Глобальні оголошення!



Кава без кофеїну

Модератор: Галина

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення Nymydora » 08 лютого 2013, 07:11

Мені теж Лавацца наразі найсмачніша зі всіх, які пила.
Зараз от подумую про дікаф, але сумніваюся, що гірше: кофеїн чи дівкаф, невідомо яким методом знекофеїнений...
Во, як видаляють кофеїн
| +
Хто придумав каву без кофеїну

Технологію видалення кофеїну з кави винайшов на початку XX ст. німець Людвіг Роземус. Йому допоміг випадок - в 1903 р. судно з вантажем кави потрапило в шторм. Морська вода намочила зерна кави. Роземус вирішив покуштувати ці зерна й зрозумів, що в них немає кофеїну. Але каву все ще можна було використати.

Людвіг Роземус запатентував свій метод видалення кофеїну в США й почав робити каву без кофеїну під назвою «Санка» у штаті Нью-Джерсі. Слово «Санка» походить від французького словосполучення «sans coffeine» - «без кофеїну». З тих пір кава без кофеїну в США називають «cанка».

Процесу видалення кофеїну піддають зелені зерна кави. Розроблені сотні способів одержання кави без кофеїну. Їхня суть - замочування зерен кави для відкриття пор і ослаблення властивостей кофеїну. При цьому кавове зерно набухає й збільшується в 2 рази.

Самий старий спосіб називають по-різному - «європейський», «традиційний», «звичайний», нормальний«», «прямий» і т.д. Його суть - замочування кави в гарячій воді - але не окропі. Після чого воду зливають, а зерна заливають розчинником для видалення кофеїну. Після закінчення цієї стадії зерна знову заливають водою – цього разу окропом – ретельно в ньому полощуть і сушать. Цей спосіб найбільш дешевий.

Як розчинник використовують метиленхлорид або етилацетат. Оскільки в останні роки застосування метиленхлориду обмежують через те, що він сприяє виснаженню озонового шару Землі, те, головним чином, використовують етилацетат.

Незалежно від того, який розчинник використовують, «європейський» спосіб видалення кофеїну має один істотний недолік – у зернах залишається деяка кількість розчинника, що погіршує смак кави. Крім того, розчинник шкідливий для здоров'я.

Ще один спосіб видалення кофеїну називають «швейцарська вода», або «тільки водяний». Його в 1979 р. розробила швейцарська фірма «Коффекс». При цьому способі взагалі не застосовують розчинник. Зелені зерна кави замочують у гарячій воді й видаляють кофеїн разом з ароматичними маслами. Потім воду зливають, виводять з неї за допомогою фільтрів із активованого деревного вугілля кофеїн, а ароматичні масла залишаються розчиненими.

Нову партію зелених зерен кави замочують у воді, насиченій ароматичними маслами, яка уже не містить кофеїну. Вода забирає з нової партії зерен тільки кофеїн.

Таким чином, зерна кави втрачають кофеїн, але зберігають всі ароматичні масла. Витрати при цьому методі видалення кофеїну набагато більші, але все-таки він дозволяє одержати каву з більш тонким смаком і ароматом. Це продукт хорошої якості, не небезпечний для здоров'я.

Ще один метод видалення кофеїну був запатентований у Німеччині в 1970 р. Він полягає у використанні стисненого газу – двоокису вуглецю.

Зерна кави замочують у воді, а потім 10 годин у стислому двоокисі вуглецю й невеликій кількості води (близько 3%) при температурі 70°С. При таких умовах газ зріджується й виступає як розчинник. Він забирає із зерен тільки кофеїн і залишає ароматичні масла. Що дуже важливо - двоокис вуглецю не залишає зовсім ніяких слідів у каві.

Кава без кофеїну сьогодні можна придбати в зернах, у меленому виді та розчинну. Зараз на каву без кофеїну доводиться 1/5 споживчого ринку. У Росію завозять «Грандос Екстра Мокко», «Грандос Експрес», «Ароматико» та інші марки кави без кофеїну.

Для виробництва кави без кофеїну стали використовувати якісну арабику. При використанні таких технологій вміст кофеїну в зернах арабики не перевищує 3% від його первісної кількості. Найбільше кави без кофеїну виробляють у Німеччині, Швейцарії, США, Колумбії.

Щоб у домашніх умовах натішитися смаком кави без кофеїну, треба насамперед правильно її обсмажити на ваш смак. Деякі досвідчені любителі кави перед тим як розмолоти зерна без кофеїну, додають до них парочку зерен звичайної кави. Це трохи збільшує вміст кофеїну в напої, але така кава значно виграє по смаку та аромату.

Нє. краще не буду.
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення Dribchuk » 08 лютого 2013, 09:56

Nymydora мене теж лякає той процес. То саме що безалкогольне пиво - кажуть воно ще гірше за звичайне. :scare:
Господи дай нам глаза, которые видят в людях лучшее,
Сердце, которое будет прощать худшее,
Ум, что забывает плохое,
И душу, которая никогда не теряет веру.
Dribchuk Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 27 березня 2012, 15:30
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 808 раз.
Подякували: 1487 раз.
Діти: Донечка.

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення Nymydora » 08 лютого 2013, 14:03

Я виходжу з принципу "що природнє, то не гріх". І, відповідно, навпаки ))))
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення TanichkaMuran » 28 лютого 2016, 23:26

а ми любимо пити цикорій, дуже корисно ,я додаю стевію так смак ще цікавіший, іноді цикорій даю до випічки.
TanichkaMuran Офлайн


Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 63
З нами з: 22 лютого 2016, 22:02
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 16 раз.
Діти: 2 сина(1рік,3роки)

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення JinjerM » 17 травня 2016, 23:12

Дуже влучне порівняння з безалкогольним пивом! Або пити його, або не пити нічого. Так само з кавою - або справжню, або ніяку! Ми зараз купуємо Каву зі Львова! Іноді беремо в зернах, але частіше мелену.
JinjerM Офлайн

Аватар користувача
Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 11
З нами з: 04 квітня 2016, 21:00
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Діти: Майя

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення кcuxa » 18 травня 2016, 22:17

А я пила коли тиск піднімався від справжньої, а кави так хотілося. Кава як кава.
кcuxa Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 472
З нами з: 18 лютого 2016, 01:37
Дякував (ла): 122 раз.
Подякували: 184 раз.
Діти: 2

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення Vera » 02 вересня 2017, 01:11

Кава без кофеїну? А навіщо? Кофеїн лучшает пам'ять, він не смертельний. А як же підбадьоритися? :scare:
Vera Офлайн


Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 27
З нами з: 15 липня 2017, 21:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення Zhannochka » 28 вересня 2017, 20:31

Я згідна з тим, що кава без кофеїну - це як беалкогольне пиво. Проте кава за багато років стала таким собі атрибутом. Часто на автоматі готуєш собі каву, а випивши і не згадаєш, скільки чашечок випила за день. Тому в офісі п'ю, як і всі, звичайну каву, а додому придбала Арабіку без кофеїну. Ось таку.
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

На смак різниці нема, а для здоров'я - не знаю, кажуть краще
Zhannochka Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 5
З нами з: 27 вересня 2017, 01:45
Дякував (ла): 3 раз.
Подякували: 1 раз.
Діти: 2

Re: Кава без кофеїну

Повідомлення nelly » 28 вересня 2017, 21:21

щоб отримати каву бeз кофeіну іі обробояють хімікатами, тому про користь можна поспeрeчатися
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Поперед.

Повернутись до Корисно/шкідливо



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей