Глобальні оголошення!



Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення TaniaPicaSSo » 09 березня 2015, 17:55

Несподівано у моєї Мартусі, якій зараз 2,4, виникло бажання самій обирати собі одяг. Взагалі вона в мене одягу просто не любить і вдома полюбляє ходити голяка, тому примусити її вдягтися не просто. А тут раптом на днях, коли я її вдягала, вона почала як завжди опиратися, але ще сказала: "Не таке. Таке не хочу". Ну я кажу: "А яке? Скажи мені яке, я тобі вдіну". І вона пішла до шафи, пильно подивилася на свої речі, і показала пальчиком: "Отаке!" Вона вибрала собі нову-новісіньку футболку ще з біркою і улюблені лосіни з котиками. Як правило, я вдома стараюсь її вдягати в ненайкраще, бо ж як малює, їсть, постійно вимащується. То я вдягаю таке, що не шкода, як то кажуть. А тут вона вже кілька днів обирає собі все нові і нові футболки, модниця :hi:

А ваші дітки обирають собі одяг? Як до цього ставитесь? На двір моя ще сама не вибирала собі одягу, так як останні дні прихворіла і сидимо вдома. Але от як почне вдягатися сама надвір, то я ще не знаю, як відреагувати, якщо вибере щось невідповідне?

Пригадую, коли була в німецькій сім"ї по програмі опер, і йшла з дітлахами якось гуляти, і п"ятирічна дівчинка вперлася, що хоче йти на двір в костюмі білосніжки. Після невдалих спроб відмовити її від цього, я згодилась, подумавши, що, зрештою, а що тут такого? Її батьки теж посміялись з цього та не заперечували. Люди трохи зглядались, тим більше, що білосніжка була ще й на самокаті, ну але дійсно, що тут такого? Це ж дитина :hi:

Напевно, варто давати дитині свободу у виборі одягу, але найважче тут стримати себе, побачивши результат.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Ваші діти обираюсть самі, що вдягти?

Повідомлення Параїл Юля » 09 березня 2015, 18:17

В мене малий не любить нового одягу. Він чомусь думає, що це не його. І переконати його дуже важко. Дома також часто ходить голяка або в одній футболці. Сьогодні прийшла забирати його з школи ранього розвитку і взяла з собою тоншу шапочку яку він носив ще осінню, бо коли зранку йшли було холодніше, а в обід вже тепленько. Вділа я йому ту шапочку, а він навіть з місця не хотів рушити, показував що б я дала йому пакет з його речами. Порився там дістав ту шапку в якій прийшов, ту скинув і вдів свою. Дома ніколи не вдіває носочки чи колготки, чим бабусь доводить майже до інфаркту. Томущо як так дитина може ходити дома голяка і без носочків. Якщо йому якась річ не подобається він просто її не вдіне, якщо таки заставити вдіти буде плакати і скидати.
Зображення
Параїл Юля Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 232
З нами з: 08 квітня 2013, 18:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 133 раз.
Подякували: 242 раз.
Діти: Хлопчик Назар

Re: Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення Ориська » 09 березня 2015, 21:02

TaniaPicaSSo написав:то я ще не знаю, як відреагувати, якщо вибере щось невідповідне?

Невідповідне до чого? До погоди чи до уявлення дорослих про те, як має бути? )

Напевно, варто давати дитині свободу у виборі одягу

Нам ще рано про це, але впевнена, що варто. Навіть спонукати до цього. Чомусь мені здається, що такі прояви самостійності (і підтримки батьками цих проявів) - це важливо.
Ориська Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 59
З нами з: 05 квітня 2014, 17:07
Звідки: Дружба
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 13 раз.
Подякували: 35 раз.
Діти: Катруся, липень 2014

Re: Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення Оксанютка » 09 березня 2015, 22:44

Я інколи запитую сина, який светрик(штани)він хоче одягнути.А так, то він хлопець не дуже перебірливий, що вдягаю,те і носить.
Маємо один нюанс:купила бабуся йому восени курточку,така в"язана всередині з утепленням,якраз на теперішню погоду супер, а він не вдягне її і все, каже не гарна курточка,мені не подобається.Думала за зиму забув, та де там, нині хотіла одягнути, не вдалося .
Оксанютка Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 286
З нами з: 19 березня 2012, 11:19
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 210 раз.
Подякували: 150 раз.
Діти: Два хлопчики-горобчики

Re: Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення erinaceus » 10 березня 2015, 21:37

Моя племінниця, коли була маленька, теж дуже вибадувала з одягом. То коли хотіла вдягнути щось зовсім не по темі, мама їй казала, що того одягу в шафі нема, бо він переться :ha: Спрацьовувало завжди. Племінниці вже зараз 10 років, але така уловка переважно й досі проходить ::Р:
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення TaniaPicaSSo » 10 березня 2015, 22:05

Ориська написав:Невідповідне до чого? До погоди чи до уявлення дорослих про те, як має бути? )


З погодою тут зрозуміло, хоч не хоч, я мусиш дитину переконати вдягнути те, що по погоді. В моєї доці, до речі, з взуттям вже давно вибади. Минулої весни вона так полюбила ходити в гумаках, що ціле літо хотіла йти в них гуляти, навіть як було спекотно. Навіть по хаті в них ходила. То по хаті вже нехай, часом дозволяла, а надвір мусила переконувати.

Але от щодо невідповідності до стилю чи оказії, то все ж спірне питання, я вважаю. Бо якщо дитині дозволити самій завжди обирати собі одяг, то вона може обрати сукню з рюшами для прогулянки в дворі, що передбачає катання з гірок, ігри в пісочниці та таке інше. Або дитина може вдягнути щось дуже негармонійне між собою - спортивні штани і туфельки з бантіком, наприклад. То от до таких ситуацій я ще морально не готова і не знаю, як реагуватиму, чи варто дозволяти дитині так одягатись, щоб вона сама зрозуміла та відчула, що так не гарно, чи все ж доказувати дитині, що так ходити не гарно, чи не можна, чи це не відповідає ситуації.

erinaceus написав:мама їй казала, що того одягу в шафі нема, бо він переться :ha: Спрацьовувало завжди. Племінниці вже зараз 10 років, але така уловка переважно й досі проходить ::Р:

Ой, я сьогодні своїй довго пояснювала, що футболка з гноміками нечиста і я її ще не попрала :hi:
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення Галина » 10 березня 2015, 22:50

erinaceus написав:що того одягу в шафі нема, бо він переться :ha: Спрацьовувало завжди.

Моїй 3,5, але такий варіант не проходить. Каже завжди, а покажи де переться або де сохне. Не обдуриш.
Переважно я сама вдягаю, але дуже часто дитина вибирає що їй хочеться, постійно просить літні штани. Заколки в садок завжди сама вибирає і футболки переважно даю які хоче, бо з моєю дитиною сперечатися, то тільки собі настрій псувати. Вдома самі нові речі не даю, бо їсть, малює фарбами потім попробуй випери...
TaniaPicaSSo написав:Минулої весни вона так полюбила ходити в гумаках, що ціле літо хотіла йти в них гуляти, навіть як було спекотно.

В нас теж таке було минулого року, раз навіть в обідній сон спала. Я пробувала роззути, то крутилася і не дала. :crazy:
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення гра з вогнем » 10 березня 2015, 22:53

мені поки щастить, одягає, що дам

деколи разом новий одяг вибираємо, але частіше я сама купую.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення Georgiy » 21 березня 2015, 20:16

Я даю можливість вибрати їм самостійно, тому потім вони без проблем одягають
і носять одяг який самі собі вибрали
Georgiy Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 1
З нами з: 21 березня 2015, 20:11
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Ваші діти обирають самі, що вдягти?

Повідомлення 1Liliya » 05 травня 2015, 10:49

В мене вибагають, але інколи. Абуває що хочуть вдіти щось не по погоді, тоді приходиться дуже довго розповідати що то не можна
1Liliya Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 70
З нами з: 29 квітня 2015, 11:53
Звідки: Івано-Франківськ
Дякував (ла): 2 раз.
Подякували: 28 раз.
Діти: Дві дівчинки, хлопчик

Далі

Повернутись до Дитячий гардероб



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron