Глобальні оголошення!



Територія твого розвитку

Музика, серіали, фільми, телепередачі, книжки, які ми рекомендуємо, обговорюємо, застерігаємо

Модератор: taranjka

Територія твого розвитку

Повідомлення nadusha » 21 травня 2016, 23:21

Дуже подобається мені ця група у Фейсбук. Пропоную тут ділитися тим, що нас розвиває :yes:
Якщо людину "кидає" від одної до іншої в пошуках єдиного, то це лише від мізерності духовного і розумового розвитку. Від невпевненості і неусвідомленості. Поки людина не виростить сама себе, поки вона не почує своє внутрішнє справжнє, нічого не зміниться. Поки вона не буде самодостатня, вона буде шукати себе в інших жінках або чоловіках. Чим більше вона втрачена для самої себе, тим більшою безглуздою кількістю людей вона буде оточувати свою істоту. Вона буде "жебракувати". Вимагати уваги, обожнювання, ласки і любові. Тому що порожня. І коли вона говорить "люблю", вона любить те, що отримує від вас. Коли люди відчувають щось, що не можна назвати навіть любов'ю, слова не потрібні. Це щось знаходиться там, де люди на однаковому рівні, причому високому, де вони "на одній хвилі", вони не беруть, у них в обох це просто є. Вони купаються в загальному потоці цього щось. Не борються. Не чекають. У них вже є. А найбільший жарт Всесвіту в тому, що поки ти не дістанеш любов з себе, ти так ніколи і не станеш нею наповненим. Не можна насильно дотягнути людину до певного рівня духовного розвитку, якщо вона сама не відчуває потреби "самопошуку". Вона може лише прикинутися, що бажає цього, переслідуючи певні цілі. Іноді вона робить це неусвідомлено. Таких людей не можна не прощати. Вони справжні десь дуже глибоко в собі. Вони не знають, що роблять. Їх варто прощати тільки заради тих, хто у них всередині, навіть якщо вони цього ніколи не зрозуміють. У цьому й відмінність пробуджених від сплячих. Вони прощають, бо знають, що могли б робити точно так же, якби не прокинулися. Це як пробачити самого себе. І знову все єдине і пов'язане, оскільки є нерозривною частиною цілого.
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Територія твого розвитку

Повідомлення nadusha » 21 травня 2016, 23:24

Коли я полюбила себе

Любити себе необхідно, адже любов до самого себе - це зовсім не егоїзм, а ознака того, що людина піклується про найцінніше, що у неї є - про свою душу.
Якщо у вашому житті настав момент, коли ви втомилися і не розумієте сенсу того, що відбувається, прочитайте ці рядки, і ви неодмінно відчуєте, що на душі стало легше.

Коли я полюбила себе, я зрозуміла, що туга і емоційні страждання - це всього-на-всього знаки, що попереджають про те, що я живу проти своєї власної істини. Сьогодні я знаю, що це називається щирістю.
Коли я полюбила себе, я зрозуміла, як сильно я можу образити іншу людину, намагаючись нав'язати їй мої бажання, навіть якщо я знаю, що час для цього ще не настав і людина не готова, навіть якщо цією людиною була я сама. Сьогодні я називаю це повагою.
Коли я полюбила себе, я перестала жадати іншого життя, я нарешті побачила, що все навколишнє закликає мене розвиватися. Сьогодні я називаю це зрілістю.
Коли я полюбила себе, я зрозуміла, що при будь-яких обставинах я завжди перебуваю у правильному місці в правильний час, і все відбувається у винятково вірний момент, тому я заспокоїлася. Сьогодні я називаю це впевненістю в собі.
Коли я полюбила себе, я перестала красти свій час і розробляти великі проекти для того, щоб втілити їх у майбутньому. Сьогодні я роблю тільки те, що приносить мені радість і щастя, те, що я люблю і те, що веселить моє серце. Я роблю все це на власний розсуд і у своєму ритмі. Сьогодні я називаю це простотою.
Коли я полюбила себе, я звільнилася від усього, що завдавало шкоди моєму здоров'ю - їжі, людей, речей, ситуацій, а також всього, що тягнуло мене вниз і збивало з правильного шляху. Спочатку я називала таку поведінку здоровим егоїзмом. Сьогодні я знаю, що це - любов до самої себе.
Коли я полюбила себе, я перестала намагатися бути завжди правою, і з тих пір я стала рідше помилятися. Сьогодні я зрозуміла, що це - скромність.
Коли я полюбила себе, я відмовилася жити минулим і турбуватися про майбутнє. Зараз я живу тільки одним моментом, в якому відбувається все і відразу. Сьогодні я живу кожен день, день за днем, і я називаю це задоволенням.
Коли я полюбила себе, я дізналася, що мій розум може турбувати мене і робити мене нездоровою. Але коли я поєднала розум з моїм серцем, він перетворився у цінного союзника. Сьогодні я називаю це з'єднання мудрістю серця.
Ми не повинні більше побоюватися суперечок, конфронтацій і інших проблем з самими собою або іншими людьми. Навіть зірки стикаються, і з їх зіткнень народжуються нові світи. Сьогодні я знаю, що це - життя!

За матеріалами книги Kim&Alison McMillen «When I Loved Myself Enough»
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Територія твого розвитку

Повідомлення nadusha » 26 травня 2016, 23:34

Хочу і буду

Пораду «робити тільки те, що хочеться» наші громадяни сприймають як заклик до анархії. Свої найбільші бажання вони вважають неодмінно низинними, хибними, небезпечними для тих, хто їх оточує. Люди просто бояться дати собі волю! Я бачу в цьому серйозний симптом загального неврозу.

Кажеш людині: роби те, що хочеш! А вона: ну що ви! Хіба так можна?!

Відповідаю: якщо ви вважаєте себе хорошою людиною, то так. Можна і потрібно. Бажання хорошої людини збігаються з інтересами тих, хто її оточує.

Шість правил, які допомогли не одному десятку людей вийти з неврозу — результат 30 років практики. Це не означає, що я думав над ними 30 років. Швидше за все, одного разу вони самі стихійно вишикувалися, як таблиця Менделєєва у голові у Менделєєва, коли він прокинувся.

Правила прості на перший погляд:

1. Робити тільки те, що хочеться.
2. Не робити того, чого робити не хочеться.
3. Одразу говорити про те, що не подобається.
4. Не відповідати, коли не питають.
5. Відповідати тільки на питання.
6. З'ясовуючи стосунки, говорити тільки про себе.

Поясню, як вони працюють. Кожен невротик ще в дитинстві отримує в своє життя якийсь подразник, і навіть не один. Оскільки це подразник, який постійно і набридливо повторюється, психіка дитини виробляє одні і ті ж стереотипні реакції на нього. Наприклад, батьки кричать — дитина лякається і закривається в собі, а оскільки кричать вони постійно, то дитина постійно перебуває в страху і пригніченому стані. Вона росте, і поведінка продовжує закріплюватися. Подразник — реакція, подразник — реакція. Так проходить рік за роком. У мозку за цей час формуються міцні нервові зв'язки, так звана рефлекторна дуга — збудовані певним чином нервові клітини, які змушують реагувати звичним чином на будь-який аналогічний подразник. (А якщо дитину били або взагалі кинули? Уявляєте, які у неї виробляються реакції на життя?)

Так ось, щоб допомогти людині подолати страхи, тривоги, невпевненість, низьку самооцінку - цю дугу потрібно зламати. Створити нові зв'язки, новий їх порядок. І є тільки один спосіб це зробити "без застосування лоботомії": за допомогою вчинків, незвичних для невротика.

Їй треба почати діяти по-іншому, ламати свої поведінкові стереотипи. І коли є чіткі інструкції, як поводитися в кожній конкретній ситуації — змінитися легше. Не роздумуючи, не рефлексуючи, не звертаючись до власного (негативного) досвіду. Для життя в цілому не має значення, що ви думаєте, має значення тільки те, що ви відчуваєте і те, що ви робите.

Мої правила пропонують спосіб поведінки, абсолютно невластивої невротикам і, навпаки, характерної для психічно здорових людей: спокійних, незалежних, з високою самооцінкою, тих, які люблять себе.

Найбільший опір, масу питань, сумнівів, а також звинувачень на мою адресу викликає пункт перший. Мені кажуть: це що? «Люби себе, чхай на всіх, і в житті чекає на тебе успіх»? Хоча про «наплюй на всіх» я ніколи і ніде не кажу.

Чомусь всі вперто вважають, що жити, як хочеш сам — значить жити на шкоду тим, хто оточує. Крім того, в нашому суспільстві побутує презирливе ставлення до власних бажань, як ніби вони обов'язково повинні бути низинними. І хибними. Я б навіть сказав, що наші громадяни ставляться до своїх бажань з побоюванням або навіть страхом. Концепція така: «Мені тільки дай волю! Я ж ууух! Мене ж потім не зупинити буде! (Секс, наркотики і рок-н-рол або типу «У гніві я страшний!)» Якщо це справді те, чого вона хоче, то що ж це за людина така? Далі вона зазвичай визнає, що їй потрібна тверда рука, міцна узда та інше. По-моєму, така психологія називається рабською.

Є ще один концепт. У мами улюбленим криком слідом (можливо, батькові) було: «Ти не можеш жити, як ти хочеш» І щось гірше вона говорила про тих, хто так і живе (можливо, про батька). У бабусі була приказка: «Не для радості живемо, а для совісті», і у всієї родини була прикмета: якщо сьогодні багато сміємося, значить, завтра плакати будемо. Результат — людина з тривожною психікою органічно не може робити те, що хоче. Навіть визначити, чого саме хоче — не може. Вона ніби заздалегідь винна і впевнена, що за виконані бажання прийде розплата і тому превентивно треба поводитися «як треба».

І ще «робити те, що хочеться» часто плутають з «бути егоїстом». Але тут велика різниця! Егоїст не приймає себе і ніяк не може заспокоїтися. Він абсолютно зациклений на собі, своїх проблемах і внутрішніх переживаннях, головні з яких — почуття образи. Він не може вам допомогти або поспівчувати зовсім не тому, що такий поганий, а тому що у нього немає на це душевних сил. Адже у нього з самим собою бурхливі, захоплюючі відносини. І всім здається, що він нечутливий, черствий, холодний, що йому на всіх наплювати, а він в цей час думає, що це як раз на нього всім наплювати! І продовжує збирати образи.

І хто така людина, яка себе любить? Це той, який завжди вибере справу, до якої у нього душа лежить. А коли треба вирішити, як вчинити, він, може, прикине, що ефективно, що розумно, як почуття обов'язку велить, а потім зробить, як хочеться. Навіть якщо втратить на цьому гроші. І багато чого він може втратити. Але на кого йому при цьому ображатися? У нього все добре. Він живе серед тих, кого любить, він працює там, де подобається ... У нього з самим собою про все домовлено і гармонійно, і тому він добрий до інших і відкритий до світу. А ще він поважає чужі бажання так саме, як поважає свої.

І до речі, саме тому у нього немає того внутрішнього конфлікту, який характерний для невротиків, які живуть подвійним життям. Наприклад, з дружиною — з почуття обов'язку, а з коханкою просто з почуття. І тоді він дружині подарунок купує тому, що «так треба», а не тому, що ХОЧЕ її потішити. Або на роботу йде тому, що йому подобається те, що він робить, а не тому, що у нього кредит і він сподівається ще п'ять років потерпіти це офісне пекло. Ось вона — роздвоєність!

Бажаючи досягти результатів, багато хто вважає своїм обов'язком поборотися з собою, придушити емоції, сказати собі: нічого, звикну! Результат, досягнутий без боротьби і самоподолання, їх, мабуть, не радує. Ось універсальний приклад такої боротьби: з одного боку вона хоче їсти, а з іншого — схуднути. І навіть якщо худне — програє. Вона в програші сама собі, бо все одно мріє про тістечко, особливо ближче до першої години ночі.

Ну ось приблизно, що я говорю своїм клієнтам, коли пояснюю перше і, напевно, найважливіше з моїх шести правил. За яким, до речі, я і сам намагаюся жити. І не буду робити вигляд, що мені це легко далося. Щоб «жити як хочеться», спочатку потрібно багато зусиль. Психіка звично веде тебе по шляху компромісів і страхів, а ти ловиш себе за руку і кажеш: блін, що ж я роблю? Я ж цього не хочу! І так багато разів, після яких стає все легше і легше приймати рішення. У свою користь, але не на шкоду комусь. Я ж знаю, що людина я хороша, а значить, мої бажання не створять нікому проблем.

І чесно кажучи, стає легше жити. Більше того, потренувавшись, через якийсь час ти більше вже не можеш по-іншому. Іншого разу і думаєш «вчинити розумно», але всупереч бажанню та волі, а організм вже пручається .. До тих пір, поки не відмовляєшся від того, чого по-справжньому не хочеш, але начебто потрібно. І настає радість.

© Михайло Лабковський
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки

Re: Територія твого розвитку

Повідомлення nadusha » 11 червня 2016, 08:14

Рішення, про які ви обов'язково будете шкодувати в старості
Ми кожен день приймаємо рішення і робимо вибір. Але мало хто прораховує, як рішення позначаться на майбутньому житті. Про що ми можемо пошкодувати?
1. Ви будете шкодувати про те, що занадто багато часу провели перед телевізором, переглядаючи нескінченні серіали, передачі, реаліті-шоу.
2. Ви будете шкодувати про те, що зробили головним пріоритетом життя у віртуальному світі соц. мереж, з головою занурившись у гру помилкових уявлень про себе, своїх знайомих.
3. Ви будете шкодувати про те, що не вели здоровий спосіб життя, дозволяючи своїм звичкам взяти контроль над вами.
4. Ви будете шкодувати про те, що мало споглядали і насолоджувалися реальною красою цього світу, проживаючи своє життя, поспішаючи.
5. Ви будете шкодувати про те, що мало вірили і не прагнули до пізнання чогось великого.
6. Ви будете шкодувати про те, що рідко зустрічали схід сонця і проводжали його захід, виправдовуючись всякими важливими справами і турботами.
7. Ви будете шкодувати про те, що були занадто скуті, налякані, серйозні і відповідали загальноприйнятим нормам "правильної", "гідної" "успішної" поведінки в суспільстві.
8. Ви будете шкодувати про те, що занадто швидко подорослішали і забороняли собі іноді побути дитиною, нехай навіть в 40 років.
9. Ви будете шкодувати про те, що мало і погано дружили, що не цінували своїх друзів і мало проводили разом час.
10. Ви будете шкодувати про те, що були занадто образливими, злопам'ятними, злими і підозрілими.
11. Ви будете шкодувати про те, що мало спілкувалися зі своєю сім'єю, дітьми, родичами, багато сварилися і злилися на них. Рідко говорили їм слова любові і те, як вони вам дорогі.
12. Ви будете шкодувати про те, що мало сміялися, раділи, веселилися.
13. Ви будете шкодувати про те, що занадто болісно сприймали вчинки і слова інших людей.
14. Ви будете шкодувати про те, що не розвивали свій талант і забували про дитячі мрії та захоплення.
15. Ви будете шкодувати про те, що мало подорожували і пізнавали цей світ.
16. Ви будете шкодувати про те, що занадто багато боялися.
"Озираючись на прожите, я згадую розповідь про одного старого, який на смертному ложі повідав, що його життя було сповнене неприємностей, більшість з яких так і не сталося." Уїнстон Черчілль
17. Ви будете шкодувати про те, що сумнівалися і недооцінювали себе, не наважувалися на більше.
18. Ви будете шкодувати про те, що не зробили божевільний вчинок, не кинули виклик обставинам, світу. Не боролися і опустили руки. Дозволили собі піти і промовчати.
19. Ви будете шкодувати про те, що були одержимі матеріальними речами. Що витратили багато сил, здоров'я і сенс свого життя на придбання модних гаджетів і брендів.
20. Ви будете шкодувати про те, що не сказали головного.
Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливим, не засуджуючи і не картаючи себе за зроблений вибір.
nadusha Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1898
З нами з: 16 лютого 2012, 15:50
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2381 раз.
Подякували: 2212 раз.
Діти: два синочки


Повернутись до Ділимося враженнями



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron