Глобальні оголошення!



Дитина протестує проти спання

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Дитина протестує проти спання

Повідомлення TaniaPicaSSo » 13 грудня 2015, 01:30

Щось у нас такі проблеми зі сном зараз, що я аж не знаю, в яку тему і який розділ писати, чи то до істерик, чи до криз, чи до неприємних ситуацій :crazy: Потребую поради, одним словом :cry:
Мартусі зараз 3. Про проблеми зі сном я писала не раз, вони в нас були від народження. Принаймні проблема була завжди одна - вона дуже пізно завжди лягала спати. Бо, в принципі, спала і спить нормально, але от така вже вроджена сова, що ми з тим режимом довго мучились і лише після двох років зуміли її якось хоч трошки приборкати, щоб лягала вона хоча би раніше 12. А потім ще садочок почався, і так ми вже лягали останні місяці 22-23 год, ну часом 23.30. Не зовсім те, що я б хотіла (досі вважаю, що дитина має лягати в 21), ну але вже не так страшно.
Останні тижні ми в садочок не ходили, бо все шось нездорова, і так мало-помало графік почав знову з"їжджати, що лягали все пізніше і пізніше. Але останній тиждень-два, це просто катастрофа, бо Марта нагло і відверто стала кожного дня заявляти, що спати вона не буде, не хоче, не любить і т.д. І ні на які вмовляння не піддається.

Все починається ще з підготовки до сну. Кожен етап вона навмисне затягує, розтягує або й зовсім зриває. Наприклад, стелю ліжко - втручається, не дає, забирає простиню, накривається нею, ховається в неї, волочить її по підлозі, не хоче віддавати. Саме ліжко займає - тут раптом сплять звірятка, або тут їхня хатка, і забирати їх звідси ніяк не можна. Час митися - раптом дуже хоче купатися. Не дозволяю, кажу, пізно вже, купатись треба раніше. А коли раніше їй протягом дня пропоную купатись, то відмовляється, не хоче. Вдягаємось в піжаму - втікає від мене, регоче, на вмовляння не піддається, підхожу ближче - б"ється, копається, по-доброму ніяк не погоджується вдягнутись, аж поки я не починаю сердитись, кричати, або хоча би попереджаю, що я от-от почну сердитись і кричати, і тоді вона вже часом здається, а часом війна продовжується далі. Тоді коли вона вже вдіта і вмита, починає вигадувати, що хоче пити і їсти. Хоча перед тим вечеряли, знаю, що не голодна. Але от ще перед самим сном починає спекулювати на тому. Ну я вже наперед це знаю, тому стараюсь всі ці етапи вкладання починати заздалегідь, щоб часу вистачило на все. Але все одно вона спеціально так час затягує, так все помало робить чи не робить взагалі. От йдем вже на кухню, просить какао чи ще щось попити і хліб з маслом чи якесь печиво, ну щось просить, і сидить довго і нудно жує так помаленьку, по малюсінькому ковточку відсьорбує. Починаю підганяти, кажу, що все, пора вже йти спати, а вона - ну але я ше ж не поїла! :dash: Ну і що робити? Насильно шарпати і казати, давай в кімнату шуруй спати - не варіант (хоча саме це і хочеться зробити), а піддаватись на її спекуляції це відчувати себе лохом, вибачте на слові, бо інакше не скажеш. Розумієш, що тебе зараз розводять і дурять, а ти піддаєшся. Ну ок, поїли і попили ми, йдем кімнату. Перед сном ще обов"язковий ритуал читання, але до нього ще треба добратись. Бо відразу починає займатись якимись справами, гратися іграшками, на мене не звертає жодної уваги. Те, що я там розказую, що нічка настала, спатки зараз будем, але ще книжечку почитаєм, давай вкладай вже своїх звіряток спати - глухо, як в танку. Ігнор повний! Вже коли починаю сердитись, кажу, що тако, або ти зараз йдеш зі мною читати, або я виключаю світло і лягаєм спати вже без читання - тоді вже починає щось рухатись, але так помало. Йде вибирає книжку, яку читати, і сидить перед тими книжками пару хв, перебирає, я підганяю, а вона навмисно так тягне час. Ну нарешті вибрала, читаєм, одну, другу, вже попереджаю, що ще одну казочку/книжечку і лягаємо. Каже добре, але коли дочитуєм, просить ще одну. А якщо дозволити, то за нею буде ще одна і так безкінечно. Тому настає момент, коли я кажу все, лягаємо. Тоді починаються пошуки, з ким спати. Звісно, потрібен хтось, кого ніде нема, і починаються пошуки по всіх хаті. Ну знайшли, лягли, світло виключили. Тоді ще обов"язково має бути вже в темноті якась від мене придумана казка. Ну все, розказали, тоді лишається просто посидіти коло ліжка, потримати її за ручку. Хоча, вже був раніше період, що вона казала, що можеш йти мама в своє ліжечко, і засинала сама. Але тепер ні. Потім починає казати, що хоче пити. Був період, я не давала, сварилась, що вона видумує, але вона довго і нудно ревіла, то я тепер роблю інакше - склянка води наготовлена вже стоїть. Хочеш пити - тримай вже! Але вона явно вигадує, бо часом аж сама з того сміється. Каже хочу пити і хіхікає. Кажу, ти видумуєш? Вона каже так, і далі хіхікає, але тим не менше пити дай. Тоді починає вигадувати, що вже не хоче спати з тим, кого взяла, хоче когось другого. Тут я вже непохитна. Кого вибрала - з тим і спи. Завтра вибереш іншого. Але вона може довго ще нити, викидати з ліжка того, кого взяла, плакати і просити. Ну але колись і цьому настає кінець. Але то ще не все. Потім починає придурюватись, ніби її щось болить. Бо знає, що я часом, коли вона дуже хвора, а я ще й дуже вже втомлена і хочу спростити ритуал вкладання, то дозволяю спати зі мною. Ну і кожен вечір вона починає придумувати, що її щось болить і їй треба поспати зі мною. Я не ведуся, а вона все більше корчиться, зображаючи, як її болить. Коли вже не знає, що ще придумати, просто лежить і тошнить, що вона не любить спати, вона не буде спати, спати це нудно і т.д. І так ще довго може розказувати, товктися, зітхати, аж поки нарешті не засне.

І всі ці етапи повторюються кожного вечора і тягнуться дуже довго. Реально треба мінімум годин 3, щоб все це виконати, і хоч я все намагаюсь пораніше то все почати, та все одно закінчується все дуже і дуже пізно. Плюс я завжди на якомусь етапі не витримую, злюсь, інколи кричу, буває і по попі можу надавати. І так то вкладання вимотує, такий осад неприємний потім лишається після того, і я кожен день обіцяю собі, що завтра все буде інакше, але на другий день все повторюється. І не подобається мені, що у неї таке ставлення негативне виробилось до сну. Кожен раз намагаюсь навернути її до того, що зараз гарний сон прийде, а хто раніше засне, до того кращий сон прийде, і щось сплітаю їй, щоб якось створити чарівну атмосферу навколо процесу засинання, а вона в ті моменти відповідає, що не хоче ніякого сну, нічого не хоче, і Миколая вона не хоче, подарунків не хоче, і спати не хоче, і нічого вона не хоче. І так з таким невдоволеним настроєм вона кожен день засинає. І так неприємно мені все це, треба щось негайно змінити, а я не знаю як саме. Знаю, що в першу чергу треба себе тримати в руках, але не можу, тим більше зараз, коли вагітна, хочеться спокою, а не щоденної боротьби. Може, зі сторони вам щось видніше і буду рада послухати будь-які поради. Можете критикувати :wink:
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення TattyMummy » 13 грудня 2015, 01:39

Не хоче насправді дитина спати, сама ж кажеш ;) От і придумує всякі штуки на які мама ведеться. Може б спробувати на те все не вестись, а просто ігнорити? І ще згадала, що є такий проектор зоряного неба, може б він її цікавив, але включати виключно перед сном. Або якісь такі речі, які вона дуууже любить робити виключно перед сном або навіть у ліжку :confused: щоб вона чекала, коли ж то той час нарешті настане....
Зображення
Зображення
TattyMummy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 956
З нами з: 09 лютого 2010, 22:33
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 828 раз.
Подякували: 776 раз.
Діти: Двоє синочків і заюся доця

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення Natalinda » 13 грудня 2015, 01:42

TaniaPicaSSo а не пробувала сама лягати, а вона щоб ходила собі доки ходиться?
В нас сон це теж далеко не найлюбіше. Я коли не витримую, то просто лягаю на своє ліжко, кажу що мені погано дуже і я спатиму, раз син не хоче щоб я йому читала. В нас так виходить що як мама не читає - то покарання. Неподобається мені це також, але коли нерви здають, то читати ніяк не хочеться((((
Як був меньший то я казала - як стрілочка буде на такій то цифрі - я виключатиму світло - і роби що хоч, часом залишала нічник. В ті вечори спав немитий і "голодний" (про хочу їсти теж дуже знайома пісня :crazy: )
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення Галина » 13 грудня 2015, 10:05

В мене сусідка дуже на рахунок сну категорична. Не хочеш спати твої проблеми, виключила світло, лягла, а ти роби що хочеш. Але в неї всі попередні ритуали виконуються без проблем, просто після них хоче гратися ще і ще, а для тебе це теж не вихід. В мене теж буває що не хоче спати (Вероніка, бо Діана після школи тільки ляже і вже спить), їсти дай, попити, в туалет хочу, а що там на вулиці шумить, а де місяць, я його не бачу, або закрий штори бо місяць на мене світить і я спати не можу, а чого треба спати і т.п.. Але в нас це все вже безпосередньо в ліжку, і коли мене це дістає, я кажу все я сплю і ігнорю всі її чого, нащо і я хочу.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення Ulkanet » 13 грудня 2015, 13:17

малий маніпулятор :ha: :hi: ::Р: мама ведеься - тож можна нею маніпулювати :yes:

в мене таке враження, що вона : 1) належним чином не вимучується, нема тої фізичної нагрузки. 2) вона хоче щоб от ти так з нею панькалась 3 години поспіль, тільки на неї увага. бо може їй того зараз як раз не вистачає?

нехай чоловік ложить спати.
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення TYulia » 13 грудня 2015, 14:43

А годинник може дійсно допомогти. Мій малий колись з істериками з ванни виходив, то я йому приносила годинник і показувала куди стрілочка доходить, то треба буде виходити, то якись час діяло. А вам можна навіть якись новий спеціальний годинник придбати, будильник наставити, і вже після того сигналу світло виключається, кухня з їжею закривається (за їжу перед сном, я ще деколи кажу, що не можна, бо дядя Карієс прийде і зубки будуть боліти), з ліжечка не вставати, бо Сонько-дрімко вже летить.
В нас з сном теж туго. В обід і ввечері засинаємо більше години. Вже теж хотіла жалітися, але бачу ми такі не одні :confused:
Перші сім років дитину потрібно любити, другі сім років треба її виховувати, треті сім років - бути їй найкращим другом, а потім відпустити її і молитися, щоб у неї все було добре...
Зображення
TYulia Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1584
З нами з: 09 серпня 2012, 15:27
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) поцілована Богом (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 797 раз.
Подякували: 700 раз.
Діти: маленький чудо-хлопчик

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення Катруся » 13 грудня 2015, 15:05

В нас теж ритуал вкладання спати ввечері затягувався на довго, на годину мінімум. І обовязково почитати і потулитися, бо то час виключно для сина, а малу бавив чоловік. То малий теж трохи маніпулював, щоб я подовше була з ним. Але зараз перестав спати вдень, то і ввечері вкладання пришвидшилося, він вже змучений і не дуже пручається, головне його завести в ліжко, голова до подушки і спить. Але з другої сторони перестала спати нормально доця :sad:
Навіть не знаю, що вам порадити, може дійсно, хай чоловік ложить спати.
Катруся Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 161
З нами з: 26 лютого 2011, 22:11
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 24 раз.
Подякували: 230 раз.
Діти: синочок Назарчик
донечка Настуня

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення nelly » 13 грудня 2015, 15:53

Таня, а якщо пробувати то все починати за півгодини-годин до бажаного сну, а не так задовго. Наприклад сказати що маємо такий то час щоб це все зробити і якщо не зробимо вчасно то завтра не зможемо то то і то зїсти чи подивитися мультик чи щось там що вона любить... І ще як варіант сказати яка вона в тебе доросла і що вона може сама собі ліжко постелити і т.д. всі ті маніпуляції, що ти за неї робиш хай пробує сама але має памятати що є обмеження в часі.
В нас наприклад зараз почала пручатися від обіднішнього сну, то я кажу що я зі Златою сплю, а ти роби що хочеш зазвичай засинає через 10 хв в іншій кімнаті, бо їй так сподобалося або грається чи малює поки ми не встанемо :crazy: .
А вечірні теж таке було але в нас ті процедури швидко: 10 хв бо ліжко готове вона лиш миється і спати читаємо ми не перед сном. То теж кажу: вже нічка треба спати, мама ти що ще аплікація, малювання і т.д. То ми тепере з чоловіком говоримо йди роздівайся у вання включай воду і нас клич то це все робить у лічені хвилини. Ну і замітила що коли я починала нарікати типу: скільки вже можна, вже темно всі сплять, мамі треба відпочити і т.д. їй то все було до лампочки :ha: Спокійна поведінка мами сприяє кращому засинанню дитини. Ну і маємо на всякі випадки пісочний годинник коли треба тримати в тонусі поки що діє.
Життя прeкраснe, якщо навчишся жити. Мeнандр
nelly Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2911
З нами з: 25 квітня 2011, 19:16
Нагороди: 6
Серце форуму (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2203 раз.
Подякували: 2638 раз.
Діти: Дві дівчинки і 1 хлопчик Сивко

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення erinaceus » 13 грудня 2015, 17:14

TaniaPicaSSo В нас аналогічна ситуація :sad: Часто, як не можу малого вкласти, думаю про тебе, Таня :ha: А бачу ми тут такі не одні. У нас засинання теж мінімум годину. І то з великою неохотою, криками і плачами. Так ніби я його кличу вагони розгружати, а не відпочивати :ha: Чекаєш, коли вже нарешті засне, щоб можна було нарешті відпочити чи щось собі зробити, а він як не зло не спить та й не спить. Раніше 12 ніколи не засинає. І це не залежить від того, коли зранку стає, скільки вдень спить. Просто таке враження, що він ніколи не втомлюється. Але активність висока протягом цілого дня. Не посидить на місці ні секунди. Тобто те що не вимучується це не про нього. Я вже думала, може він навпаки занадто зайнятий всім протягом дня. Бо дитина і коли перевтомлена теж погано засинає... Знизити активність перед сном не виходить, бо в нього купа енергії. Він може запросто в 11год вечора ганяти по коридору з коляскою чи стрибати на ліжку. І хоча перед сном ми завжди читаємо, він не сприймає це як ритуал. Бо ми і протягом дня читаємо багато. Ну от лягли з горем-пополам (після не хочу, давай вставати і т.д.), читаємо 1-3 книжки і кажу: все, після цією спимо. Каже добре. Дочитую, а він хоче ще. Ну тут я непорушна. Кажу ні, ми ж домовлялися. Тоді знов починає плакати, кричати, злазити з ліжка. І вмовляння не допомагають. Але я не встаю. То він так трохи понервується, тоді лягає, 150 раз ляже в різні боки, перекине подушку, ковдру, іграшки якісь і тоді за півгодини вовтузення засинає. Я мовчу, очі закрию, нічого не говорю. Але то так нервує :ireful: Інколи треба добре крикнути, щоб таки ліг і накрився. І дійсно такий неприємний осад залишає... Я вже боюся того часу, коли треба спати. І чомусь для нього то так невесело. Хоча вночі спить добре, зранку коли буджу раніше, вставати не хоче, вдень в колясці на вулиці теж засинає без проблем. Я думала, може з часом минеться, але то вже 3 місяці так... Мені так дивно, як то розказують, що дитина може десь заснути під столом, між іграшками, і т.д. Бо в нас такого ніколи не було. З ностальгією згадую ті часи, коли засинав за 10хв біля мене :dreams:
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Дитина протестує проти спання

Повідомлення taranjka » 13 грудня 2015, 17:29

erinaceus написав:Мені так дивно, як то розказують, що дитина може десь заснути під столом, між іграшками, і т.д. Бо в нас такого ніколи не було.

в нас так бувало, але мої дівчата відмовились від денного сну десь в рік півтора :pardon:
в нас сон - теж не найприємніше. Дарця засинає дооовго, а причитають, що не хочуть спати обоє - але знають, що їм то не поможе :pardon: Дарця ну дуже довго лежить, поки засне. А Амі часом робить сидячий протест - бо спати нудно, але за 5 хвилин сидячи зпсинає. А Нестор :crazy: поспить трохи вдень - і товчеться до півночі, а тоді засинає годину. Але ми зараз мало гуляємо, то я надіюся, що він не буде таким совеням
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Далі

Повернутись до Неприємні ситуації. Хелп!



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron