Глобальні оголошення!



Целіакія що це таке???

Модератори: TaniaPicaSSo, Галина, олеся

Целіакія що це таке???

Повідомлення олеся » 17 липня 2012, 22:26

Хто щось знає-чула про таку хворобу, але простими словами, в моєї подруги сину 1р9міс поставили такий діагноз... Казали що ще треба кров з вени, біопсію шлунка чи кишки (точно не скажу).... Чи то дійсно таке страшне, як про нього начиталася в інтернеті. І чи потрібно робити ендоскопію з біопсією такій маленькій дитині?... І чи дійсно не можна взагалі їсти хліба, каш і так далі???
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Целякія що це таке???

Повідомлення гра з вогнем » 17 липня 2012, 22:31

так страшне :(
(на мій погляд)

Дуже важливо дотримуватися дієти за такої хвороби

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Целякія що це таке???

Повідомлення flower » 17 липня 2012, 23:15

правильно целіакія а не целякія. страшна хвороба, невиліковна, лише заліковується. в мене сестра хвора нею, колись чуть непомерла, була лиш шкіра і кістки і великий живіт, нічого не засвоювалось, неміг ніхто поставити діагноз, хвороба рідкісна, проте зараз все більше про неї чую. не засвоюється глютен, який міститься в мучних виробах. і їсти того не можна.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Целякія що це таке???

Повідомлення олеся » 17 липня 2012, 23:24

Я задавала в гугл (подруга попросила подивитися симптоми то там різні варіанти назви)
Страшно мені стало... Той хлопчик має кілька з цих симптомів, похудав, здутий живіт ... Квіточко, наскільки я зрозуміла, що тої безглютенової дієти треба дотримуватися практично пожиттєво?....
Я все ще надіюся що може діагноз не підтвердиться....
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Целякія що це таке???

Повідомлення flower » 17 липня 2012, 23:29

так пожиттєво. в сестри все почалосяя від початку прикорму, почався понос страшний, рідесенький, все що давали незасвоювалось і виходило. дитина пухла з голоду. капали, щоб пітримати життя, всюди де тільки можна ті вени шукали і на голові, всюди. короче то були страшні часи, зараз все набагато краще. Але імунітет слабкий, часто хворіє на різні хвороби.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Целякія що це таке???

Повідомлення олеся » 17 липня 2012, 23:36

Точно і того хлопчика понос живіт великий і якісь прожилки в калі, завтра мають їхали здавати кал на два якихось аналізи...
Не знаю що робити говорити їй про це що взнала чи хай в лікарів питається і сказати що не багато знайшла??? Бо дуже жаль її... Сьогодні зайшла до них то та мама вся спухша від плачу і в розпачі там ще і старша дівчинка 4 роки теж має певні проблеми з здоровям))) Цікаво звідки це все в діток береться? батьки здорові нормальні...
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Целякія що це таке???

Повідомлення flower » 17 липня 2012, 23:40

думаю шо краще знати правду. добре шо діагноз скоро поставили. в моїх батьків з тим була проблема. обїздили пів України і ніхто не знав шо з дитиною.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Целякія що це таке???

Повідомлення олеся » 17 липня 2012, 23:44

Ну це ще ніби то і не остаточно, бо аналізи доздають... Але то лікарі з хорошої лікарні в нас у Львові... Тому в більшій мірі вона думає що то таки ця хвороба і підтвердиться...
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Целякія що це таке???

Повідомлення Dribchuk » 18 липня 2012, 09:07

В моєї малої також підозрювали целіакію. Ми здавали аналізи в Синево - кров з вени на антитіла до гліадину та тканинної трансглутамінази. Один аналіз був позитивний а інший негативний. Нас направили в Лівівський інститут спадкових патологій. Там, нажаль, ми натрапили на пані Шуварську, яка наговорила нам купу неприємних речей і толком на дитину навіть не подивилася, не розпиталася. Зрештою в Охматдиті нам написали що збільшені нирки (хоча численні УЗД раніше нічого такого не показували).Ще ми здавали аналіз на муковісцидоз. Врешті ми звернулися в кл. св. Параскеви. Там нам зробили УЗД, все було в нормі. Нас переконали що швидше за все це недорозвинутість ферментної системи. В Тернополі ми звернулися іще раз до гастроентеролога. Нам 100% цей діагноз не відмінили, але і не підтвердили. 3 місяці ми були на безглютеновій дієті та приймали Креон пізніше Дигестин. Але це нічого не змінило (зазвичай покращення наступає за 1-3 місяці дієти.)
Ця хвроба дійсно невиліковна, але для нас вона страшна тим що практично всі продукти з наших магазинів містять глютен, а виробники про це не пишуть - це і сметана, і деяке молоко, всі йогурти, сири, навіть наша кукурудзяна мука містить незначні залишки глютену бо мелять її там само де пшеничну муку. Коли наша дитина була на дієті ми купували продукти в італійських магазинах - там на упаковках вказано чи є глютен - безглютенова продукція має позначку з перекресленим колоском. Також нам передавали навіть безглютенові макарони з Іспанії. Так що це не так аж страшно, просто основою харчування таких діток повинні складати овочі, мясо, фрукти, крупи такі як гречка та кукурудзянка, рис, молочні продукти лиш домашні без домішків. Ми 3 місяці успішно витримали дієту. так що я впевнена що у вашої подруги і її дитинки все буде добре.
Щодо біопсії ворсинок кишківника - то це серйозна процедура, дитині роблять загальний наркоз і з допомогою ендоскопа через ротик беруть забір ворсинок зі шлунку - при целіакії ці ворсинки будуть склеєні. Це єдиний 100% спосіб визначити чи є целіакія. Нам до 3х років не рекомендували це робити саме через необхідність загального наркозу. В знайомої малому в 3 роки цю процедуру робили в кл. Параскеви, все пройшло швидко.
Господи дай нам глаза, которые видят в людях лучшее,
Сердце, которое будет прощать худшее,
Ум, что забывает плохое,
И душу, которая никогда не теряет веру.
Dribchuk Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 27 березня 2012, 15:30
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 808 раз.
Подякували: 1487 раз.
Діти: Донечка.

Re: Целіакія що це таке???

Повідомлення Dribchuk » 19 липня 2012, 08:38

Все обовязково буде добре. Нехай подруга пошукає в соціальних мережах є цілі спільноти людей хворих на целіакію де вони діляться рецептами приготування їжі, підтримують один одного. Крім того є спеціальні інтернет магазини де можна купувати безглютенові продукти. Я дуже розумію стан вашої подруги бо пройшла те ж саме. Але, я для себе думала так - ця хвороба не така вже і страшна - основне лікування це всього навсього дієта і за умови її дотримання дитина буде здорова. А є ж наприклад муковісцидоз де потрібно постійно сидіти на ліках і хвороба прогресує не в кращу сторону з часом, та навіть той самий діабет, де без інсуліну нікуда. Просто прийдеться сімї почати нове життя в плані харчування і все.
Господи дай нам глаза, которые видят в людях лучшее,
Сердце, которое будет прощать худшее,
Ум, что забывает плохое,
И душу, которая никогда не теряет веру.
Dribchuk Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 27 березня 2012, 15:30
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 808 раз.
Подякували: 1487 раз.
Діти: Донечка.

Далі

Повернутись до Будь здоровий, малюк (захворювання і лікування)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron