Глобальні оголошення!



Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення krapk@ » 23 грудня 2011, 15:49

я теж вважаю що краще повна тиша і спокій+темнота, коли спить дитина. Принаймі мені комфортно коли саме так. Ну вже якщо 3 сутки не спала, то засну і при гостях-в шумі світлі і тд., але після такого сну буду як потовчена. Думаю для дитини це ще важливіше. Я нічник не включаю з тих пір, відколи не годую, але коли купувала то підбирала найнай тускліший і чіпала його в свен внизу під компом, тобто малого я ледь бачила. Тепер в темноті спимо, а вдень (в нас сонце там постійно) то закриваю штори.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення nataljka » 23 грудня 2011, 17:25

Третину життя людина повинна проводити у сні. Тих, хто не дотримується цієї вимоги, життя в результаті карає цілим букетом хвороб: від ендокринних, серцево-судинних, шлунково-кишкових до психічних і онкологічних. Чому? Відповідь проста: організму періодично потрібно щодобовий відпочинок і "ремонтно-профілактичні" роботи. А вони, так вже запрограмовано природою, здебільшого проводяться в нашому тілі саме вночі. Тому денний відпочинок ніколи не може повноцінно замінити нічного сну.

Подивіться, що відбувається всередині нашого тіла в нічні години:

22 година. У крові вдвічі збільшується кількість лейкоцитів - це імунна система проводить перевірку ввіреній їй території. Температура тіла падає. Біологічний годинник сигналять: пора спати.

23 година. Тіло все більше розслабляється, але в кожній клітинці повним ходом йдуть відновлювальні процеси.

24 година. Свідомістю все більше опановують сновидіння, а мозок продовжує працювати, розкладаючи по поличках отриману за день інформацію.

1:00. Сон дуже чуйний. Невиліковний вчасно зуб або травмована давно коліно можуть різнитися і не дадуть заснути до ранку.

2:00. Всі органи відпочивають, тільки печінка працює щосили, вичищаючи сплячий організм від накопичених шлаків.

3:00. Повний фізіологічний спад: артеріальний тиск на нижній межі, пульс і дихання рідкісні.

4:00. Мозок забезпечується мінімальною кількістю крові і не готовий до пробудження, зате слух загострюється надзвичайно - прокинутися можна від найменшого шуму.

5:00. Нирки відпочивають, м'язи дрімають, обмін речовин уповільнений, але в принципі організм уже готовий прокинутися.

6:00. Наднирники починають викидати в кров гормони адреналін і норадреналін, які підвищують артеріальний тиск і змушують серце битися частіше. Організм вже готується до пробудження, хоча свідомість ще дрімає.

7:00 - зоряний час імунної системи. Саме час розім'ятися і встати під контрастний душ. До речі, ліки в цю годину засвоюються значно краще, ніж в інший час доби.

Бачите, які важливі відновлювальні процеси відбуваються в організмі, коли ми безтурботно спимо! А щоб всі вони пройшли без красуня без задирочки, сон повинен бути не тільки досить тривалим, але і якісним: спокійним, глибоким, без безпричинних пробуджень і хропіння.

Наука нараховує кілька десятків різноманітних розладів сну, від яких страждає 20% населення. У першу чергу це безсоння - інсомнія, як кажуть лікарі. В її основі найчастіше лежать стреси, неврози, розумове перенапруження, позмінна робота, авіаперельоти з одного часового поясу в інший.

Ситуацію посилює так званий "ефект Едісона" - велика кількість електричного освітлення в наших будинках. Справа в тому, що гормон сну - мелатоніну, який регулює цикли сну і неспання, наш епіфіз (шишковидна заліза) виробляє тільки в темряві. Причому постійно і в певному ритмі, що забезпечує такий снодійний ефект, якого ніякими аптечними препаратами не доб'єшся. Тому тим, хто хоче бути здоровим, лікарі радять не спати при світлі, берегти шишковидну залозу і підвищувати вміст мелатоніну природним шляхом. Що для цього потрібно?
Уникайте стресів і не перепрацьовуйте.
Не порушуйте добові цикли. Лягати спати треба на заході - приблизно о 22 годині і вставати на світанку кожен день, включаючи вихідні.
На вечерю краще вживати продукти, багаті серотоніном: помідори, селера, банани, кукурудзяні качани, вівсяну або рисову кашу, морську рибу. Серотонін - один з так званих "гормонів щастя" - є сировиною для виробництва мелатоніну.
Можна балувати себе вуглеводами. Вони теж підвищують рівень мелатоніну. Тільки їсти їх треба на голодний шлунок і не змішувати з жирами і білками. Виключіть алкоголь, нікотин і кофеїн.
Слідкуйте, щоб в їжі було достатньо вітамінів групи В: В3, В6 і В12, а також кальцію і магнію.
Уникайте зайвого електромагнітного випромінювання - воно погано позначається на роботі шишкоподібної залози. Постарайтеся трохи менше сидіти перед телевізором або комп'ютером, перед сном вимикайте всі електроприлади в спальні.

Поради
Для профілактики розладів сну хвилин за 30 до того, як лягти спати, корисно випити склянку заспокійливого трав'яного чаю. Його рецепт: змішати порівну квіти ромашки, насіння фенхелю, траву м'яти перцевої і корінь валеріани. 1-2 ст. л. збору залити склянкою окропу і півгодини потримати на водяній бані. Потім остудити, процідити через кілька шарів марлі і віджати.
Відомий невролог Костянтин Уманський при порушеннях сну радить змайструвати спеціальну лікувальну подушечку: в полотняний мішечок насипати квітки хмелю і підшити його до звичайної подушці на кілька місяців. Летючі речовини хмелю заспокійливо діють на нервову систему. Мішечок можна наповнити та іншими травами. Коли в повітрі витає аромат м'яти, ромашки, буркуну та інших рослин, спиться значно краще.
Напоїти повітря спальні лікувальними ароматами можна і за допомогою аромалампи. Запах троянди і лаванди заспокоїть нервову систему, хвої - зніме втому, лавра - запобіжить спазми, розмарину - полегшить стан при хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів.
Хорошим лікувальним ефектом володіють і звичайні кімнатні рослини. Герань, наприклад, не тільки заспокоює нерви і покращує сон, але ще знижує тиск у гіпертоніків. Тому прикрашати підвіконня квітами зовсім не примха.
nataljka Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 78
З нами з: 27 серпня 2010, 12:22
Нагороди: 1
Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 38 раз.
Подякували: 106 раз.
Діти: дівчинка і хлопчик

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення Nymydora » 24 грудня 2011, 01:38

Жах який. В мене третя доба практично без сну :crazy: Ой, аукнеться це мні, ой аукнеться...
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення гра з вогнем » 24 грудня 2011, 02:03

Нимидора, нононо!!!!!
Ану спатки! А то микалай подаруночки забере :flag:

Мені світло спати заважає
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення ЗІрка » 24 грудня 2011, 02:19

а я в дитинстві боялася темряви, довго спала при нічнику і тепер як малий народився теж спершу боялася світло вимикати повністю, щоб бачити що там з дитинкою. привчила і не знаю як вимикати, чи не страшно йому буде :?
Зображення
ЗІрка Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 969
З нами з: 27 липня 2010, 08:12
Звідки: Трембовля
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 258 раз.
Подякували: 953 раз.
Діти: хлопчик Андрусик

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення Marta » 24 грудня 2011, 02:24

А ми спимо при нічнику....)
Всі три роки)
Що можу сказати? Слава Богу, всі здорові, дитина не зривається і ніколи такого не було, спокійна, сон "вдається" всім, коли засинаємо- то міцно і на всю ніч.
Пробувала вимикати світло. Не сплю.)) Не можу заснути, мені здається, що я беззахисна в темноті, не уявляю, як спати з тими пов"язками, я відкриваю очі при кожному шарудінні, чи коли Ліза перевертається з боку на бік, і жену вмикати світло, пересвідчуватись, що все добре.... :crazy:
Такі ночі для мене жахливі.))))) Включаю нічник і мені комфортно.
І вже й чоловік так привик, ну а Ліза- само собою, коли кудись їздимо- по можливості там є якесь маленьке світло, а як нема, звичайно, заснемо і без нього, якщо гарний повний місяць і зорі світять в вікно- то взагалі чудово.
Ще з дитинства мені сон самий солодший був зранку, коли починало світати. Тоді в кімнаті вже більш-менш щось видно, і я спокійно засинаю. Не знаю, може якийсь страх з дитинства, але мені навпаки некомфортно без світла. Нічого, на здоров"я я аж ніяк, слава Господи, не жаліюся.
Хоча світло має бути приємне- бажано жовтувате, не червоне-зелене-т.д., не блимати, бути дуже приглушеним, і от при шумі теж не можу спати (при телевізорі дехто любить).
Marta Офлайн


 

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення Sawwku » 24 грудня 2011, 13:34

а в нас гон получився :o
я повиключала все-все, що давало хоч трішки світла...і...півночі "веселилася", бо мала чи то темряви перелякалася, чи то не знаю яка муха її вгризла, але верещала з таким жахом, наче її ріжуть чи що... навіть коли засинала, то через 2 хв підйом і в крик
і таке було поки не включили в коридорі світло. тоді вона тихенько заснула, і ми разом з нею :?
так що "кромєшна" тьма не всім таки підходить
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення ЗІрка » 24 грудня 2011, 13:57

і ми нині експериментували... мо якби не був хворий, то спав би ліпше. а то проснувся через кашель і не видко ніц. мусіла м вмикати ту лямпу настольну :( мені ж особисто легше, коли темно
Зображення
ЗІрка Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 969
З нами з: 27 липня 2010, 08:12
Звідки: Трембовля
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 258 раз.
Подякували: 953 раз.
Діти: хлопчик Андрусик

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення mari » 24 грудня 2011, 15:35

То треба поступово привчати
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Чи заважає ввімкнуте світло людям спати?

Повідомлення mala-karta » 25 грудня 2011, 00:23

хепімамі, воно то може й корисніше спати в темряві, але крики "Я чемний" і "Віддай" явно попахують садочком.
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Поперед.Далі

Повернутись до Спальня



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей