Глобальні оголошення!



Секрети догляду за кухонним обладнанням

Відповісти Відповісти

Смайлики
:arrow: :wink: :yes: :nea: :ha: :hi: ::Р: :crazy: :sad: :impossible: :scare: :aggressive: :dash: :ireful: :cry: :cray: :В): :new: :=): :rose: :kiss: :confused: :pardon: :aplo: :clapping: :dance: :dreams: :love: :bad: :mamba: :***: :cleaning: :working: :help: :dokter: :(): :+++:
Більше смайликів
BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[flash] вимкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено
Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення erinaceus » 17 листопада 2018, 17:55

На пластмасових дощечках з часом від нарізки кольорових фруктів та овочів залишились плями. Чим їх можна вивести?

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення vikilandi » 18 вересня 2017, 11:00

я чищу попелом

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення TattyMummy » 18 вересня 2017, 08:28

Колись відчищала содою, гарно чистились.

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення erinaceus » 17 вересня 2017, 22:50

Чим добре чистити мельхіорові прибори?

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення lina » 24 листопада 2010, 15:32

Користуватися керамічним посудом можна в електричних і газових духовках. Однак рекомендується ставити глину в мінімально нагріту духовку і поступово нагрівати до необхідної температури. Коли фарфор чи фаянс в духовці при високій температурі тріснуть, посуд з глини стане лиш міцнішою.

Рукотворний посуд не рекомендується піддавати різкому перепаду температур, приміром з холодильника в гарячу духовку, бо на виробах можуть утворитися мікротріщини.
Приготовані у глиняному посуді страви більш корисні для здоров’я, адже глина виводить шлаки з організму і лікує багато хвороб. Їжа також набуває особливого смаку і аромату.
У керамічному посуді можна готувати м’ясо, рибу, овочі і випікати кулінарні вироби без додавання жирів. Технологія проста і не вимагає спеціальних знань.

Кожного разу перед вживанням глиняний посуд потрібно наповнити холодною водою. За 10 хвилин (якраз підготуєте продукти) воду злити, у горщики закласти заготовки. Щільно закрити кришку, поставити у духовку та, поступово нагріваючи, готувати при температурі 225-250°С від 35 до 55 хвилин. Структура глини така, що вона спочатку вбирає в себе вологу, а потім віддає її. Посуд уміє сам регулювати температуру і вологість. Причому робить це не гірше термоса. Так, компот, залишений в глеку, залишиться прохолодним навіть на сонці, а чай або кава в глиняному чайнику будуть теплими протягом декількох годин.

Посуд з глини також ідеально підходить для зберігання продуктів. Саме тому він споконвіків був популярний в селах, коли ще не було холодильників. Молоко в глечику могло стояти і не киснути три-чотири доби, а варення і соління зберігалися в глиняних горщиках без кришок майже рік. Якщо засипати у горщини борошно – там не заводитимуться жучки.

джерело http://nytka.com.ua/articles/6

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення Melisa » 10 квітня 2010, 23:32

Щоб легше було відмити терку від залишків сиру, натріть на ній шматочок сирої картоплі.

Якщо на кухні неприємно пахне, налийте на сковороду трохи столового оцту і потримаєте сковороду на слабкому вогні, поки оцет не випарується.

Кухонний стіл необхідно регулярно мити і протирати мокрою ганчіркою, а час від часу дезинфікувати використовуючи дезинфікуючий препарат (декілька крапель препарату додають у воду).

М'ясорубку легше мити, якщо після м'яса пропустити через неї сиру картоплину, шматочок чорного хліба або листок паперу. Щоб м'ясорубка краще працювала, час від часу пропускайте через неї шматочок господарського мила. Після цього її потрібно ретельно промити гарячою водою. Не сушіть м'ясорубку на плиті або в теплому місці - від цього вона темніє і швидше тупляться ножі.

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення Liza » 09 квітня 2010, 14:03

Nelya,
Посуд з-під сирих яєць, варення, тіста або риби необхідно спочатку помити холодною водою, а вже після цього гарячою.

- геніально! я завжди гаратала гарячою водою і тому довго з тим пацькалася. а оце недавно скористалася порадою - щоправда в мене миска довго мокла в хол.воді - всьо змилося "одною лівою". ай філгуд, та-да-да-да-да-да-да! :dance:

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення mari » 07 квітня 2010, 23:35

Посуд з тіста і молока- мити лише холодною водою!

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення Melisa » 06 квітня 2010, 23:30

Емальований посуд

Скребти металевою щіткою цей посуд не можна, його миють гарячою водою з миючим засобом або питною содою. Якщо залишки їжі, що пригоріли, відразу не відмиваються, в каструлю наливають холодну воду, додають жменю солі (або соди) і залишають на декілька годин. Емальований посуд дуже зручний завдяки стійкості проти солей і кислот, що входять до складу їжі.
Недоліком такого посуду є нестійкість емалі до ударів і різких змін температур. Емаль тріскається, утворюється скол. Посуд з внутрішніми пошкодженнями емалі не слід використовувати для приготування їжі, оскільки при щонайменшому ударі емаль продовжує руйнуватися, частинки її можуть потрапити в їжу і заподіяти шкоду здоров'ю.

Алюмінієвий посуд

Алюмінієві каструлі відрізняються легкістю, не іржавіють, не бояться різких температурних коливань, добре чистяться, але псуються від солі, соди і кислот, тому не слід варити в них щі з квашеної капусти, щавлю, компоти, киселі. У алюмінієвому посуді готову їжу зберігати не можна. Алюмінієвий посуд треба мити гарячою водою з милом, бурою (1 ст. л. на літр води) або питною содою (1 ч. л. на стакан води).
Сильно забруднені місця протирають зубним порошком або пемзою з милом. Плями від їжі, що пригоріла, можна видалити, закип'ятивши в ній воду з цибульою, після чого посуд миють водою з милом. Блиск нікельованому посуду можна додати за допомогою крейди. Внутрішню сторону протирають сумішшю оцту і солі (1 ст. л. оцту і 1 ч. л. солі), а потім промивають гарячою водою з миючим засобом.

Чавунний посуд

Чавунні сковороди перед миттям потрібно протерти папером, а потім вимити гарячою водою з милом. Залишки їжі, що пригоріли, можна відтерти сухою сіллю.

Керамічний посуд

Керамічний посуд краще мити гарячою водою з питною содою, потім сполоснути чистою водою. Неглазурований посуд з глини необхідно добре просушити.

Глиняний посуд

Цей посуд добре миється мильною водою. Глиняний посуд рекомендується завжди тримати відкритим. Накритий кришкою, він набуває неприємного важкого запаху.

Посуд з вогнетривкого скла

У такому посуді їжа не пригорає. Якщо з цим посудом правильно поводитися, він служитиме дуже довго. У гарячий вогнетривкий посуд не можна наливати холодну рідину, від цього він може лопнути, також не можна ставити на плиту посуд з мокрим дном.
Під час приготування їжі дно вогнетривкого посуду завжди повинно бути покрите шаром рідини або жиру, підігрівати їжу в ньому слід на слабкому вогні при постійному помішуванні. Не можна терти вогнетривкий посуд дротом або піском, оскільки від цього він псується.

Залізний і жерстяний посуд

Нові листи і дека (і старі - коли потрібно) обробляють таким чином. Видаляють з них за допомогою попелу, наждаку або крупної солі грязь і іржу, миють, висушують, покривають тонким шаром рослинного масла і нагрівають в гарячій (не нижче за 200°) духовці, поки не зникне дим. Після цього на листах утворюється тонка жирова плівка, що оберігає від іржі (якщо лист недогріти, то до нього прилипатимуть пальці, а якщо перегріти, то захисний шар відстає від листа).
До правильно обробленого листа вироби, що випікаються, не прилипають. Після використання дека і листи потрібно вимити і зберігати в сухому місці. Щоб оберегти залізні форми від іржі, обробляють їх так само, як дека і листи, зберігати форми потрібно в сухому місці.

Фаянсовий і фарфоровий посуд

Фаянсовий посуд потрібно мити теплою водою з милом. Від дуже гарячої води покриваюча її глазур тріскається. Для того, щоб повернути фарфоровому посуду білизну (після тривалого використання вона темніє), її протирають питною содою або сіллю.
Плями на фарфоровому посуді можна видалити теплою водою з додаванням невеликої кількості нашатирного спирту. Фарфорові тарілки, використовувані нечасто, добре зберігаються, якщо перекласти їх білим папером. Посуд зі скла і кришталю миють в теплій воді з сіллю. Від гарячої води скло стає тьмяним.

Скляний посуд

Для додання блиску скляний посуд слід протерти сіллю, вимити водою з милом і обполоснути теплою водою. Для того, щоб скляний посуд не лопнув при заливці в нього гарячих продуктів (джему, повидла, варення і ін.), під нього необхідно підкласти вологу серветку.

Re: Секрети догляду за кухонним обладнанням

Повідомлення alenka » 06 квітня 2010, 15:02

Чавунний посуд не рекомендується використовувати для перших страв, в ньому не можна зберігати їжу.
Після приготуваня їжі чавунний посуд треба помити, просушити на плиті і змастити рослинною олією.

Догори