Глобальні оголошення!



Дитина заїкається

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Тиха » 01 грудня 2015, 19:37

Шось я почала сильно переживати :scare: Вже кілька днів як синок почав заікатись, чи як то правильно назвати... Повторювати перші склади слова. Наприклад, каже "мама, ро-ро-розкажи про...", "я я я хочу" і таке подібне. Не завжди, але досить часто, щоб звернути на це увагу. Я попросила його говорити гарно, то після того він коли починає отак запинатись, повторює фразу по складах. Зараз йому 2,2, реченнями він говорить вже добрих півроку. Іноді видається, шо думки стали швидкі і мовленнєвий апарат не встигає за ними. Але ж як знати, чи то нормально? :confused:
Тиха Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 536
З нами з: 27 липня 2013, 19:08
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 397 раз.
Подякували: 277 раз.
Діти: Хлопченя

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Marichka » 01 грудня 2015, 19:53

В нас було,але я виправляла і просила,щоб сказала ще раз помаленько і правильно.Пройшло,слава Богу,не знаю коли.В нас було в старшому віці,як у вас.Біля 4 років і далі-вроді
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Tajga » 01 грудня 2015, 20:24

Тиха написав:Шось я почала сильно переживати :scare: Вже кілька днів як синок почав заікатись, чи як то правильно назвати... Повторювати перші склади слова. Наприклад, каже "мама, ро-ро-розкажи про...", "я я я хочу" і таке подібне. Не завжди, але досить часто, щоб звернути на це увагу. Я попросила його говорити гарно, то після того він коли починає отак запинатись, повторює фразу по складах. Зараз йому 2,2, реченнями він говорить вже добрих півроку. Іноді видається, шо думки стали швидкі і мовленнєвий апарат не встигає за ними. Але ж як знати, чи то нормально? :confused:


Коли в садочку логопед відбирав дітей на групу виправлення вимови, моїй старшій було 5 років, вона подібно затиналася. Логопед сказала, що таке затинання не є вада, просто дійсно дитина не встигає за своїми думками, або просто дуже емоційно ставиться до розповіді, чи її смислу.
Тиха, ти правильно робиш, що перепитуєш, головне тільки - зосереджувати увагу на змісті і не акцентувати на вимові, щоб в дитини не склалось враження, що вона робить, щось не так. Тобто не просити говорити гарно, чи зрозіміло, чи виразно, а просити заспокоїтись, не спішити, перевести дух чи щось подібне. Ну і загалом, для дитини двох років то взагалі, норма, уявляю, скільки всього він хоче розсказати-розпитати, а "потужностей" ще не вистачає. :wink:
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Галина » 01 грудня 2015, 20:58

В нас теж таке було. Але коли просила спокійно все повторити ще раз і не спішити, то говорила нормально. Моїй було 2,8 в той час. Як на мене дитина просто хоче дуже багато розказати, а словниковий запас ще малий і поки дитина сформулює речення, то кілька разів повторює перші склади. В нас десь 2-3 місяці це тривало.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Тиха » 07 грудня 2015, 16:54

Ото я вас тут послухала, трохи заспокоілась, а потім мене знову "накрило" і поіхала з дитиною до невролога. Сказала, шо то через збудливу нервову систему. Порадила зберігати спокій в домі, бкз тб, мультиків, поменше говорити. Приписала магне в6, гліцин і цераксон. Останнього не даю, щось страшновато. Вже третій день лікуємось, наразі без змін до кращого. А я знову начиталась інтернету на ту тему і мене аж трусить :scare:
Тиха Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 536
З нами з: 27 липня 2013, 19:08
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 397 раз.
Подякували: 277 раз.
Діти: Хлопченя

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Tajga » 08 грудня 2015, 03:28

Тиха, не зовсім розумію, від чого трусить? Які є ще підстави, крім затинання, щоб звертатись до невролога?
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Тиха » 08 грудня 2015, 09:35

Вчора він так сильно затинався, що повторював склади по надцять разів, а часом так і не закінчував слова, бо не міг. Причому фрази звичні, у звичній обстановці.. Мені дуже важко це слухати, і він вже починає нервуватись через те, що не може сказати. А загалом зараз у нього складний період - на вулицю з плачем, додому з плачем, як що не по його падає на підлогу чи розвертається і йде, вкласти спати- ціле мистецтво
Тиха Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 536
З нами з: 27 липня 2013, 19:08
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 397 раз.
Подякували: 277 раз.
Діти: Хлопченя

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Marichka » 08 грудня 2015, 09:57

Все буде добре!!!В кожного різні періоди,різні настрої.Побільше тілесного контакту,обіймів,уваги,розуміння,спільного часу.
А в якого невролога були?
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Тиха » 08 грудня 2015, 11:42

В Свірськоі. Ще сказала, що він дуже "мій" і це недобре, важко буде до садочку звикнути.А що з тим робити, я не знаю. Я дійсно весь час з ним, а останнім чамом навіть в іншу кімнату мене не відпускає. Бабців-дідів поблизу немає, у друзів своі клопоти..
Тиха Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 536
З нами з: 27 липня 2013, 19:08
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 397 раз.
Подякували: 277 раз.
Діти: Хлопченя

Re: Дитина заїкається

Повідомлення Tajga » 08 грудня 2015, 13:07

Те, що скажу, це моя дуже суб"єктивна і особиста думка, але роблю це для того, щоб показати дещо інщий погляд збоку. Звісно, я не бачила дитини і все тільки, і неповно, знаю, зі слів мами в цій темі. Але.
Поправте мене, якщо я перебільшую - але для дитини 2,2 року говорити реченнями (вже півроку) - це дуже суперово. Моя Марго, а їй нині 2,1 говорить слів з 30 тих, що я зафіксувала і розумію, ще певно стільки ж мені не зрозумілих уривків слів і говорити реченнями навіть і на думці не має (бачу цю хитру штучку наскрізь :yes: )
Так от, особисто мені в твоїй ситуації, Тиха, бачиться, що мовленнєвий апарат фізіологічно не встигає за думками і потребами дитини, і твого хлопчика це звичайно може дещо нервувати, плюс твоє особисте ставлення і переживання з приводу, я б сказала трохи надумане. З одного боку, він хоче тобі вгодити і це зрозуміло, з іншого - можливо, має місце криза трьох років. Всьо це до кучі може викликати всі ті ситуації, що ти описала.
Я не дарма запитала, про інші підстави йти до невролога, крім затинання, бо, якщо в анамнезі в дитини важкі пологи, родова травма, передчасні пологи, затримка психо-фізичного розвитку в першій рік і т.п., то це одне, а якщо дитина - народилась вчасно, не мала жодних проблем з здоров"ям - фізичним і психічним до тепер - то це зовсім інша справа. Бо в першому випадку зрозумілий і похід до лікаря, і призначення ліків, а в другому - я б радше пішла до дитячого психолога, або як до неврологів - то принаймні двох.
До речі про призначення. Магне Б6 - головна підстава для призначення - дефіцит магнію в організмі, доведений клінічно(тобто на підставі відповідних аналізів. Як мінімум. Тиха, чи у вас підтверджений клінічно дефіцит магнію? Бо якщо дефіциту магнію немає, а внаслідок прийому ліків буде його надлишок - то це тим більше призведе до проблем зі здоров"ям. Гліцин - перше, що побачила в неті - препарат для лікування алкоголізму... :crazy: Останніх 10 років занйшов застосування і в педіатріїї. Хвалять, наголошують на індивідуальній дозі, яку призначає виключно лікар, і заувага:
| +
(цитата із статті)собливості, про які в анотаціях не пишуть, але оскільки в житті це спостерігається, не сказати про це не можна. Гліцин впливає на обмін – дуже індивідуальну річ, у кожного має свої особливості. Але якщо препарат має такі ефекти, як поліпшення уваги, навченості, можна зробити висновок, що це не на 100% седативну речовина, є в ньому і стимулюючий ефект, і він необхідний. Але ось цей самий стимулюючий ефект іноді неважливо переноситься хворими, у яких центральна нервова система і без того перезбуджена. А може, просто не вистачає або надлишок якихось речовин, медіаторів у мозку – але я спостерігала випадки підвищення збудливості від гліцину, провокації невротичних ознак – почуття страху, внутрішнього збудження, тривоги. Ці особливості не описані в анотаціях, але, оскільки практика показала, причому неодноразово, їх можливість, пам'ятати і знати про їх необхідно.

Про цераксон я взагалі промовчу... Людська психіка дозріває десятками років, і втручатися в її розвиток без серйозних об"єктивних підстав - це як мінімум нерозумно... Особисто я почекала б з початком прийому перерахованих ліків, поспостерігала б за дитиною і при потребі порадилась, як мінімум, ще з одним неврологом.
Перепрошую всіх за великий об"єм тексту, але не сказати нічого я не могла.
Так, я не маю медичної освіти, все, що я написала - базується на моєму ообистому досвіді і інформації, яка у вільному доступі в неті, я не заохочую спіпо вірити тому, що я написала, навпаки, прошу і навіть вимагаю - не вірити, перевіряти самому, збирати інформацію, співставляти факти, самому стати психологом для своєї дитини, відкинувши паніку і надмірну стурбованість.
Тиха, почитай про кризу трьох років та історії тих мам, які пережили її зі своїми дітьми. Можливо, вона саме починається у вас? Бо може проходити в різний час і по-різному. Бувають і дуже важкі випадки, є такі ситуаціїї, що коси стають дибки, але вони переживались, іноді навіть без застосування заспокійливого чаю, на кажучи про серйозніші речовини і препарати...
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Поперед.Далі

Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron