Глобальні оголошення!



Орхідеї

Модератор: Natalinda

Орхідеї

Повідомлення Любов » 18 лютого 2012, 09:57

в мене на вікні теж почала жити фіолетова орхідейка. хто їх має більше, скажіть чи правда, що їх треба в прозорих горщиках вирощувати чи можна в звичайних.
Зображення
Любов Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1484
З нами з: 24 листопада 2009, 13:34
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2250 раз.
Подякували: 1641 раз.
Діти: хлопчик і дівчинка

Re: Квіточки в домашніх умовах

Повідомлення flower » 18 лютого 2012, 11:58

Любов нівякому разі не пересажуй орхідею (пропаде), років 2-3 вона краще хай живе в тому горщику в якому куплялась, можна купити новий гарний і просто орхідею в нього поставити. В мене напів прозорі різнокольорові горщики і один золотистий керамічний. Першій орхідеї вже років 3, якраз треба буде вже пересадити весною, а решта всі з'явились відносно недавно. Вже є 5 штук. Позбирала їх в одне місце шоб показати.
Зображення
Зображення
Я їх не підливаю, бо вода швидко тікає звідти, я їх купаю. Набираю в ванну води так шоб покрила горщики і залишаю на цілий день або ніч, роблю так раз на 2 тижні.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Квіточки в домашніх умовах

Повідомлення Milichka » 20 лютого 2012, 17:56

flower, або ще хто знає примудрості вирощування орхідей.

Муж на День Валентина подарував орхідейку. Я ніколи не доглядала за таким вазоном. Де найкраще її поставити на підвіконня ( північна сторона) чи десь подальше від вікна?

flower написав:Я їх не підливаю, бо вода швидко тікає звідти, я їх купаю. Набираю в ванну води так шоб покрила горщики і залишаю на цілий день або ніч, роблю так раз на 2 тижні.


Тобто раз в два тижні - такі водні процедури і більше не потрібно підливати? Чоловікові в магазині сказали, щоб в підставочці під вазоном завжди була вода, і рослина буде водичку попивати... так не правильно :хм: ?
Якщо дівчинка не Принцеса для свого татка - вона ніколи не буде Королевою для свого чоловіка.
Milichka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 933
З нами з: 25 січня 2010, 17:46
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1381 раз.
Подякували: 983 раз.
Діти: Тінулька-симпатюлька і Тамілочка-красотулька

Re: Квіточки в домашніх умовах

Повідомлення flower » 20 лютого 2012, 18:28

ні неправильно, корінці почнуть гнити, вона любить напитись вдосталь, а потім просто без підливання гарно стоїть. якшо переживаєш шо засохне то раз в тиждень роби водну ванну, я тоже так роблю але переважно все нема часу і купаю раз в 2 тижні і все супер (інколи добавляю підживку), цвітуть добре і довго, зараз 4ро цвітуть, одна відпочиває. Орхідея любить світло, але не пряме сонячне. Зараз в мене стоїть на вікнах де найбільше сонця, літом там горять листочки то переставляю на інші вікна або на стіл ставлю.
Ось непогана стаття, там гарно ще про горщик написано. ще мала купу інформації, але тре шукати в закладках.
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

| +
Існує легенда, що прекрасна Венера, вдаючись до любовних утіх, упустила туфельку. І туфелька богині кохання перетворилась в чудову квітку, яка символізує сексуальність. Ця квітка – орхідея. У всі часи орхідеї приписували чарівні властивості, з пелюсток і насіння орхідеї готували приворотне зілля.

Вирощувати вдома орхідею – заняття не для ледачих. Це вам не кактус - раз на тиждень поливати. Орхідея, як будь-яка красуня, вимагає трепетного відношення і ніжної турботи, тому початківцям рекомендуємо фаленопсис – при належному догляді він квітне приблизно шість місяців в році, і найбільш пристосований для утримання в домашніх умовах.

Вміст орхідеї. Пам’ятайте про те, що орхідея – эпіфіт. Тобто в природних умовах вона живе на інших рослинах, як правило, на деревах. Тому висаджувати її потрібно не в землю, а в спеціальний субстрат. Субстрат для орхідеї можна купити вже готовим, а можна приготувати самостійно. Візьміть суху кору сосни, гарненько прокип’ятіть. Висушіть. Через пару днів прокип’ятіть ще раз. Це потрібно для знищення шкідливих комах. Готову кору розріжте на невеликі частини (шматочки величиною 1,5-2 см). Змішайте з висушеним подрібненим мохом сфагнумом. Субстрат готовий.

Горщик для орхідеї краще вибрати білий або прозорий – він не буде нагріватись на сонці і не буде перегрівати коріння. Обов’язково пластиковий – в глиняному горщику коріння орхідей намертво пристане до шорстких стінок і буде травмуватись при пересадці. У горщику обов’язково мають бути отвори, адже одна з головних умов здорового самопочуття орхідей – відмінна вентиляція. Крім того, в такому горщику не застоюватиметься вода.

Горщик готовий. Тепер кладамо на дно дренаж, необхідний для хорошого переміщення води. Як дренаж можна використовувати маленькі шматочки пінопласту (0,5-1 см). Дренажний шар займає 1/4 горщика. Далі на три чверті вкладаємо приготований субстрат і розміщуємо орхідею. У жодному випадку не придавлюйте коріння! Влаштувавши рослину, досипаємо горщик субстратом, що залишився.
І пам’ятаєте – пересаджують орхідею раз в 3 роки, не частіше.

Освітлення. Орхідея – дуже світлолюбна рослина. Але в той же час вона не переносить яскравого полуденного сонця. Отже горщик з красунею краще розмістити на західному або східному вікні. Якщо такої можливості немає, забезпечте квітці додаткове світло. Орхідеї люблять тепло, тому оптимальна температура для їх утримання+20С-+25С.

Поливи і підгодівля орхідеї. Поливати орхідею потрібно кожні 2-3 дні влітку, взимку – 1-2 рази в тиждень. Стежте за тим, аби субстрат повністю просихав в перервах між поливами. Для поливу використовуйте теплу відстояну воду. Але не перестарайтеся: частий полив може призвести до загнивання ніжних корінців. Не забувайте про зволоження. Кожен ранок обприскуйте орхідею теплою водою. Особливо це стосується орхідей, які знаходяться поряд з опалювальними батареями.

Деякі господині влаштовують своїм квітам гарячий душ. Квітку ставлять у ванну і поливають слабким струменем душу протягом декількох хвилин. Температура води має бути біля +40С. Дайте стекти воді і «охолонути» квітці, промокніть серветкою серединку рослини, аби вона не загнила. Напевно, душ нагадує орхідеям про тропічні зливи – після такої процедури вони жвавіше ростуть і, як правило, розцвітають.

Окрім регулярного поливу, орхідеї потребують додаткового «корму». Існують спеціальні добрива для орхідей. Під час зростання і розквіту, підгодовувати вашу красуню доведеться 1 раз на тиждень. В інший період досить 1 раз на місяць.

Цвітіння – це самий радісний момент в житті будь-якого квітника. Орхідея зацвітає у віці 1,5-2,5 років. Діждатися її цвітіння буває дуже нелегко. Здавалося б, доглядаєш її щосили, а вона, невдячна, розцвітати не бажає. А ви дайте спокій їй! Аби випустити прекрасну квітку, орхідеї потрібний невеликий стрес. Прискорити цвітіння може різкий перепад температур. Наприклад, протримайте вередунку всю ніч при температурі +18С, а вранці переставте в тепле приміщення. Поштовхом до розквіту може стати і скорочення поливу.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Квіточки в домашніх умовах

Повідомлення Lusik » 16 березня 2012, 21:23

А в нас щастя наша орхідейка випустила гілочку. :)) :dance: :dance: :dance: Нарешті дочекалися.
Купив мені чоловік її ще літом 2010 року. Вона до зими квітла, а потім пішла на відпочинок і заснула надовго. На весну 2011 ми побачили бруньку і втішилися, а то щепка виросла:(

І щепка росла аж до цієї весни і от дочекалися щастя - молоденька орхідейка буду квітнути:)))
Lusik Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 575
З нами з: 17 лютого 2011, 15:04
Звідки: Тернопіль-Дружба
Дякував (ла): 1183 раз.
Подякували: 609 раз.
Діти: Синусик-котусик
(29.10.2010)

Re: Квіточки в домашніх умовах

Повідомлення svetla » 18 березня 2012, 09:10

дуже класна стаття про орхідеї.
Я свою розсадила минулого року. тобто вона випустила 2маленьких. От тепер знатиму,що ще до цвітіння чекати і чекати.
svetla Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 530
З нами з: 22 березня 2010, 18:00
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 477 раз.
Подякували: 471 раз.
Діти: сестричка Оленка і братик Іванко

Орхідеї

Повідомлення мешканка » 21 квітня 2012, 13:29

Оце підсіла я на орхідейки ) :love: :dreams:
Вже три маю...Дві відцвіли, а одна ще тішить мене своїм цвітом. :aplo:
Хотілося б обговорити певні питання по догляду. тошщо...Ну і похвалитись, звичайно :В):
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Орхідеї

Повідомлення flower » 21 квітня 2012, 21:33

єєє... я))))) я своїми орхідейками і досвідом ділилась в темі про квіти.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Орхідеї

Повідомлення Ksenija » 22 квітня 2012, 09:06

Мені вчора подарували орхідею, а як доглядати за нею не знаю... ЇЇ ніби підливати не можна, а треба ставити в посудину з водою, так?
Ksenija Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 461
З нами з: 21 квітня 2011, 16:34
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 431 раз.
Подякували: 364 раз.
Діти: Христина (11.11.2011)

Re: Орхідеї

Повідомлення Lesya » 22 квітня 2012, 15:04

Якщо є дірки в горшку, то можна в воду, а якщо немає, то підливати. Як же інакше? Тільки щоб корінці не були залиті на дно треба камінчики.
Подалі від батарей, від прямого сонця, але багато світла. Якщо підвіконник, то північний або північно-західний.
Зображення
Lesya Офлайн

Аватар користувача
Аптекар (провізор)
 
Повідомлень: 866
З нами з: 05 липня 2010, 19:17
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 548 раз.
Подякували: 1086 раз.
Діти: Синочок і дві лапочки дочки

Далі

Повернутись до Дім, сад, город



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron