Глобальні оголошення!



Порядок

Модератори: олеся, Любов

Порядок

Повідомлення Dashko » 18 листопада 2009, 02:41

Тема перейшла з розділу здоров'я з теми руханка.
Я знаю як боротися зі своїм бардаком. Коли в мене якісь речі постійно розкидані, я роблю висновок, що їх в мене забагато, і починаю їх позбуватися. Наприклад, нещодавно завезла деякі дитячі речі в комісійний магазин.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Порядок

Повідомлення happymami » 18 листопада 2009, 02:46

гггггИгг. Класно тобі. А якшо мені меблі заважають? а речі ж кудись складати треба? :lol: Взагаліто шо стосується одягу, то я його не засолюю на зиму, а віддаю в червоний хрест, або знайомим/родичам/сусідам. Шо стосується іграшок, то ті, щоламаються, без жалю викидаю, аби діти не поранилися. А ті. що ще в нормі - ділю на дві частини. Одна - в кладовку, інша - для ігор. Через місяць міняю місцями. З кладовки - гратися, а котрі вже проїлися - в кладовку. Єдине, що в нас завжди присутнє, то шахматна дошка і конструктори. Бо це улюблені іграшки
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Порядок

Повідомлення Dashko » 18 листопада 2009, 12:12

happymami написав: А якшо мені меблі заважають? а речі ж кудись складати треба? :lol:

Це як? Чим вони тобі заважають?
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Порядок

Повідомлення happymami » 18 листопада 2009, 21:24

Dashko написав:Це як? Чим вони тобі заважають?
Своєю присутністю))) тісно мені. вічно товчуколіна, лікті, тощо. Я надто рухлива ііноді по хаті бігаю, скачу, тощо. А меблі завжди стають на перепоні))))))
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Порядок

Повідомлення Гість » 18 листопада 2009, 22:28

happymami написав:
Dashko написав:Це як? Чим вони тобі заважають?
Своєю присутністю))) тісно мені. вічно товчуколіна, лікті, тощо. Я надто рухлива ііноді по хаті бігаю, скачу, тощо. А меблі завжди стають на перепоні))))))

А ще пишеш,що руханки не робиш. :D :D :D
Я порядок роблю поступово-день складаю одне,тоді інше,тоді на кухні,і знов спочатку.Бо коли все накупу немає порядку навіть в голові-не те,щоб в домі
Гість Офлайн


 

Re: Порядок

Повідомлення Dashko » 19 листопада 2009, 00:05

Є дуже класна система - флайледі, хіба що для молодих мам не зовсім підходить. Але можна щось корисне для себе взяти. Хоча ця система вимагає послідовності. http://flylady.ru/
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Порядок

Повідомлення гра з вогнем » 25 листопада 2009, 20:10

вважаю, що здорова дитинка має все розкидати, рухатися і бавитися. це нормально, коли в хаті з дітьми - все перевернуте вверх дном.
у нас порядок довше 5 хв не тримається.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Порядок

Повідомлення Руся » 26 листопада 2009, 16:01

Поступово привчаю свою старшу доцю (2і4міс) прибирати за собою,особливо ввечері, перед сном. Тепер знаходимось на стадії: мама каже, що куди покласти, а потім-перевіряє. дуже нам допомагає величезна коробка з під пилососа, яку ми обклеїли малюнки і туди складаємо всі дрібні забавки. а ще стараємось кожного дня робити щось одне, а в суботу-генеральне прибирання, тато з дітьми-на вулицю, а мама-за пилососа. ;)
Руся Офлайн


 

Re: Порядок

Повідомлення mala-karta » 18 березня 2010, 14:40

а в нас я себе привчила класти речі на місця. Малий почав з 8-ми місяців так само робити :)
Часом буває візьме пусту баночку з столу і віднесе туди, де консерви :))) Ні, ясно, що він частенько кине де бачив те, що ніс - але тож мале куцятко :)

В нас не прийнято прибирати за собою, тому порядок тільки в нашій кімнаті і в коридорі. А решта - :scare:

Але як нікого нема, ми прибираємо скрізь - пилососимо, підлогу миєм. Речі чужі не перекладаєм, але хоч порохів менше. Ромашці це дуже подобається - не уявляю як діти можуть іграшками гратись? Ромка ніколи не хотів, зато класно "пилососить" і "замітає" 8-)
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Порядок

Повідомлення mari » 23 грудня 2011, 11:52

Домашнє господарство часто вводить в депресію, особливо молодих мам, саме тому, що воно рутинне. День у день одне і теж. Коли виходиш в декрет - особливо, після того, як вів насичене і повне подій життя, то здається, що добровільно замурував себе в монастирі. Або у в'язниці суворого режиму. Тільки термін дали не за вбивство, а за народження людини.

| +
Втім, працюючим жінкам не легше, тому що у них в'язниця скандинавського типу. Тобто ти, в принципі, можеш гуляти, але зобов'язаний повернутися до відбування ув'язнення, де тебе чекає все те ж саме - наглядачі ... вибачте, гори посуду, брудної білизни, пил та інші життєві «приємності».

Для себе питання я вирішила таким чином - створила в текстовому редакторі табличку на місяць, підписала дати і дні тижня. Потім на окремому аркуші склала величезний список справ, які я виконую по господарству. Усіх справ, включаючи підготовку, регулярне «а ти не забув подзвонити мамі?» І навіть власне миття голови (чим голова не господарство?). Список розбила на декілька колонок:

щоденні справи,
раз-у-кілька-денні,
раз-у-тижневі,
двотижневі,
трьох
і, нарешті, самі приємні - ті, які потрібно робити раз на місяць.

Список вийшов не великим. Він вийшов просто-таки величезним, змусивши навіть відчути до себе повагу - ось це я молодець! Адже це навіть без робочих обов'язків! А якщо додати їх, то я взагалі буду ого-го який молодець!

Потім всі справи я розштовхала по днях місяця, не забуваючи, що вихідні - це священна корова, яку вбивати не варто. Якось раптово всі справи розсмокталися по днях, і з'ясувалося, що моя домогосподарське життя зовсім не тюрма з щоденним порядком. Бо, наприклад, постіль я перу раз на тиждень влітку і раз на два тижні взимку. Це ж не кожен день! Раз на тиждень мене чекає захоплююча пригода «О, скільки нам відкриттів дивних ...» - розбирання і патрання кишень(сумка, штани, куртки). Раз на три дні - готування і так далі.

За тиждень у мене повторюється тільки приготування їжі, прання і дрібні рутини.

Це не в'язниця, а курорт якийсь виходить - кожен день щось нове. Жити можна. А якщо привнести в справи трохи фантазії, то це навіть стає цікавим. Наприклад, купити три різнокольорових засоби для чищення. Випробувати одне, запам'ятати результат. Через два тижні - саме через такий термін я мию у ванній стіни, розбираю шафки, витираю двері і чищу пральну машинку - коли на стінах такий же шар нальоту, пробуємо інше. Потім третє. Потім пишемо порівняльну характеристику на якомусь форумі, наприклад, де, такими темпами, можна швидко стати гуру для Вашого засобів побутової хімії і підняти свій особистий рейтинг у своїх же очах.

Лист А4 з розграфленими квадратиками, в яких кривим почерком розписані мої господарські турботи, лежить у мене на столі. Іноді я його черкаю, іноді стрілочками переношу справи на інші дні. Святкові дати, дні, коли я запрошена в гості чи ще кудись, сама чекаю гостей, я закреслюю жирної смугою. Тому що в цей день толком все одно нічого не зробиш, особливо щось глобальне, типу миття підлог, після яких у мене завжди болить спина. Навіщо псувати собі свято?

З місячного плану я переношу справи у свій щоденник, де по неділях складаю план тижні. Тоді ці справи піддаються коригуванню за поточним станом фінансів, здоров'я і настрою.

Так само я виключила у своєму житті можливості появи однієї люблячої родички з інспекцією, яка раптово виявляє брудні покривало на кріслі. Коли в моєму телефоні грає тривожний набат, і я розумію, що це мене вирішили люб'язно попередити про підготовлюваний набіг ворога, я не кидаюся в паніці по всьому будинку, заглядаючи по кутах. Ні, я пильно вивчаю свій місячний план. Так, через два дні у мене запланована прання тих самих покривал на крісла, значить, вони вже не свіжі і їх краще змінити зараз. Через три дні я прибираю зі стелі павутиння, значить, ось вона - ще одна проблемна зона! Часу вистачає якраз на те, щоб привести будинок в порядок і навіть почепити на обличчя посмішку професійного консультанта в магазині.

Ваша розплановане від і до, Олександра Руда.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Далі

Повернутись до Домашній затишок



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron