і т.д. Ніби всім і так ясно, що там не байдикують, але все одно, настільки виснажливо те все, я думаю, на рівні з концтабором. Підйом з 5 год і до вечора постійно заняті, лише в деяких, залежно від сану може бути 2 годи відпочинку, а в деяких і того нема. Їжу їдять лише ту, що пожертувавна магазинами чи хлібзаводом, наприклад, і ясно, що все прострочене. І дуже-дуже мало. І то, час від часу в тої головної "матушки" ще були заскоки, то вони півроку їли тільки чайними ложками, то перестали взагалі солити і т.д. Молочні продукти були на столі вкрай рідко, хоча при монастирі було кілька коровників, в яких працювали самі монашки, які доїли корів і самі робили сир з молока, але все то кудась здавалося, матушка комусь давала чи продавала. При тому сама матушка їла окремо від всіх, їй окремо готували з окремих продуктів, і важила матушка добрих 120 кіль (мені зразу згадалось, як в нас на форумі писали про священників, що пухнуть з голоду). І матушка теж казала, що це в неї від цукрового діабету та гіпертонії така вага. А їсти таке, як всі, вона казала, що не могла, нажаль, через свій стан здоров'я :crazy: І взагалі у всьому був культ матушки, яка називала себе святою. Кожного тижня кожна сестра чи послушниця мала здавати їй свої помисли, це так називалась паперова сповідь, де мали писати все, що в них на душі, всі свої гріхи, і сни, і думки, і все-все. І вона то все уважно читала, але найгірше те, що потім виставляла то все на показ. Кожного дня у них були так звані 'заняття', на яких матушка привселюдно когось ображала, відчитувала та висміювала. Взагалі, поняття людської гідності там немає в принципі, на словах це називалось "смирение и послушание", коли насправді це були просто приниження. Нема права навіть щось думати по-своєму, всі власні думки чи переживання йдуть від сатани, а слухати треба тільки свого духовного наставника і матушку, які одні говорять від бога. Спілкуватись між собою монашкам теж було заборонено. Якщо когось за таким помічали, то відразу називали лесбіянками і наказували. Принижували навіть на такому побутовому рівні. Наприклад, по туалетах не було туалетного паперу, а кожній монашці він видавався особисто у вигляді двох рулонів на місяць, і ніяк не більше. Одна монашка дуже сильно добивалась, щоб їй видали більше, бо казала, що ну ніяк їй не вистачає. То її матушка на заняттях привселюдно за це відчитала, сказавши, що поки одні моляться і думають про бога, в інших в голові туалетний папір :():
Але найсумніше те, що при монастирі є дитячий притулок. Діти в ньому живуть майже за тим самим розкладом, що й монашки. Вчаться, працюють, моляться. У них немає взагалі ніяких іграшок, і гратись їм не дозволено. Великий акцент роблять на танцях і співах, бо потім тих діток виставляють на концертах перед всякими митрополитами. Але в сиротинці не працює ні один педагог чи психолог, одні монашки. Авторці книги довелось якийсь час попрацювати в них вчителькою біології. Вона сама закінчила медичний, тому вона найбільше підходила на цю роль. Але коли вона попросила виділити їй хоча б одну додаткову годину в тиждень для підготовки до уроків, їй відмовили. Взагалі, будь-яка інтелектуальна робота в монастирі не віталась. Але найсумніше в тому сиротинці було те, що приблизно одна треть дітей були не сиротами, а це були діти самих монашок :scare: Авторка взагалі найбільше в цій всій системі винить святих отців, які масово 'вербують' жінок та дівчат в монастирі. Дуже поширений сценарій, вона пише, коли жінка, яка розійшлась з чоловіком, і опинилась в скрутних обставинах, зверталась до святого отця за порадою, і тут їй зразу починали говорити про монастир як єдиний спосіб порятунку від цього грішного життя. Або молодих прихожанок також до цього спонукали і всіх благословляли і казали, що от ти така особлива, бог саме тебе вибрав на цей шлях і т.д. Але дуже прикро, бо дитина опиняється в такому випадку справжньою сиротою. Спілкуватись мамі з дитиною дозволялось лише три години, один раз в тиждень :dash: А монашки, чиї діти в сиротинці, мають ще додаткових дві години роботи на день, і то їм ше постійно тикається за все зі словами "ми ж виховуємо ваших дітей" :cray:
Справедливості заради, автор зазначає, що не у всіх монастирах так. Їй самій довелось пожити і в інших, то у всіх є свої нюанси, але в цьому монастирі особлива жесть. А міняти монастир, виявляється, монашки не мають права. Бувають, звичайно, такі випадки, але це прирівнюється до зради і вважається дуже тяжким гріхом. І куди б монашка не попала, мусить терпіти, така її доля. Але оця матушка з їхнього монастира вже навиховувала багато інших матушок, які у всьому її наслідують, тому у всіх монастирах, де керують ті матушки, все стає так само.
Всі злі, зацьковані, принижені. Багато взагалі сходять з розуму. Якщо на прийом якихось ліків чи виклик швидкої потрібно завжди матушкине благословіння, яке вона часто може і не дати, то на прийом транквілізаторів та антидепресантів вона благословляє всіх, і сама їх приймає.
Взагалі, залишитись зі здоровою психікою, на мою думку, в таких умовах майже нереально. Кілька років ще можна якось протриматись, але 10-20-30 це щось :scare: І то, мені цікаво, скільки би, наприклад, я фізично спромоглась протриматись.
Загалом, в книзі багато цікавого, багато історій, описів, порівнянь з теорією монашого життя та тим, що насправді. Мені було дуже цікаво почитати.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення yultsya » 20 січня 2017, 17:55

Оце читаю вас і надихаюсб.
Зображення
yultsya Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 293
З нами з: 10 грудня 2009, 20:33
Звідки: тенопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 248 раз.
Подякували: 180 раз.
Діти: Вероніка 2010 р.н.
Валерія 2014

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення nelly » 03 лютого 2017, 20:59

Не знаю до якоі катeгоріі віднeсти Пeршe місцe сeрeд бeстсeлeрів Нью—Йорк таймз, бо вона з 2013 а в нас видана 2016 Ліян Моріарті Таємниця мого чоловіка.
Австралійська сімя з 3 дітьми живe будeнним життям, поки дружина випадково нe знаходить лист від чоловіка з надписом відкрити після моєі смeрті. Довго вагаючись вона всe—таки відкриває лист і проблeми в сімі починаються..
Читалася лeгко і швидко попри тe що практично нe маю часу читати.Рeкомeндую! Можу дати почитати папeрову книгу :rose:
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення гра з вогнем » 06 лютого 2017, 02:18

Я брала участь цього року у книжковому флешмобі. Мені запропонували прочитати 5 книг ) Я вже відстрілялася, ще до нового року :ha:
Потім думала почитати в книжковому клубі, але важко мені йде, дівчата обирають для читання дуже песимістичні книги, я аж в ступор впала, коли при виборі книги з "рідзвяним настроєм" обрали книгу, де мама помирає на різдво від раку. А я на саме Різдво книгу читати почала, різдвяного настрою захотілося. Проревіла цілий день. Більше не довіряю, а також зрозуміла, що мислю трошки іншими категоріями і не вписуюся в межі суспільної думки :nea:

Почитала б, але хочеться більше позитивних емоцій, порадите щось?, ризикну ще раз попробувати :yes:
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення taranjka » 06 лютого 2017, 11:29

я теж думала в тому флешмобі брати участь, але не наважилася) не вмію читати коли мені книга не йде :)
можеш спробувати "Смажені зелені помідори.." не те, щоб вона дуже весела, але така атмосферна і позитивна
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення flower » 06 лютого 2017, 11:42

Смаки у всіх різні. Я теж не можу читати всі книги по рекомендаціях. Тому треба вміти зупинитись і припинити читати те, що не довподоби. Якщо я в той момент не готова до тої емоції, яку дає мені книжка, я її перестаю читати. Бо часом хочеться постраждати разом з персонажем, часом порадіти, часом просто посміятися на чимось, часом хочеться романтики і т.д. Тому прекрасно розумію. Перед НР теж хотілось Різдвяного настрою, але цього року піднімала його піснями і фільмами.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення erinaceus » 06 лютого 2017, 15:36

гра з вогнем написав:Потім думала почитати в книжковому клубі, але важко мені йде, дівчата обирають для читання дуже песимістичні книги, я аж в ступор впала, коли при виборі книги з "рідзвяним настроєм" обрали книгу, де мама помирає на різдво від раку. А я на саме Різдво книгу читати почала, різдвяного настрою захотілося. Проревіла цілий день. Більше не довіряю, а також зрозуміла, що мислю трошки іншими категоріями і не вписуюся в межі суспільної думки :nea:


О, і я такого не читаю. Книжка може бути цікавою, пізнавальною, розслабляючою і т.д. Але щоб навмисно читати про такі важки випадки, то не для мене. В житті і так вистачає песимізму, суму і жаху. І добровільно знову поринати в ту атмосферу, та ну його, сорі.
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення taranjka » 08 лютого 2017, 09:52

taranjka написав:*книжку, написану людиною, чий колір шкіри відрізняється від вашого

Чінуа Ачебе "Стріла бога" - класика нігерійської літератури. Роман цікавий, особливо в плані показу традицій африканських племен, того як вони ставилися до білих і як насаджувалася нова культура. Є багато приказок, які, якщо трішки змінити слова аналогічні нашим :)
taranjka написав:книжку автора тієї країни, де ви ще не встигли побувати

нехай тут буде серія книг Діани Вінн Джонс - Мандрівний замок Хаула - цікаве і добре фентезі. + я прочитала 7 книг циклу "Крестомансі" бо мене зачепило, що писало ніби Роулінг з цих книг "списала" Поттера. З того всього прочитала всі книжки і нічого подібного не знайшла, хіба треба було між рядками читати :hi: для любителів дитячої фантастики, думаю в свій час Дарця їх ще перечитає :)
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення Галина » 08 лютого 2017, 10:32

nelly написав:Можу дати почитати папeрову книгу

Неля, дай. :=):
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Букчелендж 2017

Повідомлення nelly » 26 березня 2017, 09:33

цe напeвно була книжка з шкільноі програми Аліса в краіні чудeс. Довговато йшла, нe пригадую, щоб читала іі в дитинстві :confused:
Чeсно мeні нe дужe сподоб. А в якому віці ця книга подоб дітям? Приємно здивувала фантазія автора, алe іноді був просто взрив мозку :impossible:
Щe читаю паралeльно Любко Дeрeш Намір. Про Пeтра Пяточкіна який вжe виріс і має надзвичайну память. Тeж такe накрутив що іноді провалюєшся у прочитаному. Добю і більшe Любка читати нe буду. На чeрзі Бікіні Вишнeвського, надіюся там будe цікавішe..
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Поперед.Далі

Повернутись до Книжкова поличка



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron