Глобальні оголошення!



Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Модератор: Natalinda

Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення stella123 » 17 березня 2014, 14:56

Хочу посадити декілька плодових дерев (яблуні, грушку, вишеньку, черешеньку,шовковицю) і пару кущиків смородини, поричок. Порадьте як їх вибирати. Бо купляла пару раз на центральному базарі то обпеклась. Першого разу мені продали яблоньку не того сорту. А другий раз кущч смородини купила то ледве оклигав до кінця літа. Чи може порадьте когось перевіреного хто займаться розведеням дерев кущів.

Також цікавить поради щодо підживлення та догляду.

Хтось щось чув про колоновидні дерева? Чи може їх має. Баччила їх в інтернеті супер. Маленькі, компактні не потрібно далеко і ввисоко лазити. Хочу собі купити саджанець.
Зображення
Якщо зараз дуже погано, то в найблищому майбутньому буде дуже добре.
stella123 Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 268
З нами з: 20 серпня 2012, 22:59
Звідки: м. Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 199 раз.
Подякували: 124 раз.
Діти: дівчинка Полінка 23.09.2012

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення Natalinda » 17 березня 2014, 16:05

stella123 я вечерком спробую Вам трохи відписати з допомогою чоловіка)
А щодо колоновидних - то хіба для краси, майже всі кого ми питали і хто їх садив казали що плоди несмачні, тобто ні в яке порівняння не йдуть із звичайними.
МИ хочемо саме для краси посадити 2 деревця
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення Inna » 17 березня 2014, 18:15

Мені треба купити 3 чорної смородини і 1 кущ порічок,і малину, яка 2 рази плодоносить. Поділіться досвідом, де купувати. Дякую.
Inna Офлайн


 

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення stella123 » 19 березня 2014, 14:06

Inna написав:Мені треба купити 3 чорної смородини і 1 кущ порічок,і малину, яка 2 рази плодоносить. Поділіться досвідом, де купувати. Дякую.

Милина, що два рази плодоносить в тому числі і восени мій чоловік пару днів тому купив в Почаєві десь подорозі їхав. А от порички і смородина мене теж цікавить. :help: :help: :help:
Зображення
Якщо зараз дуже погано, то в найблищому майбутньому буде дуже добре.
stella123 Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 268
З нами з: 20 серпня 2012, 22:59
Звідки: м. Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 199 раз.
Подякували: 124 раз.
Діти: дівчинка Полінка 23.09.2012

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення olgakr » 20 березня 2014, 15:09

Дерева і кущі краще купувати в розсаднику. Так можна бути впевненим, що дерево свіжовикопане і якщо щось не так з сортністю, то є куди звертатися з претензіями.
Щодо того, як правильно посадити:
| +
САДИМО ТА ДОГЛЯДАЄМО САДОК
ПОСАДКА:посадку здійснюйте згідно сортових особливостей,щодо кожного сорту.Наприклад висадку персиків,абрикосів,черешень та інших теплолюбивих культур,здійснюйте на сонячній, затишній стороні-краще південна сторона перед будинком.Це у свою чергу надасть вам можливість бути щороку з врожаєм і захистити дерева від приморозків навесні та від вимерзання взимку.
Посадку краще здійснювати восени,тому що корінь дерева продовжує рости і взимку,незважаючи на морози.Отже травмований при посадці корінь за зиму відновиться і навесні забезпечить стрімкий ріст саджанця.Коли ж посадку здійснюємо навесні,грунт швидко пересихає і корінь не встигає відновитися,а саджанець за несвоєчасного поливу може загинути.Важливою умовою при посадці восени,є обов’язкове мульчування грунту гноєм навколо саджанця.Радіус мульчування має бути приблизно один метр,товщина шару гною-15-20см.Це захистить саджанець від вимерзання,а також збереже вологу і стане додатковою підкормкою для рослини.Мульча являється важливим агротехнічним кроком,що значно покращує врожайність та імунітет рослин,і являється обов’язковою регулярною дією щоосені.Тобто намагайтеся мульчувати дерева кожної осені,однак слідкуйте,щоб гній не торкався до стовбура саджанця.
Отже на зазделегіть вибраному місці викопати яму 60-60-60см,на дно всипати два відра гною і втрамбувати.Поверх гною насипати два відра поживного грунту(відро перегною змішати з відром чорнозему,додати літр попелу ).
Розмістити садданець –у центрі ями насипати невеличку гірку поживного грунту,поставити на неї корінь саджанця та розправити його,засипати тим же поживним грунтом,втрамбувати.При висаджуванні саджанця слідкуйте за тим щоб місце прищеплення було над поверхнею грунту(особливо прищеплені на карликову підщепу). Однак яму повністю незасипайте,залиште лунку,влийте два відра води.Після того як усмокчеться вода лунку замульчувати гноєм чи торфом або листям(слідкуйте щоб мульча не торкалась до штамбу).Карликові дерева висаджуйте на відстані 2,5 метри дерево від дерева та міжряддям у 3 метри.Щеплені на дичці-на відстані 4 метри та міжряддям у 6 метрів.
ДОГЛЯД ВЕСНА-ОСІНЬ:догляд за деревами зводиться до чотирьох пунктів:
1-за відсутності дощів кожні два тижні полив 2-3 відра води під дерево;
2-з квітня до кінця червня кожні два тижні підкормка(попередньо дерева підливайте,томущо підкормка по сухому грунтові обпалює та травмує корінь);
3-захист від шкідників та хвороб
4-зелені операції протягом сезону,обрізка та формування крони.
Підкормку можна здійснювати одночасно з поливом будь-яким добривом за інструкцією,найкраще курячий послід-1 стакан на 10 л. води.

ПОСАДКА(агрус,смородина):на сонячному місці викопати яму 50-50-50,на дно всипати два відра гною і втрамбувати.Поверх гною насипати два відра поживного грунту(відро перегною змішати з відром чорнозему,додати літр попелу ). Розмістити кущ
(заглибити на 10-15см ніж ріс раніше) і засипати тимже поживним грунтом.Однак яму повністю незасипайте,залиште лунку,влийте два відра води.Після того як усмокчеться вода лунку замульчувати гноєм чи торфом або листям(слідкуйте щоб мульча не торкалась пагонів). Мульчувати кущі обов’язково (краще гній) кожної осені-це забезпечить кущам підкормку, збереже вологу і захистить корінь від морозів,а найголовніше продовжить молодість кущів і багатий врожай на багато років.Наступний крок при посадці-сформувати крону куща,дивіться підзаговолок ФОРМУЄМО КУЩ.
ДОГЛЯД:Перед цвітінням та після, підкормити будь-яким добривом(курячий послід-400гр. на 10л. води, коровяк-1кг. на 10л.в.,або іншим за інструкцією).За відсутності дощів,обовязковий полив-2відра під кожен кущ щонеділі
ФОРМУЄМО КУЩ:

РОЗМНОЖЕННЯ:навесні з пагонів що з'явилися біля основи куща,залиште 2-3 інші видаліть.Зробіть по периметру куща лунки на кількість залишених пагонів,пршпильте пагони до лунок (виведіть верхівку погона на поверхню грунту) і засипте торфом чи перегноєм,регулярно підливайте.Восени пагони відріжте від штамбу куща,викопайте і пересадіть на нове місце.
olgakr Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 318
З нами з: 10 березня 2011, 18:15
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 421 раз.
Подякували: 342 раз.
Діти: дівчинка ,хлопчик і ще раз дівчинка,і ще раз хлопчик..,і ще раз дівчинка...

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення olgakr » 20 березня 2014, 19:00

В нас є багато кущів смородини і червоних поричок. Можем поділитися :wink: .Але вони вже почали розпускатися, тому не знаю, як переживуть пересадку...А також є ремонтантна (що родить два рази) малина і багато сортів винограду.
olgakr Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 318
З нами з: 10 березня 2011, 18:15
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 421 раз.
Подякували: 342 раз.
Діти: дівчинка ,хлопчик і ще раз дівчинка,і ще раз хлопчик..,і ще раз дівчинка...

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення Natalinda » 21 березня 2014, 00:43

stella123 щось в мене то нема інтернету, то нема чоловіка)))))))
Щодо плодових дерев. Від дууже багатьох людей чула що обпікаються купуючи на ринку. Мій тато навтіь умудрився купити грушку замість яблуні)))))
Ну і дички часто виростають. Ми коли вирішили посадити сад то дуже багато обшукали по нету де купити можна. Їздили по околицях.
Ми купували саджанці в Летичеві
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
. Можна було замовити, але чоловік дуже хотів подивитися - тому ми таки поїхали туди. Що можу сказати - задоволені дууже, рекомендуємо тепер всім. Але є одне велике АЛЕ, за деревами чоловік постійно доглядає. Я впевнена що вони б і так росли, але підживлення, обкопування, правильна обрізка дають дуже багато.
Якщо купувати тут, то я б радила або в магазинах типу Дачника, де продають наші місцеві садоводи, або їхати до них, або в них на ринку купувати. Є там чоловік з Марянівки, Романівки чи Романового села, і здається з Острова. Як тільки чуєте що продавці мають якусь ненашеньську говірку - тікайте від них подалі. Ну і покупець має питати які сорти продаваець продає, а не що покупець не озвучить - у продавця все є.
Шовковиця щоб гарно родила - бажано дві садити. В нас ще шовковиця не родила, теж посадили, бо я дуже люблю.
На корінці дивитися треба щоб були живі, ну і якщо не вмієте обрізати, то краще щоб вам відразу обрізали і не відтягувати з посадкою.
Перед посадкою добре намочити коріння хоча б на добу у воді.
Ну і багато чого залежить від того який у вас грунт і що саме садитимете.

З кущами не дуже підкажу, ми купляли що було на ринку, поки з нового результатів не бачили. Але невідмовляйтеся від пропозиції olgakr :wink:
Цього року вони точно вже не родитимуть, але цього і нема що чекати, а ще краще - попередити, зате на наступний рік вже будуть міцні кущі.

А от підживка і догляд - то вже має бути більш індивідуально. На цей момент бажано було обрізати вже всі дерева і кущі, підживити (добре якщо є доманшій попіл), але знаю що чоловік ще щось там купує.
Ви питайте детально, а ми з olgakr будемо "тероризувати " чоловіків. Ми вже цього року теж очікуємо на перший врожай винограду, тільки б була хороша погода і не було війни!!!!!
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення Milichka » 21 березня 2014, 10:14

Ми садили сад років п"ять тому, але ми не дуже в тому розбираємось, тому чоловік купляв саджанці в розсаднику і зразу ж приїждала звідти людина - посадила дерева і проконсультувала)))

Дерева ще не плодоносять, так 1-2 плоди, але чоловік доглядає за ними - має друга садовода))), він приїждає щепить нам і консультує)))) .


А до Олікр теж дуже хочемо попасти, але то додзвонитись не могли, то діти наші хворіли, але все таки зберемось колись)))
Якщо дівчинка не Принцеса для свого татка - вона ніколи не буде Королевою для свого чоловіка.
Milichka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 933
З нами з: 25 січня 2010, 17:46
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1381 раз.
Подякували: 983 раз.
Діти: Тінулька-симпатюлька і Тамілочка-красотулька

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення Natalinda » 21 березня 2014, 10:26

Milichka а що за розсадник?
Ну і щось довгенько не плодоносять. Ви не даєте, чи так по 1-2 завязуються.

Доречі бачила ваш виноградний пліт :wink: Дуже мені сподобалося :yes:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Садівництво (як вибрати? як посадити? як доглядати?)

Повідомлення Milichka » 21 березня 2014, 10:37

А де бачила? Проїждала мимо? А чого в гості не зайшла? Я б тобі ще свою клубніку показала))) точніше чоловікову клубніку))))), я здалась уже з садом-городом - віддала йому усі борозди правління і догляду)))))

А дерева не пам"ятаю уже де купляли, і не плодоносять самі , нам тут трохи зайці їх погризли, трохи померзли, а то у нас протяги страшні. Приїждав до нас твій колега по роботі - пообрізав дерева, понащеплював - надіємось))))
Якщо дівчинка не Принцеса для свого татка - вона ніколи не буде Королевою для свого чоловіка.
Milichka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 933
З нами з: 25 січня 2010, 17:46
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1381 раз.
Подякували: 983 раз.
Діти: Тінулька-симпатюлька і Тамілочка-красотулька

Далі

Повернутись до Дім, сад, город



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron