Глобальні оголошення!



Метод прибирання КонМарі

Модератори: олеся, Любов

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення pan_kotskyy » 01 квітня 2016, 09:12

Викидати речі - це прекрасно, звичайно. Але подивіться на це з іншого боку. До чого це підштовхує? До споживання, тобто одне викинув, незабаром щось друге таки купиш. Наприклад, якби я в свій час перелопатила одяг-взуття старшого і повикидала-повіддавала, то двом меншим довелось би купувати все з нуля, а так більшість всього ще є (зашуране-запране таки йде на тряпки, але є цілком хороші речі). Так, є речі відверто непотрібні, але якщо це, припустим, кілька мотків ниток, в мене рука не підніметься викинути, бо ж завтра побіжу докупляти, хоч часу пов'язати останні кілька років не знаходжу... був випадок, вивезла ящик ниток в село на горище, і відразу на другий день в школу завдання: "принести різнокольорові нитки". А ви кажете - викинути.
Я за впорядкування, щоб все мало своє місце, але викидати до мінімалізму я не готова. тим більше, в мене горище є ))))))))
Ми коли переїжджали, знайшли достатньо "загублених" речей, з чого я дуже раділа, так що принцип "сховати на пару років" на мене не діє точно.
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Marichka » 01 квітня 2016, 13:33

Я,до речі,теж дитячі речі не викидаю,бо хочу ще дітей.Іграшки лиш поломані можу викинути,а так,то виношу в кладовку чи на стрих.
Свої можу віддати комусь,як бачу,що вже не похудаю до 8 розміру-як мала.Та й мода проходить,надоїдає.
Цього року мене виручила куртка,в якій ходила 5 р тому.Тепер в ній всюди на будень беру:)
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення TaniaPicaSSo » 01 квітня 2016, 13:46

pan_kotskyy написав:Викидати речі - це прекрасно, звичайно. Але подивіться на це з іншого боку. До чого це підштовхує? До споживання, тобто одне викинув, незабаром щось друге таки купиш.


Я теж про це думала, коли читала про викидання, що це може стати пасткою для шопоголіків - звільнищ місце в шафі і відразу захочеться обновок. Але цьому можна зарадити. По-перше, ніхто не каже викидати те, що тобі справді потрібно або може знадобитись. Але є багато речей, які лежать роками, нікому не потрібні, ніхто ними не користується, але все одно шкода викинути. Особливо це часто стосується одягу.

Наведу свій приклад. Років 7-8 назад, коли я пішла працювати на роботу в офіс, моя мама як раз незадовго до того розрахувалась з роботи і нав"язала мені декілька своїх робочих-ділових костюмів, піджаків, блузок. Розмір у нас був майже однаковий, стиль у моєї мами був не можу сказати, що якийсь бабський, а досить таки нічого, ну і я так би мовити прийняла то все, думаючи, що мені може пригодиться. Бо мама наполягала, що вона вже немає куди в тому ходити, а мені знадобиться. Але що... Чужі речі завжди чужі. Все одно не мій стиль, все одно воно було не моє і я його таки не носила. Кілька разів може одягла зо два якихось піджаки, і то, тільки через те, що вони висять і я їх не ношу. Але так я більше й не носила того. Пропонувала мамі забрати назад, вона не хотіла. А такі речі не лише місце в шафі займають, вони якось морально тяготять, навіюють відчуття вини, що от тобі дали, ти взяв, а не носиш тепер. Те ж саме з невдалими покупками, коли шкода викинути, бо ж гроші витрачені і думаєш, що ну от колись ще вдягну, а воно так і висить в шафі роками і морально давить. І от я жила з тими маминими костюмами кілька років, більше того, переїздила кілька разів з ними по найманих квартирах і возила їх за собою, як частину свого гардеробу, хоча реально їх ніколи не носила. І от десь відносно нещодавно, може рік тому, я таки їх позбулась. Віддала свекрусі, а вона в селі пороздавала по сусідах, чим дуже ощасливила людей, бо комусь підійшло і хтось це тепер реально носить! І мені настільки легше стало після того, ніби позбулась якогось страшного тягара.

І ще та КонМарі як раз влучно пише про те, що не можна спихати свої речі комусь, якщо хтось їх не хоче, а ти нав"язуєш, бо тобі шкода викинути, і ти просто хочеш, щоб хтось це забрав. Інша справа, коли хтось хоче і щасливий це взяти, але не треба нав"язувати. А це дуже часто трапляється, від батьків і бабусів нам так часто впарювали і одяг, і посуд, і багато іншого. І все так впихалося завжди, що не годен не взяти, а потім рука не піднімається його викинути. А так не можна робити.

Тому я не за те, щоб тупо все повикидати і сидіти в пустій хаті, але ретельно переглянувши свої пожитки, думаю, що кожен зможе знайти в себе таке, що реально непотрібне. Ну ще я розумію, коли речі тематично поскладані, підписані і винесені десь в підвал чи на горище на довготривале зберігання, бо може колись знадобиться. Але такі речі точно не повинні знаходитись в жилому приміщенні, в кімнатах, я собі так думаю. І все одно, навіть ті речі, що десь відкладені "на колись" треба час від часу переглядати. Знову ж таки, наведу приклад зі своєї сім"ї, коли моя мама тримала наш з сестрою дитячий матрасик аж до тепер, але ніколи на нього не заглядала. Коли я була вперше вагітна, мама сказала мені, що матрасик можете не купувати, бо в нас є. Ну добре, подумала я. Вже ближче до сроку я попросила маму показати той матрасик. Оце було видовище :scare: Старий ватний матрас, збитий комками, в коричневих і жовтих плямах... Мама сама жахнулась, бо коли ховала його 20 років назад, пам"ятала його зовсім іншим :hi:
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Тиха » 01 квітня 2016, 15:48

Найкраща ревізія речей відбувається під час переізду :ha: То з нещодавнього власного досвіду. Кілька кульків поіхало в Карітас (чесно кажучи, трохи незручно было везти туди хоч і цілий, але конкретно морально застарілий одяг, але жіночка, що його приймала, так втішилась!),щось пороздавала родичам, ще один кульок - "на село". Але чомусь і зараз повно речей, а одягнути немає що :crazy:
Тиха Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 536
З нами з: 27 липня 2013, 19:08
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 397 раз.
Подякували: 277 раз.
Діти: Хлопченя

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Marichka » 01 квітня 2016, 16:40

Зображення
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Tania_Muran » 01 квітня 2016, 17:10

Нарахунок "не має що вдітись" при тому що начебто багато речей, багато на цю тему думала,багато років, маючи на очах живий приклад- мою маму, яка завжди любила гарно виглядати, але в неї теж була така проблема, аналізуючи те що я дізналась і її покупки,я дійшла до таких висновків :
1.требаа визначити свій кольоротип зовнішності
2.визначити тип фігури, якщо є недоліки- як їх маскувати
3.обдумати який наш стиль життя, де ми проводимо найбільше часу, де найменше, відповідно і одягу має бути стільки ж
4.який наш внутрішній стан, що ми хочемо виразити своїм виглядом.

Думаю, тоді ми вбережемось від "лишніх" речей.
Tania_Muran Офлайн


Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 20
З нами з: 16 липня 2015, 16:00
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 10 раз.
Діти: Два хлопчики

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Tania_Muran » 01 квітня 2016, 17:11

vikilandi написав:Прихований текст
посилання на фільм про прибирання


дякую, варто йоого подивитись!
Tania_Muran Офлайн


Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 20
З нами з: 16 липня 2015, 16:00
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 10 раз.
Діти: Два хлопчики

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Tania_Muran » 01 квітня 2016, 17:13

taranjka написав:я щось не уявляю, щоб речі скручені в рулони було зручно витягувати :confused:
)

я і справді помилилась, на той момент є ще повністю книгу не прочитала, там інший спосіб пропонується, фільм наглядно усе демонструє.
Tania_Muran Офлайн


Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 20
З нами з: 16 липня 2015, 16:00
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 10 раз.
Діти: Два хлопчики

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Ulkanet » 01 квітня 2016, 19:51

я викидаю лише поламані і сильно понищені речі. все решта роздаю, продаю на символічну ціну і т.д.
смисл викидати на смітник??? загаджувати і так загаджену планету??? :cray: а так ще хтось потішиться тим з пару років. потім може комусь передарує, а нє то вже викине на смітник :sad:

колись люди мали мало речей, життя їх змушувало жити в стилі мінімалізм. і таких смітників не було.
а тепер дуже багато "потрібних" речей зявилося, щей всьо штучне - і розкладається по 100-1000 років (((
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Поперед.

Повернутись до Домашній затишок



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron