Глобальні оголошення!



Метод прибирання КонМарі

Модератори: олеся, Любов

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення vikilandi » 30 березня 2016, 17:34

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

посилання на фільм про прибирання
vikilandi Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1089
З нами з: 02 лютого 2016, 15:45
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 918 раз.
Подякували: 666 раз.

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Tania_Muran » 30 березня 2016, 20:03

На рахунок "прибирання" (викидання) чужих речей є гарна порада- слідкувати за реакцією власника речі, спочатку її сховати, якщо не помічає довгий час ,тай ви знаєте що вже декілька років (для прикладу) нею не користується, то можна викидати.
У мого чоловіка вже 5мішків одягу для ремонту, так як він цим займається зрідка, думаю 2-3 комплекта цілком достатньо, тай на крайній випадок є секонд хенд, я вже все це сховала в чорні мусорні пакети, раніше воно собі в шафі спочивало, думаю якщо кілька пакетів пропаде, він точно не помітить.

Щодо порядку і дітей, так ця тема мене теж дуже цікавить, я досі досліджую "як це зробити". мушу признатись що завдяки пізнанням у системі Монтессорі, були чималі успіхи, але з тих пір як менший почав повзати, і скидати усе з поличок де лежали ігри, усе пішло трохи не так. Я багато думала що робити в такій ситуації, роздуми ці некороткі. Що можу сказати, помітила, що безлад утворюється коли мені наприклад треба причесатись-зуби почистити-й інша ціла купа особистих справ,я, як правило, сую ЩО ПОПАЛО меншому лиш би дав мені завершити, а таких моментів...на цілий день, і получаєтьяс що все розкидано. Моя бабуся до нас приїде на декілька місяців тоді й спробую відновити задумане, хоча б уже меншому буде з ким погратися.
Зрозуміла, що потрібно бути дуже дисциплінованим ,але коли менший верещить бо хоче уваги чи щось інше ВЖЕ, то тут не до "помити після себе тарілку" і не до "переодітись в піжаму".
Мені подобається в цій книзі те що даються поради як правильно речі зберігати, так щоб їх було зручно дістати і швидко виймати. Я ще не почала усього читати, але чувала що одяг в шафі складати не одне на друге а ,здається, горизонтально скручувати в рулони.
Коли я сама не знаю як правильно і як найефективніше то що я можу свою дитину навчити.
Були такі успіхи що кожного разу як треба переодітись він сам роздівався ,складав той одяг ,клав в шуфляду,носки гарно скручував один в другий пхав у мішечок,брав новий одяг,вдівався. Але ну всерівно з часом в його комоді -безлад, можливо варто по іншому туди його класти. Можливо хтось скаже навіщо те дитині малій, але одного разу коли я втомилась ,пішла з меншим спати ,старший вирішив погратись в іншій кімнаті сам, потім виключив світло, переодівся по схемі,прийшов до нас. Знаючи його, то була би бурна істерика перед "перешкодою" коли він не може справитись сам, а тут він був такий гордий за себе.
Tania_Muran Офлайн


Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 20
З нами з: 16 липня 2015, 16:00
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 10 раз.
Діти: Два хлопчики

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Tania_Muran » 30 березня 2016, 20:06

Принцип отбора: вызывает ли это радость?

Як визначити чи залишити якусь річ. Запитати себе.
Речі які мають емоційне значення розбирати в останню чергу, щоб ваше прибирання не завершилось не розпочавшись.
Tania_Muran Офлайн


Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 20
З нами з: 16 липня 2015, 16:00
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 10 раз.
Діти: Два хлопчики

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Tania_Muran » 30 березня 2016, 20:26

Я ,на жаль, не дуже знайома із си-мою ФЛайЛеді, лише дещо читала, але мені здається що цілком реально щоб ці дві система гармонійно доповнили одна одну.
Є справи які ми мусимо робити періодично, наприклад порохи витирати, як за флай леді то краще потрішки часто чим тратити багато часу на генеральне прибирання. А за цим методом даються рекомендації як найлегше ті речі зберігати,виймати-класти на місце, получається той же принцип по трішки і постійно, чим доводити до тотального хаосу (як я щось останнім часом роблю, замість того щоб роздітись-повішати на вішалку, протягом тижня кидаю все в дитяче ліжечко яке для того у нас і стоїть, а потім жахаюсь, тай ще і не контролюю щ отреба постірати і не знаю що у мене є узагалі, мабуть треба позбутись того ліжечка, щоб не було спокуси)) )

За Монтессорі системою :
Дуже цікаво почитати що узагалі Марія М. пише про порядок у житті дитини, що це її ПОТРЕБА і ЖИТТЄВА НЕОБХІДНІСТЬ, це почуття безпеки, навіть в такому банальному щоб бачити що усе завжди стоїть на своїх місцях, спостереження за "мільйонами" дітьми різних культур і народів навели на такі висновки.
Пише що до 3 років це неймовірно важливо, на рівні формування психіки.
Я вже точно не пам"ятаю. Але і КонМарі права в тому що порядок навколишній-порядок внутрішній, навіть для дорослого.
Tania_Muran Офлайн


Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 20
З нами з: 16 липня 2015, 16:00
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 10 раз.
Діти: Два хлопчики

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення taranjka » 30 березня 2016, 21:55

я щось не уявляю, щоб речі скручені в рулони було зручно витягувати :confused:
щоб хоч якось побороти безлад намагаюся робити обмеження на кількість речей - як мінімум, щоб вміщалися в одну "стопку" :) одяг складаю так, що витягнути його не проблема - Даринка і Амалька вже вміють самі правильно свої речі скласти. Останнім часом запровадила перевдягання тільки в ванній - то хоч одягу по хаті майже нема :) в ванній я його посортую, що на прання, а що чисте (складаю на спеціальну дошку). Прання і сухий одяг теж в ванній розбираю.
найважливіше, як на мене, в порядку - щоб було куди ставити. відколи пересунула комод для книжок і іграшок так, що до нього зручний доступ - легше все складати. мрію ще про пару полиць на книжки, щоб вивільнити комод на ящики і ящички з конструкторами і пазлами.
актуальним для нас виявилося відро на папір в дитячій :crazy: так як паперові саморобки в нас вже пів року як день в день :hi:
ну і підвал рятує - в мене там стоїть три ящики іграшок - які періодично витягую, а на їх місце ставлю і що були в хаті :hi:
з флаймами мене пре змітання всіх речей на одну купу, а тоді їх розкладати :) сильно пришвидшує процес прибирання ))
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Сяна » 30 березня 2016, 22:41

Мені треба ту книжку почитати точно, бо я страшний плюшкін - мені все треба, а шкода викинути :cray:
Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.
Толстой Л. М.
Сяна Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1479
З нами з: 12 березня 2012, 21:04
Звідки: Тернопіль)
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1072 раз.
Подякували: 1277 раз.
Діти: донечка

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення Marichka » 30 березня 2016, 23:00

Я якраз думала про другий метод,як то поприбирати раз і все?!
В мене постійно круговерть з тим одягом:прати-прасувати-розкладати-сортувати.
Сподобалась підказка Тараньки про ванну.Але в мене так не вийде,на жаль.
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення erinaceus » 31 березня 2016, 20:56

Мені здається, що ідеальний порядок може бути лише там, де прибирають з ранку до вечора :crazy: Але робити з чистоти сенс життя - це занадто. Так і до нервово зриву недалеко... Ну або за умови, що кожен член сім'ї всі речі відразу ж ставить на місце і прибирає за собою. Але це вже добре мають бути всі натаскані :ha: І чи приносить такий стан речей задоволення від життя, сумніваюся... Я не така (хоч і не проти б мати таку звичку). Бо у мене зазвичай сто справ на голові, і я не можу (а інколи й не хочу) відразу ж розвішувати одяг на вішалки, застеляти ліжко і т.д. Бо або якась інша справа здається важивішою на той момент, або думається, що прибереться потім. Хоча потім того всього стільки назбирується :scare: Ну і звичайно, чим менше речей і чим більше простору/місця їх зберігати, тим легше підтримувати чистоту. А ще всі повинні прибирати потроху, бо якщо залишати все-все на маму, то в мами нерви здадуть на раз-два.
А взагалі, порядку варто прагнути, але важливіше навчитися спокійно сприймати гармидер (ну принаймні, поки діти маленькі :+++: )
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення nelly » 31 березня 2016, 23:50

я сьо позбулася 4 сумок, дублянки та шарфа. Ой так тішуся. Може якийсь марафон влаштуємо) на винос) ::Р:
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Re: Метод прибирання КонМарі

Повідомлення mari » 01 квітня 2016, 01:21

Допис з фото з 3 правилами(наявність дітей, порядок в домі, здорова психіка), з якого одночасно можна мати тільки 2 штуки- ШИКАРНИЙ..
Я давно вже не була така приємно щаслива від фантазій людей.
І оце доповнення КОН ,,МАРІ,,, якось так приємне теж :))))

Щастя є
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Поперед.Далі

Повернутись до Домашній затишок



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей