Глобальні оголошення!



Коли допускати до комп'ютера?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення Sam » 23 червня 2017, 02:36

TYulia, у нас зараз ноутбук схований, десь близько місяця вже. Малому 3.6, бо було так, як включали мультик, то далі він собі включав все нові і нові в ютубі, доходило до монстрів і т.п., забрати без криків і істерики неможливо. То вирішили, поки без ноута пожити. На телефоні не включаю йому мвйже ніколи , хіба, що вже якийсь капець, то кажемо, що нам вислали 1 мульт і все, то поки що проходить. Він дуже хоче щось дивитися, якось побачив як я на фб гортала стрічку і там був відео-рецепт, то він щось 3 рази підряд зі мною переглядав те відео і на другий день просив. Я теж не знаю як бути, але бачу по собі, що це залежність.
Sam Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 580
З нами з: 14 липня 2014, 17:08
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 717 раз.
Подякували: 562 раз.
Діти: Синочок і донечка

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення Marichka » 23 червня 2017, 08:40

Восени в нашого малого 6ув кашлюк,то відповідно довго 6ув вдома-а дім,то і мультики.Спочатку ні6и нічого,зручно включити і щось со6і ро6ити.А незадого дивлюсь,то якийсь пере6ор.Виключала комп взаду і казала,що щось не працює,а6о на розетці кнопку виключала-йому тоді того досить 6уло.Але мені легкше,6о сам до6ре 6авиться і машинками,і лего.Я дальше со6і могла щось ро6ити.
Планшет 6ув поломаний два роки,то свідомо його не ремонтували,6о тягнуло до нього як наркотик.
Хоч і це розумію.Вчора цілий день 6ула в поїздці,то ввечері,коли всі спали теж хотілось хоч на 5 хв почитати
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення Vikibee » 23 червня 2017, 13:12

Я дозволяю мультики, а часом і сама прошу, щоб сіли і подивилися. Марічка не любить сидіти в компі, часом переглядає на ютюбі рецепти кулінарні і нам готує, а часом мультики, але рідко, їй краще щось майструвати, вона надто активна до простого сидіння. Ще з татом програмують, дуже подобається, їй, різні дитячі персонажі рухомі. А от з малим важче - він хоче дивитися, те що він хоче, на тій мові, яку він хоче і з ним домовитися важко. То я виділила час, коли готую, тоді Гліб дивиться. Але зараз літо, канікули, малюки, в основному, на вулиці ганяють. Я трагедії не роблю, ми з чоловіком теж працюємо за комп'ютером, лиш все в міру, ну і під моїм контролем.
Моя молитва лине в Небеса! Стою я перед Богом на колінах: "Дай, Отче, миру, спокою в серця... Тебе благає щиро Україна..."
Vikibee Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 561
З нами з: 04 липня 2012, 10:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 862 раз.
Подякували: 335 раз.
Діти: Дівчинка Марічка.
Синочок Гліб

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення erinaceus » 23 червня 2017, 14:10

TYulia То не варіант дати гратися-дивитися досхочу, поки не набридне. Бо не набридне ніколи :hi: В мене таке враження, що і якби на 5год включили, то все одно було б мало і хотів би ще. В нас ці всі гаджети для перегляду мультиків переважно. Планшет в дорозі, якщо довго їхати-летіти. Тоді 20-30хв трохи рятують від скуки. На компі на роботі можемо деколи включити, щоб мати змогу щось зробити, якщо малий з нами. На телефоні майже не включаю. Окуліст казала, що таке дрібне і близьке зображення шкідливе для очей. Якщо і дивитися, то на великому екрані. На мобілці малий може з татом пограти якусь гру, хвилин 15 і то дуже рідко. Раніше дивився Хто в горах, Всяка музяка і т.д, але вже набридло. Всі мультики у нас скачані, бо якщо дивитися на ютубі, то він буде і далі хотіти, ті що збоку показують. А так, 1-2 подивився і вистачить.
Взагалі, все має бути в міру. Якщо дозовано і розумно підібрано, то реально може допомогти, якщо треба вільну хвилинку. Ну і дитині якесь задоволення.
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення Sam » 23 червня 2017, 14:11

Vikibee, а якого віку дітки?
Я не проти комп'ютера, бо ж не в кам'яному віці живемо, але щось зараз не можу спокійно забрати його від нього.
Sam Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 580
З нами з: 14 липня 2014, 17:08
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 717 раз.
Подякували: 562 раз.
Діти: Синочок і донечка

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення TYulia » 23 червня 2017, 14:49

Sam написав:Я не проти комп'ютера, бо ж не в кам'яному віці живемо, але щось зараз не можу спокійно забрати його від нього.

от і я про те ж :impossible:
erinaceus написав:Планшет в дорозі, якщо довго їхати-летіти.

Ми раніше теж малому в машині включали (десь йому 2 роки було), бо дуже не любив переїзди. Але як малий дивився в той планшет, то часто його трохи закачувало від нього, тому якось то діло відмінили. Недавно їздили в Київ поїздом, потім ще 4 години в літаку, планшет взяли на всякий випадок, але малий прекрасно обійшовся без нього, читали, малювали.

Бачила є тема про планшет для школяра. А то в першому-другому класі вже є потреба в планшеті? На який вік ви б своїй дитині подарували планшет? Смартфон?
Перші сім років дитину потрібно любити, другі сім років треба її виховувати, треті сім років - бути їй найкращим другом, а потім відпустити її і молитися, щоб у неї все було добре...
Зображення
TYulia Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1584
З нами з: 09 серпня 2012, 15:27
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) поцілована Богом (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 797 раз.
Подякували: 700 раз.
Діти: маленький чудо-хлопчик

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення Vikibee » 23 червня 2017, 15:28

Sam, меншому 3,5. Марічці майже 6. Я поки не бачу потреби у планшеті зовсім. Телефон теж не купую.
Моя молитва лине в Небеса! Стою я перед Богом на колінах: "Дай, Отче, миру, спокою в серця... Тебе благає щиро Україна..."
Vikibee Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 561
З нами з: 04 липня 2012, 10:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 862 раз.
Подякували: 335 раз.
Діти: Дівчинка Марічка.
Синочок Гліб

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення Natalinda » 23 червня 2017, 16:27

В мене дитина навчилася включати компютер в школі на інформатиці. Вдома досі за комп не сідає. В бабусі десь рік тому зрозумів що таке ютуб. Казала що більше не лишу. Щоб вибирали (і бабуся і внук) або вони граються без ноуту або допобачення. ультики і вдома дивитися можна.
На планшеті є лиш одна гра. Грає дуже рідко. Мій телефон просить коли вже прям нудь-нудніша. Закачувати ігри не вміє. Ну тобто дана установка нічого невідомого на мому тел. не клацати, бо більше не дам. Погоджуюся що ми не в камяному віці, але й досі переконана що дітям дошкільного віку не конче вміти користуватися пультом від телевізора, компом, ноутом, планшетом і телефоном. Наші батьки освоюють техніку без особливих проблем, то й діти наздоженуть.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення TaniaPicaSSo » 24 червня 2017, 00:44

І мене турбує дане питання. В нас ситуація така. До мультиків діти привчені ще до року, а все "дякуючи" чоловіку. У нього це найпростіший спосіб зайняти дітей. Вже навіть менша постійно приповзає до нього, коли він за компом, смикає його за штанку, хоче щоб він взяв на руки і включив мультики. Я не раз говорила з чоловіком на ту тему, але так виходить, що він вдома працює, і коли я залишаю їх вдома, а сама кудись йду, (найчастіше то на йогу, але десь колись ще кудись виходжу, хоч і не часто), а він мусить працювати. Часом діти можуть і самі забавитись, навіть менша може часом повзати по хаті і годину нікого не чіпати, вже не кажучи про старшу, ну але як якась ситуація, що вони йому заважають, то зразу починається кінозал. Я вже з цим змирилась і сприймаю це, що так вже мусить бути. Але якщо вже я прийшла додому, то вже більше мультиків того дня не дозволяю. Але як і писали дівчата, легше не включати, ніж включити а потім вимикати. В принципі, я не проти самих мультиків як таких і до години в день вважаю допустимим. АЛЕ тільки не на ютубі, це по-перше. Ютуб це щось страшне, бо, як писала Сем, лишаєш дитину з одними мультиками, а через півгодини вона вже навключає собі всяких монстрів. Ну і просто, на ютубі очі розбігаються від різноманіття, хочеться ще і ще, я помітила, що Марта не може додивитись до кінця серію на 5 хв, постійно переключає, а краще цю, а нє цю, оцю включу. Тому я стараюсь краще включити повнометражний мультик на годину-півтори, вже скачений або на якомусь сайті, не на ютубі. І на нервову систему краще, та година але з одним сюжетом так не впливає, як ото постійно щось інше.
А ще в нас мультики то розмінна монета. Заборона мультиків то наше єдине покарання. За грубі проступки, типу як вдарить когось або дуже довго істерить за якусь фігню, зразу заборона мультиків на день-два чи більше. І трохи не подобається це мені тим, що я себе ловлю на тому, що шукаю вже будь-яку причину, щоб їх заборонити. Бо реально без мультиків жити можна, і життя якесь краще без них.
До телефона, на щастя, в нас Марта не привчена, щоб дуже. Десь колись дуже рідко дозволяю погратись, може 2-3 рази в місяць. Це в нас винагорода, якщо вчасно підготується до сну, і тоді я дозволяю 10-15 хв погратись, але це в нас рідко буває ))
Я підтримую думку Наталінди, Юлі та інших дівчат, що з гаджетами дітей дружити рано не варто. Інша справа, якщо навчати їх користуватися ними повноцінно, то я ще розумію. Тобто якби дитина в 6 років знала хоч пару кодів, щоб зробити сайт, ну то молодець, звичайно. А скачувати і бавитися в ігри дурний зможе. Від того розумітися в технологіях дитина не буде, а фантазію і вміння знайти собі заняття воно таки вбиває.
Була нещодавно в нас така ситуація. Їхали поїздом зі Львова. Заходимо в наш плацкарт, а там вже сидять тато з дівчинкою Мартусиного віку. Я так зраділа, думала, що як чудово, буде компанія Мартусі. Я тільки встигла подумати, як тато дівчинки висадив її на другу полицю і дав в руки планшет. Марта трошки розчарувалась, бо теж хотіла гратись і з дівчинкою, і так заглядали одна на одну час від часу, але та з планшетом. Марта теж зразу до мене, щоб я дала на телефоні побавитись. А я з собою навіть в дорогу беру і розмальовки, і ігри настольні. І сіли ми грати гру якусь. І та дівчинка так поглядала нас з цікавістю і навіть попросила тата дозволу спуститись, щоб погратися з нами. Але тато сказав, що ні, хай там сидить. І це не подумайте, що був якийсь поганий тато. У всіх інших відношеннях було видно, що він дуже хороший і дбайливий татусь, але десь вже в їхній сім'ї прижилося, що дитину найкраще зайняти планшетом. Але ж ми, дорослі, тим самим крадемо в них стільки цікавого, що вони можуть навіть не знати.
Коли в нас бувають періоди без мультиків, то Марта без проблем себе чимось займає, а як подивиться день-два мультики, то потім ходить і ниє, що їй нудно, нема чим зайнятись, і єдине, що вона хоче, то мультики. І от так як в дівчат, і не шкода включити на трошки, але краще вже не включати зовсім.
Зображення
TaniaPicaSSo Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2683
З нами з: 11 вересня 2012, 21:35
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1350 раз.
Подякували: 2568 раз.
Діти: Дві доці

Re: Коли допускати до комп'ютера?

Повідомлення erinaceus » 24 червня 2017, 14:24

Тут головне знати міру. Що забагато, то нездорово. Мене теж дивує, коли дитині на годину-дві дають в руки планшет, щоб чимось зайняти :crazy: У нас також завжди в дорогу іграшки, розмальовки, книжки.
З іншого боку, для мене не катастрофічно включити дитині два рази в день мультик по півгодини. Мій син сам довго не грається, йому треба компанії. Можливо, в когось діти самі по собі, чи якщо дитина не одна, то граються разом. А я ж не ходячий атракціон :crazy: Я не можу розважати малого 14год на добу. У мене також є якісь справи, робота, потреби і бажання :pardon: І все треба поєднувати. А так, щаслива мама - щасливі діти :wink:
Є випадки, коли мультик реально рятує. В силу свого віку чи то може характеру, моя дитина не може зрозуміти, що є випадки, коли я не можу приділити йому увагу :dash: Якщо мені треба зробити терміновий дзвінок чи вирішити якесь нагальне питання, то єдиний шанс зробити це спокійно, відволікти його переглядом. Інакше як на зло, в той же момент він буде кричати, нити, бо щось не так, вимагати чогось і т.д. Надіюся, з часом від зрозуміє, що інколи треба почекати з своїми бажаннями і розмовами...
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Поперед.Далі

Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей