Глобальні оголошення!



Дитячі запитання і відповіді на них

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення Любов » 05 березня 2012, 15:19

Покищо мій малюк ще не запитує нічого, але вже задумуюсь як то правильно йому відповідати на них відповідно до його віку. dreams
Сьогодні по радіо слухала передачу, типу дитина задає питання, а дорослі дзвонять і відповідають на нього impossible . Питання дитини було таке: чому місяць не падає на землю? ha І що ви думаєте, люди що дзвонили реально не знали, що відповісти pardon . При нагоді якраз запитала чоловіка, що б він відповів на таке запитання, то сказав, що покищо скаже дитині, що місць в небі прив'язаний crazy , а як підросте, то все детально розповість.
Розказуйте, в кого дітки вже говорунчики, на які дитячі запитання вам доводиться давати відповіді? В)
Зображення
Любов Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1484
З нами з: 24 листопада 2009, 13:34
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2250 раз.
Подякували: 1641 раз.
Діти: хлопчик і дівчинка

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення irinka » 05 березня 2012, 15:29

В мене ще таких питань не виникало impossible але вже реально починаю задумуватися над цим confused хотіла б знати що відповідати дитині на різні цікаві запитання? pardon
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення taranjka » 05 березня 2012, 15:32

я колись на тренінгу проходила такий тест. здається пояснювали чого є день і ніч. найкраще дітям пояснювати наочно - дитинка-земля а мама-місяць і відповідно крутитися.
щодо того, чого місяць не падає, то я б напевне пояснила так - нехай дитинка місяць, який "ручками" тисне на Землю - сила притягання, а Земля ручками його відштовхує - сила відштовхування і так вони "змагаються".... вже сама заплуталась crazy
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення Русік » 05 березня 2012, 15:33

Я намагаюсь відповідати на такі питання максимально правдиво, але на дитячий розум.
Про космос питає багато, про природу, останнім часом - про своє майбутнє (типу, коли я буду дорослим, то...), про сім"ю і стосунки. Ну то все навіяно тими книжками, що ми читаємо, тому приблизно можу уявити, про що малий може спитати. Хіба би щось "притащив" з садочку.
Наприклад, типове питання: чому спочатку з"являється одна зірка? Я розповідаю про те, що зірки існують весь час, незалежно від пори дня і ночі, але вдень їх не видно... і т.д.
він знає, що їжачки не їдять яблук; що наспраді ніхто не занє, якого кольору були динозаври; що дитинка у мами не в животику, а в матці і т.д.
Колись, пам"ятаю, вчили ми цифри, й дішло до 10. Почув то мій тато, і каже: "Ти чого дуриш дитину? 10 - це число, а не цифра." З тих пір я звертаю увагу на такі всякі дрібниці, щоб у дитини не виникли ніяких хибних стереотипів та понять.
Якщо я не знаю відповіді, то так чесно й признаюсь (бо батьки ж теж люди)) ) і кажу, що ми з тобою разом пошукаємо відповідь - в книжці або в інтернеті.
Дорогу осилит идущий!
Русік Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 966
З нами з: 23 лютого 2010, 17:37
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2)
Дякував (ла): 896 раз.
Подякували: 1209 раз.
Діти: Козаки Микола та Сашко + козачка Катерина

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення irinka » 05 березня 2012, 15:42

taranjka написав:сила притягання, а Земля ручками його відштовхує - сила відштовхування і так вони "змагаються".... вже сама заплуталась crazy

так як я в фізиці не дуже розбираюсь, то би і сама заплуталась :nea: а як дитині пояснити що таке сила "притягання" чи "відштовхування" crazy
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення Галина » 05 березня 2012, 16:21

Русік написав:10 - це число, а не цифра.

Я своїй також кажу число, бо цифри то 0,1,...9.
І так само стараюся говорити правду, але так щоб було зрозуміло дитині. Зараз її цікавлять місяць, зорі, планети і те звідки діти беруться (буде астроном або гінеколог :hi: ). В мене книжка є про розвиток дитини від зачаття до 2-х років з кольоровими ілюстраціями, то вона постійно мене допитує як звідки і для чого. В мене навіть чоловік казав, що я забагато їй інформації видаю на тему вагітності, але ж не відхрещуватися коли дитина питає.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення Любов » 05 березня 2012, 16:33

Галина написав:Зараз її цікавлять місяць, зорі, планети і те звідки діти беруться (буде астроном або гінеколог :hi: ). В мене книжка є про розвиток дитини від зачаття до 2-х років з кольоровими ілюстраціями, то вона постійно мене допитує як звідки і для чого. В мене навіть чоловік казав, що я забагато їй інформації видаю на тему вагітності, але ж не відхрещуватися коли дитина питає.

на таке питання я вже визначилася як відповідатиму wink . добре, що в руки потрапила ось ця книга http://www.skarbbook.com/book/view/id/291#.T1S_F_WdZeQ , прочитала на одному подиху, вона невеличка, але дуже цікава. Пам'ятаю як сама задавала такі питання, то батьки казали, що я ще маленька і всяке таке. Було б добре, якби всі батьки прочитали цю книжку і знали як правильно відповісти дитині.
Зображення
Любов Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1484
З нами з: 24 листопада 2009, 13:34
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2250 раз.
Подякували: 1641 раз.
Діти: хлопчик і дівчинка

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення олеся » 05 березня 2012, 16:54

Любов написав:чому місяць не падає на землю?

Малий казав, що місяць і зорі їдуть за нами....
Недавно питав мене де живе Миколай і дід Мороз... Я казала що Миколай на небі, а він добавив там де Бозя!!! А дід Мороз в Лапландії...
Питав чого букви не малюють, а пишуть... Я відповідала що з букв складаються слова, речення, а їх писати треба...
Питав де були вони з Павликом на нашому весіллі... Я чесно відповіло що ще не народила їх...
Ще багато чого питає... Коли згадуватиму то писатиму...
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення Галина » 05 березня 2012, 17:18

Любов написав:
Галина написав:Зараз її цікавлять місяць, зорі, планети і те звідки діти беруться (буде астроном або гінеколог :hi: ). В мене книжка є про розвиток дитини від зачаття до 2-х років з кольоровими ілюстраціями, то вона постійно мене допитує як звідки і для чого. В мене навіть чоловік казав, що я забагато їй інформації видаю на тему вагітності, але ж не відхрещуватися коли дитина питає.

на таке питання я вже визначилася як відповідатиму wink . добре, що в руки потрапила ось ця книга http://www.skarbbook.com/book/view/id/291#.T1S_F_WdZeQ , прочитала на одному подиху, вона невеличка, але дуже цікава. Пам'ятаю як сама задавала такі питання, то батьки казали, що я ще маленька і всяке таке. Було б добре, якби всі батьки прочитали цю книжку і знали як правильно відповісти дитині.

А де можна знайти таку книжку?
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Дитячі запитання і відповіді на них

Повідомлення Natalinda » 05 березня 2012, 18:14

Галина, я особисто замовляла в СП тут на форумі.
В Катедрі або Джурі думаю мали б бути.
можу в середу взяти з собою і дати почитати)
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Далі

Повернутись до Яскраві моменти



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей