Глобальні оголошення!



Зберiгання препаратiв у вiдкритому станi

Зберiгання препаратiв у вiдкритому станi

Повідомлення Liza » 26 червня 2013, 16:34

Привiт.
У iнструкцiях до медикаментiв не завжди пишуть, скiльки часу можна зберiгати вiдкритою мiсткiсть iз препаратом. Чи е тут якiсь загальнi правила для всiх препаратiв або для певних iх груп?
Питання це виникло у мене пiсля того, як я виявила, що дала дитинi Нурофен, котрий був вiдкритий невiдомо коли (термiн придатностi ще не вийшов), бо думала, що це той, котрий свiжокуплений, а свiжокупленого я не помiтила. Це було виявлено через кiлька годин пiсля прийому препарату, коли в дитини темп-ра була вже ОК, але дитина мала на шиi ледь помiтну висипку (схожу на залежанiсть, бо перед тим спала на тому боцi), дуже плакала i нудилася. Думаю, чи то могло статися вiд старостi препарату.
Дитинi 1 рiк i 3 мiсяцi.
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: Зберiгання препаратiв у вiдкритому станi

Повідомлення Lesya » 15 серпня 2013, 13:19

Термін зберігання препарату після відкриття вказують лише для стерильних (напр. очні краплі...), чи тих, на які має вплив повітря. Всі ін можуть нормально стояти до закінчення свого тарміну придатності. Флакони з розчинами чи сиропами звісно закривати їх корками, щоб пил не падав. :wink:
Якщо дитина добереться до таблеток і пошкодить упаковку, то їх видавити з пластинки і викинути. Не на всі, але на більшість може впливати вологість повітря в кімнаті, тому таблетки в пошкоджених блістерах можуть позсипмтися на порошок, міняти свій колір, тощо.

Тому не бійтеся користуватися жарознижуючими, протикашлевими чи ін сиропами - розчинами повторно. Економте свій час і не відвідуйте аптеки надто часто! :yes:
Зображення
Lesya Офлайн

Аватар користувача
Аптекар (провізор)
 
Повідомлень: 866
З нами з: 05 липня 2010, 19:17
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 548 раз.
Подякували: 1086 раз.
Діти: Синочок і дві лапочки дочки


Повернутись до Аптекар (провізор)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей