найбільший родинний форум Тернопільщини

Відповісти

Стейки

30 січня 2013, 13:52

Як правильно смажити стейк? Ступені готовності стейка.

Соковитий, не занадто сильно, але і не дуже слабо просмажений стейк - традиційна страва практично в будь-якому ресторані світу. Посмажити стейк можна і в домашніх умовах, але важливо знати, який повинен бути вигляд у стейків різного ступеня готовності.

Розрізняють три основних ступеня підсмажування: Rare (з кров'ю, 45-50 ° С), Medium (середня, 55-60 ° С) і Well-done (сильно просмажений, 65-70 ° С).

Вважається, що доводити стейк з відбірної яловичини до стану Medium-Well або Well-Done - це злочин! Сильно просмажене м'ясо втрачає весь сік і стає досить жорстким.

У той же час, Прожарення Blue (40 ° С) - це теж на великого любителя. У цьому випадку м'ясо обсмажується тільки зверху, а всередині залишається практично сирим.

Ідеальним вважається стейк, засмажений до стану від Medium-Rare до Medium.
[url=http://великолепный-век.рф/]Зображення[/url]

Re: Стейки

30 січня 2013, 13:55

Ооо, мій чоловік так любить стейки! :working:

Re: Стейки

30 січня 2013, 14:36

колись бачила передачу про те, як правильно приготувати стейк. спробувала і дуже сподобалось . чоловік у захопленні.
там є кілька нюансів, якщо смажити на звичайній сковорідці на звичайній кухні.
- товщина шматка не менше 3 см;
- правильний зріз;
- абсолютно суха сковорідка;
- маленький вогонь;
- не накривати;
- не тикати виделкою чи ножем :crazy:
Усім любителям м'ясця смачного!!!

Re: Стейки

30 січня 2013, 15:39

тобто ні грама олії?

Re: Стейки

30 січня 2013, 15:43

flash-ka а скільки часу маринувати стейки? бо я пару раз смажила (теж на звичайній кухні і звичайній сковорідці) то щось не можу знайти "золоту середину". Раз маринувала мясо 2 дні, то воно швидко посмажилося зверху, але було сирувате всередині, а другий раз маринувала пару годин, то смажилося довше, рівномірніше але на смак якесь не дуже.

Re: Стейки

30 січня 2013, 16:39

flower ні грамульки
Dribchuk ввечері купую кусок, мию, ріжу по 3 см. і загортаю у плівку, ставлю у холодильник. зранку розгортаю солю,перчу і на сковорідку.
і ще одне - кажуть,що не можна мнути м'ясо. я не мну :crazy:

Re: Стейки

30 січня 2013, 17:00

flash-ka ага, тобто фактично до жарки мясо зі спеціями та сіллю не "контактує"? бо я натирала спеціями сушеними і сіллю задовго до жарки.

Re: Стейки

30 січня 2013, 17:04

Dribchuk написав:flash-ka ага, тобто фактично до жарки мясо зі спеціями та сіллю не "контактує"?


Не завжди, може бути ще що мясо на стейки маринують попередньо, є різні види стейків, головне гарне мясо підібрати і правильно нарізати.

Re: Стейки

30 січня 2013, 17:41

irinka написав:головне гарне мясо підібрати і правильно нарізати.


ага,це точно!
а маринують в основному на шашлик ;)

Re: Стейки

30 січня 2013, 18:05

flash-ka а ти не знала що стейки теж маринують? Пошукай в інтернеті :wink:
Відповісти