Глобальні оголошення!



Аутизм

Відповісти Відповісти

Смайлики
:arrow: :wink: :yes: :nea: :ha: :hi: ::Р: :crazy: :sad: :impossible: :scare: :aggressive: :dash: :ireful: :cry: :cray: :В): :new: :=): :rose: :kiss: :confused: :pardon: :aplo: :clapping: :dance: :dreams: :love: :bad: :mamba: :***: :cleaning: :working: :help: :dokter: :(): :+++:
Більше смайликів
BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[flash] вимкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено
Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Аутизм

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 12 лютого 2021, 11:33

Аутизм та єпілепсія, метод БОС терапіїї у Центрі Стимулювання Мозку

БОС-терапія може застосовуватися у інтелектуально збережених людей при рефлекторних епілепсія, а також при епілептичних нападах, що посилюються на тлі емоційних змін. Показаннями до використання методу БОС є різні форми епілептичних нападів (генералізовані, міоклонічні, абсанси, парціальні), епілептиформні ЕЕГ-розряди без клінічних проявів, а також різні пароксизмальні порушення поведінки. Суть БОС-терапії (біологічний зворотний зв'язок) при придушенні епілептичної активності мозку полягає в тому, що фізіологічні параметри, такі як ЕЕГ, ЕМГ, спірограма і ін., Посилюються і перетворюються у виразний візуальний сигнал, що подається людині для того, щоб він міг вчитися змінювати його в заданому напрямку власним вольовим зусиллям.
Ці виразні звукові та візуальні сигнали зворотного зв'язку, що передаються через спеціальну комп'ютерну програму, відображають цю активність головного мозку. Відбувається вплив за допомогою певних зображень, музики та інших подразників. Прикріплені до тіла біопараметріческіе датчики фіксують зміни фізіологічних показників у відповідь на ці подразнення. Це дає людині більше розуміння процесів, що відбуваються в його організмі і конкретно в головному мозку, і відповідно його добровільний контроль: спочатку людина вчиться керувати зовнішнім сигналом і, врешті-решт, може навчитися розпізнавати, правильно інтерпретувати і використовувати внутрішні сигнали, запам'ятовуючи і контролюючи своє стан.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 09 лютого 2021, 08:58

БОС-терапію використовують і як самостійну нейрокоррекціонну методику, і в комплексі.

У Центрі стимуляції мозку БОС-тренінги проводять:

дитячий невролог козубенко Ольга Генадіівна
клінічний психолог Квятковська Людмила Юріівна
клінічний нейропсихолог ворошилов Евген Олександрович

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 06 лютого 2021, 18:59

Як проходить БОС-тренінг?

Тренінги проходять в ігровій формі. Починаючи з першого заняття, дитячий невролог, логопед або психолог пояснює методику діафрагмального дихання, поступово ускладнюючи техніку і закріплюючи результат. Процес правильного дихання (частота, глибина вдиху і видиху, пульс і температурний режим) відстежуються за допомогою закріплених датчиків і коригується від заняття до заняття фахівцем. Для дитини мотивацією до правильного виконання вправи служить успішне проходження всіх етапів гри у вигляді зміни картинок на екрані монітора.

Переваги методу:

• немедикаментозного;
• технічна і фізіологічна безпека;
• наявність ігрових і змагальних елементів у навчанні;
• короткостроковість;
• довготривалий ефект.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 04 лютого 2021, 21:13

Етапи проходження БОС-тренінгів

Все починається з консультативного прийому фахівця.

На даній бесіді визначається характер проблем дитини, ступінь їх вираженості, наявність поточних корекційних занять. З урахуванням цієї інформації вибудовується індивідуальна програма із застосуванням БОС-терапії, підбором оптимальної частоти занять і тривалості курсу.

Перші заняття доцільно проходити в присутності батька. По-перше, це сформує у дитини більш позитивне адаптивне стан до початку процедури, по-друге, під час заняття батько теж буде знайомитися з механізмами роботи методу, щоб мати можливість в домашніх умовах додатково тренувати навик, закріплюючи ті результати, які були досягнуті на занятті з фахівцем.

Для відстеження динаміки розвитку навичок оптимальніше всього перед початком тренінгу і після його проходження пройти Патопсихологическое діагностику.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 02 лютого 2021, 08:19

логопед Аніщенко Вікторія (методика логопедичного масажу А. Н. Новікової, артикуляційна гімнастика за методикою Е. Краузе, методика "глобального читання" Б. Корсунковой і методика Л. Нуриевой, яка допомагає розвивати пасивний і активний словник у дітей з РДА), робота з гіперактивними дітьми.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Центру стимуляції Мозку


Корекційні заняття, логопедичні масажі, заняття з гарнітурою ForBrain, діагностика Томатіс.
Спеціалізується на лікуванні таких захворювань: Порушення усного мовлення (дизартрія, заїкання, афазія, алалія, дислалія), порушення писемного мовлення (дислексія, дисграфія), загальне недорозвинення мови, затримка мовного розвитку, фонетико-фонематичні недорозвинення.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 30 січня 2021, 08:57

Селезньова Ольга Іванівна
ДИТЯЧИЙ НЕВРОЛОГ
Досвід діагностики при різних захворюваннях, включаючи:

затримка психічного та мовного розвитку у дітей;
динамічне спостереження дітей з наслідками родових травм;
органічні і функціональні ураження центральної нервової системи;
посттравматичні синдроми у дітей і дорослих;
судомні стани різної етіології;
порушення мозкового кровообігу у дорослих і дітей;
дитячий церебральний параліч;
Епісиндроми;
епілепсія;
розумова відсталість;
дитячий аутизм.
Стратегія лікування:

Своєчасна і професійна діагностика на основі новітніх досягнень в області вітчизняного та зарубіжного охорони здоров'я, в поєднанні з координованими і узгодженими діями лікаря-діагноста і лікуючого лікаря. Профілактика захворювань з орієнтацією на здоровий спосіб життя.
Запис до невролога +38 (092) 222-02-00

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 28 січня 2021, 08:31

БОС з точки зору

БОС - терапія призначається дитячими неврологом, клінічним психологом, логопедом або нейропсихологом, як один з елементів корекції неврологічних, психологічних або логопедичних проблем і служить ефективним інструментом в комплексі нейрокоррекціонной роботи.

Які завдання вирішує БОС-терапія?

З точки зору неврології:
• знижує збудливість нервових клітин;
покращує провідність між клітинами головного мозку;
• врівноважує процеси гальмування і збудження нервової системи;
• відновлює роботу структур мозку, які відповідають за функції дихання, серцево-судинної системи, емоційної сфери;
• знижує підвищений м'язовий тонус і м'язове напруження;
• допомагає коригувати рухові розлади (гіперкінези, тики);
• розвиває навички регуляції фізіологічних відправлень.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 26 січня 2021, 08:39

висновки:

Аутизм - медичний діагноз і ні в якому разі не може бути встановлений тільки логопедом.
Існує безліч органічних захворювань, які мають схожу симптоматику, яку можна прийняти за аутизм. І такі захворювання дуже важливо диференціювати, так як від цього залежать подальше лікування і корекція. На жаль, не завжди один невролог (або один психіатр) поодинці може оцінити рівень вищих психічних функцій.
Діагноз аутизм (або до певного віку РДА) обов'язково повинен бути встановлений комісією лікарів і корекційних фахівців. При підозрі на аутизм рекомендовано пройти всебічне обстеження у профільних лікарів.
Батькам дуже складно пройти всіх лікарів і ініціювати їх спільне обговорення для винесення єдиного рішення.
У Центрі Стимуляції Мозку »розроблена програма всебічного глубого аналізу порушень аутистичного спектру. П'ять висококваліфікованих фахівців - дитячий невролог, дитячий психіатр / психоневролог, лікар-генетик, нейрореабілітолог, логопед-дефектолог в результаті колегіального обговорення виносять єдиний узгоджений діагноз.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 22 січня 2021, 11:41

Сенсорна алалія - ​​порушення з аутоподобнимі проявами.

Сенсорна алалія проявляється порушенням мови, а часом і повним її відсутністю. Дитина не розуміє зверненої мови. Якщо пояснювати простою мовою, у дитини-алаліков порушено сприйняття мови - мова звучить для нього як набір незрозумілих іноземних слів, всі фонеми зливаються в одну. Він не може сприймати звернену до нього мову і, як наслідок, не розуміє самого сенсу вербального спілкування. Врешті-решт він звикає обходитися без мови.

Таким чином алалия «маскується» під РАС. Поведінка дитини набуває аутоподобние риси, а саме всі ті ж: проблеми взаємодії з навколишнім світом, замкнутість, небажання грати з однолітками і спілкуватися з дорослими і т.д.

І в разі сенсорної алалії, і в разі розлади аутистичного спектру обов'язково буде присутній органічне ураження центральної нервової системи. Але структура дефекту при РАС буде принципово відрізнятися від алалии.

Re: Аутизм

Повідомлення українка » 13 січня 2021, 10:35

Консультація нейропсихолога

Нейропсихолог - це фахівець, який оцінює функціональний стан мозку дитини, зрілість психоемоційної сфери відповідно до віку і виявляє передумови, які призвели до захворювання, визначає структуру порушення.

Об'єкт дослідження нейропсихолога: кора, підкірці і стовбур головного мозку, а також взаємодія півкуль мозку.
Консультація логопеда-дефектолога

Логопед-дефектолог проводить діагностику мовного розвитку, спрямовану на виявлення індивідуальних особливостей дитини, характеристику його комунікативних можливостей, пізнавальної і емоційно-вольової сфери.

Спільний висновок логопеда-дефектолога і нейропсихолога

На заключному етапі консиліум фахівців колегіально проводить аналіз всіх отриманих результатів оглядів і досліджень, а потім складають єдиний висновок з призначенням і розробкою маршруту корекції.

консиліум

На спільному консиліумі лікарів, які брали участь в обстеженні, відбувається колегіальне обговорення пацієнта, формування клінічного і педагогічного висновків. Батьки отримують розширений документ, що описує структуру порушення, причину виникнення і індивідуальні рекомендації по корекції виявлених порушень.

На заключному етапі невролог проводить аналіз всіх отриманих результатів оглядів і досліджень, а потім складає єдиний висновок з призначенням лікарської терапії і корекційним заняттями.

Догори

cron