Глобальні оголошення!



Діти і гроші

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Діти і гроші

Повідомлення Ulkanet » 21 січня 2014, 02:10

"Виникла" в мене в сімї така ситуація. Дає час від часу свекор малій 5-10-15 грн. І каже "Купиш кундер/печенько. Сховай в кишеньку.". Аня то ховає. А я потім виймаю і купую їй те що важжаю за потрубне, зазвичай фрукти.
Але останім часом, мій премудрий чоловік почав дитині казати "Мама забрала твої гроші! Мама погана!".
А до мене кричить (в дитини на очах) "Нашо ти забрала її гроші? То їй дали!".
Я запитую: "Навіщо дитині 3,3 роки гроші? Що вона з ними має робити? Вона ще замала щоб розпоряжатися грошима!".
Він "Вона піде в магазин і купить собі щось!".
Я: "Що купить? Кіндер? Шоколаду? Вона ще мала, вона не може сама правильно зробити вибір! Вона має знати що гроші то не іграшка, і що потрібно їх тратити з розумом!" (Я так кілька раз її була відговорила від того кіндера, ми збирали і купили фломастери з штампіками).

Прошу свекруху і свекра не давати їй ніяких грошей. Купіть банан, ізюм, цукати! НЄ!!! :ireful: Тре мені на зло! :ireful: А потім моя дитина до мене каже "Ти мене обіжала! Ти забрала мої гроші! І зїла мого кіндера!" :scare: :scare: :ireful: :ireful: :ireful: Я її спочатку вчила, щоб мені приносила і завжди казала, що підемо купимо бананчик чи ізюм. Тепер вона мені не несе, верещить як хочу забрати. Поки десь не кине - тоді забираю.

Я не розумію і не хочу такого розуміти, щоб дитина в три роки брала гроші і йша собі сама щось купувати. :ireful: А в 8-10 років що буде??? А я вам скажу що! То що було в моєї свекрухи - вона так своїх виховувала. так мій чоловік в 10 років пішов на точки на базарі позбирав гроші "Мама сказала щоб ви гроші дали, бо вона немає як прийти, дома товар сортує!" і що видумаєте, всі продавці поздавали йому гроші. Він ті гроші прогуляв! :scare: :scare: І його ніяк не покарали! Покричали трохи і все. :ireful: :ireful: Потім через кілька років була подібна ситуація. Він собі і зараз дозволяє взяти в мами з сумки гроші і через пару днів "сказати" що то він взяв :scare: :scare:

Як я маю з таким боротися? А саме обідно, що якщо я малій дам кусочок вафельки - то монстр - дитину травлю, а давати гроші і казати йди купуй кіндер - то так має бути. :dash: :dash: :ireful: :ireful: :ireful:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Діти і гроші

Повідомлення Nin4ik » 21 січня 2014, 03:19

Ulkanet, то таке виховання викривлене! Так не має бути! І дитина не має закатувати істерику в магазині, щоб їй щось купили, часом ти не маєш тих лишніх грошей на якусь бездєлушку, то що ти маєш її купувати? Зі старшим ми домовляємось, що то ми можем, то ні, то сьогодні, то на День народження і так далі. Зараз йому 9 років, дуже часто він їде на спортивні секції маршруткою, сам, і вертається сам. То я стараюсь, щоб гроші на проїзд в нього завжди були, бо часом можу забути дати перед поїздкою, чи просто треба буде води купити, та мало що. Я й так бачу, що він їх не тратить, іноді, як їдемо разом, то каже "мамо, в мене є гроші, давай я заплачу" :yes:
Влітку, коли хотів морозива, прибігав і просить гроші на морозиво, кожен раз. Гроші, які йому давали, дарували він віддає мені. Я й думки такої в нього не помічала, щоб він собі на ничку щось купив! Про усілякі гадості типу шоколадок і чіпсів, в нас є дуже вагомий аргумент, який його стримує не лише не купувати а й не їсти те, чим пригощають, бо гуляє в дворі він повністю сам! Будеш харчуватись погано - доведеться ковтати ендоскоп (японця), бажання травити свого шлунка зразу пропадає :yes: Були в нас проблеми з гастрітом... то ми вже в курсі що то таке!
Зображення

Зображення
Nin4ik Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 292
З нами з: 27 квітня 2011, 10:15
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 686 раз.
Подякували: 385 раз.
Діти: Валерій та Матвій

Re: Діти і гроші

Повідомлення Marichka » 21 січня 2014, 11:16

А я якраз хочу купити дитині дитячий гаманець,щоб збирала собі якісь гроші і мала ніби свої.Тепер вона як знайде якісь копійки вдома,то несе татові,щоб той купив їй нових рибок до акваріуму.
Також часто давала їй гроші в кишеньку,коли йшли гуляти з дідусем,щоб сама собі купила морозиво або Барні
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Діти і гроші

Повідомлення TaniaPicaSSo » 21 січня 2014, 11:32

Ulkanet Свекруху з чоловіком вже не перевиховаєш, то зрозуміло. А з доцьою я б на твому місці старалась домовлятися і переконувати її збирати ці гроші на якусь велику відносно дорогу покупку (ляльку, велику мягку іграшку, велосипед, не знаю що там ще може бути), щоб вона на дрібнички вже не хотіла тратити, а збирала собі. Можна, як Марічка, подарувати їй гарну шкатулку чи копілку. Я думаю, їй сам процес "збирання" мав би бути цікавий, а потім гордість, що назбирала "багато грошей" і сама купила. Ну це як варіант.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Діти і гроші

Повідомлення pan_kotskyy » 21 січня 2014, 11:48

Ulkanet написав:Але останім часом, мій премудрий чоловік почав дитині казати "Мама забрала твої гроші! Мама погана!".
А до мене кричить (в дитини на очах) "Нашо ти забрала її гроші? То їй дали!".

оце найгірше. В дитини похитується мамин авторитет. Говорити з чоловіком, пояснювати точку зору, щоб чоловік став на твій бік в тому питанні, хоча дорослий сам мав би розуміти елементарні на мій погляд речі....
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Діти і гроші

Повідомлення Marichka » 21 січня 2014, 12:22

Ульканет,мусиш бути в такі моменти мудріша і хитріша.Кажи:"Тато пожартував" або "Тато помилився",а йому сам на сам вже говорити про авторитет і таке подібне.Але проблеми тут набагато глибші,це вже стосунки чоловіка-жінки і з них потрібно починати і над ними потрібно працювати.Я,наприклад при дітях тата хвалю обов"язково,показую,який він для нас дорогий,мудрий і що його слово закон.Але мені легкше,бо він справді такий є,знає,коли що сказати,як поступити,за нього мені не стидно,я ним пишаюсь і він це знає.
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Діти і гроші

Повідомлення Mama3 » 21 січня 2014, 12:33

У мене теж в цьому плані з чоловіком і ріднею нема проблем. Чоловік знає,що я дурниць не куплю, то, як дітям щось дають,каже:мамі віддайте,то несуть мені. Потім витрачаємо або на атракціони,або книги купляємо,або на іграшки збираємо. На солодощі - табу. От колядували,то назбирали, але всі лежать поки що.
Але то я так навчила дорогу родину,що ніяких цукерок нам не нести, краще фрукти або нічого. Постійно нагадую.
А ще теж маємо копілки, час від часу кмдаємо. Правда, старший малий щось останнім часом,коли не даємо шкідливого, то каже: от буду мати гроші, то куплю собі те і те. А ми у відповідь: добре,заробляй, складай.
Mama3 Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 615
З нами з: 08 листопада 2013, 01:09
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1389 раз.
Подякували: 522 раз.
Діти: Два хлопчики Володя та Олежик і дівчинка Марічка

Re: Діти і гроші

Повідомлення nadusha » 21 січня 2014, 15:32

В нас вже є дитячий гаманець. Буквально на днях з нього (з наколядованого в бабусь-дідусів) купили снігоката. Всі грошики, що часом їм перепадають кладемо в нього. Теж звідти беремо на якісь розваги чи книжки, а переважно збираємо на щось велике.
В планах - планшет (Артемова мрія), але ще буде видно (я проти, бо в Артема з зором проблеми)... Назбирали вже Артемові на ровера, правда Денисові поки мало перепадає, бо є багато спадку після Артема (велосипеди, санки, самокат). Для Дениса то після рочку купили гойдалку з "дитячих" грошей, а після трьох - інгалятор :crazy:

Ще допишу... В школу грошей стараюсь не давати, бо було пару разів, що просив на булочку, а купив хімічні "шмарклі"(такий китайський прикол), даю канапку, печиво.
Як влітку ходив сам гуляти, то давала пару гривень, але показував, що купив (обговорювали наперед)
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Діти і гроші

Повідомлення TanichkaMuran » 29 лютого 2016, 00:17

мій син гордиться що у нього свій гаманець.
Меншого повчає :" Не лізь на духовку, поламаєш ,тато гроші заплатив за неї".
Маю прочитати книгу КІОСАКІ про те як привити дитині фінансову грамотність. ТОді знатиму як дитині правильно пояснювати.
TanichkaMuran Офлайн


Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 63
З нами з: 22 лютого 2016, 22:02
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 16 раз.
Діти: 2 сина(1рік,3роки)


Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron