Глобальні оголошення!



Домашній сир

Модератор: irinka

Re: Домашній сир

Повідомлення Natalinda » 23 липня 2015, 14:27

відразу де купуєш фермент напиши :rose: а я пішла гуглити про відігрівання в банках.
Я відігріваю в каструлі, ставлю на розсікач на малесенький вогонь
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Домашній сир

Повідомлення mariana » 23 липня 2015, 14:54

Сир Адигейський
1.Беремо 3 літра домашнього свіжого молока, нагріваємо на водяній бані до температури 32-34 градуси(не більше!).
2. Фермент (я купую Мейто. один пакетик на 100 л молока, продається в вет аптеці, коштує 16 грн) беремо на кінчику ножа і розмішуємо з 10 мл холодної перекипяченої води.
3.Додаємо фермент в молоко. розмішуємо, ставимо каструлю з молоком на водяну баню(тепла вода) на 30 хв.
4. Через 30 хв фермент спрацює, і в нас утвориться субстанція, подібна на молочне желе. Розрізаємо ножем на кубики розміром 2*2 см(приблизно). розрізаємо також по висоті. Залишаємо на 5 хв, має чуть сироватка вийти.
5.Згусток розбиваємо рукою на фракції розміром біля 1 см, ставимо каструлю на вогонь, доводимо до температури 38-40 гр, виключаємо.
Коли ми підігріваємо суміш, вона трішки поплавиться. Тримати не довго! слідкувати за температурою, бо може резинове вийти.
6. Відкидаємо сир на друшлаг, застелений тканиною(не марлею). даємо стекти сироватці. Десь приблизно через 1-1,5 год сформується головка сиру. Натираємо сир сіллю, обмотуємо тканиною, змоченою в сироватці, іставимо в холодильник на 6 годин на визрівання.
Мені найбільше подобається коли постоїть десь біля сутки.
Вихід сиру -400-500 гр з 3 л молока. Сир дуже смачний. гарно плавиться, добре підходить для хачапурі, на піцу, і просто так їсти з помідоркою та базиліком))
Зображення
mariana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 841
З нами з: 12 листопада 2010, 01:31
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 335 раз.
Подякували: 637 раз.
Діти: Хлопчик

Re: Домашній сир

Повідомлення taranjka » 23 липня 2015, 17:29

mariana а як ти за температурою слідкуєш? термометр ставиш?
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Домашній сир

Повідомлення mariana » 23 липня 2015, 19:48

taranjka так, з термометром.
mariana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 841
З нами з: 12 листопада 2010, 01:31
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 335 раз.
Подякували: 637 раз.
Діти: Хлопчик

Re: Домашній сир

Повідомлення Natalinda » 23 липня 2015, 19:54

mariana дякую!
То твій на фотці? Ой мені вже сачно!
Теж хотіла про термометр спитати, ще підкажи брала десь в Тернополі чи замовляла в неті?
Блін в мене якраз завтра буде свіже молоко, за ферментом зможу чоловіка відправити, а от з термометром....
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Домашній сир

Повідомлення TaniaPicaSSo » 23 липня 2015, 19:58

Я для сирів і йогуртів міряю температуру тим самим водним термометром, що купила колись малій, коли ще міряли температуру води для купання. Тепер цей термометр живе в мене на кухні :=):
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Домашній сир

Повідомлення mariana » 23 липня 2015, 20:02

Natalinda фото моє. Наталя, я маю 2 термометри. один самий простий, таким як міряють температуру води діткам, то він на ринку має бути і коштував колись пару гривень. ще маю електронний харчовий, типу такий
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
,але то мені подарували. Для сиру хватить такого самого простого. там шкала до 60 градусів.
mariana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 841
З нами з: 12 листопада 2010, 01:31
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 335 раз.
Подякували: 637 раз.
Діти: Хлопчик

Re: Домашній сир

Повідомлення Natalinda » 23 липня 2015, 21:07

о то в аптеці значиь куплю!!!!!!!!!! В мене той дитячий був у формі якогось звіряти, великий, в купі пластмаси, вже й не знаю де діла
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Домашній сир

Повідомлення Оксанютка » 24 липня 2015, 07:52

Робила сулугуні за рецептом Тані.Дуже всім смакує :wink:
Оксанютка Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 286
З нами з: 19 березня 2012, 11:19
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 210 раз.
Подякували: 150 раз.
Діти: Два хлопчики-горобчики

Re: Домашній сир

Повідомлення nelly » 24 серпня 2015, 22:01

Начитавшись постів тут і на фейсбуці про сир, погнала у ветаптеку за Мейто ( все та назва мені Мейсона нагадує :hi: )
почала вчора сироваріння... От перечитала купа раз рецепт і спитайте чого я то молоко пражила???
Вобщім пражене тепле молоко з закваскою став як рідкий кефір, потім ще троха підварила і півдня цідила через тряпочку. По консистенції вийшло як сметана а по смаку чимось похоже на маскарпоне (прийдеться завтра тірамісу зробити). Але ж пробацькался стільки...
Люди читайте уважно рецепти :В):
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Поперед.Далі

Повернутись до Рецепти



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей

cron