Глобальні оголошення!



Пам'ять, згадування

Модератор: Галина

Re: Пам'ять, згадування

Повідомлення Marta » 25 червня 2011, 23:23

mari написав:Як на рахунок згадки про 1-шу згадку? Тобто якщо згадати коли ви були малюсінькі, що саме ви пам"ятаєте найперше? Чи вірите що люди можуть пам"ятати внутрішньоутробне життя?

Пам"ятаю чітко деякі моменти з 2 років, з деталями, дотепер.

А щодо запам"ятовування- в мене візуальна пам"ять, я пишу, прочитую, а потім в думках в мене той листочок і все написане в ньому)
Якщо щось дуже важливе, я записую на стіках- самоклейках, (чи як вони називаються?), і вішаю на видне місце (дзеркало, наприклад), номера телефонів не запам"ятовую, а вношу в базу даних в телефон, навіть не намагаюсь запам"ятати, от що мені важко запам"ятати- то це ім"я! бо я ж його не записую, а слухаю))))), я просто путаюсь і ніякі асоціації не допомагають((((
Marta Офлайн


 

Re: Пам'ять, згадування

Повідомлення Перлинка » 25 червня 2011, 23:43

я памятаю з раннього дитинства одну фразу ,яку моя бабуся далдичила без кінця
,ніби причитаючи плакала за сином,який одружився і пішов в зяті.А мама моя каже,що я того не можу памятати,бо мене тоді ще не було мама тіпа вагітна була,памятаю що темно було. Короче я не дуже вірю що то внутріутробні спогади :grin: ,думаю що бабця плакала за ним ще пару років,а мама просто не в курсі.
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Пам'ять, згадування

Повідомлення georginochka » 26 червня 2011, 13:47

Пам'ять - то моє "слабке місце", принайні останніх три роки :) Поки вчилась, фізмат не давав розслабитись :lol: А тепер через бездіяльність, чи може через вагітності (десь чула, що може на памяті позначитись :lol: :lol: :lol: ) стало кепсько - йду за продуктами - пишу список, приходжу в магазин - список забула :oops: і багато іншого в такому роді.
Перший спогад: "Мені десь 2,5 роки. В кімнаті світло. Ліжка з цілою купою подушок з вишиттям. Я беру мамин лак для нігтів, яскраво помаранчевого кольору і тягну під стіл ляльку, трошки меншу за мене. І розфарбовую тим лаком ляльці губи і очі :lol: Все."
Зображення
georginochka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 476
З нами з: 02 лютого 2011, 13:59
Дякував (ла): 484 раз.
Подякували: 351 раз.
Діти: Хлопчик і дівчинка

Re: Пам'ять, згадування

Повідомлення oksana.tesliuk » 26 червня 2011, 16:05

Колись дивилась документальний фільм про Амосова. То він до самої смерті щодня вчив на пам'ять вірші. Так тренував свою пам'ять
oksana.tesliuk Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 895
З нами з: 11 лютого 2011, 23:58
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 804 раз.
Подякували: 1014 раз.
Діти: Андрій 23.11.2003
Микола 19.05.2011

Re: Пам'ять, згадування

Повідомлення Yummy mummy » 20 січня 2012, 23:48

Нижче наведені вправи, які допомагають зберегти гостроту мозку.
Важливо знати, що регулярні вправи для розвитку мозку дозволяють зберегти пам'ять. Дані вправи корисні для будь-якого віку:

1. Ходіть в магазин без списку продуктів. Кожен раз ми прагнемо спростити своє життя, тим самим, перетворюючись на робота. Тому в магазин краще йти, тримаючи список продуктів в голові.

2. Використовуйте свою другу руку. Наш мозок працює без зусиль коли виконується завдання котре не вимагає концентрації. Використання другої руки для повсякденних завдань дає на наш мозок необхідне навантаження. Наприклад, якщо ви правша і прийом їжі здійснюєте правою рукою, то спробуйте теж саме робити і лівою.

3. Читайте нові книги. Важливо читати щось нове, незвичне. Наприклад, якщо ви любите белетристику - то можна переключитися на історичні книги. Любите читати журнали - зверніть свою увагу на бізнес рубрики в газетах. Наприклад, можете почитати біографії хороших людей.

4. Спілкуйтеся щодня. Це послужить чудовим тренуванням для вашого мозку. Оскільки для того щоб відповідати на питання які задають вам оточуючі - необхідно швидко мислити.

5. Змініть свою рутину. Щодня, потрібно напружувати свій мозок роботою. Для цього можна змінити що-небудь в своїй роботі.

6. Тренуйте своє тіло. Тілесні вправи забезпечують вас здоров'ям і роблять вас сильнішими. Це дозволяє мозку залишатися активним. Спираючись на сучасні дослідження можна сказати, що постійні фізичні навантаження рятують вас від депресії.

7. Використовуйте всі органи чуття. Для початку спробуйте виділити смакові складові того що їсте. Наприклад, якщо ви перебуваєте в стані стресу, то можна не тільки навчитися правильно заїдати стрес, але і під час цього спробувати виділити ті самі смакові складові їжі.

8. Почніть проект. Насамперед, це дозволить вам відчути мету. Далі на значний період часу дозволить вам сфокусуватися для реалізації вашого завдання.

9. Звертайте увагу на непомітні деталі. Наприклад, при відвідуванні будь-якого приміщення, фокусуйтеся на малопомітних елементах. При зустрічі з ким-небудь, звертайте увагу на дрібниці в його одязі.

10. Покращуйте свій словниковий запас. Використання нових слів і виразів у вашій мові дозволить вам не тільки виглядати ерудованим в очах оточуючих, а й позитивно вплине на ваш мозок. Для реалізації цього достатньо ввести в свою промову одне слово в день.

11. Зіграйте в гру. Будь-яка стратегічна гра буде непоганим тренуванням для вашого мозку.

12. Спробуйте «мультизадачність». Для цього вам підійде якийсь подразник, оскільки при наявності дратівливих факторів, вельми непросто виконувати прості завдання. Це послужить відмінним тренуванням вашому мозку.

13. Залиште в спокої калькулятор. Намагаєтеся зробити своє життя легшим? Спробуйте виконувати арифметичні дії без калькулятора. Оптимально буде також обійтися - без ручки і зошита. Для експерименту спробуйте у себе в голові вирішити складну математичну задачу.
ЗображенняЗображення
Yummy mummy Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1163
З нами з: 18 січня 2011, 01:59
Нагороди: 5
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1227 раз.
Подякували: 1192 раз.
Діти: Boy and girl

Re: Пам'ять, згадування

Повідомлення irinka » 20 січня 2012, 23:55

Yummy mummy дуже дякую за поради :clapping: це мені вже давно треба такі вправи робити, я постійно щось забуваю :oops: навіть коли йду в магазин, щоб купити 4-5 штук то завжди пишу список :dash: :dash:
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Пам'ять, згадування

Повідомлення irinka » 09 лютого 2012, 16:05

Є ще декілька таких вправ для тренування мозку

Зображення
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Пам'ять, згадування

Повідомлення Lenysa » 09 лютого 2012, 21:53

mari написав:Як навчитись запам'ятовувати цифри, дати, імена? Ваш досвід..

А в мене завжди спрацьовує асоціація. Наприклад коли потрібно запамятати цифри, то з днями народження, а імена з своїми рідними :хм:
Не судите..Не проклинайте...Не шепчитесь за спиной..перед Богом я отвечу,вы следите за собой.....
Lenysa Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 565
З нами з: 04 серпня 2011, 17:19
Звідки: м. Тернопіль
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 164 раз.
Подякували: 164 раз.
Діти: Донечка Софійка

Поперед.

Повернутись до Психічне здоров'я



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron