Глобальні оголошення!



Відомі українці

Відповісти Відповісти

Смайлики
:arrow: :wink: :yes: :nea: :ha: :hi: ::Р: :crazy: :sad: :impossible: :scare: :aggressive: :dash: :ireful: :cry: :cray: :В): :new: :=): :rose: :kiss: :confused: :pardon: :aplo: :clapping: :dance: :dreams: :love: :bad: :mamba: :***: :cleaning: :working: :help: :dokter: :(): :+++:
Більше смайликів
BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[flash] вимкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено
Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Відомі українці

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 04 квітня 2013, 20:57

Квітка Цісик народилася 4 квітня 1953 р. у Квінті (Нью-Йорк, США) в сім'ї післявоєнних емігрантів із Західної України Іванни та Володимира Цісиків. Батько Квітки був скрипалем, музичну освіту здобув у Львові, з 1942 р. по 1944 р. був концертмейстером Львівського Оперного Театру, а після еміграції викладав в Українському музичному інституті в Нью-Йорку. Саме батько вчив її грати на скрипці ще з п'яти років. З дитинства Квітка дуже любила співати. Після школи вона вступила до державного університету Нью-Йорка на клас скрипки. Проте, через рік вона кинула університет і була прийнята в Mannes School of Music, де під керівництвом хранителя віденської оперної традиції професора Себастіана Енгельберга отримала знання з вокалу та відшліфувала свій голос – колоратурне сопрано. Навчання закінчила в 1974 році. Ще студенткою почала працювати, оскільки потрібно було оплачувати навчання та допомагати родині. Тоді вона і подалася в шоу-бізнес та дуже швидко зарекомендувала себе, як досконала вокаліста в будь-якому музичному стилі. Квітка обрала собі псевдонім Кейсі (Kacey – за першими літерами її імені та прізвища). Її почали навперебій запрошувати до роботи над своїми альбомами поп– та рок-зірки (Майкл Болтон, Боб Джеймс, Лінда Ронстад, Роберта Флек, Девід Санборн, Карла Саймон, Мікіо Масуо, Квінс Джонс, а з Майклом Джексоном Квітка співала в одному хорі). Квітка також виконувала заголовні пісні в фільмах.

Дуже швидко вона стала однією з найбільш високооплачуваних виконавиць рекламних мотивів для радіо та телебачення. Її голос звучав в рекламних роликах таких брендів як Coca-Cola, American Airlines, Mr. Pibbs, Sears, JC Penney, Safeway grocery stores and Starburst candies. З 1982 року Квітка була єдиним і незмінним голосом компанії Ford Motors. 1977 р. Квітка здобула нагороду Оскар в номінації "краща пісня для кіно" за саундтрек до фільму "You Light Up My Life". 1980 р. вона записала свій перший альбом "Songs of Ukraine" ("Пісні з України"). 1989 р. – другий альбом, який отримав назву "Two Colors" ("Два кольори"). Альбоми є родинними проектами: перший чоловік Квітки – композитор-аранжувальник Джек Корнер; другий чоловік Квітки Ед Ракович – інженер звукозапису, спродюсував їх; сестра Марія Цісик грала на піаніно, а мати Іванна стежила за чистотою вимови доньки; у записі брали участь близько 20 музикантів, які грали на понад 10-ти різних інструментах. Альбоми, яким немає рівних в українській легкій музиці, зібрали купу нагород у Канаді, а 1990 р. були номіновані на "Греммі" в категорії contemporary folk. Між записами альбомів відбулося розлучення з Джеком та шлюб з Едом (йому вона народила сина Едді).

1983 р. Квітка з матір'ю відвідали Україну, тоді її пісні ще заборонено було крутити по радіо, дуже мріяла дати серію концертів вже на незалежній Україні. Віктор Мішалов (австралієць українського походження), з яким Квітка навчалася в Консерваторії, приїжджаючи в Україну привіз платівку Квітки Цісик. Тоді з'явилася перша платівка "Квітка" і вона була дуже популярна. Альбом ходив на касетах, на бобінах, люди переписували, слухали, всі захоплювалися і дуже хотіли побачити саму Квітку. Свого часу Олександр Горностай (один з організаторів фестивалю "Червона Рута") запрошував Квітку Цісик до України 1989 р для участі у фестивалі, а 1992 р. для участі в концерті з нагоди першої річниці незалежності України. На жаль, жодного разу вона не змогла приїхати, хоч дуже хотіла. 29 березня 1998 р. Квітка Цісик померла від раку молочної залози у себе в Манхеттені.

Олександр Горностай: "Квітка була хороша, метка, проворна, цікава, доброзичлива, щира... Видно, що американське життя мало свій відбиток, а от родинний момент - ця українська ментальність - у неї зберігся."

Навесні 2009 р. Міністерство культури і туризму України презентували у США в рамках III Фестивалю української культури конкурс української пісні пам'яті Квітки Цісик "Квітка". На американській землі в знак пам'яті про Квітку Цісик, її нев'янучий талант, засновано Фонд підтримки музично обдарованих дітей та на пам'ять про Марію – Фонд "Адже життя прекрасне" (акумулює кошти на закупівлю мамографічного обладнання для України).
Сторінки в інтернеті:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

phpBB [video]

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 24 березня 2013, 14:57

24 березня 1955 року народився геніальний український композитор, народний артист України – Ігор Білозір. Він є автором багатьох українських пісень, що роками співає і пам’ятає вся країна.
Ще в школі проявилася любов хлопця до музики. Саме там його перші музичні композиції виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль. Перший професійний запис Ігорю Білозіру вдалося зробити у 1969 році на Львівському радіо у програмі «Мандрівний меридіан».
Ігор Білозір був родом з міста Радехів, де він не міг широко розвинути свій музичний талант, тому згодом переїхав до Львова, де вчився у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Саме у Львові він був художнім керівником та солістом відомої групи ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії. Група і до нині виконує його невмирущі твори. Крім роботи в колективі, музикант писав пісні також для своєї дружини Оксани Білозір. Серед його композицій відомі «Пшеничне перевесло», «Мамина світлиця», «Весільний марш», «Голубиний сніг», «Ніби вчора, моя мамо» та інші не менш відомі пісні.

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 17 лютого 2013, 12:44

Найстаріша жителька України святкує 116-й День народження
Найстаріша жителька України Катерина Козак 14 лютого відзначає 116-річчя в рідному селі Хотимир на Прикарпатті.
Не виїжджаючи за межі області, довгожителька встигла пожити за часів п'ятьох держав, ніколи не потребувала допомоги лікарів і торік голосувала на
виборах до парламенту. Вона виховала двох доньок сестри, а своєї другої половинки, хоча й народилася на свято закоханих, так і не знайшла.
На постійні питання про власні секрети довголіття Катерина лише віджартовувалася: "Таке важке життя було, що навіть смерть мене боїться".
Доля не дуже балувала Катерину: вона ніколи не вчилася і не має освіти, не була одружена, працювала на важких роботах у колгоспі і самостійно виховала двох племінниць, Олену і Ганну, матір яких під час війни німці відвезли до Німеччини, де вона й померла.
Тепер у довгожительки двоє внуків, сім правнуків і дев'ять праправнуків. Іменинниця ще має непогану пам'ять, але вік дається взнаки: вона погано чує і ледве говорить, мало ходить.
Лікування визнає лише народними методами, їсть тільки натуральні продукти з власного городу. Ще недавно на свято могла випити 50 грамів горілки і заспівати.
За добрий і веселий характер у селі бабусю Катерину називають "бабусею-сонечком". Ювілярка не визнає телебачення і багато молиться. Як сама говорить, за всіх і щоб ніколи не було війни.
Торік представник Книги рекордів України Микола Зелінський офіційно вручив довгожительці диплом, який засвідчує, що вона найстаріша жінка в Україні.

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 21 червня 2012, 11:31

21 червня Google створив святковий логотип до дня народження Юрія Кондратюка - українського винахідника. На головній сторінці пошуковика сьогодні можна побачити стилізоване креслення - портрет вченого.
Народився винахідник 21 червня 1897 в Полтаві.

Юрій Васильович Кондратюк - один з основоположників космонавтики. На початку XX століття розрахував оптимальну траєкторію польоту до Місяця. Ці розрахунки були використані NASA у місячній програмі "Аполлон". Американський астронавт Ніл Армстронг спеціально побував в Новосибірську, де набрав жменю землі біля стін того будинку, де жив і працював Юрій Кондратюк. Згодом Армстронг заявив: "Ця земля для мене має не меншу цінність, ніж місячний грунт".

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 16 квітня 2012, 01:07

Відомі вислови Шевченка

phpBB [video]

Re: Відомі українці

Повідомлення happymami » 05 березня 2012, 10:07

Патріарх Святослав Шевчук в Тернополі на зустрічі з молоддю. 4 березня 2012 року, народний дім "Перемога".
Блаженніший відповідав на запитання молоді про соцмережі, роль ЗМІ в житті церкви, про заборону абортів, про те, чи варто себе заставляти молитися, патріотичне виховання, волонтерство, харизматичний рух в церкві, про своє ставлення до інших релігій, про те, якими повинні бути справжні християни, так якою має бути справжня жінка, про те, яку світську освіту має, та про піст, та ін.
В кінці відео можна бачити, які подарунки отримав Патріарх і яку таку цікаву вервицю йому вручила молодь
phpBB [video]

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 05 березня 2012, 09:11

Сьогодні Володимиру Івасюку виповнилось б 63 роки. Пісні його актуальні й зараз.

phpBB [video]

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 29 лютого 2012, 01:16

phpBB [video]

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 08 лютого 2012, 13:19

Відомий майстер мікромініатюр Микола Сергійович Сядристий народився 1937 року в селі Колісниківка на Харківщині. Вчився в Харківському художньому училищі.
Майстер спорту СРСР, абсолютний чемпіон України з підводного спорту.
Людина різнобічних інтересів, М.Сядристий створенням мікромініатюр займається понад 40 років. Всі мініатюри виконує тільки вручну, за своєю неповторною для кожної роботи технологією.

Автор книг: "Чи важко підкувати блоху?" і "Таємниці мікротехніки". Остання книга витримала декілька видань і як бестселер на Всесоюзному конкурсі (1970 р.) на кращу науково- популярну книгу одержала Першу премію. Художник удостоєний звання "Заслужений майстер
народної творчості України".

Творчість цього майстра затвердила у світі появу нового слова – "мікромініатюра", якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні у словниках.

Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, на постійній виставці мікромініатюр в Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.

Художні і технічні мікромініатюри Миколи Сядристого розширюють уявлення про людські можливості, співзвучні нашому часові, коли людина в багатьох галузях науки і техніки заглиблюється в мікрокосмос.

У мене часто запитують: "Що потрібно знати, щоб виконувати надтонкі роботи?". І я майже стандартно відповідаю: "Треба мати певні пізнання і досвід у малюнку, композиції і пластиці. Необхідно знати бездоганно властивості всіх матеріалів, які доводиться використовувати в роботі, а також добре володіти своім тілом, щоб виконувати між ударами серця особливо тонкі рухи руки, в якій знаходиться той чи інший інструмент." Але якщо говорити коротко і більш глибоко, то, звичайно, творча і психологічна основа будь-якого художника знаходиться в глибинах його дитинства.

На протязі багатьох років Сядристий досліджує історію тоталітарних режимів: фашизму, комунізму, нацизму. Документально підтверджена виставка про комуністичний терор в двадцятому столітті, яка підготовлена Сядристим на базі зібраних документів, демонструвалася в 20 обласних центрах України, а також в Угорщині та Греції.


Микола Сядристий є також автором текстовок на Меморіалі пам`яти жертв голодоморів в Україні (м.Київ, вул. Івана Мазепи, 15а)

Re: Відомі українці

Повідомлення mari » 18 липня 2011, 17:56

20 липня виповнюється 75 років від дня народження відомого українського письменника, який народився, проживав і творив у Тернополі Бориса Миколайовича Демкова. Його доля була долею простого хлопця з робітничої сім»ї,якого Бог щедро наділив літературним талантом. Поет, перекладач,публіцист, журналіст, він також є автором кількох десятків пісень, найпопулярніша з яких, “Квіти ромену”,стала справжнім шлягером 60-70-х, а платівка з нею вийшла мільйонним (!) тиражем. Ця пісня тривалий час звучала повсюдно — в концертних залах і на танцювальних майданчиках, по радіо і телебаченню, в ресторанах і просто на вулицях та під час святкових застіль. Вона була учасницею і навіть переможницею таких престижних європейських фестивалів, як «Зелена гура», «Празька весна», «Золотий Орфей». У 1967-му Чортківська кондитерська фабрика розробила технологію і почала випускати шоколадні цукерки з назвою «Квіти ромену». А наступного року парфуми з таким ім’ям з’явилися на Харківській парфумерній фабриці. Самій же пісні швидко стало тісно навіть в межах гігантського Радянського Союзу, вона зазвучала в Європі, Америці, Канаді, Австралії…Окрім радянських виконавців, її охоче включили у свій репертуар такі відомі зарубіжні співаки, як Джордж Мар’янович, Радміла Караклаїч, Карел Гот, Лілі Іванова, Анна Герман. Подібний бум популярності пережила дещо пізніше хіба славнозвісна «Червона рута» Володимира Івасюка. Але сам Івасюк якось щиро зізнався, що «Квіти ромену» були для нього наче дороговказною зіркою у творчості й еталоном нової української естрадної пісні. «Якби не було «Квітів ромену», не було б і «Червоної рути»,— сказав колись він. А ще пісня багато років служила своєрідними позивними тернопільського обласного радіо і її досі, майже через пів століття після створення, виконують сучасні співаки.
Ще Борис Демків – автор майже десятка поетичних збірок, займався художнім перекладом з російської, польської, болгарської,естонської, білоруської, успішно виступав як прозаїк та публіцист, опублікував низку нарисів про відомих людей краю та видатних діячів мистецтва. Працював кореспондентом тернопільських обласних газет “Ровесник” та “Вільне життя”, керівником літературного об»єднання, очолював відділ мистецтва обласної бібліотеки для юнацтва, завідував літературною частиною Тернопільського музично-драматичного театру, відділами поезії у журналі
“Тернопіль” та газеті “Русалка Дністрова”. За літературну діяльність був відзначений грамотою Президії Верховної Ради УРСР, преміями імені Степана Будного та Братів Лепких. Своїм учителем і наставником Бориса Миколайовича називають десятки відомих тернопільських літераторів.

На честь 75-річчя письменника незабаром відбудеться творчий вечір, а на будинку, де він прожив більшу частину свого життя, нарешті з`явиться меморіальна дошка. Також до десятої річниці з дня смерті ( 31 грудня 2001-го) нашого славетного земляка має побачити світ книга спогадів про нього. Наразі ж сім`я покійного просить усіх, хто знав і любив Бориса Миколайовича, пом`янути його у 75-й день народження і подарувати світлій душі талановитої людини щиру молитву.

Догори

cron