Глобальні оголошення!



Як дітям розповідати про ЦЕ?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення happymami » 21 березня 2010, 00:32

Взято з одного "Живого журналу"
Книжка "Покажи мені!" провокує суперечки. Я ж знаю одне. Пошле, збочене, неадекватне чи ще якесь ставлення до сексу нав'язується батьками. Діти сприймають абсолютно все природно! І зазвичай про секс і близько не думають.
В моєму дитинстві сталося три історії, які добряче запам'яталися. Вони б не запам'яталися так, аби не образа на батьків і нерозуміння їхніх дій. Я б забула про ці "еротичні" епізоди геть. Але старші доклали руку, аби в 25 я про них писала в жеже :)

1.
Коли мені було років 5-6, ми пішли в гості до тьоті Ліди. У тьоті Ліди було троє дочок, бездоганно вишколених, неймовірно красивих і дуже талановитих. Мені тими дівчатами проїли весь мозок, бо весь час ставили в приклад. Як вони тчуть цілими днями, а потім ці роботи продають. Як вони "строєм" ходять чистити картоплю на величезну ораву людей. Які вони слухняні і т.д. Але мова не про те. Ми прийшли до них в гості, сиділи в хаті на дивані (сімейство жило в приватному будинку в селі). Було жарко, я була в кологотах і кофті, одна з сестер (точно не пам'ятаю - молодша чи середня) теж була в колготах. Ми дуріли, борюкалися. І ось ми сидимо на дивані одна напроти одної, і я пальцями ноги пихаю подружці між ніг - просто наче відштовхую в процесі гри її від себе. Мені це місце - між ніг - видалося дуже зручним для відштовхування, тим паче, що вона широко розставила ноги, бо впиралася, аби я не звалила її з дивану. І тут це побачила її мама, тьотя Ліда. Який скандал піднявся... Я не пам'ятаю деталей, може мені і вліпили по вухах, але пам'ятаю відчуття від скандалу, де йшлося, що я розбещена, і раз я така, то щоб не сміла з її дочкою гратися... Ніколи більше не смій туди ноги совати, сварилася жінка. Я пам'ятаю, що вона була дуже розгнівана, а я не розуміла, за що? Адже її дочка не менше пхалася, і у живіт, і у голову... Це був рівноцінний бій двох суперників, то чому мене так сварять?

2.
В років 6 я і моя подружка Люда дуже товаришували з Людиним двоюрідним братом, якому тоді було 12. Він приїжджав вряди-годи з Хоролу і вигадував цікаві ігри. Свого часу хітом сезону стала гра "в ферму". Не дивно, жили тоді у селі. Ми були то коровами, то козами, то ще кимсь. В своїх іграх повністю відтворювали життя тварючок. І ось найцікавішим і найзагадковішим на наші дитячі уявлення був процес "водіння до бика" (чи до жеребця, чи до цапа). Це коли ми спарювалися. Таємничим діло це було не тому, що нас дивували дії, які в процесі гри здійснювалися. А тому, що Роман завжди виключав світло, і ми сиділи в темряві, і це було дуже цікаво та дивно. Баба Галя, доярка, працювала на справжній фермі, і сном і духом не знала про наші розваги... А Роман спершу залазив на нас зверху (ну які сільські діти не бачили, як спарюються тварини?), відтворюючи специфічні рухи, а потім придумав нове. Ми роздягалися до гола, лягали на полу під якусь ряднину. Він лягав на нас зверху, ми мали йому мацати пісюна. Так от, мені видавалося неймовірним те, як його пісюн ставав твердим! досі пам'ятаю ті відчуття в долоні...
А потім я розказала татові, він - бабі Галі, і нам дуже строго заборонили бачитися і гратися в такі ігри! З того часу ферма була тільки пластилінова (але там теж фігурки спарювалися:)). Це вже ставши дорослою, я обурилася, як Роман міг так нас використовувати. А тепер, ставши ще дорослішою, думаю: ну йому ж гормони грали, буває... Але тоді, в дитинстві, я не відчувала у іграх нічого поганого, пошлого чи неприємного.

3.
Мені було років 12, я приїхала в село на літо, пасла корів. Їхала верхи на коні, розганяла череду додому. Було жарко, ми жили бідно, нормального одягу не було. Була кофта, яку я вдягла вранці, доки роса і свіже. А в обід спекотно, під кофтою нічого нема, я її скинула і обв'язала навколо талії. Груди на той вік у мене набубнявіли, було два "прищика", які вже трохи над поверхнею, ггг, "височіли". Їхала гордо по селу від двору до двору. Коли якийсь дід почав соромити. Як тобі не соромно, питає, дівка на виданні, а цицьками світить? І тоді вперше до мене дійшло. Мене захлинув якийсь сором, дуже сильний. Я довго згадувала цю свою поїздку на коні, і думала: як я могла??? Як могла так опозоритися??? проїхатися по ВСЬОМУ СЕЛУ З ГОЛИМИ ЦИЦЬКАМИ?!?
Ось так одне дідове зауваження вселило в мене сильний сором. Сором свого тіла.
Хоча ж дванадцять років, Господи, ну знайшли, кого соромити. Тих цицьок і зараз нема, а тоді, певно, воно лиш в профіль видно було якісь зміни на тілі. Але ж ні...

То я тепер думаю: у дітей здорове ставлення до тіла і сексуальності, і ми не маємо права закомплексовувати їх! Хай ростуть вільними і люблять себе :)


А як вам батьки розказували про ЦЕ? Як ви збираєтеся своїх дітей "просвіщати"? Чи готові ви дати їм правильні відповіді на їхні "щєкотліві" запитання? Чи знаєте ви, як правильно відповідати? Що скажете, коли ваш малю спитає "Мама, а звідки я взявся?". Чи були у вас ситуації, схожі до описаних вище? Чи відбилися вони якимось чином на вашому майбутньому, на стосунках з ровесниками, чоловіками, батьками?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення happymami » 21 березня 2010, 00:35

У мене вже були проколи, коли я начитана і розумна знала, як відповісти доні на запитання про то, як дитинка потрапила мені в животик. І шо ви думаєте? Звичайно запитання доні всеодно застало врасплох :dash: . І все шо я могла сказати, то тільки те, що вона там з/явилася від любові мами і тата з маленького зернятка.
А на питання у ванній "Мама, а шо то в мене там за горбик такий" (коли мала сама мила свої інтімні зони) я взагалі не знала як відповідати. такшо, мамусі, готуйтеся, читайте, і правильно пояснюйте

А про своє сексуальне виховання - я всьо дізнавалася сама, ніхто не просвіщав. Мамі не було до того часу. Про місячні я дізналася вже аж як вони почалися. Ну і всьо такоє
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення Melisa » 21 березня 2010, 00:56

Ой, Люба, тема просто супер. Цитати-теж :)
Я чесно, десь в загальних рисах знаю, як розказуватиму, але не впевнена (прийдеться ще літератури почитати). А щодо того, як виховували. Ну,знаєш, такий час був, що не дуже то хотіли батьки, вірніше, не було прийнято про ЦЕ в голос розказувати, тому я дізнавалась про все з книжок, які батьки нам накупляли (підозрюю, СПЕЦІАЛЬНО). Десь в 11-12 р. я почала цікавить тою літ-рою, хоч вона не стояла на видному місці, та все ж. А потім в школі нам розказували, помню, ще й хлопців повиганяли з класу (десь 7 чи 8 клас). Так що все детально прийшлось взнавати самотужки.
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення happymami » 21 березня 2010, 09:58

Nelya написав:А потім в школі нам розказували, помню, ще й хлопців повиганяли з класу (десь 7 чи 8 клас). Так що все детально прийшлось взнавати самотужки.

ооо. Нагадала. Точно. На валеології було таке, шо шось там троха розказували. Але нам вроді тільки про аборти, чи шо... Я вже й не памнятаю. Але точно не прямо про ЦЕ :unknown: . Цікаво, а зараз в школах є якийсь предмет спеціальний? Чи вже надія на технічний прогрес і розкутість батьків?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення happymami » 21 березня 2010, 10:18

До речі, зараз вже кілька місяців, як борюся зі своєю мамою, щоб вона не верещала диким криком, коли малий тарбає себе за свого "слоника" :oops: :D . Бо він може налякатися і подумати шо робить шось неправильне. А насправді всі розумні книжки пишуть, шо в такому віці дитина ще не займається онанізмом, а просто досліджує своє тіло. Як от руки знаходить свої в 3 місяці :D . Ми ж не кричимо, шо не чіпай свої руки, коли воно їх надибало, правда? Так само і з пісюном. Мені так смішно дивитися, як він його тягне. Боляче дивитися, я б сказала :lol: . Але я тоді намагаюся його увагу переключити на шось інше, але не сварю.
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення Oksana » 21 березня 2010, 10:34

а в нас ще й сестричці цікаво, що ж то ТАМ таке в братика....бігає за ним, і ловить :mrgreen: :dash: потім заглядає чого то в неї такого немає... :dash:
Вобщім, ми голяком тепер бігаємо рідко, стараємось одівати трусики :flag:
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення happymami » 21 березня 2010, 10:41

та ти шо? оце прикооол :lol:

Це як одна історія в знайомих.
Пішов старший братик (18 років) в туалет. А найменша (2 роки) за ним. Прибігла - дивиться. пальцьом тикає і питає - А ШО ТО ТАКЕ?))))
А ще коли ту найменшу привезли з полового, то один з маленьких братиків (бо їх там купа дітей) подививс на голу сестричку і так серйозно мамі каже "Мамо, завезіть її назад. Вона хвора - їй пісю в роддомі відріхали" :lol:

Ой, дівчонки, то так тяжо бути серйозним і спокійним в таких випадках :roll: але
Практичні поради зі статевого виховання
1. Намагайтеся вести розмову в найприроднішій манері, як під час обговорення будь-якої іншої теми.
2. Уникайте довгих повчальних лекцій зі статевих питань. Вам може знадобитися 15 хв., щоб викласти все, що ви вважаєте потрібним. Проте дитина не може залишатися уважною так довго. Вона ставитиме запитання і захоче отримувати короткі конкретні відповіді.
3. Подбайте про те, щоб ваша розповідь не обмежилася лише біологічними фактами — дитині захочеться довідатися про ваше до них ставлення, переживання та рішення.
4. Не бійтеся розказати дитині про секс «надто багато». З її пам’яті вивітриться практично все, що вона не зрозуміла.
5. Якщо ваша дитина вживає непристойні слова, спокійно поясніть їй їхнє значення, а потім скажіть, чому ви не хочете, щоб вона це робила. Можна, наприклад, сказати: «Людям дуже неприємно чути таке слово», або: «Не думаю, що це кращий спосіб розповісти про те, що ти відчуваєш». Пам’ятайте, що злість чи жарти з приводу вживання дитиною непристойних слів, найчастіше спонукають її повторювати їх.
6. Намагайтеся правильно називати статеві органи, уникаючи для їхнього позначення слова «піпка», «піпіска» тощо.
7. Навіть діти дошкільного віку мають знати, як захистити себе від сексуального насильства. Це означає, що ви маєте навчити дитину говорити «ні» дорослим. От приклад розмови на цю тему з чотирьох-п’ятирічною дитиною: «Ти знаєш, що дорослим людям буває іноді важко знайти собі друзів. Тому вони знайомляться з дітьми. У цьому немає нічого поганого. Та якщо вони просять робити такі речі, про які дорослі не мають просити дітей (наприклад, залізти руками в штани), ти повинен/повинна відповісти «ні» й відразу прибігти та розповісти мені».
8. Розмови про статеве виховання, що наближається, слід розпочинати раніше, ніж дитина досягне підліткового віку. Фізичні та фізіологічні зміни (зокрема розвиток молочних залоз, менструації та полюції) можуть з’явитися і раніше десятирічного віку.
Хлопчикам потрібно розповідати про менструації, а дівчатка мають розуміти, що означає ерекція. Не уникайте обговорення таких питань, як гомосексуальність і проституція. Більшість дітей довідуються про це з телепередач чи читають про неї. Що пробуджує цілком природну цікавість.
9. Розкажіть, нічого не приховуючи, про СНІД та інші хвороби, що передаються статевим шляхом. Та намагайтеся врахувати можливу реакцію дитини. Немає ніякої необхідності залякувати п’яти-шестирічну дитину, розповідаючи про фатальну смерть від СНІДу. З іншого боку, якщо ви відкладете розмову до настання підліткового віку, це навряд чи принесе їй користь. Навіть школярі молодших класів мають знати, що таке СНІД і як він передається.
10. Постарайтеся, щоб дитина не відчувала ніяковості, ставлячи запитання на статеві теми. Не кажіть їй: «Ти ще надто мала, щоб зрозуміти це». Якщо дитина ставить конкретне запитання, вона має отримати конкретну відповідь :!: у доступній для неї формі. :!:
11. Якщо ви не можете відповісти на запитання дитини, не бійтеся зізнатися в цьому. Зверніться до більш знаючої людини, приміром, до вашого лікаря, він допоможе знайти потрібні відомості.
12. Відповівши на запитання дитини, переконайтеся, що вона зрозуміла ваші слова. Перевірте, наскільки ваша відповідь відповідає тому, про що вона насправді хоче довідатися. Дуже добре, якщо після вашої розмови в дитини виникнуть до вас запитання.
Використано матеріали «Енциклопедії сексу»
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення mala-karta » 21 березня 2010, 10:44

Oksana написав:а в нас ще й сестричці цікаво, що ж то ТАМ таке в братика....бігає за ним, і ловить :mrgreen: :dash: потім заглядає чого то в неї такого немає... :dash:
Вобщім, ми голяком тепер бігаємо рідко, стараємось одівати трусики :flag:

аааааааааа!!!!
я під столом :lol:

кумедні дітиська :)
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення Oksana » 22 березня 2010, 00:20

:oops: ну що зробиш, досліджуєм чим то ми відрізняємось :lol:
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Re: Як дітям розповідати про ЦЕ?

Повідомлення Olenka » 07 квітня 2010, 01:12

Мене той пункт про "називайте правильними словами" - трохи не сприймаю. Ну що, я Назарчику в рік і три, який показує і говорить "пуп" а потім не, що нижче пупа, буду казати "це половий член"? Я кажу, що це "пісюн". Пуп - пісюн, все зрозуміло :D :lol: Тим паче, що він дійсно пісяє ним. :D
Може, в 5 років я і буду говорити, що це половий член. Або, коли сестричка з"явиться, не така, як він :D

А про шарпання за пісюн - спочатку це дослідження, а після року-два-три це може бути дійсно форма онанізму, при чому найчастіше від того, що скучно і нема чим зайнятись. Так що, якщо у дитини мрійливий вираз обличчя і шарпає себе за те, що стирчить, то придумуйте якусь цікаву гру :) (це я на мудрому сайті вичитала)
Olenka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 440
З нами з: 12 жовтня 2009, 18:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 199 раз.
Подякували: 510 раз.
Діти: Сонячний хлопчик Назарчик

Далі

Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей