Глобальні оголошення!



Охороняємо природу!

Модератор: Natalinda

Re: Ялинка: штучна чи жива?

Повідомлення mari » 20 грудня 2010, 12:49

http://www.mamusi.org.ua/forum/viewtopi ... 594#p33594

Кроки екологічної грамотності: «Новорічна ялинка».
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення Перлинка » 20 грудня 2010, 13:12

2. Також, треба знати, що лісники дерев ніколи не рубають. Лише пиляють. Тому, коли продавець новорічних ялинок пропонує вам зрубане сокирою – це точно плід браконьєрських рубок.
Якщо ви вже зберетесь купити «живу ялинку», не забудьте поцікавитись наявністю клейма на деревах, що вам пропонують! Купляйте (якщо вже вирішили купувати) ялинки лише на офіційних ялинкових базарах, адже на них як правило продаж ведуть офіційні представники лісгоспів. Не підтримуйте браконьєрства!


Так і зроблю ;-)


Тому що згідна з цим
Тому екологічність штучних ялинок - то, як на мене, міф. Маркетингова уловка.


і з цим
Цього року польські екологи заявили, що виготовлення штучної ялинки більш шкідливе для довкілля, ніж вилучення спеціально вирощеної живої.


А от щодо ялинки в горщиках,може комусь буде ліньки перечитувати статтю,на яку дала лінк mari
3. Ялинки у горщиках.

Останніми роками дедалі частіше почали з’являтися оголошення про продаж не зрубаних, а живих ялинок. Головним аргументом покупки такої ялинки, ялинки «в горщику», є факт збереження ялинки живою. Продавці закликають висадити дерево у відкритий грунт після святкування. Але, власне, не треба бути великим спеціалістом з ботаніки, аби зрозуміти, що подібний рекламний хід – звичайний “розвод” для пересічного споживача. Звернімо, передусім, увагу на тару, що у ній продають дерева. Чи ці відерця й кошики, що в них продаються ялинки, є оригінальною тарою, у якій із насіння і дотепер росло дерево? Варто лише оцінити пропорції рослини і тари, або уважно подивитись на грунт, аби переконатись, що більшість запропонованих “живих” ялинок – це дерева, кілька днів тому нашвидкоруч викопані з природних ділянок і запхані у горщики. Хвойні рослини майже ніколи не приживаються після пересадки, та й вирощені у контейнерах і перевалені у грунт дуже погано адаптуються до нових умов. Крім того, до 15 років, ялина має стрижневу кореневу систему, яка, як ми можемо легко зрозуміти, ніяк не вписується у формат горщика. Приклад – велика кількість контейнерних ялинок, що були висаджені за усіма правилами у Києві минулого року. Більшість з них наразі всохла… Тобто, нам пропонують товар, що нічим не відрізняється від звичайної зрубаної ялинки, товар, у якого така найсумніша доля.



А на рахунок ялинкових букетів ,чи ялинок зроблених з гілочок:
Ви що самі їх спилили,чи купили в якогось ярого еколога ,якого знаєте особисто і повірите,що то гілки не зі зрубаного дерева?
Я на 99% гарантую,що ті гілочки з общипаних зрубаних ялинок,бо продаються там само і тими ж людьми,які сильно не переймаються проблемами вирубки хвойних,то в чому ж різниця?Результат той самий -зрубане дерево незалежно від того в якому вигляді ви його купили чи на стовбурі,чи вам з нього гілки общипали,хіба совість не мучить.
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення Naya » 20 грудня 2010, 13:22

Перлинка написав:А на рахунок ялинкових букетів ,чи ялинок зроблених з гілочок:
Ви що самі їх спилили,чи купили в якогось ярого еколога ,якого знаєте особисто і повірите,що то гілки не зі зрубаного дерева?
Я на 99% гарантую,що ті гілочки з общипаних зрубаних ялинок,бо продаються там само і тими ж людьми,які сильно не переймаються проблемами вирубки хвойних,то в чому ж різниця?Результат той самий -зрубане дерево незалежно від того в якому вигляді ви його купили чи на стовбурі,чи вам з нього гілки общипали,хіба совість не мучить.


Якщо це питання до мене, то таки так.
Лиш один раз я купляла таку ялинку - позаминулого року. Минулого року в нас взагалі ніякої не було.
Всі інші рази - сама, власноручно ломала гілки для букета з ялинки. І пахне, і ялинка далі росте, і совість моя чиста.
Хоча я не ярий противник ні живої, ні штучної ялинки.
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення Alisa » 20 грудня 2010, 13:32

Цікава тема.
Взяти друїдський звичай прикрашати живі дерева, спотворити його і доводити, які ми молодці, що не купуємо штучного, а ставимо вдома натуральне :zybu: Це екомислення по-українськи :zybu:
А може краще купити одну штучну нормального виробника, ставити її рік у рік і дозволити дітям наших дітей милуватися ялинками в лісах, а не зі сторінок Червоної книги :zybu:
Зображення
Alisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1510
З нами з: 13 квітня 2010, 12:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1395 раз.
Подякували: 1354 раз.
Діти: синуля

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення Перлинка » 20 грудня 2010, 13:50

Взяти друїдський звичай прикрашати живі дерева, спотворити його

Я згідна з тим,що звичай друїдський ,чи язичницький.Але я ялинці не поклоняюсь,тобто можу і не ставити,вже 3 роки не ставила.Зараз вирішили поставити,бо вже дітки підросли і хчеться влаштувати їм свято.

і доводити, які ми молодці, що не купуємо штучного, а ставимо вдома натуральне Це екомислення по-українськи


А я не позиціоную себе тут як великий захисник природи.А навпаки щиро називаю себе звичайним споживачем.
Просто намагаюсь довести,що всі зелені екозаморочки на цю тему безпідставні та безрезультативні.
Тобто веду до того ,що або бути чесним перед самим собою і взагалі відмовитись від ялинок живих чи не живих та всяких їх альтернатив(за виключенням тих що ростуть у вас на подвірї чи обломаних власноруч гілочок)або ж не тішити себе іллюзіями ,що відмовившись від живої ялинки в домі і поставивши штучну робите великий внесок у захист навколишнього середовища.
А може краще купити одну штучну нормального виробника

А як ти розумієшся чи виробник нормальний чи ні :zybu: ,все одно матеріал той самий ,і виготовлено по тим же технологіям,і абсолютно діла не міняє при утилізації.

Так само як ялинки до червоної книги може бути занаесено все що завгодно з флори і фауни.Може поряд з заводом на якому виготовляють чи утилізують штучні ялинки також дохнуть тварини ,чи вимирає якийсь вид рослин.

милуватися ялинками в лісах, а не зі сторінок Червоної книги :zybu:

і не все ,що занесене до червоної книги можна побачити лиш на ілюстраціях.
От наприклад за Білою при повороті на Глобічок є лісочок,скільки себе памятаю,ще років з семи там щороку товчуться людиська і смикають підсніжники,і нічо за 23 роки не повисмикували,цього року знову приїдуть.
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення Apolloniya » 20 грудня 2010, 15:56

Я проти охорони мяса! Мясо треба їсти, а не охороняти.
Apolloniya Офлайн


Стоматолог
 
Повідомлень: 312
З нами з: 11 квітня 2010, 13:12
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 225 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: baby boy

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення Apolloniya » 20 грудня 2010, 16:03

Бо якщо я ще можу зрозуміти, що через моральні переконання чи за станом здоровя людина не їсть мяса, то те, що дітям не дають мясо, мені в голову не вкладається. Бідна, беззахисна людинка недоотримує поживних речовин, які би сприяли росту та розвитkу, але зробити ще нічого не може, так і викручується, поки сама не зможе собі взяти мясо. :gore:
Apolloniya Офлайн


Стоматолог
 
Повідомлень: 312
З нами з: 11 квітня 2010, 13:12
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 225 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: baby boy

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення mala-karta » 20 грудня 2010, 16:13

та чого так зразу

знаю дітей, в яких мясо років до 2-3 не могли впихнути

а вже з 2-3 та дитина сама що хоч візьме.
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення Marta » 20 грудня 2010, 16:25

mala-karta написав:та чого так зразу

знаю дітей, в яких мясо років до 2-3 не могли впихнути

а вже з 2-3 та дитина сама що хоч візьме.


Так, проте, якщо в сім"ї абсолютно не їдять м"яса, вегетеріанці тобто, то де дитина має його брати?

Хоча я от, наприклад, так роздумую, що якби я була вегетеріанкою, то так, звичайно, дитині також би не давала м"яса, замінювала його чимось іншим, тобто ті речовини, що в м"ясі, є і в інших продуктах.
Проте, коли дитина стане дорослішою- я б надала їй право вибору все ж, і не ображалася б, якщо б вона таки почала його їсти.
Marta Офлайн


 

Re: Охороняти природу. Підсніжники, м*ясо, ялинки...

Повідомлення Marta » 20 грудня 2010, 16:28

А охорона природи....Блін, це дуже двояка і невирішена тема.
Треба старатися робити все, що ми можемо особисто. Проте, це, звичайно, мало змінить...((((
Сумно це все...(((
Marta Офлайн


 

Поперед.Далі

Повернутись до Природа і людина



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей