Глобальні оголошення!



Сіль у раціоні дитини

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Сіль у раціоні дитини

Повідомлення Oksana » 02 березня 2010, 19:09

Хотілось би дізнатись ось про що...
Я своїм маляткам (1,4 рочки) поки їжу не солила, але...свекруха давно переконує, що потрібно хоч щіпочку солі але добавляти в їжу, бо вона так краще засвоюється. Вирішила поритись в неті на цю тему, і от що найшла...
Стаття під назвою "Загальновідомі міфи про правильне харчування"
Жири, м'ясо, сіль - шкідливі, овочі та фрукти - корисні. Менше жирів, більше овочів - і ти здоровий. Та будь-які правила мають виключення та особливості виконання.
.................
Помилка №6: «Обмежте вживання солі»
Факти: Сіль грає ключову роль в травленні і засвоєнні їжі. Сіль також необхідна для розвитку і функціонування нервової системи.

Так як тоді правильно вчинити? Солити чи ні? Хочеться все для дітей робити якнайкраще, як деколи незнаєш яке оте краще...
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення mari » 03 березня 2010, 00:55

Я теж рахую ,що вже стільки на сьогоднішіній день фанатів здорового харчування розвелося,що аж гай шумить. Статті так і луплять- і то не можна і друге ні, словом все має бути в міру. І солити їжу потрібно, але дитині дуже мало. Сіль дійсно необхідна для правильного розвитку ЦНС.(нервов.с-ми)
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення Oksana » 03 березня 2010, 01:09

Дякую, Вам, Маріє!!! Будемо пробувати по щіпочці давати... Бо я от собі тепер думаю, якщо сіль дійсно відіграє роль в засвоєнні їжі, то може і гемоглобін в нас тому такий низький, що ми не солили їжі... Може оте залізе тому і не засвоювалось...
Вобщім, думок багато, будем пробувати :)
Дуже хочеться вірити, що обійдемось без препаратів заліза, а нас просто врятує додавання трішечки солі :oops:
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення гра з вогнем » 03 березня 2010, 01:54

я гадаю так:
до року дитинка отримує достатню кількість солей з прикормом.
після року так чи інакше діти починають їсти "дорослу їжу", яка солена, тому "дитячу їжу" підслолювати - я не бачу потреби.
але й готувати окремо дитині чи вихоплювати в неї щось з криком кинь-кака - теж не вважаю за доцільне.

додатково ж солити прикорм ("дитячу їжу") я не вважаю за необхідне, оскільки сіль - це підсилювач смаку (як і цукор), думаю дитина ще встигне наїстися соленої чи солодкої їжі. а поки її раціон контролюю я, то хай їсть без отого підсилення.

одним словом, я не солю :) гемоглобін у нас хороший, наіть високий. але це напевна одна з тих особливостей, яка дуже індивідуальна.
бо у мене під час вагітності гемоглобін піднявся як ніколи, я взагалі переживала чому так. і зараз тримається високий. як і в дитини.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення Dashko » 03 березня 2010, 17:18

Коли я починала вводити прикорм своїй старшій дочці, мене зацікавили ідеї педагогічного прикорму (ідея в тому, що з самого початку мама і дитина харчуються зі спільного столу, але дитина отримає їжу дуже маленькими порціями - мікродозами. Мама повинна сама харчуватися здорово, але звичайно не починати їсти перетерті пюрешки без солі та цукру). Ось, як пояснювалося вживання дитиною солі: при такому способі введення прикорму, дитина отримає сіль в дуже маленькій кількості (допустимій для неї), і кількість ця поступово зростає, що теж дуже добре. Якщо порівняти з педіатричним прикормом, тут стрибок від "ідеального" харчування до загального столу набагато відчутніший.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення гра з вогнем » 03 березня 2010, 20:40

педагогічний прикорм - хороша штука!
я коли розглядала прикорм зрозуміла, що саме ми не потянемо педагогічний :( наше харчування далеко не ідеальне :(
тому й досі ми разом лише вечеряєм, й то мої улюблені страви дитині не перепадають :(
а ще вранці він з татом снідає :) тоді перепадає більше, але я не боюся, бо тато у нас м'ясоїд, а м'ясо я переважно печу саме, без нічого :D
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення mala-karta » 04 березня 2010, 00:28

і у нас педагогічний прикорм :)
так що я харчуюся здорово :)

солю собі для смаку, але часто як хтось пробує нашу їжу, то каже, що недосолена.
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення erinaceus » 20 липня 2014, 21:52

Чи змінилося щось в плані підсолювання через чотири роки після останнього допису? :confused: Коли починати добавляти малюку сіль?
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення Vikibee » 20 липня 2014, 23:39

Я почала солити після року, то моя дільнича сказала, шо то і не дивно, шо моя мала так погано їсть. Бо ж, бачте, все в мене не добре, як не солене. Але то не нашкодило ніяк, я вважаю.
Моя молитва лине в Небеса! Стою я перед Богом на колінах: "Дай, Отче, миру, спокою в серця... Тебе благає щиро Україна..."
Vikibee Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 561
З нами з: 04 липня 2012, 10:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 862 раз.
Подякували: 335 раз.
Діти: Дівчинка Марічка.
Синочок Гліб

Re: Сіль у раціоні дитини

Повідомлення Nymydora » 21 липня 2014, 00:52

а я не солю взагалі. Сіль даю тільки в хліб, в сир домашній. Ну і часом фету купуємо. Плюс квашені огірки-капуста. Нормально їсться.
Сіль затримує воду в організмі. Це консервант, наскільки я знаю.
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Далі

Повернутись до Прикорм



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron