Глобальні оголошення!



Орхідеї

Модератор: Natalinda

Re: Орхідеї

Повідомлення mamatalka » 20 березня 2013, 21:41

Anjuta написав:... зверху признаків життя не було, але я побачила, що є трохи живого корінця...
В мене подібна прикрість - подарували орхідею. Зверху начебто все добре було: квіти, листя. Пройшло декілька днів і в неї почали загнивати корінці. Це при тому, що я її не поливала цей час взагалі. Не знаю чому - або залили в магазині, або може змерзла поки несли дарувати. Вирішила пожертвувати цвітінням і пересадити - або пан, або пропав. При пересадці виявила, що майже половина корінців згнило. Все гниле пообрізала, тепер сиджу і чекаю - виживе чи не виживе...
Того, кого пустив одного разу в душу, просто так вже не проженеш. Там завжди залишається його порожній стілець...
mamatalka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 105
З нами з: 29 січня 2013, 23:09
Дякував (ла): 176 раз.
Подякували: 100 раз.
Діти: Дві донечки

Re: Орхідеї

Повідомлення denamama » 21 березня 2013, 11:05

В мене подібна прикрість - подарували орхідею. Зверху начебто все добре було: квіти, листя. Пройшло декілька днів і в неї почали загнивати корінці. Це при тому, що я її не поливала цей час взагалі. Не знаю чому - або залили в магазині, або може змерзла поки несли дарувати. Вирішила пожертвувати цвітінням і пересадити - або пан, або пропав. При пересадці виявила, що майже половина корінців згнило. Все гниле пообрізала, тепер сиджу і чекаю - виживе чи не виживе...


I в мене таке ж. :cray: Чоловiк на 8 березня подарував, але пiвдня тримав на вулицi при 0 градусiв. На 2-3 день побачила, що квiти починають в"янути, покупала. На другий день орхiдея скинула квiти i бутони. Ще бачу пару гнилих корiнцiв...
Тепер проблема: ризикнути пересадити i пiдживити чи просто пiдживити?! Що порадите?
denamama Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 209
З нами з: 22 червня 2010, 10:07
Звідки: Тернопiль
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 75 раз.
Подякували: 171 раз.
Діти: Два хлопаки

Re: Орхідеї

Повідомлення Anjuta » 21 березня 2013, 11:30

дівчата, не знаю наскільки це правда, але знайомий старший дядько(пчеловод і обожнювач орхідей)))) казав, щоб орхідеї я ніколи не пересаджувала - не можна. То я так їх і не чепаю....ІМХО
Anjuta Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 693
З нами з: 16 січня 2012, 12:44
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 739 раз.
Подякували: 540 раз.
Діти: Хлопчик Арсенчик !

Re: Орхідеї

Повідомлення Nin4ik » 21 березня 2013, 11:54

орхідею можна пересаджувати, але грунту (нівіть того що для орхідей) по мінімуму... дуже класна була передача "Все буде добре" (наче на минулому тижні), там класно про орхідеї розповідали... пошукайте, дуже пізнавально і пояснюювали як створити умови щоб вони цвіли
Зображення

Зображення
Nin4ik Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 292
З нами з: 27 квітня 2011, 10:15
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 686 раз.
Подякували: 385 раз.
Діти: Валерій та Матвій

Re: Орхідеї

Повідомлення Ольчик » 21 березня 2013, 13:00

Маю вже три орхідеї фаленопсіси, цвітуть регулярно :aplo:
Поділюся тим, що вже випробувала по догляду.

Стосовно поливу - я один раз на тиждень ставлю в більший горщик і заливаю водою, щоб горщик повністю був у воді і залишаю на 30-40 хв. Бувало, що забувала про них, то могли і годинку простояти, але краще не перестаратися. Раніше воду відстоювала, нагрівала (орхідейки люблять теплу водичку), а зараз просто проточною водою градусів 30-35 - різниці немає і останній спосіб швидший. До речі, орхідеї полюбляють гарячий душ - градусів так 45-47. Можна робити раз на місяць -це додає рослині сил - тільки обережно, щоб корінці не були надто пересушені перед цим. При чому зимою я поливаю своїх красунь ввечері і на ніч залишаю їх у ванні, щоб просохли, бо на підвіконнику все ж прохолодно, а вже зранку ми повертаємося на свої місця.

Також орхідеї дуже люблять, щоб їх обприскували - вони ж з вологих країв. Можуть і без цього, але я помітила, що ці процедури подовжують період цвітіння. Бризкаю відстояною водичкою зимою коли вдома тепло (вище +19), а решта року - щодня. Літом ще ставила горщик з орхідеєю на підставочку і в широку тарілочку, в яку наливала воду - вологість висока, а корінці не гнитимуть. Важливо - обприскувати водою потрібно корінці (тоді ті, що зверху, не сохнуть) і листочки - квіти ні! ні! ні! бо будуть в негарних чорних цяточках!!! І обприскувати потрібно зранку, щоб до максимуму сонечка листочки висихали і не було опіків на них.

Багато читала, що використовують спеціальні поліролі для листочків - потреби не побачила. Листочки протираю вологим ватним диском щоразу після поливу, а десь раз на місяць, коли чоловік пивко попиває, вициганюю в нього трохи і пивом, розведеним з водичкою, протираю листочки - блистять чудово!!!

З підживок використовувала "МИСТЕР-ЦВЕТ ОРХИДЕЯ" - додавала раз в місяць у воду для поливу, але спочатку ставила горщик на хвилин 10 просто у воду, а потім витягала, додавала добриво, і вже залишала на 30-40 хвилин. Після того, як відцвітає, роблю паузу у підгодовуванні на місяць-два. Якщо це зима - то точно на два. Зараз ми в очікуванні малятка, то ніякими добривами не користуюся, щоб не дихати цим (щось я дуже цим заморочуюся :sad: ), то помітила, що цвітуть без підгодовування трошки гірше - менше квіточок, на одній з орхідей квіточки стали меншими. З чого зробила висновок, що все ж підгодовувати їх потрібно.

Пересаджувала вже всі по разу - реагують добре. Сама в селі походила по лісі, наздирала кори соснової сухої, перекипятили її - і вуаля - супер пересадочний матеріал готовий. Просто кілька разів купувала готовий грунт для орхідей, то там крім соснової кори є ще земля, а фаленопсіси її не люблять - можуть загнивати. Коли вони просто в корі, то легше контролювати поливи, щоб не залити квіточку, а земля сохне довше, можна перестаратися і рослинка почне гнити. о речі, якщо при пересадці виявили гнилі корінці - їх обовязково потрібно обрізати і зрізи присипати звичайною корицею. Зачекати, щоб зрізи присипані присохли - і все, гниль далі не піде.

А ще говорю з ними - чоловік сміється, а нам все одно, вони ж у мене такі гарненькі, так мене радують. Одна із красунь цвіла без перестанку двічі по 9 місяців з відпочинком між цвітіннями 3 місяці. Таке тривале цвітіння трапляється не так часто, то як же мені нею не тішитися і не дякувати за подаровану красу :aplo: :aplo: :aplo:

Так, це загальні речі. З радістю відповім ще на питання - звертайтеся :wink:
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Re: Орхідеї

Повідомлення Ольчик » 21 березня 2013, 13:14

[url][URL=http://radikal.ua/]Зображення[/url] радикал[/url]
Ось такі ми були минулого року)))
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Re: Орхідеї

Повідомлення Ольчик » 21 березня 2013, 13:22

Ось, а про цвітіння забула :impossible:

Щоб орхідеї зацвіли їм потрібен перепад денних і нічних температур. Тому найчастіше і починають рости цвітоноси саме навесні або восени - коли різниця денної і нічної температури суттєва. Хоча часто у нас вдома температура коливається не так суттєво. Тому якщо ваша красуня вже відпочила від попереднього цвітіння (як для якої рослинки - від двох місяців до півроку), то можете їй допомогти - відчиняти на ніч вікно, переставляти квіточку на холодніший підвіконник на ніч і на тепліший вдень. Зустрічала розповіді, що допомагає також стрес, як от пересушування, або поставити в темне місце на тиждень-два і т. д.
Але якщо ви тільки купили орхідею і вона пережила магазинне цвітіння, не поспішайте. Часто цвітіння добиваються екстремальними дозами добрив, та й переїзд до вас, адаптація - на це все вашій квіточці потрібен час. Тому дайте їй можливість відновити сили, і тоді вона обовязково порадує вас знову :rose:
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Re: Орхідеї

Повідомлення Ольчик » 21 березня 2013, 14:19

denamama краще вам орхідею просто пересадити, а підживлювати не раніше, ніж через 2-3 тижні після пересадки.
Стосовно пересадки ще можете тут почитати
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

На тому сайті і форуми цікаві про орхідеї є - в пошуку введіть і видасть вам купу інформації, часто з фото і докладними розповідями.
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Re: Орхідеї

Повідомлення Liza » 21 березня 2013, 15:35

Ах. Задавала запитання - нiхто не вiдповiв. Але вже.дочиталаСя в темi.
Розкажiть ще, хто обрiзае неквiтнучi квiтконоси, а хто нi. I чому.
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: Орхідеї

Повідомлення Ольчик » 21 березня 2013, 16:28

Я неквітнучі цвітоноси обрізала, якщо він сохне. Чекаю, доки висохне, і над наступною почечкою обрізаю. Але помітила, що коли одночасно і відцвівший цвітонос пускає нову гілочку, і окремо росте новий - то на новому цвітіння пишніше. І, чесно кажучи, естетично мені більше подобається, коли цвітоноси нові. Можете на фото подивитися кілька повідомлень назад, там фіолетова орхідея цвіте якраз на нових гілочках із старих цвітоносів - то ті лисі мене трохи нервували :cry: але обрізати вже боялася. Наскільки знаю, чи різати, чи ні - то вже як ви хочете. В природі ж вони самі потім якось всихають. А от вдома хочеться, щоб все ідеально і без лисих гілочок, і купа квіточок :dreams:
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Поперед.Далі

Повернутись до Дім, сад, город



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей

cron