Сторінка 1 з 2

Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 01 березня 2011, 10:58
happymami
fajno написав:
happymami написав:А шо хто чув про Салін? Кажуть - та ж сама воді з сіллю, але класний розбризкувач.

Спирт бензиловий, натрію монофосфат, натрію біфосфат, бензалконію хлорид, вода очищена
я теж ним спочатку капала (педіатр порадила). а потім подивилася склад :crazy: воно ніби і сіль (але я слабка в хімії :ugeek: - яке з них сіль? ) пройшлась по складниках в гуглі:
спирт!
натрію монофосфат http://pet.labeltest.com/ingrf_view.php?ingr=65,
натрію біфосфат - щось протимікробне, але не поняла шо( ,
бензалконію хлорид -http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D1%85%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B4
я розумію, що кухонна сіль то хлорид натрію. то де вона?


Розкажіть детальніше, чи такий безпечний той Салін і чи варто ним користуватися і взагалі, може там морська сіль? Шо ви про нього знаєте?
І що порадите при лікуванні нежитю в дитини, приміром, 1,9

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 01 березня 2011, 23:19
Lesya
Всі речовини, які Ви перерахували - допоміжні. От тільки бензилового спирту я в складі не бачу. :head: А от Натрію хлорид там є - 65 %. Якщо у Вас збереглася упаковка, то на ній теж це вказано, десь по самій серединці з лицевого боку.
Окрім даного препарату є безліч аналогів сольового розчину : Аква Маріс, Но-соль, Салін, Маример, Хьюмер..

Щодо моєї думки - ніколи і нічим не бризкайте дитині в ніс!!! для дитини - це шкідливо в принципі, а крім того - стрес. Неприємно. :mrgreen:
Даний засіб (називаю в однині, бо всі ці назви - одне і теж, за винятком виробника і ціни) призначений не для лікування, а як гігієнічний засіб. Коли надто сухе повітря в кімнаті... можна тут цитувати Комаровського, чи будь-якого педіатра. :thumbsup: В таких випадках капайте в ніс будь що з переліченого, або купіть фізрозчин (той що в вену капають) і якщо набирати шприцом через пробку, то стерильність залишиться надовго. Є флакони по 100 і 200 мл, а простіше - ампули по 5 мл - буде одна на раз. І коштує копійки.
Можна рбити в домашніх умовах, але тут серйозна проблема з стерильністю. Така концентрація солі і воді - це курорт для розмноження всяких бактерій. Хіба будете готувати щодня, або через день. Довше тримати не рекомендую.

Лікуємо нежить? Ну давайте полікуємо.
Якщо дитині від 0 до 1,5 чи 2 років - не лікуємо нічим, що треба лити-бризкати в ніс. Першу добу (може і другу) з носика буде текти рікою. Чудово!!! Промокайте одноразовими серветками, чи м"якенькою тканиною, тільки щоб не натерти червоного. Далі виділення стають густими і зеленими. Тут вже треба відсмоктувати аспіратором, тому що за таких умов дитина не зможе їсти (особливо якщо на ГВ). День-два доведеться помучитись. Якщо слиз дуже густий, особливо після сну, то тут варто промивати носик фізрозчином чи морською сіллю, а тоді відсмоктувати. Маля ще не вміє дути носика.
Вам руки чухаються залити дитині щось лікувальне? А що???
Всі родичі гарбузові радять вдатися до народних методів. Якщо ви будете діяти так само, як і з харчуванням - пробувати самому перед тим, як дати дитині, то ніякі "бабусині" методи не захочете більше й знати. Врахуйте, що далеко не все, що можна дорослому, можна і дитині, навіть в слабших розведеннях. Сік з бурячка, алое, каланхое, мед, часник і т.д. печуть, різко звужують судини слизової, страшенно огидні, коли затікають в глотку. :mrgreen: Від такого дитина буде найменше що - верещати :scare: :scare: , плакати :gore: ...
В аптеці теж є крапельки і спреї, навіть для новонароджених. Але я б не рекомендувала. Вони всі діють за принципом звуження судин. Це може бути на перший день, коли з носика тече прозора рідина. Але коли це слиз зеленіє і стає густішим, ви навпаки, перешкоджаєте його виходу. Не забувайте, що дитя ще не дує носа!!!
В деяких дит ЛОРів і педіатрів є думка, що використання спре їв в ранньому дитячому віці може зумовити асму. Астма може виникнути як алергічна реакція на спрей чи краплі, і залишитися.
Не бійтеся не використовувати ліків при дитячому нежиті. Гаймориту ваша дитина не отримає – гайморові пазухи до року ще тільки формуються. А от медикаментозна алергія чи астма – цілком реально.
Біля ліжечка можна ставити букети з хвойних дерев, чи палити аромалампи, поставити на ніч чи на сон розрізану цибулину чи зубець часнику…

Якщо дитині майже 2 і більше, тоді крім промивання носика варто вчити його видувати слиз. Можна підключати і ліки.
Репарати можна умовно поділити на 2 групи: в ніс і в рот (які діють на ніс). До другої групи належать 2 засоби: Мілі носик і Синупрет. Мілі носик належить англійській компанії, але виготовляється в Індії. До його складу входить 2 хімічні складники, що теж мають судинно звужуючу дію. Синупрет – німецький препарат. Для дітей в краплях (пити) і в сиропі, а для дорослих є і в таблетках. Рослинний. Основна дія – розріджує і виводить слиз з носа, гайморових пазух, бронхів; знімає запальний процес. Єдине, що можна при вагітності і годуванні груддю.

В першу групу входять краплі і спреї для носа. В окремі крім хімічного компоненту додають ментол чи евкаліпт.

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 02 березня 2011, 01:32
mala-karta
Lesya написав:ніколи і нічим не бризкайте дитині в ніс!!! для дитини - це шкідливо в принципі


а чому шкідливо?

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 22 березня 2011, 14:22
Lesya
mala-karta написав:
Lesya написав:ніколи і нічим не бризкайте дитині в ніс!!! для дитини - це шкідливо в принципі


а чому шкідливо?



Кілька статей колись читала, що спреї в дітей можуть викликати асму. Не у всіх, звісно, але відсоток там був досить значний.
Крім того, це не природньо. І об"єм рідини, яка вибризкується, не регулюється практично у всіх спреях.

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 22 березня 2011, 14:29
Lesya
минулого тижня у газеті Факти натрапила на цікаве інтервю з якимись київським професором. Говорили про нежить. Він проти назальних крапель, що володіють судиннозвужуючою дією, оскільки це часто (після 40) призводить до гіпертонічних захворювань.

До речі, в кого проблеми з тиском, зі згортанням крові (варикоз в загостренні або навпаки, погіршення згортання), після операції - забудьте про все, що капається-бризкається в ніс. Бо я раніше, здається, говорила тільки про асму.

Вагітним теж судиннозвужувальні протипоказані!!!

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 21 грудня 2011, 23:24
олеся
Розкажіть, будь ласка про піносол нам його виписали при нежиті чи це судиннозвужуючий препарат чи ні а також про протаргол що краще?

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 21 грудня 2011, 23:57
Lesya
Тут важко сказати, що краще, не знаючи проблеми.
Піносол не є судиннозвужувальним - він навпаки, викликає гіперемію слизової носа. В кого тонкі чи ламкі судини може піти носом кров. Поряд з тим в нього хороші антисептичні властивості. Для дитини я б рекомендувала брати його у вигляді мазі і трішки мастити не в самому носику, а під ним. Ефірні олії дитина буде вдихати, а подразнення слизової уникне.

Протаргол готують з срібла. Має прекрасні антисептичні властивості. Препарат дуже старий, ефективний. Але чи викликає неприємні відчуття при закапуванні - не знаю.

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 22 грудня 2011, 00:07
олеся
При закапуванні протарголом діти спокійніше себе вели ніж при піносолі тому цікавила різниця між ними. Напевне таки завтра куплю протагрол. Дякую за відповідь... :roses:

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 22 грудня 2011, 00:53
Liljondr
а можна меньшеньким капати носик ромашка+кора дуба
бо моїй малій старшій помагає
а от чубайсику - 9місяців. можна?

Re: Салін. Або лікуємо нежить

ПовідомленняДодано: 22 грудня 2011, 03:19
ЗІрка
сік буряка пече? :? я капаю малому, пробувала перед тим сама - жодних неприємних відчуттів, солоденький...а що скажете про Називін? нам його виписали...