Глобальні оголошення!



Провина і дитина

Модератор: Галина

Провина і дитина

Повідомлення mari » 12 травня 2012, 11:39

Провина або як успішні жінки спілкуються зі своїми дітьми.

Було висловлено припущення, що професійно успішним матерям складно зберігати зі своїми дітьми позицію турботливої мами, тому що вони намагаються втекти від почуття провини. Адже існує думка, що успішні батьки не відчувають почуття провини.

Взагалі, в Північній Америці почуття провини, поряд з іншими почуттями, що витягають вразливість, дуже не в пошані. У популярній психології для батьків існує практично напрям під назвою «батьківство, вільне від почуття провини» (вина без виховання). Але почуття провини психологічно заморожує, не дає розслабитися, вважається чимось ганебним, тим від чого вільні «правильні батьки».

... «Скажіть, як мені бути впевненою, що я все роблю правильно?"
... «Я народила другу дитину і мені соромно перед старшим, що я забрала в нього маму».
... «Я не можу переносити дитячі сльози. Я злюся на дитину, тому що я йому - все, а він все одно плаче »
... «У мене були складні пологи, кесарево, я не змогла годувати грудьми. Зараз дитина чутлива, у нього алергії, а я відчуваю себе нікчемною матір'ю ».

Почуття провини, народжується з емоції фрустрації, з відчуття, що щось йде не так, і як, якщо почуття провини дуже сильно заважає жити, його треба відслідковувати назад до емоції фрустрації і працювати з фрустрацією, а не з провиною.

Але зараз я просто хочу сказати батькам, матерям, вчителям, вихователям, усім, хто має відношення до дітей:

Дорогі мої, відчувати почуття провини - це нормально. Це, як каже Ньюфелд, входить в контракт.
Як тільки ви берете на себе відповідальність, ви починаєте відчувати почуття провини. Ми ж не боги, ми звичайні, недосконалі люди. З своїми слабкостями, різними думками і не дуже гарними вчинками.

Але коли ми розуміємо і приймаємо, що ось цей малюк (або вже не малюк, а цілком собі підліток), що тільки з нами він відчуває себе спокійно і у безпеці, що ми - його єдина надія і опора, коли ми стаємо по відношенню до нього турботливою альфою - ми піднімаємося над самими собою, ми виявляємо в собі такі якості та здібності, про які ми ніколи не здогадувалися. І ми неминуче починаємо мучитися відчуттям провини. Від власної недосконалості, від того, що ми бачимо не тільки те, що ми зробили, але і те, що ми могли б зробити, але не зробили (полінувалися, захворіли, не надали значення). І втеча від почуття провини буде тільки заважати вам на шляху до турботливої альфи.

Так що дайте своєму почуттю провини право на життя, прийміть його з розпростертими обіймами і перестаньте звинувачувати себе за те, що ви його відчуваєте.

P.S.: Я не говорю про те, що всі, хто переживають почуття провини, є дбайливими мамами, але всі дбайливі мами переживають почуття провини.


(стаття не має автора, нік з нету)
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: провина і дитина

Повідомлення mari » 12 травня 2012, 11:39

А як з вашою провиною?
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: провина і дитина

Повідомлення pan_kotskyy » 12 травня 2012, 12:23

З появою меньшенької почала відчувати по відношеню до старшенького )))
Все мені здається, що я йому не додаю, не приділяю достатньо уваги, ну коли вже зашкалює до того, що "забрала маму", кидаю все і негайно йду з ним копати м'яча :yes:
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка


Повернутись до Психічне здоров'я



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей