Глобальні оголошення!



Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Відповісти Відповісти

Смайлики
:arrow: :wink: :yes: :nea: :ha: :hi: ::Р: :crazy: :sad: :impossible: :scare: :aggressive: :dash: :ireful: :cry: :cray: :В): :new: :=): :rose: :kiss: :confused: :pardon: :aplo: :clapping: :dance: :dreams: :love: :bad: :mamba: :***: :cleaning: :working: :help: :dokter: :(): :+++:
Більше смайликів
BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[flash] вимкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено
Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення українка » 28 січня 2021, 08:39

Мутизм.

В основі мутизма лежить класичний невроз. Фізично здорова дитина без будь-яких органічних патологій і відхилень в інтелектуальному розвитку - не говорить: не відповідає на питання, не показує свою здатність говорити в принципі. Виглядає це так, немов дитина свідомо «дав обітницю мовчання».

Найчастіше, стан мутизма з'являється у образливих, чутливих і вразливих дітей. Але і позитивний, відкритий дитина може замкнутися і замовкнути, якщо йому довелося зіткнутися з несподіваною подразником: психотравма, несподіваний переляк, різка зміна навколишнього оточення. Розрізняють тотальний мутизм (дитина не говорить ні за яких обставин), виборчий (проявляється тільки в певних місцях або з окремими людьми), фобический (дитина боїться виглядати непривабливо) і депресивний (на тлі загального зниження активності, похмурості).

Дуже важливо розуміти, що при всій зовнішній схожості симптомів, все це абсолютно різні захворювання. Ефективність всієї подальшої роботи по реабілітації дитини залежить, в першу чергу, від того, наскільки вірно встановлено діагноз.

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення українка » 26 січня 2021, 08:53

Перш за все, вже всередині самої категорії «аутизм» неприпустимо використання знака рівності між діагнозами РДА (ранній дитячий аутизм) і РАС (розлад аутистичного спектру).

РДА має, щонайменше, три або чотири ознаки з усієї симптоматики аутистичного спектру. Як правило, це проблеми взаємодії з іншими людьми, навіть найближчими, а також неможливість вираження своїх почуттів. Мова таких дітей також має свої характерні риси: ехолалії, аграматизми, відсутність займенників, штампованість, інтонаційна монотонність. Якщо такі діти і починають говорити, то з яскраво вираженою затримкою.

РАС, на перший погляд, проявляється дуже схожими рисами. Але при всій зовнішній схожості симптомів, РАС і РДА - не одне й те саме.

Незважаючи на те, що РАС і РДА мають схожі прояви, вони абсолютно різні в частині самої природи порушення. На відміну від РДА, РАС не є самостійним захворюванням як таким, і завжди є наслідком органічного ураження центральної нервової системи дитини, особливостей психічного статусу або генетичним порушенням. Тобто РАС як самостійне прояв, без будь-якої причини, існувати не може. І фатальна помилка діагностування може стати підставою того, що РДА буде приписаний тим дітям, які насправді аутизмом не страждають.

РАС також можна «сплутати» з алалією або мутизмом. Дійсно, в певному віці ці порушення досить схожі за своїми проявами. Починаючи з 4-4,5 років, сенсорна алалія може виглядати подібно аутичному спектру. Чому так відбувається?

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення українка » 22 січня 2021, 11:43

Дуже часто аутизм діагностується помилково.

Відбувається це тому, що під визначення «аутизм» (а точніше, «ранній дитячий аутизм», РДА, так як діагноз «аутизм» може бути поставлений дитині лише в середньому шкільному віці) потрапляє загальний набір поведінкових симптомів. Основні (але не всі) з яких:

виражена схильність до компульсивному (навмисному дотримання правил), стереотипному поведінці ( «безцільним» повторюваних дій),
певна послідовність виконання дій (ритуальна поведінка),
надмірна вибірковість (наприклад, до деяких квітам або в їжі),
зміни емоційного фону,
замкнутість,
обмеженість інтересів,
складності взаємодії з навколишнім світом,
небажання грати з однолітками,
небажання спілкуватися з дорослими,
недорозвинення або відсутність мовлення.
Якщо дитина поводиться певним чином (а тим більше в його поведінці відзначаються відразу кілька специфічних рис), то з великою часткою ймовірності йому може бути встановлений діагноз «аутизм». І при цьому не важливо, яка саме патологія лежить в основі такої поведінки, діагноз часто встановлюється, не враховуючи причини виникнення патології.

Незважаючи на те, що в сучасній медицині і корекційної педагогіки є велика кількість діагностичних методик і алгоритмів, ситуації «підміни» одного порушення іншим трапляються нерідко.

РАС і РДА - не одне й те саме.

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення українка » 19 січня 2021, 22:00

Сенсорна кімната: Фахівці

Сенсорний педагог Слободенюк Олег Юрійович
практичний психолог
Послуги, що надаються мед. послуги: Проведення індивідуальних корекційних занять, розробка дидактичних матеріалів, проведення індивідуальних та групових занять по сенсорної інтеграції
Працює з дітьми, що мають діагнози: ДЦП, УО, ЗПР, СДУГ


Довгань Марія Вікторівна
корекційний Педагог, Дефектолог

Проведення індивідуальних корекційних занять, розробка дидактичних матеріалів, проведення групових занять з логоритміки, надання консультаційної допомоги батькам
Працює з дітьми, що мають діагнози: ДЦП, УО, ЗПР,


ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНЕ СОПРОВОЖДАНІЕ ОСОБЛИВИХ ДІТЕЙ В УМОВАХ Сенсорний КІМНАТИ

Займаючись в сенсорній кімнаті Центру Стимуляції Мозку діти з особливими потребами ефективно освоюють свої рухові навички. Різноманітні варіації використання снарядів сприяють розвитку не тільки фізичної сили, але так само і тілесної пластики, спритності, балансу і координації. Розвиток отримує не тільки тіло, а й мозок. Простір сенсорної кімнати створює різноманітні завдання для мозку, які дитина вирішує за рахунок своєї рухової активності. Так процесі занять поліпшуються і когнітивні процеси і як наслідок академічна успішність. Комплекс вправ підбирається індивідуально під кожну дитину відповідно до діагнозом: комусь необхідні заспокійливі і розслаблюючі вправи; кому-то, в зв'язку з гіперактивністю, потрібно підібрати комплекс на зняття напруги і формування контролю над тілом. Фахівці підбирають різні варіації з урахуванням індивідуальних особливостей, чергування навантаження і поточних завдань для більш успішного розвитку особливих дітей.
Сенсорна Кімната надає велику допомогу в розвитку. Частина дітей навчилися відчувати стан власного тіла в рівновазі і продовжують адаптуватися до вестибулярним подразників. Для багатьох дітей заняття в Сенсорної кімнаті надають антистресовий ефект.

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення українка » 13 січня 2021, 10:40

Психолог Квятковська Людмила Юріївна
стратегія лікування
Індивідуальний підхід до кожної дитини, відстеження психо-емоційного стану та його корекція під час занять, повагу до почуттів дитини, ласкаве і чуттєве ставлення.
Використання принципу «йти за дитиною».
Використання принципу «окейно»: дитина завжди «Ок», його поведінка може бути не «Ок».
Застосування в роботі принципів методу прикладного поведінкового аналізу нетипової поведінки дітей.
Колегіальне обговорення складних випадків пацієнтів з приводу їх когнітивного розвитку з логопедами та психологами.
Виконувані процедури і операції:
Розвиваючі заняття з елементами арт-терапії: пальчикова живопис, монотипія, ліплення з пластиліну і солоного тіста, аплікація, штампонірованіе, мандали і інші нетрадиційні техніки.
Використання пальчикових ігор, вправ для розвитку міжпівкульна взаємодії, завдань з розвитку когнітивних процесів, логоритміки К. Железновой і шумових музичних інструментів.
Рекомендації батькам з приводу проведення занять з дитиною вдома.

Приймає на базі Центру Стимуляціїї Мозку

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення українка » 11 січня 2021, 16:48

Під час проведення терапії (тренінгу) дитина розташовується в зручному кріслі. У веселій і невимушеній формі у вигляді зрозумілих дитині образів, звуків і символів (так званих сигналів зворотного зв'язку), на екрані монітора демонструються змінюються в міру тренінгу його фізіологічні параметри, навчаючи його контролювати власну активність і поведінку, а також - тренувати певні пізнавальні здібності. БОС-терапевт уважно стежить за змінами у фізіологічному стані дитини, що дозволяє дозувати навантаження під час проведення заняття (тренінг дихання, тренінг на м'язову релаксацію). Дитина сама втягується в процес одужання, вчиться усвідомлено управляти своїми емоціями, концентрувати увагу, свідомо координувати моторику, реагувати на зовнішні подразники і стресові ситуації. Чи не дитиною керують, а дитина сама вчиться керувати своїм тілом і психікою. Активне і цілком усвідомлене участь дитини в БОС-тренінгу пояснює високу ефективність даної БОС-методики.

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення українка » 08 січня 2021, 12:25

Бос і сдвг- детально

Біологічний зворотний зв'язок (БОС) - це «фізіологічне дзеркало», яке дає можливість вашій дитині бачити і управляти багатьма своїми фізіологічними функціями.
За допомогою біопараметріческіх датчиків, встановлених на тілі і поверхні голови дитини, фіксується біоелектрична активність його головного мозку та інші певні фізіологічні параметри (ці параметри варіюються залежно від завдань конкретного заняття) БОС-терапевт за допомогою спеціальної комп'ютерної програми обробляє ці сигнали і отримує інформацію про ключових функціональних компонентах організму, в тому числі і мозкової активності дитини, так званих ритмах мозку (тета, альфа, бета і інших). Залежно від поставленого завдання і стану дитини, для корекції його психофізіологічного стану деякі з них необхідно посилити, тоді як інші - послабити. Для цього в комп'ютерній тесті тренінгу, який заздалегідь готує фахівець, поведінку якогось персонажа (наприклад, швидкість машинки або поїзда) змінюється в режимі реального часу в залежності від того, наскільки виражені підкріплені і придушуються ритми мозку. 6 такій ситуації ігрова мотивація, а також азарт дитини є визначальним фактором, який змушує мозок дитини змінювати характер своєї роботи в бік більш стабільних і функціональних станів. Залежно від конкретної ситуації з даними дитиною і його індивідуальних особливостей, БОС-терапевт виділяє ті області його мозку, на які буде націлено особливу увагу і упор під час терапії і тренінгу, при цьому, безумовно, дитина залишається головною дійовою особою.

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення українка » 06 січня 2021, 15:16

Сенсорна кімната як інструмент логопеда

Сенсорна кімната: Фахівці

Сенсорний педагог Слободенюк Олег Юрійович
практичний психолог
Послуги, що надаються мед. послуги: Проведення індивідуальних корекційних занять, розробка дидактичних матеріалів, проведення індивідуальних та групових занять по сенсорної інтеграції
Працює з дітьми, що мають діагнози: ДЦП, УО, ЗПР, СДУГ


Довгань Марія Вікторівна
корекційний Педагог, Дефектолог

Проведення індивідуальних корекційних занять, розробка дидактичних матеріалів, проведення групових занять з логоритміки, надання консультаційної допомоги батькам
Працює з дітьми, що мають діагнози: ДЦП, УО, ЗПР,


ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНЕ СОПРОВОЖДАНІЕ ОСОБЛИВИХ ДІТЕЙ В УМОВАХ Сенсорний КІМНАТИ Центру Стимуляції Мозку

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення Paoka » 20 грудня 2014, 11:54

Дуже вдячна за Ваші заняття!!! Приємні і уважні педагоги, різноманітні і обгрунтовані заняття, дружня атмосфера і нове приміщення - все супер!

Re: Заняття для дітей з аутизмом, гіперактивністю та ЗПР

Повідомлення Радмила » 17 жовтня 2014, 13:04

Спілка Дзвіночки:
набирає дітей 1клас для групових занятть по корекції уваги та покращення навичок спілкування. Заняття вівторок або четверг на 15-ту годину.
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

Догори

cron