Глобальні оголошення!



Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення Русік » 16 січня 2012, 13:28

Вчора мала нагоду побачити наочно різницю між двома дітьми з різницею у віці в 9 місяців. Моєму 4 з копійками. Хлопчику 3,5 роки. По розмові він на рівні Миколи в 1,5 роки, але в ігровій кімнаті як дав! Миколі, що мій тільки сльози зміг пустити. Ще й для порядку старшого брата захищав.
З чого я роблю для себе висновок: кожна дитина сильна в якісь сфері. Хтось читає і рахує, а хтось емоційно росте.
І завдання мами - підтримувати сильну сторону і підтягувати в міру зацікавленості дитини слабку.
Дорогу осилит идущий!
Русік Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 966
З нами з: 23 лютого 2010, 17:37
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2)
Дякував (ла): 896 раз.
Подякували: 1209 раз.
Діти: Козаки Микола та Сашко + козачка Катерина

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення Shalimar » 16 січня 2012, 14:05

мне безразлично, что умеют или не умеют чужие дети.
Я с детства не признавала равнялки.
Стремлюсь к лучшему, но выше собственной головы не прыгнуть, поэтому развиваю своего ребенка в меру его возможностей на данный момент. И информация о способностях других детей мне ничего не даст)
«…и вот когда попросили принести самое прекрасное из того, что есть на всем белом свете, ворона принесла свое дитя…»
Shalimar Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3584
З нами з: 10 жовтня 2010, 16:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
акула пера (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 715 раз.
Подякували: 1892 раз.
Діти: Gent

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення mala-karta » 16 січня 2012, 14:20

тому що, Shalimar, тут форум, і більшість форумчанок я знаю тільки офлайн.
Я знаю, що в Тараньки, приміром, 2 доці, але про них знаю мало що. І мені дуже цікаво було дізнатися, що старша донечка дуже гарно говорить, впізнає Шевченка, і розуміє. що таке букви.
І знаю, що в Крапки є синочок. І тепер знаю, що він знає всі букви, вміє крутити педалі 2-колісного велосипеда і знає "Отче Наш"
А ще знаю, що Зіркин малий вміє робити кувирок.
І оце все мені цікаво тому що мені цікаво, яка таранька, яка крапка, яка зірка і які їх діти. Оце й усе :)

Тобі не цікаво - не читай :)
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення Перлинка » 16 січня 2012, 14:34

Shalimar

просто за таким принципом половину тем на форумі можна скосити

бо десь про відпочинок,десь про іграшки,десь про шмотки,десь про лице і фігуру,десь про таланти чи досягнення свої чи дітей,завжди хтось виглядатиме гіршим,хтось кращим,а хтось посереднім

а якщо ти себе дійсно ні з ким не порівнюєш то й зачіпати тебе то не має,можна просто порадіти за інших

інше питання ,дійсно ,що в декого комплекси розвиваються,але я особисто не знаю як з цим бути,тоді мені взагалі нема
шо тут робити :grin:

бо я більше люблю ділитись успіхами аніж невдачами,помічати і зациклюватись на своїх невдачах -позиція невдахи
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення Ira » 16 січня 2012, 15:08

Така на перший погляд ніби й не дуже дискусійна тема, а викликала таке пожвавлення!
Мені цікаво, що дітки такого віку вміють і знають, тому напишу і про свою доцю.
Вона в мене енергійна і жвава. На місці не всидить. Дуже любить працювати на публіку - коли приходять гості, то вона їх розваєжає: розказує віршики, співає, танцює. Осінню ми були в ресторані, то вона перед велим числом незнайомих їй людей виступала на сцені за своїм бажанням і після виконання нею вірша чи пісні, казала, щоб їй хлопали :grin:
Проте вчити віршики і пісеньки вона буде лише ті, які їй подобаються. Так і в садочку гарно і голосно співає лише те, що їй до душі. Коли співають ті пісні, що їй не подобаються - мовчить.
Вміє рахувати до 11, інколи пропускає 7.
Знає форми і основні кольори.
А от букви вчити не хоче, то я і не наполягаю.
Ira Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 564
З нами з: 06 січня 2010, 15:02
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 326 раз.
Подякували: 390 раз.

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення Nymydora » 16 січня 2012, 15:41

МЕні теж цікаво порівняти, що вміють діти. І зовсім не для того, щоб відчути себе ущєрбною чи навпаки.
Знач так, Денис Андрійович уміють:
-розповідати віршики, причому спеціально ми їх не вчимо, просто читаємо часто
- розповідати казочки і фрагменти казочок (спонтанно)
- уявляти себе героєм казки і повторювати слова (хіт - історія про кенгуренятко Бамсі. Наприклад, приходить Денис до татка і питає: А ти вмієш стрибати так, як я? Відповідь "вмію" неправильна. Треба відповісти "Ні, я вмію літати/плавати"). Знає колискові.
- вдавати, ніби співає в мікрофон
- гарно гратися машинками
- знає всі кольори, практично не плутаючи
- знає букву "О"
- знає своє ім'я, прізвище, вік. Імена тата, мами, бабців-дідів (включаючи з пра-), сестричок. Знає, де живе (але дурачиться, і каже "в полі"). Знає, де живе друга бабця (в Підгородньому)
- знає такі марки машин: волга, дачія, нива, міцубісі, мерседес, славута. Чітко знає, в кого з родини яка машина. Розрізняє фуру, бус, пікап, екскаватор, трактор, машину, яка вивозить септик. Знає, що трактор має мати борону.
- знає різні назви тварин
- говорить багато, складними реченнями: сьогодні вперше сказав речення зі словом "чи". Філософствує )))
- постійно задає питання: що? (не вживає "хто"), який, де... і т.д.
-знає цифри до десяти, рахує майже без помилок, але сумніваюся, що знає їх значення. Для нього це просто слова.
- вміє різати ножничками, але під пильним контролем

Але:
- не їсть сам (хоча вміє їсти і ложкою, і вилкою, і сам пити)
- не проситься на горщик (останнім часом просто каже: мама, я попісяв, і то не завжди)
- не ходить сам по сходах
- не знає букв (крім "о").
- не знає геометричних фігур
- рідко грається сам конструктором
- майже перестав малювати, частіше - розмальовує (читай: замазує) фарбами
- дуже сором'язливий і при чужих людях рідко розповідає віршики і взагалі говорить. НАвіть в гостях в родини мусить півгодинки призвичаїтися, щоб почати спілкуватися.
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення krapk@ » 16 січня 2012, 16:02

мені теж дійно дуже дуже приємно читати про здобутки малечі наших форумчанок, тим більше - ви хоч маєте можливість бачитися, а ми рідкі гості в Тернополі, поки що.
До речі, моя дитина ще не вміє задавати питань типу чого чому і т.п. Але зато!! Дівчатака я така довольна як слон. Вчора Юрчик зрозумів як з голосної і приголосної зробити звук, тобто я кажу йому м а-він каже ма, м і у-му, к і а-ка с і е-се :clapping: . На а, о і и майже всі приголосні получаються, ще на у і е не дуже. І саме важливо, що це не я його заставляю, а він сам таще дошку, фломастер або крейду і каже пиши. А довольна я тому, що він машинками не любить гратися,а книжками просто обожнює-і все хоче щоб я пояснила по 100раз. Може якби навчився читати по складам, то б вже читав щось потрохи. І я б мала вільну хвильку.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення Ludmila » 16 січня 2012, 16:22

Наша Сашуня:
їсть самостійно
залазить і вилазить з досить високого дитячого ліжечка (схожа тоді на скалолаза) :grin:
спускається і піднімається по сходах тільки самостійно
знає імена батьків, дідусів, бабусь
показує правильно тварин в книжечці, знає їх назви
класно складає конструктор з багатьох деталей
любить танцювати і досить вправно це робить ( в такт музиці) ;-)
показує на пальчиках скільки їй рочків, рахує тільки до 5-ти.
знайде цукерки і мандаринки, де б ми їх не заховали :grin:
Зображення
Ludmila Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 271
З нами з: 22 вересня 2010, 10:34
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 496 раз.
Подякували: 325 раз.
Діти: дівчинка Сашенька

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення Nymydora » 16 січня 2012, 16:25

Та я думаю, всі, крім Шалімар, зрозуміли нащо ця тема. А якщо вона має свою думку, то це її право. Що ж тут такого.
А я хочу вчити читати кубиками Зайцева. Треба, певно, збирати вже гроші. Хоча, щось мій не дуже наразі до букв береться. То така закономірність - в кого батьки дуже читають, то діти зазвичай не рвуться :grin:
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Дітки від 2-3 - а що вони вміють??

Повідомлення Ira » 16 січня 2012, 16:29

Ще забула дописати, що Лєра знає своє прізвище, по-батькові, де живе, імена всіх близьких родичів і де вони живуть, хресних. Дуже любить допомагати: миє посуд, пилососить, миє підлогу, допомагає мені готувати їсти і носити на стіл блюда перед приходом гостей.
Раніше дуже любила, щоб я їй читала книжечки, тепер чомусь менше цим цікавиться.
Давно вміє їсти сама, але інколи просить, щоб я її погодувала (суп чи борщ).
Ira Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 564
З нами з: 06 січня 2010, 15:02
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 326 раз.
Подякували: 390 раз.

Поперед.Далі

Повернутись до Виховання дитини



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей