Глобальні оголошення!



Заколисування

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Заколисування

Повідомлення mari » 27 лютого 2012, 09:23

Заколисувати чи ні?

| +
Іноді, розмовляючи з молодими батьками, я відчуваю себе чудовиськом, посягаючи на святе. Наприклад, на авторитет доктора Комаровського. Мені, звичайно, не зрівнятися за популярністю з доктором, а тепер вже і шоуменом - чарівним Харківським педіатром. Тим більше, що він лікар, а я - психолог і консультант з грудного вигодовування. Тобто в його поле зору частіше потрапляють хворі діти. А в моє - здорові. І в області лікування дітей він безсумнівний авторитет. Але в питаннях грудного вигодовування і деякі питання догляду за дітьми я не можу з ним не посперечатися. Адже, схоже, що він спирається або на відомості, актуальні в 30 роки минулого століття, або на якийсь власний досвід, але ніяк не на сучасні наукові дослідження. Зокрема, Комаровський досить жорстко виклав у своїй книзі власний погляд на заколисування немовлят -

"У дітей дуже слабкий вестибулярний апарат (орган рівноваги). При гойданні швидко виникає відчуття запаморочення, а в деяких випадках дитина просто втрачає свідомість. На народній мові це називається« заколисало ». Малюка, який звик до хитання, відучити виключно складно. Тому дуже важливо не починати, оскільки заколисування, м'яко кажучи, не дуже корисно для дитини і не дуже приємно для батьків "

Авторитет часто грає злий жарт з дорослими - ми схильні вірити всьому, що говорить людина, яка до цього виголосила багато вірних і хороших речей. Та ще й веселим і упевненим тоном. Так, наприклад, розумниця і талантище в області древніх наук - Аристотель - відніс в своїй класифікації тварин павуків до комах, на підставі того, що у павуків 6 ніг. Майже дві тисячі років ніхто не сумнівався в тому, що павук - комаха. Вірніше, той, хто раптом перерахував ноги у павука і у нього не зійшлося з Аристотелем, найімовірніше або мовчав, або, якщо розуму мовчати не вистачало, оголошувався божевільним. Після того, як інквізиція перестала палити багаття з тих, хто сумнівається, ноги-то у павуків вважати можна стало, але зазіхати на місце павуків у світі комах - не можна. І тільки Ламарк все розставив по місцях, і, виявивши ніг у павука аж у кількості вісім штук, зробив його родичем не метеликів, але крабів, що здорово просунуло теорію еволюції в цілому.

Так от, один із способів перевірити, чи можна заколисувати немовлят - це взяти, покачати і подивитися, що з цього вийде. Безліч безстрашних матерів зробили це. Більшість з цих матерів ніколи не читали Комаровського. Більш того, швидше за все, мати Комаровського, ніколи не читала доктора Комаровського, не раз і не два заспокоювала кричущого Комаровського, похитуючи крикуна на ручках. Ці матері зазвичай дивуються: "Хіба немовлята страждають морською хворобою?" Дійсно, більшість дітей починають відчувати нудоту в транспорті тільки після 2 років, деякі, буває, раніше - з 9 місяців до року. І абсолютно немає ніяких відомостей про те, що дитину, яка ще не народилася (з абсолютно нерозвиненим вестибулярним апаратом) коли-небудь нудило всередині мами, яка рухається всю вагітність і заколисує своє дитинча нон-стоп.

Але добре так міркувати, коли мова йде про чужих немовлят. А що робити, якщо ти вже прочитала Комаровського від кірки до кірки, і твоя подруга виховувала свою дитину "по Комаровському" і каже, що це єдино вірний шлях, а тепер у тебе на руках дитина, яка категорично відмовляється заспокоюватися без заколисування? І ось, зараз ти почнеш його заколисувати, але ж у доктора далі в книжці написано -

Цілком можливо, що вироблена в ранньому дитинстві звичка до запаморочення сприяє виникненню шкідливих пристрастей. Адже за своєю суттю заколисування така ж шкідливість, як куріння або алкоголізм.

Це що ж, своїми руками з дитятка заколисуванням, за способом Комаровського, алкгоголіка-наркомана творити?

У науці є ще один хороший спосіб дізнатися відповідь. Порахувати ноги у чужого павука. Тобто, чужого немовляти. Тобто, не ноги, звичайно, але щось таке повивчати, від чого потім свого не страшно качати буде. Або, навпаки, страшно.

Американці славляться своєю пунктуальністю і любов'ю все перевіряти у всьому, що стосується дітей. Так, наприклад, давно вже помічено, що дитина, яку часто беруть на руки, розвивається краще, веде себе спокійніше і навчається швидше, ніж дитина, яку на руки не беруть. Психологи пояснювали це близькістю матері, її запахом, теплом та іншими штуками. Але фізіологи - народ недовірливий. Вони вирішили відокремити тепло матері від фунції заколисування. Створили такий апаратик, який без будь-якого там тепла тупо змінює положення немовляти в просторі. Закричав малюк - а ми його опа - і підняли вгору. Знову занервував - вниз. Або убік. Або ще якось міняємо йому картину навколишнього світу за допомогою центрифуги.

Що там сталося з розвитком немовлят-космонавтів, я не дізнавалася, але те, що немовля заспокоюється - факт. І навіть відсутність "рідної особи і запаху матері" цьому заспокоєнню не дуже заважає. До пори-до часу, звичайно, поки дитинча не розкусить фокус. Але розкусить він його не відразу. Тому що в мозку новонародженого аналізатори, відповідальні за розпізнавання образів і запахів ще тільки розвиваються. А ось аналізатори, які відповідають за положення тіла в просторі - до моменту народження вже практично повністю сформувалися! Те, що раніше всього було закладено у внутрішньоутробному періоді - тактильна чутливість і чутливість до положення в просторі - життєво необхідні речі і до моменту народження вже сформовані. Подальший розвиток спиратиметься на те, що вже є. І чим більше навчання пов'язує вже наявні функції з новими, тим ефективніше навчання. Про це знають всі викладачі іноземних мов для дітей - діти багато рухаються на заняттях, грають, співають, танцюють і спостерігають. І всі ці танцюльки не тільки для того, щоб дитину розважити, більше для того, щоб реально навчити новій мові. Тому, якщо мама буде розмовляти з дитиною, що лежить в ліжечку, з метою навчити його рідної мови, то така дитина в результаті отримає менше сенсорних зв'язків, ніж дитина, з яким розмовляють той же самий час, але тримаючи на ручках. Однак це вже інша історія, а мені треба ще про третій спосіб посперечатися з авторитетом розповісти.

Третій спосіб - це знайти інші авторитети і порівняти в кого з них довше ... доказова база. Доктор Комаровський свою базу взагалі не показав, тому звернемо погляд на тих, у кого ця база заявлена. Наприклад, на доктора Клоссовскі, який нейропсихолог. Він, кажуть, заколисував цуценятка. Розвивав вестибулярний апарат, по-науковому. І вимірював у них на кожному етапі об'єм мозку. Цей обсяг зріс аж на чверть більше, ніж у контрольної групи. Ще б похитав, може, цуценятка і говорити б почали. Або ось доктор біологічних наук, психофізіолог Тетяна Строганова. Вона вивчає мозок за допомогою єдиного в Росії апарату магнінтой енцефалографії і практично своїми очима бачить, як змінюється активність різних зон мозку у відповідь на різну стимуляцію організму. Саме вона на одній з лекцій на питання з аудиторії "так качати немовлят, або не качати?" дуже впевнено відповіла: "Качайте! Качайте і качайте! Це необхідно!".

Взагалі, коли мати запитує "качати або не качати", зазвичай можна взагалі нічого не відповідати. Така мати, яка сумнівається, швидше за все навіть якщо їй сказати "Не качати ні в якому разі!" помучиться якийсь час, але все одно тихцем буде похитувати. Тому що помітить, що її дитині це необхідно. У здорового новонародженого не буває "неправильних" потреб, всі вони потрібні для виживання. І звичайна турботлива мати рано чи пізно приходить до того, що її життя стає краще, коли вона вчасно задовольняє потреби новонародженого. З дітьми постарше - трохи інша історія, з певного віку потреби дитини корисно задовольняти вже не миттєво, але про це якось пізніше напишу.

Ну а ті батьки, які дитини з народження сприймають тільки як об'єкт для годування-виховання-навчання, вже давно все для себе вирішили, і ці мої крики навряд чи до кінця дочитаю. Навіщо я тоді це пишу? Для тих, хто все-таки сумнівається. Довіртеся або доказової науці, або своєму чуттю. Тобто качайте, якщо хочеться. А якщо не хочеться - дайте покачати татові.

Не можу не згадати про "синдром заколисування", яким налякали батьків ізраїльські лікарі. Мова йшла про немовлят, у яких починалися серйозні неврологічні порушення після того, як їх енергійно заколисували батьки. Насправді слово "заколисування" в даному контексті абсолютно не правильне. Сподіваюся, всі розуміють різницю між "заколисати немовля" і "витрусити з нього душу". У статті ізраільських лікарів мова йшла як раз про "витрусити душу" - "shaken baby syndrome". І ще в цій статті говорилося, що найвищий ризик цього синдрому у дітей, про яких дбає лише один, знавіснілий від цілодобового одиночного батьківства батько. Тобто кращий спосіб уникнути такого "витрушування" - качати дітей по черзі. Всією сім'єю.

Питання "качати або не качати" існує по відношенню до тих немовлят, які вимагають заколисування. Тобто достовірно заспокоюються саме тоді, коли їх беруть на ручки не з метою погодувати-змінити підгузник. Спостерігаючи за дітьми на грудному вигодовуванні, можу сказати, що є діти, яким вистачає звичайного материнського догляду (який волею-неволею припускає, що дитину не менше сотні разів на день піднімуть, перевернуть, докладуть до грудей, підмиють попку, переодягнуть, покажуть тата, пташку за вікном, дадуть помацати кішку, постукати по блискучої каструлі, заспівають пісеньку). Таким дітям, буває, навіть слінг не потрібен - вони вимагають, щоб їх хоча б зрідка залишали у спокої!

Однак бувають діти з підвищеними потребами саме в тактильно-руховій стимуляції. І тут важливо не застрягти в задоволенні тільки цієї потреби. Тобто, наприклад, заколисуючи немовля, можна наспівувати йому пісеньку або щось просто ласкаво говорити. Коли дитина стане старшою, можна буде під цю ж саму пісеньку укладати малюка спати - але вже не заколисуючи, а приобнявши дитину і поплескавши легенько пальцями, в такт пісеньці по спинці-плечики. Та ж ритмічна тактильна стимуляція, але у варіанті "лайт". Розширюючи репертуар взаємодій з дитиною, ви розвиваєте і дитину, і себе, як батька. І не біда, якщо тато заколисує не так, як мама - це теж корисно. Або у тата, наприклад, дитина засинає зовсім без заколисування, а у мами тільки з грудьми в зубах і під веселий гопак. Це не означає, що тато чи мама щось роблять не так. Це означає, що вони ОБИДВА все роблять правильно, якщо дитина все-таки без особливих істерик заснула. Загалом, знову приходимо до старої думки, що найкращий експерт по харчуванню-вихованню дитини, не дядько Комаровський, не я, а ви і ваша гармонійно розвиваюча дитина. На цьому, мабуть, зупинюся :)



(при писанні- переписуванні- перепостах- автор блогу загубився . Хто знає -прошу написати)
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Заколисування

Повідомлення taranjka » 27 лютого 2012, 12:47

а ви своїх дітей заколисуєте(вали)?
я з старшою була проти будь-яких колисань (канешно за Комаровським), та й потреби в них не було - дитина споійно засинала біля циці. і я собі не уявляла як може бути інакше.
вже десь після півтора року, коли вона почала відмовлятися від денного сну то в хід пішло колисання. і тепер інколи треба потанцювати з нею на руках, щоб заснула, або тримати на ручках і обіймати))
а от з меншою колисання пішло в бій одразу :-D біля циці це вилика рідкість шоб заснула. треба або в слінг, або на ручках погойдувати, інакше вередує сильно. правда на нічний сон спокійно засинає в ліжку, але має бути тихо

навіяно
постом | +
http://mamusi.org.ua/forum/viewtopic.php?f=188&t=1577&p=151865#p151865
Марі
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: заколисування

Повідомлення Lenysa » 27 лютого 2012, 13:04

і я в день заколисую, або просто ставлю біля себе, а в вечері засинає біля циці
Не судите..Не проклинайте...Не шепчитесь за спиной..перед Богом я отвечу,вы следите за собой.....
Lenysa Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 565
З нами з: 04 серпня 2011, 17:19
Звідки: м. Тернопіль
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 164 раз.
Подякували: 164 раз.
Діти: Донечка Софійка

Re: заколисування

Повідомлення Касівочка » 27 лютого 2012, 13:15

Старша до 3 місяців засинала ТІЛЬКИ на руках, навіть мови про колисання в ліжечку не було.. Руки відвалювались, ми так її всі по черзі носили, поки пані не засинали :крейзі: . І вдень, і найгірше - вночі мусила годувати її стоячи, бо коли сидячи або лежачи, то кричала жахливо }-] То все виною наші бабця і дідо - так розбалували і навчили першу кохану внуцю на руки: тільки приходили до нас - зразу її брали і сюсюкались, а на мої попередження чула "та воно ше таке манюсіньке, хоче на ручки..." :блін:, зате потім мали шо носити..
Я вже 2 рази на ті граблі наступати бажання не мала :-D , тож менша в мене може заснути і в ліжечку, правда, потрібно хвилин з 5 поколисати, і якшо її Каріна добре замучила, то відрубується дуже швидко (я вже за те, що краще колисати в ліжку, ніж на руках :-D ), ще біля циці часто засинає, але я вже не стою, а лежу 8-)
Касівочка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 224
З нами з: 06 грудня 2011, 21:03
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 174 раз.
Подякували: 224 раз.
Діти: Дві доцьки

Re: заколисування

Повідомлення Lesya » 27 лютого 2012, 13:47

Касівочка оце щойно прочитала твій підпис, аж сльози на очі виступили. Але то не в тему.

В мене з дітьми аналогічна ситуація - батьки навчили до колисання, до рук... Малого могла годину колисати, поки засне. :блін: А Полінку кладу в ліжечко і все, йду займатися справами. За кілька хвилин треба прийти і накрити нормально - дитя спить як ангелик :ангел: Ігорчика відівчила від колисання в рік, вчепили на ліжечко колеса. А зараз засинає, коли я сиджу поруч з ліжечком, одною рукою обнімає кота і ведмедя Вову, а другою тримає за руку мене. Зараз хочу вчити щоб засинав сам.
Зображення
Lesya Офлайн

Аватар користувача
Аптекар (провізор)
 
Повідомлень: 866
З нами з: 05 липня 2010, 19:17
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 548 раз.
Подякували: 1086 раз.
Діти: Синочок і дві лапочки дочки

Re: Заколисування

Повідомлення Галина » 27 лютого 2012, 13:52

В мене старша тільки біля циці засинала. А меньшу можу покласти в ліжко, і якщо вона вже дуже хоче спати то засне сама, але переважно біля циці. Старшу намагалася колисати поки вона не почала вставати, далі колиши не колиши вона в ліжку стане і дивиться.
А менша щось не дуже любить колисатися.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Заколисування

Повідомлення Галина » 27 лютого 2012, 13:56

В мене тоже намагалися до рук привчити, але мій чоловік пару раз гаркнув і не дуже лізли. Та й всі на роботах були, приходили аж в 6-ї вечера. То не дуже балували.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Заколисування

Повідомлення flower » 27 лютого 2012, 14:02

в мене дитина засинає біля мене з цицьою, інколи без неї але всерівно біля мене. Мрію от шоб було так як в Лесі з Поліною, в мене так в подружки мала засинає, положить її в ліжечко і йде, але дитина на штучному вигодовуванні. Леся як ти так привчила?
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Заколисування

Повідомлення Natalinda » 27 лютого 2012, 14:25

А я свого з рук не спускала сама, але ніяких колисань в нас не було. Хоч і колиску мали до місяців 8-ми. Ну коли ж ту дитинку на руках носити як не таку маленьку, як буде 20 кг важити то вже не захоче на руках носитися.
Засинав з грудьми, зараз з казками, або просто в ліжку, але хтось має бути поруч
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Заколисування

Повідомлення irinka » 27 лютого 2012, 14:32

В мене синочок засинав завжди без заколисування і без циці. Тільки коли ложу його спати то лягаю інколи біля нього на 5-10 хв. затуляю очі і так засинає. :ура:
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Далі

Повернутись до Спальня



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість