Глобальні оголошення!



Допомога по догляду за дитиною і ПП

Модератори: олеся, Любов

Допомога по догляду за дитиною і ПП

Повідомлення Liljondr » 09 червня 2011, 19:16

Доброго дня, Роксолано
Всім відомо, що допомогу по догляду за дитиною по досягненні нею 3-річного віку виплачують в розмірі 130-140 грн.
І що цю суму можна збільшити.
Я читала , що ця допомога залежить від прибутку сімї. Так от чоловік в мене приватний підприємець на єдиному податку. веде лише облікову книгу
в соцбезі сказали що якщо чоловік у мене пп на єдиному податку, тобільше 130 грн мені не бачити.
чи правда це? адже відомо що держава не сильно горить видавати більші суми по цій допомозі
дякую
Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його.
(Пр.14:1)
Кожна праця приносить достаток, але праця уст в недостаток веде.
(Пр.14:23)
Liljondr Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 970
З нами з: 04 лютого 2011, 21:15
Нагороди: 5
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1557 раз.
Подякували: 1300 раз.
Діти: Дівчинка Росаночка і синочок Якимчик

Re: Допомога по догляду за дитиною і ПП

Повідомлення Roksolyana.lv » 11 червня 2011, 16:37

Liljondr написав:Доброго дня, Роксолано
Всім відомо, що допомогу по догляду за дитиною по досягненні нею 3-річного віку виплачують в розмірі 130-140 грн.
І що цю суму можна збільшити.
Я читала , що ця допомога залежить від прибутку сімї. Так от чоловік в мене приватний підприємець на єдиному податку. веде лише облікову книгу
в соцбезі сказали що якщо чоловік у мене пп на єдиному податку, тобільше 130 грн мені не бачити.
чи правда це? адже відомо що держава не сильно горить видавати більші суми по цій допомозі
дякую


Потрібно трохи більше часу, щоб розібратися з цим питанням. Постараюсь до вечора сьогодні.

Лілю, доброго вечора,

отже:

Щодо того, від яких факторів залежить допомога і чи залежить вона від прибутку сім"ї. Дійсно, згідно ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Щодо того, що Вам сказали, що більше 130 грн. Вам не бачити - не вірте. Вони змушені так казати, бо казна порожня. Але це не означає, що страждати від цього повинні Ви.

Вихід для Вас - йти в суд. Повірте, це не настільки складно. До того ж, не витратно. Я не зможу допомогти Вам оформити позовну заяву, оскільки не маю під руками всіх Ваших документів, але поможу Вам порадою. Вибачте за масло масляне.

Коротко про суть. Вже вказана мною вище стаття 15 визначає розмір цієї допомоги. Її справжні розміри набагато більші від тих, які сказали Вам у відділі - дивіться їх тут http://www.city-adm.lviv.ua/lvivsocialn ... &Itemid=25

Проблема в тому, що кожного року Верховна Рада приймає Закон "Про державний бюджет", норми якого в тому числі і стосуються надання такої допомоги. Так от, цим законом дія вказаної статті 15 неодноразово зупинялася - так би мовити, з метою економії на нас з вами. Однак згодом ці положення Закону "Про державний бюджет" були визнані неконституційними Конституційним судом України. Коротше кажучи - незаконними. А отже, Ви знову отримали право на допомогу відповідного розміру.

Для її підрахунку використовуються ці дані - прожитковий мінімум, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Оскільки цих Ваших даних я не знаю, то й підрахувати мені складно.

Раджу Вам збирати свої документи і йти до юриста. Або в безплатну консультацію, або у платну. Думаю, якщо платна займатиметься такими позовами постійно, то краще навіть туди. В них є розроблені позовні заяви, в них просто впишуть ваші дані і підрахують ці розміри. Що важливо, ви матимете право стягнути потім з цього органу соцзабезу, який вам пробував навішати макаронів на вуха зі своїми 130 грн., витрати на правову допомогу - обов"язково зберігайте всі квитанції про оплату послуг адвоката і інших витрат. Звернення до суду коштує лише 3 грн.40 коп. держмита. В даному випадку застосовується спрощений порядок розгляду справи - ви подаєте позов, соцзабез пише - нічо не визнаю, грошей не дам, суд нікого не викликає (як правило, хоча є і винятки) і присуджує рішення на вашу користь.

Важливо: право на звернення до суду з позовом триває тільки 6 місяців. Тобто, якщо вам 1 червня 2011 року сказали, що більше 130 грн. не дадуть - від того моменту і впродовж 6 місяців - тобто до грудня, якщо не помиляюсь, маєте право звернутися в суд. Пропустите строк- доведеться клопотати перед судом про його поновлення, що можливо тільки за наявності поважних причин пропуску.

Матимете питання - пишіть ;-)
Roksolyana.lv Офлайн


 

Re: Допомога по догляду за дитиною і ПП

Повідомлення wirusya » 11 червня 2011, 21:56

мене теж, це питання цікавить, бо при словах підприємець в соцзабезі зразу зазомбована відповідь-не положено, тільки мінімальна і все, навіть до суду не пропонують звернутися.
wirusya Офлайн


 

Re: Допомога по догляду за дитиною і ПП

Повідомлення Roksolyana.lv » 11 червня 2011, 22:32

wirusya написав:мене теж, це питання цікавить, бо при словах підприємець в соцзабезі зразу зазомбована відповідь-не положено, тільки мінімальна і все, навіть до суду не пропонують звернутися.


Ви мене випередили з відповіддю. Але вона стосується і Вас. До речі, скооперуйтесь з Лілею і думаю, що вдвох вам буде дешевше отримати таку позовну заяву у адвоката.

Щодо суду - повірте, вони не пропонують, бо знають, що суди стають на сторону людей. Суди завалені цими справами, тому треба буде трохи почекати з розглядом, але не дуже довго. Але результат того буде вартий. ;-)
Roksolyana.lv Офлайн


 

Re: Допомога по догляду за дитиною і ПП

Повідомлення Roksolyana.lv » 11 червня 2011, 22:36

wirusya написав:мене теж, це питання цікавить, бо при словах підприємець в соцзабезі зразу зазомбована відповідь-не положено, тільки мінімальна і все, навіть до суду не пропонують звернутися.


На додаток: декілька судових рішень з державного реєстру судових рішень:

Шукала спеціально по Тернопільській області і з Вищого адмін.суду - як вищої судової інстанції :)

Якщо комусь потрібне рішення суду саме його району - пишіть, спробуємо знайти у реєстрі такі.

Ловіть:

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


І пам"ятайте про те, що хто :dash: , тому :roses: . Ну або якось так...
Roksolyana.lv Офлайн


 

Re: Допомога по догляду за дитиною і ПП

Повідомлення Liljondr » 11 червня 2011, 23:48

дякую за відповідь, але вона не задовільнила мого питання до кінця :oops: . Бо мене саме цікавить ця виплата не загалом, а конкретно в моєму випадку (чоловік ПП на єдиному податку)
Отже, що в моєму випадку рахувати "середньомісячним сукупним доходом сім'ї "?
Розгляну спершу тільки чоловіка

мій чоловік як пп на єдиному податку веде лише "КНИГУ обліку доходів і витрат субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи, який працює на умовах сплати єдиного податку"
доходи отримує лише готівкою у фізичних осіб без там усіляких накладних і актів (чи що ще там є в бухгалтерії).

як на мій "хлопський розум" (бо я в тому далека) я розумію що хто веде таку книгу (і не має завірених папірців з контрактами і оплатами клієнтами грошей) може в ній написати довільні суми . Лиш би річний максимум ПП на єдиному податку не перевалило.
то може через це таких підприємців і відсіюють?

але ж як ви й сказали в соцбезі дають недостовірну інформацію , бо мабуть мають такі вказівки зверху.
чи можна рахувати ці суми доходів в вище вказаній книзі задекларованим доходом сімї?
Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його.
(Пр.14:1)
Кожна праця приносить достаток, але праця уст в недостаток веде.
(Пр.14:23)
Liljondr Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 970
З нами з: 04 лютого 2011, 21:15
Нагороди: 5
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1557 раз.
Подякували: 1300 раз.
Діти: Дівчинка Росаночка і синочок Якимчик

Re: Допомога по догляду за дитиною і ПП

Повідомлення Liljondr » 11 червня 2011, 23:58

я тепер ще раз перечитала вашу відповідь
можливо я не так її зрозуміла
Ви маєте на увазі, що якщо в мому випадку сімейний дохід не зафіксований.
то нам все одно повинні виплочувати мінімальний дохід в такому розмірі

дітей віком до 6 років: з 1 січня – 816 гривень, з 1 квітня – 832 гривні, з 1 жовтня – 853 гривні, з 1 грудня - 870 гривень - цитата з відси
Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його.
(Пр.14:1)
Кожна праця приносить достаток, але праця уст в недостаток веде.
(Пр.14:23)
Liljondr Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 970
З нами з: 04 лютого 2011, 21:15
Нагороди: 5
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1557 раз.
Подякували: 1300 раз.
Діти: Дівчинка Росаночка і синочок Якимчик

Re: Допомога по догляду за дитиною і ПП

Повідомлення Roksolyana.lv » 12 червня 2011, 14:29

Liljondr написав:дякую за відповідь, але вона не задовільнила мого питання до кінця :oops: . Бо мене саме цікавить ця виплата не загалом, а конкретно в моєму випадку (чоловік ПП на єдиному податку)
Отже, що в моєму випадку рахувати "середньомісячним сукупним доходом сім'ї "?
Розгляну спершу тільки чоловіка

мій чоловік як пп на єдиному податку веде лише "КНИГУ обліку доходів і витрат субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи, який працює на умовах сплати єдиного податку"
доходи отримує лише готівкою у фізичних осіб без там усіляких накладних і актів (чи що ще там є в бухгалтерії).

як на мій "хлопський розум" (бо я в тому далека) я розумію що хто веде таку книгу (і не має завірених папірців з контрактами і оплатами клієнтами грошей) може в ній написати довільні суми . Лиш би річний максимум ПП на єдиному податку не перевалило.
то може через це таких підприємців і відсіюють?

але ж як ви й сказали в соцбезі дають недостовірну інформацію , бо мабуть мають такі вказівки зверху.
чи можна рахувати ці суми доходів в вище вказаній книзі задекларованим доходом сімї?



Привіт,

відповідь на це питання міститься в Наказі Міністерства праці та соціальної політики України та інших міністерств "Про затвердження Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги". І хоча згідно п.1.1 даного Наказу Видами соціальної допомоги є: державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям (Закон України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"), але попередня редакція цієї норми стосувалася саме держ.допомоги сім"ям з дітьми.

Що саме входить до цього доходу - дивіться тут
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


Там занадто великий перелік, щоб я його тут запостила. Вас стосується п. 5.4. ;-)
Roksolyana.lv Офлайн


 


Повернутись до Квитанції, довідки, гроші



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron