Глобальні оголошення!



Книги. Сподобалось прочитане

Відповісти Відповісти

Смайлики
:arrow: :wink: :yes: :nea: :ha: :hi: ::Р: :crazy: :sad: :impossible: :scare: :aggressive: :dash: :ireful: :cry: :cray: :В): :new: :=): :rose: :kiss: :confused: :pardon: :aplo: :clapping: :dance: :dreams: :love: :bad: :mamba: :***: :cleaning: :working: :help: :dokter: :(): :+++:
Більше смайликів
BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[flash] вимкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено
Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Книги. Сподобалось прочитане

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення nadusha » 05 березня 2016, 09:16

Оксана Іваненко "Марія" (про Марко Вовчок), Ольга Кобилянська "Царівна" - те, що перше приходить на думку.

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення Natalinda » 04 березня 2016, 12:48

Дівчата, особливо напевно дівчата-філологи))))
порадьте що б такого почитати українського по типу Панаса Мирного "Повія", Уласа Самчука "Марія", щось я майже нічого такого не читала раніше, переважно щось ненашеньське..... а оце на днях прослухала і хочеться ще чогось такого...

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення nelly » 29 лютого 2016, 20:18

Читала електронну Синельников Возлюби хворобу свою.
Вразила мене чесно ця книга. Я не є прихильником страшним його діяльності, але він у цій книзі дуже легко, адекватно пише про психологічні проблеми хвороб людини. Чтається цікаво та швидко. З того, що я читала почерпнула багато чого. Можете перевірити на собі))))

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення mari » 03 липня 2014, 17:40

Іздрик. Дядько, який викликає у мене повагу. Напевно тому, що дивний, цікавий, оригінальний, постійно щось творить (не тільки пише, а й малює). Часто вся творчість відганяє якось трансцендентальністю. Не люблю таке, але цікаво. Ціную незвичних.
Дещо з "Теорія брехні" , однозначно вам може не сподобатись, але думаю ви будете згідні, що варто уваги, це не що-небуть.

"Чому люди брешуть, відомо майже достеменно.

| +
Цьому є сонми загальновідомих пояснень, причин, мотивів. Принаймні на грізне «Чому збрехав?» кожен спроможеться відповісти чи бодай стенути плечима, що і є найправдивішим зізнанням.

Але що змушує нас говорити правду? Не піднімаючи погляду, мляво мурмочучи під ніс, затинаючись… І що таке правда? Калічна сповідь сліпуватого паралітика? Сліпа калька підцензурного автора? Стенограма серця? Кардіограма думки?

Правда – як убитий беквокал майже безголосої і позбавленої слуху совісті (правда ж, у метафорах помітно зашкалюють фізичні вади?). Чому вона співає замість тебе? Чому ретельно відвідує репетиції, по суті, не покидаючи репетиційної зали? Адже ти зроду не замовляв жодної совісті, не добирав слів у називанні й узагалі завжди вважав, що «Правда» – це газета.

Аж, виявляється, ні. Кажуть, правда – це тип короткотривалої реакції вокабулярного апарату людини на складні взаємозв’язки внутрішніх фізико-хімічних процесів та зовнішнього соціально-психічного тла. Хіба може таке твердження містити хоч краплю істини? Яке «зовнішнє тло»? Яке «психічне тіло»? Який вокабулярій?

А ще, кажуть, правду можна виміряти. Як рівень алкоголю в крові. Існують детектори брехні (брехні, зауважте, саме брехні, отже, вимірюємо ми все ж брехню і лише опосередковано висновуємо відсоток правди, адже правда не вимірюється, як не вимірюється темрява, скажімо, як не обраховується Ніщо), прилади, які, реагуючи на певні фізіологічні зміни в організмі людини в процесі мовлення, записують ці зміни в подобу сейсмограми. Деякі законодавства визнають покази детектора брехні такими ж чинними, як і свідчення очевидця. Мають рацію, зрештою. Яке значення, чия брехня фігуруватиме у вироку: людини чи машини? Детектори брехні варто б перейменувати в генератори брехні, якби лише поняття «генератор брехні» не видавалося таким привабливо узагальнюючим.

І справа навіть не в тому, що людину, яка розшифровує сейсмограму детектора, теж треба піддавати перевірці на цьому ж детекторі (процес, зрозуміло, безконечний), а в тому, що нікому перевірити сам детектор.

Цікаво, що показав би правдометр, під’єднаний до котрогось із Синайських ораторів, для прикладу? Чи до котрогось із євангелістів? Чи не заговорив би тоді Лука, приміром, голосом відьмака Матвія: «Хлопці, Ісус просив вибачити і переказати, що нічого не вдалося»? А Матвій заголосив би голосом мальованого зайця: «Знаєш, у чому моя проблема? В мене все маленьке – і ручки маленькі, і ніжки, і вушка і носик, і ріжки і хвіст…». А Іван би прорік: «За виняткових обставин щасливий жереб може випасти навіть цілим поколінням, племенам чи народам, і жереб цей кинуто!»

А я скажу таке:
Говорити правду, вірніше, вміти говорити правду – означає володіти найскладнішим інструментом маніпулювання.

Нема кращого способу поневолити людину, як бути з нею відвертою.

Немає більшого ярма, ніж чиясь щирість. На ній збудовано християнство – найвідвертіше маніпулятивний, наймогутніше маніпулятивний тип міжлюдських стосунків.

І я не знаю, хоч це й не стосується теми безпосередньо, чому досі святкується Великдень – день, коли в людства стався викидень і воно виштовхнуло з себе все ще живого Ісуса.

А якщо хтось згадає, відповідаючи, що християнство – зовсім не «міжлюдські стосунки», а стосунки людини з Господом, то я тихо скажу: «Заткайся».

Заткай свою смердючу пащеку і слухай сюди. Якщо ти хоч іще раз, де-небудь, коли-небудь, із будь-якого приводу, wherever, згадаєш про свої приватні стосунки з Господом, я привселюдно виграю тебе детектором брехні, змонтованим із малоамперних, але високовольтних електроприладів.

Приватні стосунки не передбачають жодного «-нства». Оприлюднені приватні стосунки – це не інтим, це – порнографія.

Що таке зло? Все, що пригнічує в людині бажання сили, жадання влади і, зрештою, саму силу.

Що таке добро? Все, що походить від слабкості.

Що таке щастя? Коли усвідомиш: щоб бути сильним, не конче бути похмурим; щоб стати слабким, не конче виснажливо вправляти; щоб збагатіти, не конче втратити; щоб збідніти, не конче звеселитися; що справжнє щастя не коштує ані копійки.

Недолугі й безпорадні не мусять загинути. Але мусять відбувати покарання на Детекторі брехні (десь же існує той один, справжній).
Це перший принцип любові до людини, і його треба дотримуватися.

Що шкідливіше за будь-яку брехню? Та сама брехня у вигляді правди. Або навпаки.

Що шкідливіше за правду? Сама правда, хоч як це банально.

І ще одне:
Може, ти так і не допер, про що йшлося. Мене це не обходить. Однак, може, ти застановився, кажу я правду чи брешу? Знаєш, якщо вже ти дочитав до цього місця, тебе це також не повинно обходити. Спи.

Наша доля – це порожнеча, знеструмлення і зосередженість Іншої сили. Наш час – лише на усвідомлення того, що це наша власна сила, і жодної іншої сили в світі немає.

Ми тримаємося якнайдалі від блискавиць та діянь, ми близькі до щастя досконалих – зрадливості. В нашому небі роз’яснилося: в нас немає іншого шляху крім безлічі інших.
Формула наших страждань – тверде «так» і ніякове «ні».
Формула щастя – така ж.

Слабкі полюбляють запитання, за які досі ніхто не відважився заплатити, бо в них є слабкість зазіхати на заборонене. Сильних же заборони паралізують.

Але думати про силу і слабкість – означає виганяти себе з лабіринту.

Лабіринт – наш дім.
По-справжньому радісні живуть у його центрі.

По-справжньому врівноважені порівну відважують собі самим. Вони не спокусяться забороненим, бо не знають ані спокус, ані заборон.

Не для нового слова потрібен новий німий, не для нових полотен – нові незрячі, не для нової музики – нові глухі. А для того, щоб усі новини виявилися жовто-тривожними заповідями і мир увійшов у наші оселі. Але потрібне старе сумління, аби чути голос істини, що споконвіку голосить на кожному перехресті: «Подайте, Кого-Небудь ради!». І конче треба перестати бути ощадним: уся вбогість від ощадності, і кожні злидні – від примноження, відомо-бо: багатіють лише марнотратні.

Карочє: зав’язуй жмотитись, кінчай шмонатися, перетирати, скільки бонусів зашамотав. Ні хєра не зашамотав. Зеро пунктів, як на файлообміннику. Віддай що-небудь, Найкраще – все. Не встидайся своєї зашмарканої душі. То фігня, шо вона убога. Бог любить її так само, як і решту. Я тобі скажу більше: я теж люблю її так само, як решту. Як і свою власну.

Запам’ятай: ти нікому нічого не винен. Ти тут для радості. Для радості. Можеш переказати це своїм дітям. Тільки, як наважишся, відімкни перед тим усі доступні детектори брехні".

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення Сяна » 23 грудня 2013, 13:02

недавно прочитала Касканеду "Учение дона Хуана". це моє перше знайомство із цим автором. чекала трохи більшого від книги, оскільки наслухалася багато, але скільки людей - стільки й думок. не можу рекомендувати книгу, бо вона специфічна. мені вона загалом сподобалася, треба ще нормально її "переварити" у собі

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення Sms » 21 грудня 2013, 00:50

Нещодавно прочитала "Інферно" Д.Брауна. Всі любителям і прихильникам рекомендую. Легко, живо написано. Дуже цікаві і непередбачуванні повороти сюжету:) Кінцівка трохи дивна... але якись сенс у тому є... Вперше читала Брауна українською, пішло так само легко, як і рос. Переклад прекрасний. Рекомендую. :aplo:

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення mariana » 09 квітня 2013, 03:04

Дівчата, хто читав "Століття Якова" В.Лиса? справді хороша книга? зараз ніде знайти її не можу в продажі.

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення georginochka » 08 квітня 2013, 23:08

Nymydora написав:Європа все тащиться не від того, шо треба )))
Я пробувала читати Тропік Козерога Міллера. Та ну його в болото.

Я читалу цю книжку в 10-му класі (і де я її взяла? :confused: ). Досі памятаю страхітливий кінець :crazy:
Вже взяла в сестри "50 відтінків сірого". Вже маю сумніви читати чи ні :confused:
"Теплі історії до кави" читаю тепер. Легке чтиво. Може й занадто.

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення taranjka » 08 квітня 2013, 12:57

о, ще згадала,давніше читала книжку в цьому стилі - "Світанок сексу" :hi: там теорії про те, щщо для людини є природним. пізніш напишу трошки більше :yes:

Re: Книги. Сподобалось прочитане

Повідомлення taranjka » 08 квітня 2013, 09:39

Natalinda написав:taranjka бери роби в темі короткий переказ)))) :ha:

книжка велика і там багато фактів. загалом в ній йдеться про розвиток сексуальності, сімї, людини і дитини, і ставлення суспільства до всіляких інтимних тем. за приклад беруть Англію і Францію з 16 ст і Америку (але на Україні ситуація відрізнялася не кардинально, просто менше ця тема досліджувалася). Багато інформації для мене було нової - я собі ті часи уявляла інакше :hi:
трохи букв | +
починається з 16 ст. - тому, що саме цей час вважається почало вивільнятися власне "я" особи. його починають потрохи досліджувати, пишуться власні "щоденники"... хоча жінок це менше стосується - вони про себе говорять я дочка, або я дружина- все інше поза нормою. Про статус жінки і її права взагалі... Якщо дівчину було згвалтовано, то скоріш за все винна вона, бо в чоловіка є потреби, а вона "попала під руку". Довгийч ас стандартним норативом було, що дружина - це для продовження роду, утримання будинку, а для розваг - до кольору, до вибору. Таке підтримувала і церква, бо дружина має бути чиста" - тобто не піддаватися плотським утіхам. жіночий оргазм вважався чимсь не пристойним. про всілякі утіхи в жінок допитувалис їх духівники і, єсі шо, казали но-но. відповідно була дозволена лише одно поза :hi:
в 17 ст. зявилась і почала поширюватися порнографія. до кольору, до вибору :crazy: . а домів розпусти скільки було :crazy: навіть книжки-путівники були - шо де, по чому. з описом куртизанок і що вони вміють :hi:
о, ще в цей час почав "творитися" образ "мачо". до цього суспільство терпимо ставилося до мужолозства, а серед підлітків поготів (на селі трохи жосткіше, але менше на зоофілію зважали). тепер же мужчина мав отримати чим по більше жінок і поводитись відповідно.
час від часу на владу "нападало" натхнення і впроваджувалися різні закони. Так за якогось там Людовіка ( :pardon: забула) було страчено одного письменника, за порнографічний твір.
хоча закони були (ловили повій, гомосексуалістів) суспільство їх сприймало довго і впроваджувалося те все повільно. десь з середини 17 століття почали користатись нормами етикету. спочатку в вищих прошарках, потім в містах. так почали фільтруватися розмови - зявилися теми на які не пристойно говорити, і слова (які словечка колись вживали, для позначення "етогосамого" :hi: ). відповідно і поведінка змінилася. правда на це пішло багато часу :hi:
Десь на початку 18 ст почали досліджувати жіноче тіло і навіть зявилися лікарі, які говорили, що жінкам оргазм потрібен - так більша імовірність завагітніти.
Суворіші часи почалися за доби Вікторіанства - тоді вже почали більше контролювати свої сексуальні потреби. Та й різноманітні хвороби поширювалися дуже швидко. Почали засуджуватися доми розпусти, але не сильно. А лікарі заговорили про... мастурбацію і її невимовну шкоду. Раніше її засуджувала церква, а тепер зявилися медичні брошури. Шо я вам скажу. Фантазії в лікарів вистачало - там і картинка, як молодий 17-літній юнак за рік перетворювався на старічка - глухого, сліпого, з виразками і методи боротьби :scare: Була ціла купа різних приспособлень - і привязані руки ди ліжка і рукавиці з шипами то не найгірше :crazy:
і хоч до таких методів вдавалися далеко не всі батьки, але страх був поширений - знайдено не один щоденник, де молоді хлопці описують свої страхи, що ж з ними станеться :hi: до жінок ставились лояльніше, в цьому питанні :hi:
і тут стався бум - сексуальна революці (1960-ті). можна сказати, що все перевернулося з ніг на голову :hi: жінки отримали права - не тільки голосувати і працювати, але як кажуть "право на оргазм". то звичайно сталося не в один момент, воно до того йшло поступово. зявилася контрацепція - тобто жінка може сама вирішувати, коли їй вагітніти. а то й без чоловіка можна завагітніти. змінились сексуальні ролі - нема вже подвійного стандарту для чоловіків - пішов в бордель - значить зрадив.
ера розлучень. (в США зараз вже більша половина шлюбів закінчуються розривом). але тут причина не тільки в занепаді релігійності. жінки отримали право голосу - тобто шлюб, це вже не мовчазна згода жінки. збільшилася тривалість життя - відповідно хочеться більшого розмаїття.
секс вже не тема нонграту.
для мене відкриттям було те, що Европа вважається більш "розпущеною і вілною", ніж Америка :confused: хоча, зараз спостерігають повільний рух до стриманості і зменшенні "помішаності на сексі".

ну от, капка того, що прочитала і запамятала

Догори